Sosyal Yardım Haberleri

Aile Destek Paketi Uzatılacak Mı? Müjdeli Haber Geldi Aileler Bu Habere Sevinecek

Aile Destek Paketi Uzatılacak Mı? Geçen sene başlayan ve binlerce ailenin yaralandığı Aile Destek Paketi 2023 yılı itibari ile Haziran ayı ile beraber bitecek ve son ödeme ise Temmuz ayında yatırılacaktır.

Maddi durumunuzu ve gelirinize göre aylık 850 TL ile 1250 TL arasında verilen sosyal parası yardımı en fazla 12 ay süre ile verilmektedir. Aile Destek Paketi ilk ödeme geçen Temmuz ayında başladığı gibi bu sene ise aynı şekilde 2023 Temmuz ayında bitecektir. Aile destek paketine hangi ayda başvurursanız başvurun alacağınız son ödeme tarihi Temmuz 2023’dür.

Aile Destek Paketi başvurusu yapan ve düzenli olarak aylık ödeme alan muhtaç ailelere şimdiden paketin Temmuz ayında bitmemesi ve devam etmesini istemektedir. İnternet üzerinden ve sosyal medyadan seslerini duyurmak isten dar gelirli aileler aldıkları paranın bir nebzede olsa ihtiyaçlarını giderdiğini ve asla kesilmemesi gerektiğini dile getirmişlerdir.

Aile Destek Paketi Yardımı Uzatıldı Mı

Aile destek paketine geç başvurulan ve özellikle başvurusu geç onaylanan bir çok aile yardımın 12 ay boyunca ödenmesini isterken bazı kişiler ile Aile Destek Paketi yardımının kalıcı hale gelmesini yada en kötü 1 yıl daha uzatılmasını talep etmektedirler.

Aile destek paketi uzatılması ile alakalı henüz Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından resmi bir açıklama yapılmamasına karşın bir çok kişi yardımın uzatılmasını talep etmektedir.

Aile Destek Paketi resmi olarak bir açıklama yapılmaması halinde son ödeme Temmuz ayında yapılacak ve son bulacaktır. Ancak bir çok kişinin uzatılması yönünde talebi olduğu için yardım paketi uzatılırsa bizde sizlerle paylaşamaya çalışacağız.

Aile destek paketi şartları için Aile Destek Paketi Başvuru Şartları 2023 yazısını okuyabilirsiniz. Başvuru bulunmak için Aile Destek Paketi Başvurusu ve Başvuru Formu 2023 yazısını okuyabilirsiniz.

Aile Destek Paketi Ne Zaman Bitiyor

Aile Destek Paketi başvurusu ve ödemeleri Haziran ayı itibari ile son bulacak ve ödeme alan kişilere son ödeme Temmuz ayı yapılarak son bulacaktır. Şu an için hem ödemeler hem de başvurular aktif olarak devam etmektedir.

Aile destek paketi ile aylık 850 TL ile 1250 TL yardım parası alan ailelere ayrıca ek olarak çocuk sayısına göre 350 TL ile 650 TL arasında ödeme yapıldığı için muhtaç ailelere aldıkları yardım parası ile geçindiklerini ve bu yardım bitmemesi gerektiği dile getirmişlerdir.

Aile destek paketi yardımı kapsamında aylık 1900 TL kadar yardım alabilirsiniz.

Aile Destek Paketi Ne Zamana Kadar Sürecek

Aile destek paketi ne zamana kadar sürecek sorusu özellikle bu sosyal yardımı düzenli olarak aileler tarafında merak edilmektedir. Maddi zorluk çeken muhtaç ailelere verilen aile destek yardımı parası her hangi bir değişiklik olmaması durumunda Haziran ayı itibari ile son bulacaktır.

Aile Destek Paketi Uzatılacak Mı?

Aile Destek Paketi uzatılacak mı? ve Aile Destek Paketi devam edecek mi? sorusuna cevap vermek gerekirse bir çok kişi yardımın devam etmesini istemektedir. Sosyal medyada bir çok platformda yardımın devam etmesi gerektiğini dile getiren kişiler yardım uzatılacak mı merak etmektedirler.

Aile destek paketi uzatılacağı yönünde şu an için her hangi bir resmi açıklama yapılmamıştır. Resmi açıklama yapıldığında sizlere paylaşacağım.

6 Yorum

  1. Benim4 çouģum var eşim işsiz madi durumumuz kötü çocuklarımın hepsi öğrenci zor geçirmiyoruz devletimden yardım istiyoruz

  2. Aile destek programı devam etmeli muhtacız sürekli olmalı insanlar zor durumda yardım edin bakanlığa sesleniyorum yardım depremde hayatını kaybenleri mekanları cennet olsun

  3. merhaba bu yardımlardan çok memnunuz bir nebzede olsa ihtiyaclarımız karsılanıyor 1 sene daha uzatılırsa cok iyi olur yada olabilirse sürekli garibanın yüzü gülsün

  4. Aile destek sürekli hale getirilsin millet olarak çok sıkıntı çekiyoruz 3 milyon sosyal yardım alan vatandaş var kolay değil devletimiz bunu bi çözüm getirilsin

  5. Devletimiz kendi vatandaşını düşünür 1sene daha uzatilir bu yardim vatana millete hayirli olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu