Devlet Yardımları

AK Parti Maddi Yardım ve Gıda Yardımı Başvurusu

AK Parti Maddi Yardım ve Gıda Yardımı Başvurusu 2022; 2022 yılında insanların hayatını idame ettirebilmesi için gıda, ulaşım, elektrik, ısınma vb. temel ihtiyaç fiyatlarının artmasıyla insanlar en temel ihtiyaçlarını karşılayamaz hale gelmiştir, karşılayan insanlar da Bir şeylerden kısarak bu temel ihtiyaçlarını karşılama yoluna gitmiştir.

Ülkemizin iktidarı olan Adalet ve Kalkınma Partisi  ihtiyaç sahibi vatandaşların yükünü azaltmak ve temel ihtiyaçlarını karşılamak için birçok alanda yardım yapmaktadır.

Ak Parti’den yardım alacak olan vatandaşlar tarafından merak edilen soruların cevabı aşağıda yer almaktadır.

Ak Parti Yardımları Nelerdir?

Ak Parti tarafından verilen yardımların neler olduğu birçok insan tarafından merak edilmektedir. Ak Part’nin verdiği yardımları sizin için aşağıda sıraladık.

 • Maddi Yardımı
 • Gıda- Erzak Yardımı
 • Yakacak Yardımı

Ak Parti Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ak Parti Yardım başvurusu yapmak isteyen vatandaşların başvuru yapabilmesi için farklı yöntemler bulunmaktadır.

Başvuru yapmak isteyen vatandaşlar Ak Parti il ve ilkçe teşkilatlarına giderek yardım başvurusu yapmak istediğini belirtmelidir.

Eğer Ak Parti binalarına gitmeden başvuru yapmak isterseniz https://akim.akparti.org.tr/ linkine tıklayarak yardım başvuru formunu doldurarak yardım talep edebilirsiniz.

Ak Parti resmi web sitesinden de iletişim formunu doldurarak başvurunuzu iletebilirsiniz. Bunun için https://www.akparti.org.tr/iletisim/ linkine tıklamalısınız.

Başvuru yapabilmek için AK Parti 444 25 44 numaralı iletişim hattını arayarak yardım başvurusu yapabilir. Gerekli yönlendirmeler ilgili birimlere yapılacaktır.

Ak Parti Yardım Başvurusu Şartları Nelerdir?

Ak Parti tarafından verilen yardımlardan faydalanabilmek için ihtiyaç sahibi olmanız yeterlidir.

Ak Parti Maddi Yardım Başvurusu

Ak Parti zor durumda olan yaşlı, engelli, çalışamayacak durumda olan ihtiyaç sahibi vatandaşlara maddi yardım desteği vermektedir.

Maddi yardım desteği konusunda net bir tutar belirtilmemiştir.

Maddi yardımdan faydalanmak isteyen vatandaşların başvuru formunu eksiksiz doldurması gerekmektedir. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra eğer uygun görülürseniz ilgili personeller tarafınıza dönüş sağlayacaktır.

Ak Parti Gıda- Erzak Yardımı Başvurusu

Ak Parti’ye gıda yardımı için müracaat eden vatandaşlara yardım desteği sağlanmaktadır. Başvuru esnasından gıda yardımından faydalanmak istediğinizi belirtmeniz gerekmektedir.

Gıda yardımı başvurularınızı Ak Parti web sitesinden veya 44 25 44 numaralı hattı arayarak yapabilirsiniz.

Ak Parti Yakacak Yardımı Başvurusu

Ak Parti kış aylarında doğalgaz faturasını ödeyemeyen veya evine kömür alamayan vatandaşlara yakacak yardımından bulunmaktadır. Yardımdan faydalanabilmeniz için Ak Parti’nin web sitesinden başvuru formunu doldurmanız ve yakacak yardımından faydalanmak istediğinizi belirtmeniz gerekmektedir.

Ak Parti Yardım Başvuru Formu

Ak Parti Yardım başvurusunda bulunmak isteyen vatandaşların Ak Parti il veya ilçe  binalarına giderek veya resmi web sitesinden başvuru yapacak vatandaşların yardımdan faydalanabilmesi için doldurulması gereken bir belgedir.

Başvuru formunda yer alan bilgiler doğru ve güncel olmalıdır. Burada yazılan bilgilerin doğruluğu araştırılacaktır. Eğer yanlış bilgi verilirse Ak Parti yardımından faydalanmanız imkansızdır.

Başvuru formuna https://akim.akparti.org.tr/ linkine tıklayarak erişebilirsiniz.

Ak Parti Yardım Başvurusu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Yardım başvurusu sorgulaması Ak Parti web sitesinden yapılabilmektedir. Web sitesinden başvuru sorgulamak için https://akim.akparti.org.tr/ linkine tıklayarak “Başvuru Sorgula” sekmesini seçmelisiniz. Gerekli bilgileri girdikten sonra başvuru sonucunuzu sorgulayabilirsiniz.

444 25 44 numaralı iletişim merkezini arayarak gerekli bilgileri vererek başvuru sonucunuzu sorgulayabilirsiniz.

Para yardımı nasıl alınır ve kimlere verilir hakkında bilgi almak için Maddi Yardım Başvurusu yazımızı okuyabilirsiniz. Ayrıca Para Yardımı Yapan Vakıf, Dernek ve İş Adamları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

12 Yorum

 1. Maddi manevi ihtiyacım var eşim mülteci çalışmıyor hamileyim 9 aylık çok zor durumdayız lütfen yardım edin

 2. Maddi sıkıntı çekiyoruz evimiz kira kiramız birikmiş gıda ihtiyacım de çok var alamıyoruz sizden Maddi destek istiyorum

 3. Ben Filiz Çayır Çerkezköy de oturuyorum bizim evimiz yandı bana yardım edin lütfen bir aydır dışarıda duruyoruz vallahi billahi yalan söylemiyorum allahim kimseyi böyle bir durumla karşı karşıya gelmesin vallahi çok zor dışarıda kalmak çok zor Allah kimseyi evsiz bırakmasın biz evden hiç bir şey kurtaramadık yemin ederim hiç bir şey kalmadı evin çatısına kadar yandı allahim kimseyi evsiz barksiz bırakmasın vallahi çok zor benim tek istediğim bana yardım edin Allah aşkına

 4. 4 çocuklu aileyiz uygun görünürse yardım istiyorum işssizim

 5. Benim 4cocugum var eşim bizle ilgilenmiyor evim kira gıda kırtasiye yardımı talep ediyorum

 6. Benim adım Kader kocam hapis yedi çocuğum var durumum yok Allah rızası için bana erzak yardımı talep bulunmak istiyorum

 7. Yardima ihtiyacım var calisamiyorum kömür odun gıda istiyorum

 8. dört çocukum var üç tane okuyor maddi durumum olmadığı için okula göndermekten zorlanıyorum yardım istiyorum herhangi ne yardım yabarsaniz sevinirim

 9. Merhaba ben yardım almak istiyorum rica ederim koli erzak yardımı

 10. Eşimin geliri bize yetmiyor nakdi yardıma ihtiyacım var mağdurum siz den yardım bekliyorum 2 çocuğum var

 11. Boşanma aşamasındayım.iki çocuğum var ev tuttum maddi, gıda, giyim, odun, kömür desteğine ihtiyacım var. Yardımcı olursanız memnun olurum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu