Sosyal Yardımlar

Aile Destek Yardımı Bitiyor Yeni Sosyal Yardım Paketi Geliyor

2 yıl önce verilmeye başlanan Aile Destek Programı yardımı Temmuz ayı ile beraber bitileceği konuşulmaktadır. Aile destek ödemesi kapsamında her ay sosyal yardım alan bir çok kişi verilen bu yardım ile geçindiği için yardım son bulması halinde ne olacağını merak etmektedir.

Kesin olmayan bilgiye göre Aile Destek Programı kapsamında verilen aylık 1.500 TL ile 2.500 TL parası yardımı son bulacak ancak bunun yerine daha kapsamlı olarak Vatandaşlık Maaşı verileceği dile getirikmiştir.

Vatandaşlık maaşı aile destek yardımı alan ve GSS sonucunda yardım alması uygun görülen kişilerin yanında daha kapsamlı olarak ev hanımları ve Emekli kişilerin dahil edilmesi planlanmaktadır.

Aile Destek Paketi Bitiyor Mu

Aile Destek Ödemesi programı haziran ayı ile beraber son bulup son ödemenin Temmuz ayında yapılmasında sonra 2 yıldır verilen bu yardım artık son bulacak. Hükümete yakın kaynaklardan alınan bilgiye göre Aile destek ödemesi yardımı son bulacak ve bunun yerine Vatandaşlık Maaşı verilmesi düşünülmektedir.

Vatandaşlık Paketi sadece dar gelirli vataandaşlara değil emekli ve ev hanımlarının da bu sosyal yardımdan yararlanarak destek verilecek.

Vatandaşlık Maaşı Geliyor

Vatandaşlık maaşı ile geçinmekte zorlanan kişilere aylık olarak para yardımı yapılarak bu kişilerin hayatlarını devam edilmesine olanak sağlanacak. Maaşı düşük olan emekliler ve her hangi bir geliri olmayan ev hanımları bu sisteme dahil edilerek vatandaşlık maaşı alabilecek

Temmuz ayı ile beraber hayata verilmesi düşünülen bu yardım kabine toplantısından sonra netleşecek. Vatandaşlık maaşı hakkında detaylı bilgi için Vatandaşlık Maaşı Nedir? Başvurusu ve E-Devlet Başvuru Formu 2024 linkine tıklayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu