Maddi Yardım

E-Devlet 1550 TL Yardım Parası Başvurusu ve Başvuru Formu

E-Devlet Yardım Parası Başvurusu Nasıl Yapılır? Yardım Parası Başvuru Formu, 1550 TL Yardım Parası Kimlere Verilir? Yardım Parası Başvurusu Nereye Yapılır? 1550 TL Yardım Parası Ne Zaman Yatar? detayları yazımızda...

E-Devlet 1550 TL Yardım Parası Başvurusu ve Başvuru Formu 2024; Hükmet tarafından dar gelirli vatandaşlara destek olmak adına verilen para yardımı maddi zorluk çeken ve geçinmekte zorluk yaşayan ailelere ödemektedir. Aile Destek Programı Paketi kapsamında verilen sosyal yardım miktarı artırılarak 1500 TL ile 2500 TL’ye yükseltilmiştir.

Başvurusu sayısı bakımından şimdiden 4 milyon kişinin yararlandığı Aile destek paketi ödemleri her ay olmak üzere 1 yıl boyunca ödenecektir. Başvuruda bulunmak isteyen kişiler Aile Destek Paketi Başvurusu Nasıl Yapılır? E-Devlet Başvuru Formu yazısını okuyabilirler.

Başvuruların e-devlet üzerinden kabul edildiği 1550 TL yardım başvurusu hakkında sizlere bu yazımızda detaylı bilgi vermek istiyorum. 1550 TL yardım başvurusu ve 1550 TL yardım başvurusu formu detayları yazımızda.

Devletten 1550 TL Yardım Parası Kimlere Verilir

Devlet tarafından 1500 TL ile 2500 TL arasındaki yardım kimlere verilir? ve kimler bu yardımdan yararlanabilir sorusuna cevap vermek gerekirse bu sosyal yardım parası özellikle hane halkı geliri asgari ücretin 3/1 altında olan ailelere verilmektedir. Her hangi bir sosyal güvencesi bulunmayan maddi zorluk çeken hanelere öncelikli verilen 1550 TL yardım parası verilecek kişiler ise;

 • Her hangi bir sosyal güvencesi bulunmayan
 • Maddi zorluk içerisinde olan
 • Kirada yaşayan
 • Hanede okuyan çocuk varsa
 • Engelli ve yaşlı birey var
 • Devletten düzenli olarak sosyal yardım alan
 • Kronik hastalar

Yukarıdaki maddelerin yanında başvuru herkese açıktır. Değerlendirme sonrası uygun görülen kişilere aylık 1500 TL ile 2500 TL ödeme yapılacaktır.

ÖNEMLİ: Aile destek paketi kapsamında verilecek yardım parası miktarı 1500 TL ile 2500 TL arasındadır. Yapılacak inceleme sonrası ne kadar yardım alacağınız yetkililer tarafından belirlenecektir.

1550 TL Yardım Parası Başvuru Şartları

Devletten 1550 TL yardım parası başvuru için bazı şartları taşımanız gereklidir. 1550 TL Yardım parası başvuru şartları ise;

 • Türkiye vatandaşı olmaması,
 • Mavi kart sahibi olmaması,
 • Yurt içinde ikamet eden,
 • 18 yaşını doldurmuş olması
 • Hane halkı gelirinin asgari ücretten düşük olması
 • Sosyal güvencesi bulunmayan

1550 TL Yardım Parası Başvurusu Nereye Yapılır

1550 TL yardım parası başvuru e-devlet üzerinden online olarak yapılmaktadır. E-Devlet yardım parası başvurusu e-devlet üzerinden T.C. kimlik numarası ve şifresi ile giriş yaparak yapılmaktadır. Ayrıca 1550 TL yardım parası başvurusu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına bizzat giderek başvuruda bulunabilirsiniz.

1550 TL yardım parası başvurusu internetten üzerinden yaptıktan sonra değerlendirme süreci sonrası uygun görülmesi halinde aylık olarak hesaplara yatırılacaktır.

1500 TL ile 2500 TL Yardım parası başvurusu yapmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

1550 TL Yardım Parası Başvurusu Nasıl Yapılır?

1550 TL Yardım parası başvurusu e-devlet üzerinden yapabilirsiniz. Başvuru yapmak için aşağıda verdiğim adımları takip edebilirsiniz. E-Devlet üzerinden yardım parasına başvuruda bulunmak için;

 • E-Devlet uygulamasına kullanıcı girişi yapınız
 • Direk olarak bu linke tıklayarak  https://www.turkiye.gov.tr/aile-ve-sosyal-hizmetler-sosyal-yardim-basvuru-hizmeti sayfaya ulaşabilirsiniz.
 • Sağ köşede bulunan YENİ BAŞVURU linkine tıklayınız
 • Açılan sayfada bulunan sözleşmeyi okuyup onaylayın ve devam tuşuna basın
 • Açılan sayfada bulunan Kimlik numarasını ve adres bilgilerinin doğruluğunu kontrol edin doğru ise DEVAM ET tuşuna basın
 • Yeni açılan sayfada 1550 TL yardım parası başvuru formunu inceleyin
 • Tüm bilgileri okuyun ve size uygun olanları işaretleyin
 • Aile Destek Programına Başvurmak İstiyor musunuz? seçeneği mutlaka EVET olarak işaretlemeniz gereklidir.
 • Sizden IBAN bilgileriniz istenecektir IBAN bilgisini girin ve tüm formu doldurun

Aile destek paketi başvuru mutlaka e-devlet üzerinden yapılmalı ve tüm bilgilerin doğru olması gereklidir. Aile destek paketi başvurusu hakkında Aile Destek Paketi Başvurusu ve E-Devlet Başvuru Linki yazımızı okuyabilirsiniz.

1550 TL Yardım Parası Başvuru Formu

Devlet tarafından verilen 1550 TL yardım parası başvuru formu mutlaka e-devlet üzerinden doldurulması gereklidir. 1550 TL Yardım parası başvuru formu doldururken mutlaka kimlik bilgileriniz, hanede yaşayan kişi sayısı, gelir durumunuz, okuyan çocuk sayısı, eviniz kira mı, hanede yaşayan engelli bir, yaşlı birey bilgileri ve IBAN bilgileri forma yazılmalıdır.

1550 tl yardım parası başvuru formu doldur işleminde altta bulunan açıklama kısmına maddi zorluk çektiğinizi ve yardım parası almak istediğinizi belirletebilirsiniz.

PTT 1550 TL Yardım Parası

Devletten dar gelirli vatandaşlara verilen 1550 TL para yardımı her ayn PTT şubelerine yatırılmaktadır. Ayrda 1 defa olmak üzere adınıza yatan yardım parasının yatıp yatmadığını PTT yardım parası sorrgulama e-devlet üzerinden yapabilirsiniz. Ayrıca E-Devlet üzerinden PTT sorgulama sayfasından adınıza yatan parayı banka hesabınıza aktarabilirsiniz.

PTT Adınıza yana para var mı öğrenmek için PTT Yardım Parası Sorgulama 2024 yazısını okuyarak öğrenebilirsiniz.

E-Devlet 1550 TL Yardım Başvurusu Nereye Yapılır

Aile Destek Programı başvuruları e-devlet üzerinden yapılmaktadır. Başvurular Sosyal Yardım Başvuru Hizmeti üzerinden yapabilirsiniz. E-Devlet üzerinden Sosyal Yardım Başvuru Hizmeti araması yaparak yada size verdiğim linke direk tıklayarak başvurunuzu yapmanız mümkün.

E-Devlet 1550 TL Yardım Parası Ne Zaman Yatar

Devlet tarafından verilen 1550 TL yardım parası ödemesi almaya hak kazanan kişilere ödemeler ayık olarak yapılmaktadır. Her ayın ayın son hafta yapılan 1550 TL Yardım parasının ne zaman yatacağını Aile Destek Paketi Ödemesi Ne Zaman Yatacak? Hesaplara Yattı Mı? yazısına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu