Devlet Yardımları

700 TL Gıda Yardımı Başvurusu ve Başvuru Formu (E-Devlet – PTT)

700 TL Gıda Yardımı Başvurusu ve Başvuru Formu (E-Devlet – PTT) 2024; Maddi zorluk çeken muhtaçlık sınırının yaşayan dar gelirli vatandaşlara bir çok sosyal yardım yapılmaktadır. Yapılan bu yardımlardan biride gıda yardımıdır.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bu kapsamda muhtaçlık sınırının altında yaşayan kişilere 700 TL gıda yardımı yapmaktadır. Gıda yardımı başvurusu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı giderek yada e-devlet üzerinden 700 TL gıda yardımı başvuru formu doldurularak yapılmaktadır.

PTT 700 TL Maddi Yardım Başvurusu İçin https://yardimbasvurusu.com/ptt-700-tl-yardim-basvurusu-nasil-yapilir-kimlere-verilir/ Tıklayın. Başvurusu sonra başvurunuz değerlendirilerek size bilgi verilecektir. Başvurusu onaylanan kişilere 700 TL gıda yardımı yapılacaktır.

700 TL Gıda Yardımı Nereden Alınır?

700 TL gıda yardımı, ekonomik sıkıntı yaşayan vatandaşlara verilen bir destektir. Bu yardımı almak için bazı şartları sağlamanız gerekmektedir. Bu şartlar şunlardır:

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
 • Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından belirlenen yoksulluk sınırının altında gelire sahip olmak
 • Sosyal güvencesi olmayan veya sosyal güvencesi olan ancak geliri yoksulluk sınırının altında kalan kişiler olmak
 • 65 yaş ve üzeri, engelli, şehit yakını, gazi, dul veya yetim gibi özel durumları olan kişiler olmak

Bu şartları sağlayan vatandaşlar, 700 TL gıda yardımını almak için Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın resmi internet sitesinde bulunan başvuru formunu doldurabilirler. Başvuru formunda kimlik bilgileri, adres bilgileri, aile bireyleri, gelir durumu ve banka hesap bilgileri gibi bilgiler istenmektedir. Başvuru formunu doldurduktan sonra onay butonuna basarak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Başvurunuzun durumunu yine Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın resmi internet sitesinde bulunan başvuru sorgulama ekranından takip edebilirsiniz. Başvurunuz onaylandığında, 700 TL gıda yardımı belirttiğiniz banka hesabınıza yatırılacaktır.

700 TL Gıda Yardımı Kimlere Verilir?

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları
 • Herhangi bir yerden gelir elde etmeyenler
 • Sosyal güvencesi olmayanlar
 • 65 yaş üzeri yaşlı ve gelire sahip olmayan vatandaşlar
 • Düzensiz ve yetersiz geliri olanlar
 • Çalışmaya engel bir durumu olanlar
 • Muhtaçlık sınırının altında yaşayanlar
 • Evinde yaşlılara bakmakla yükümlü olan işsizler
 • Afet meydana gelen bir bölgede olumsuz etkilenen afetzedeler
 • Eşi vefat eden dul ve işsiz kadınlar

700 TL Gıda Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır

700 TL gıda yardımı başvurusu e-devlet üzerinden bu linke tıklayarak https://www.turkiye.gov.tr/ashb-sosyal-ekonomik-destek-on-basvuru başvuruda bulunabilirsiniz. Ayrıca Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına giderek 700 TL gıda yardımı başvuru formu doldurabilirsiniz. Vatandaşlar; ikametgahlarının bulunduğu yerdeki sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfına giderek ve sosyal yardım başvuru formunda ‘Erzak ve Gıda Yardımı‘ seçeneğini işaretleyerek, başvurularını tamamlayabiliyorlar.

Aynı zamanda edevlet üzerinden belediyelerin diğer tüm sosyal yardımlarına da başvurabilirsiniz. Gıda ve erzak yardımına hemen başvurmak adına ilk olarak https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkini tıklamalısınız.

Devlet tarafından yapılan gıda yardımının yanında bir çok belediye gıda yardımı yapmaktadır. Belediyeden gıda yardımı almak için Belediye Gıda Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? yazımızı okuyabilirsiniz. Ayrıca bu link üzerinden Gıda Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? yazımızı okuyabilirsiniz.

700 TL Gıda Başvuru Formu

700 TL gıda yardımı başvuru formu Sosyal Yardımlaşama ve Dayanışma Vakfına gidilerek doldurulmaktadır. Muhtaçlık sınırı altında yaşayan ailelere ayrıca e-devlet üzerinden başvuru formunu doldurabilirler.

 • E-Devlet uygulamasına kimlik bilgileriniz ve şifreniz ile giriş yapmalısınız
 • Kullanıcı girişi yaptıktan sonra arama kısmına Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yazınız
 • Arama sonuçları arasında Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmeti Başvurusu linkine tıklayınız
 • Açılan sayfada karşınız sağ köşede başvuru linki çıkacaktır
 • Sizden istenen bilgileri girerek başvurunuzu tamamlayınız

Yukarıdaki adımları tamamladığınızda e-devlet üzerinden başvurunuz tamamlayarak onay sürecini bekleyebilirsiniz. Başvurunuzu sonucunu sorgulamak için https://www.turkiye.gov.tr/ashb-sosyal-yardim-bilgileri-sorgulama linkine tıklayabilirsiniz.

Başvurunuzun hakkında aklınıza takılan tüm sorular için ALO 144 hattını arayabilir yada Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına gidebilirsiniz.

700 TL Gıda Yardım Başvuru Formu Doldur

700 TL Gıda yardımı başvuru formu doldur mak için e-devlet üzerinden yada Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına gittiğinizde size verilen formu mutlaka dikkatli olarak gelir durumunuz, hanede yaşayan kişi sayısı ve evinizin kira olup olmadığı bilgisini tam olarak doldurulmalısınız. Formu doldurduktan sonra formda verdiğiniz bilgiler incelenerek size dönüş yapılacaktır.

700 TL gıda yardımı başvuru formu e-devlet üzerinden dolduracak kişinin mutlaka 18 yaşından büyük olması gereklidir. E-Devlet üzerinden bilgileriniz otomatik olarak geleceği için siz sadece bilgileri kontrol edip onaylamanız yeterlidir.

700 TL Gıda Yardımı Başvuru Şartları

Gıda yardımı başvurusu yapacak kişilerin mutlaka bazı şartları taşıması gereklidir. Maddi zorluk çeken ve her hangi bir sosyal güvencesi bulunmayan kişilere öncelikli olarak 700 TL gıda yardımı almak için aşağıdaki şartları taşımanız gereklidir.

 • Muhtaçlık sınırı altında yaşıyor olmak
 • Her hangi bir sosyal güvencenin bulunmaması
 • Kirada yaşıyor olmak
 • İşten çıkarılan yada işsiz kalan kişiler
 • Fakirlik belgesi olan
 • Devletten sosyal yardım alan kişiler
 • Engelli ve muhtaç kişiler
 • Yetim ve öksüz kişiler
 • Eşi vefat etmiş yada cezaevin olan kişiler

700 TL Gıda Yardımı Başvurusu E-Devlet

700 TL gıda yardımı başvurusu e-devlet üzerinden yapmak isyen kişiler e-devlet gıda yardımı başvuru formu doldurmaları gereklidir. 700 TL gıda yardımı başvuru e-devlet üzerinden yapmak için https://www.turkiye.gov.tr/ashb-sosyal-ekonomik-destek-on-basvuru linke tıklayarak giriş yaptıktan sonra başvuru formunu doldurmaları ve açıklama kısmına mutlaka gıda yardımı almak istiyorum yazmanız gereklidir.

Gıda Yardımı ve Erzak Yardımı almak istiyorsanız https://yardimbasvurusu.com/gida-erzak-yardimi-basvurusu-nasil-yapilir/ tıklayınız.

13 Yorum

 1. Kiradayiz im kızımın bezini mamasını zor aliyoruz lütfen yarım edin

 2. 1 çocuğum var ve 2. Hamileyim sadece eşim çalışıyor ilk çocuğum da bez ve mama kullaniyorum bu yardima ihtiyacım var yardımcı olurmusunuz

 3. Yardım almak istiyorum kiradayim engelliyim lütfen yardım edin

 4. Gecimim zor 3 öğrencim var çok zorluk çekiyorum gıda yardımı verseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler

 5. 3 tane küçük cocuklarim var eşim tek çalışıyor gelirimiz yetmiyor çocuklarım için yardım istiyorum kiraciyim ihtiyaç sahibiyim

 6. Benim madi durumum yok herhangi bir gelirim yok eşim hasta çok zordayım devletimden yardım istiyorum

 7. Sayın bakanımız 700tele gıda yardımı bekliyoruz lütfen yardım edin zor durumdayız üç çocuğum var eşim çalışmıyor kiradayım hallah rızası için yardım edin

 8. Kiradayım lütfen yardım edin zor durumdayız üç çocuğum var eşim çalışmıyor zor geçiniyoruz lütfen kira yardımı bekliyoruz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu