Yardım Kartı Başvurusu

Bursa Büyükşehir Belediyesi Kardeş Kart Başvurusu

Bursa Büyükşehir Belediyesi Kardeş Kart Başvurusu 2024; Bursa Büyükşehir Belediyesi; 6 Şubat Pazartesi günü Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve Kahramanmaraş dışında 10 ilde daha büyük yıkıma yol açan deprem dolayısıyla evlerini kaybeden ve mağdur olan vatandaşlar için Kardeş Kart yardımını başlattı.

Kardeş Kart yardım projesine göre deprem bölgelerinden Bursa’ya giden depremzede vatandaşlarımız; şehir içi toplu ulaşım araçlarında ücretsiz bir şekilde seyahat edebilecekler.

Projeye göre depremzedeler, şehir içinde ayakta yolcu taşıyan bütün metro hatlarında ve otobüslerde 6 binişi ücretsiz yapabilecekler.

Bu yazımızda depremzedeler tarafından sıklıkla merak edilen Bursa Büyükşehir Belediyesi kardeş kart başvurusu nasıl yapılır? sorusunu yanıtlamaya, konuyla ilgili olarak en çok merak edilenleri aydınlatmaya çalışacağız.

Burs Büyükşehir Belediyesi Kardeş Kart Nedir?

Ayni ve nakdi yardım çalışmaları ile ülkemizdeki ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yardımcı olan ve diğer belediyelere örnek olan Bursa Büyükşehir Belediyesi; Kardeş Kart Projesi ise deprem dolayısıyla yaşadıkları yeri terk etmek zorunda kalan depremzedelerin şehir içi toplu ulaşım araçlarında ücretsiz seyahat edebilmesine olanak tanıyor.

Yani belediye tarafından depremzedelere dağıtılan ve şehir içi ulaşım araçlarında kullanılabilen ücretsiz ulaşım kartlarına Kardeş Kart ismi veriliyor.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Kardeş Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kardeş Kart sahibi olmak isteyen depremzede vatandaşlarımızın başvurularını gerçekleştirmeleri için Burulaş kart ofislerine gitmeleri ve burada başvuru formu doldurmaları gerekiyor.

Başvurular, yalnızca Burulaş kart ofislerinden yapılabiliyor.

E-devletten ya da internetten ise şu an için başvuru yapılamıyor.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Kardeş Kart Başvuru Şartları

Bursa Büyükşehir Belediyesi Kardeş Kart’a yalnızca depremzedeler başvurabiliyorlar.

Kişilerin başvuruları esnasında kart ofis yetkilisine e-devlet üzerinden aldıkları ve afet bölgelerine kayıtlı olduklarını gösteren ikametgah belgelerini ve kimlik kartı fotokopilerini götürmeleri gerekiyor.

Aynı zamanda kişilerden başvuru esnasında bir adet vesikalık fotoğraf da talep ediliyor.

Fotoğraf, başvuru sırasında dijital olarak da çekilebiliyor.

31 Mart tarihine kadar başvuruların gerçekleştirilmesi gerekiyor.

Bununla birlikte projenin ihtiyaçlar doğrultusunda uzatılabileceği de öngörülüyor.

Bu yazımızda kısaca Bursa Büyükşehir Belediyesi Kardeş Kart başvuru detaylarını sizlerle paylaşmaya çalıştık.

Sizler de konuyla ilgili her türlü soru ve görüşlerinizi yazımızın yorum kısmına yazabilir, önerilerinizi değerli okuyucularımızla paylaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu