Sosyal Yardım Haberleri

Ev Hanımlarına Devletten Büyük Destek – 500 TL 1100 TL PTT ve E-Devlet Yardım Başvurusu

Ev Hanımlarına Devletten Büyük Destek – 500 TL 1100 TL PTT ve E-Devlet Yardım Başvurusu; Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın yürüttüğü bir diğer proje de ev hanımlarına destek projesidir. Bu proje kapsamında yeni bir destek aracı adı altında ev hanımlarına maddi destek sunulmaktadır. Bu ödenek 500 TL ile 1100 TL arasındadır. İhtiyaç Sahibi ev hanımları başvuruda bulunmaları için hemen başvuruda bulunabilir. Eğer sizin de paraya ihtiyacınız varsa bu yardım kampanyasına bir an önce katılarak evin geçimine katkıda bulunabilirsiniz. Ev hanımlarına yönelik yeni destek kampanyasına katılmak için ilgili formu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmanız yeterli. Bu adımdan sonra seçilen desteğin sahibi olabilirsiniz.

Ev Hanımlarına Devletten 500 TL ve 1100 TL Yardım

Bu ev hanımı destek paketine başvurabilmeniz için belirli şartları taşımanız gerekmektedir. Tüm uygun adaylar bu sosyal yardımdan yararlanacaktır. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yürütülen bu kampanya kapsamında verilen para miktarı hibe olarak belirlenir. Yani size verilen tutarı daha sonra geri ödemezsiniz. Çeşitli sosyal yardım kampanyalarına öncülük eden Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, bu yardım kampanyasıyla birçok kişinin takdirini kazanmayı başardı.

Ev Hanımlarına Devlet Desteği Başvuru Şartları

Ev hanımlarına destek kapsamında sunulan 500 ve 1100 TL’lik yardım kampanyasına katılmak için Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sizden belirli şartları yerine getirmenizi istiyor. Tüm başvuru sahiplerine açık olmayan bu para yardımında yalnızca uygun kişiler yararlanacaktır. Sadece ev hanımlarına yönelik bir yardım olduğu için erkekler bu yardıma başvuruda bulunmaları mümkün değildir. 1100 TL ev hanımı başvurusu için aşağıdaki şartların sağlanması yeterlidir.

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
 • Çocuk sahibi olmak
 • Kadın olmak
 • Başvuran kişinin üzerinde arsa ve ev tapusu olmamak
 • Gelirinin olmaması
 • Sosyal güvencesi ve sigortasının bulunmaması
Tüm bu koşulları sağlayan kadınların bu destek paketine katılmasında herhangi bir sakınca yoktur. Yeni ödenek kapsamında ev hanımlarına dağıtılan 500-1100 TL’lik yardım, başvurunuz onaylandıktan sonra PTT hesabınıza aktarılacak. Bu tutarı istediğiniz zaman çekebilirsiniz.

Ev Hanımlarına Devlet Desteği Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ev Hanımlarına devlet desteği başvurmak için etkin bir e-devlet hesabınızın olması gerekir. E-Devlet şifrenizi henüz almadıysanız size en yakın PTT şubesinden temin ederek e-devlet hesabınıza giriş yapabilirsiniz. Daha önce bir şifre aldıysanız ve hatırlamıyorsanız, e-devlet ana sayfasına gidip “Şifremi unuttum” sekmesine tıklayarak gerekli bilgileri doldurarak hızlı ve kolay bir şekilde yeni şifrenizi belirleyebilirsiniz.

E-Devlet hesabınıza giriş yaptıktan sonra yukarıdaki arama alanına “Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı” yazıp çıkan sonuçlardan uygun alanı seçmeniz yeterli. Bu sekmeye tıkladıktan sonra next butonuna tıklayarak başvuru formuna geliniz. Başvuru formu sizden bilgi isteyecektir. Bu bilgileri eksiksiz ve doğru girdiğinizden emin olunuz. Yeni sosyal yardım kampanyasından yararlanmak için mutlaka bilgileri doğru şekilde giriniz. Vermiş olduğunuz tüm bilgiler sistem tarafından incelenecektir. Bilgilerin yanlış olması halinde başvurunuz geçersiz sayılacaktır.

Ev Hanımlarına Devlet Desteği Başvuru Formu

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ev hanımlarına devlet desteğinden yararlanmak isteyen kişilerin yukarıda anlatıldığı gibi e-devlet hesaplarına giriş yaparak kendilerine uygun sosyal yardımı bulmaları gerekmektedir. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından istenen başvuru formunda sizden istenen bilgileri mutlaka tam olarak girmeniz gereklidir. Başvuru formunda sizden istenecek bilgiler aşağıdaki gibidir.

 • Oturduğunuz ev kira mı sizin mi?
 • Herhangi bir geliriniz var mı?
 • Hane geliri toplamı ne kadar?
 • Kiraya ne kadar ödüyorsunuz?
 • Sosyal yardım alıyor musunuz?
 • İkamet ettiğiniz adreste yaşayan diğer ev üyelerinin kimlik bilgileri
 • İkamet ettiğiniz adreste yaşayan diğer ev üyelerinin gelirleri ve sigortalı olup olmadıkları
 • Birikiminiz var mı?
 • Yaşadığınız konutta 65 yaş üzeri kişi var mı?
 • Yaşadığınız konutta kaç çocuk var?
 • Ev halkında ya da siz de kronik rahatsızlık var mı?
 • Yaşadığınız konutta hamile var mı?
 • İhtiyaç ve talepleriniz nelerdir?

Ev Hanımlarına Devlet Desteği Ne Zaman Belli Olur?

E-Devlet üzerinden yapılan başvurular öncelikle değerlendirilecektir. Mevcut başvuru sıklığına göre değerlendirme süreci ortalama 15 gün sürmektedir. Başvurunuz onaylandıktan sonra e-devlet hesabınız üzerinden kolayca görüntüleyebilirsiniz. Başvurunuz reddedilirse size bildirim yapılmaz. Başvurunuz her zaman “Değerlendirme” bölümünde görünecektir. Başvurunuz haftalar sonra hala değerlendiriliyorsa, başvurunuz muhtemelen reddedilecektir.

İlgili Makaleler

8 Yorum

 1. eşim ceza evinde olduğu için hiç bir gelirim yok iki kızım var büyük kızım lise bir küçük kızım da anaokula gidiyor siz değerli büyüklerim sözden gelen herturlu yardıma ihtiyacım var

 2. Benim 3 çocuğum var 2 tanesi okuyo biri bebek gecinemiyorum durumum çok kötü yetemiyorum eşim le maddi manevi sorunlar yaşıyoruz geçimsizlik var çocuklarımla ortada kalmışım perişanım küçüğüne bez alamicak duruma geldim bakkala borcum birikti kiram birikti evime hicbirsey alamıyorum yetmiyor yapamıyorum çaresizim gidicek yerim yok duyun sesimi çocuklarım için yardım edin bana lütfen Allah rızası için lütfen sesimi duyun artık

 3. İsmim gamze 2 çocuğum var biri 2 buçuk yaşında biri1 buçuk yaşında gecimimi zor sağlıyorum yardımlarınızı bekliyorum

 4. 3 çocuğum var çocuklarımın ihtiyaçlarını karsiliyamiyorum durumum az 2 tane okula gidiyor ihtiyaçlarını karsiliyamiyorum 1 tane küçük bezi sütü alamiyorum zor durumdayım

 5. Eşim çalışmıyor evim kira iki çocuğum var geçim sıkıntısı yaşıyorum

 6. Evimiz kira borcumuz çok gecinemiyoruz yardıma ihtiyacımız var bize yardımcı olursanız sevinirim

 7. İki tane çocuğum var zor geciniyoruz durumum yok eşim kapıcı dairesinde oturuyorum kira veriyorum

 8. Sıdıka enmek 4 tane çocuğum var kiraciyim zor geçiniyoruz bize yardımcı olursanız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu