Sosyal Yardımlar

Ege Etkinlik 5 Yıl Boyunca Gıda Yardımı Başvurusu

5 Yıl Boyunca Gıda Yardımı Başvurusu; Devlet tarafından yapılan bir çok sosyal yardım bulunmaktadır bu yardımlardan biride gıda kolisi yardımıdır. Dar gelirli muhtaç ailelere verilen gıda yardımı 5 yıl boyunca ihtiyaç sahibi ilelere ulaştırılmaktadır.

Ege Etkinlik 5 Yıl Boyunca Gıda Yardımı Başvurusu olarak bilinen gıda yardımı Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından toplamda en fazla 5 yıl boyunca verilen gıda yardımıdır. Sizlere bu yazımzıda Ege Etkinlik 5 Yıl Boyunca Gıda Yardımı Başvurusu, Ege Etkinlik 5 Yıl Boyunca Gıda Yardımı Başvurusu Formu ve tüm detaylar hakkında bilgi vermeye çalışacağım.

5 Yıl Boyunca Gıda Yardımı Kimlere Verilir

5 Yıl boyunca verilen gıda yardımı aralıksız olarak toplamda 5 yıl boyunca verilmektedir. 5 Yıl sonuda tekrar gıda yardımı almak istiyorsanız tekrar başvuru yapmanız yeterli olacaktır. Temel kuru gıdaların bulunduğu 5 yol boyunca verilen gıda yardımı kimlere verileceği hakkında bilgi verek gerekirse;

 • Sosyal güncesi bulunmayan
 • Her hangi bir geliri olmayanlar
 • Yetim ve öksüzler
 • Hane halkı geliri asgari ücretin 3/1 oranından düşük olanlar
 • Bakıma muhtaç olanlar

5 yıl boyunca gıda kolisi verilecek gıda kolisi yardımı aralıksız olarak 5 yıl boyunca yapılmasına karşın yardım kolisinin 3 ay boyunca teslim alınması yada muhtaçlığın ortadan kalkması halinde yardım kesintiye uğrar.

5 Yıl Boyunca Gıda Yardımı Başvuru Şartları

5 Yıl boyunca verilecek gıda yardımı başvuru şartları hakkında bilgi vermek gerekirse 7/1976 tarihli ve 2022 sayılı 65 Yaşını Doldurmuş Muhtaç, Güçsüz ve Kimsesiz Türk Vatandaşlarına Aylık Bağlanması Hakkında Kanun gereğince aylık alanlar başvurabileceği gıda kolisi yardımı başvuru şartları ise;

 • 18 -65 Yaş aralığında olan kişiler başvuru yapabilir
 • Her haneden sadece 1 kişi başvuru yapabilir
 • Başvuru yapacak kişinin T.C. vatandaşı olması gereklidir
 • Dar gelirli ve muhtaç olması
 • Sosyal güvencesi ve sigortasının bulunmaması

5 Yıl Boyunca Gıda Yardımı Başvurusu Nereden Yapılır?

Ege etkilinlik 5 yıl boyunca gıda yardımı başvuru Vakıflar Genel Müdürlüğü üzerinden yapılmaktadır. Başvuru yapacak kişi başvuru formunu elden yada posta yolu ile gönderebilir. Vakıflar Genel Müdürlüğü 5 yıl boyunca gıda yardımı sadece Vakıf merkezinden yapılmaktadır.

Vakıflar Genel Müdürlüğü gıda yardımı hakkında detaylı bilgi için Vakıflar Genel Müdürlüğü Kuru Gıda Yardımı Başvurusu yazısını inceleyebilir.

Hanede yaşayan kişi sayasına göre 3 farklı gıda kolisi bulunmaktadır. 5 yıl boyunca verilecek gıda kolisi içerisinde 15 farklı tüketim maddesi bulunmaktadır.

3 adet kuru gıda koli tipi bulunmaktadır:

 • A tipi (14 kg) 1-2 kişilik aileler
 • B tipi (21,5 kg) 3-4 kişilik aileler
 • C tipi (28,5 kg) 5 ve üzeri kişilik aileler için hazırlanmaktadır.

Başvurunuz onaylandığında 5 yıl boyunca kuru gıda kolisi size verilecektir.

5 Yıl Boyunca Gıda Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ege etkinlik 5 yıl boyunca gıda yardımı başvurusu için muhtaç kişiler “Vakıflar Genel Müdürlüğü Aşevi ve Kuru Gıda Hizmeti Başvuru Formu“nu doldurduktan sonra Vakıflar Genel Müdürlüğü ofislerine elden yada posta yolu iletmeleri gereklidir. Başvuru formu Vakıflar Genel Müdürlüğüne ulaştıktan sonra yapılacak inceleme sonrası uygun görülen ailelere gıda kolisi 5 yıl boyunca verilecektir.

5 Yıl Boyunca Gıda Yardımı Başvurusu Formu

5 yıl boyunca verilecek gıda yardımı için mutlaka başvuru yapacak kişinin Vakıflar Genel Müdürlüğü Aşevi ve Kuru Gıda Hizmeti Başvuru Formu doldurması zorunludur. Başvuru formu bilgisayara indirip çıktısını alarak doldurabilir yada her il’de bulunan müdürlüklere giderek formu teslim alıp doldurabilir.

5 yıl boyunca gıda yardımı başvuru formunu doldurmak ve bilgisayarınıza indrimek için Vakıflar Genel Müdürlüğü Aşevi ve Kuru Gıda Hizmeti Başvuru Formu linkine tıklayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu