Güncel Konular

İBB Faizsiz Kredi Başvurusu – İstanbulkart Faizsiz Kredi

İBB Faizsiz Kredi Başvurusu 2024; Büyükşehir Belediyesi vatandaşlarına faizsiz kredi imkanı sunmuştur. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu “Dijital Bakiye” projesini başlatmıştır. Bu projeden İstanbul’da yaşayan binlerce kişi faydalanabilecektir.  Kredinin amacı İstanbul’da yaşayan vatandaşlara ulaşım, market gibi şeylerde destek sağlamaktır.

İstanbulkartlılar’a özel yapılan bir projedir. İstanbul Büyükşehir Belediyesi yetkili kuruluşu BELBİM AŞ. ve DenizBank işbirliği içerinde yürütülen bu proje kapsamında İstanbulkart mobil kullanıcılarına 5000 TL’ye kadar faizsiz, masrafsız 5 ay vadeli, 10000 TL’ye kadar faizli 24 ay vadeli olan dijital bakiye fırsatı sunmaktadır.

Aşağıdaki yazımızda İBB faizsiz destek kredisi ile ilgili detaylı bilgiler yer almaktadır.

İBB Faizsiz Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

İstanbulkart faizsiz kredi başvurusu yapmak isteyen kişiler BELBİM üzerinden Denizbank’a başvuru yapılmalıdır. Başvuru yapabilmek için Denizbank müşterisi olmaya gerek yoktur.  Başvuru yapmak isteyen kişilerin en bir adet İstanbulkart’a sahip olması gerekmektedir.

İstanbulkart Mobil uygulaması üzerinden hemen 2500 TL faizsiz kredi başvurusunda bulunmak için Google Play ve İOS mağazasından İstanbulkart – Dijital Kartım uygulamasını indirip başvuruda bulunabilirsiniz.

İstanbulkart – Dijital Kartım uygulamasını indirip hemen kredi başvurmak için hemen aşağıdaki linklere tıklayarak uygulamayı telefonunuza indirebilirsiniz.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.belbim.istanbulkart&hl=tr

https://apps.apple.com/tr/app/istanbulkart/id1352307391?l=tr

Banka tarafından müşterilerden kefil, teminat ve ek belge talep edilebilir. Banka faiz oranlarında, kampanya koşullarında değişiklik yapmak hakkına sahiptir. Başvuru yapan kişilere belgeleri imzalamadan önce faiz oranı, ücret, komisyon ve tüm masraflar ile ilgili başvuru formunda bilgilendirme yapılacaktır. Şartları kabul eden kişiler faizsiz krediden faydalanabilecektir.

Başvurusu onaylanan vatandaşlar faizsiz krediden faydalanabilecektir.

İBB Faizsiz Kredi Miktarı Ne Kadar?

İBB tarafından verilen faizsiz kredi miktarının ne kadar olacağı vatandaşlar tarafından merak edilmektedir. İBB ve Denizbank işbirliği ile verilen kredi miktarı, 5000 TL’ye kadar faizsiz, masrafsız 5 ay vadeli, 10000 TL’ye kadar faizli 24 ay vadeli olan dijital bakiye fırsatı sunmaktadır.

İBB Faizsiz Kredi Şartları Nedir?

İBB tarafından faizsiz kredi imkanından faydalanmak isteyen vatandaşların yalnızca İstanbulkartı’nın olması, bu kartın İstanbulkart mobile tanımlı olması ve kişiselleştirilmiş olması gerekmektedir. İstanbulkart’a sahip 16 milyon vatandaş nakit desteği kampanyasından faydalanabilecektir.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen faizsiz krediden faydalanmak için bir diğer şart ise İstanbul ilinde ikamet etmektir.

İBB faizsiz krediden yararlanmak için belirli bir yaş sınırı vardır. Faizsiz kredisi başvurusu yapacak olan vatandaşların 18 yaşını doldurmuş olması, 70 yaşını geçmemiş olması gerekmektedir.

Yukarıda belirtilen şartları taşıyan vatandaşlar faizsiz krediden faydalanabilecektir.

İBB Faizsiz Kredi Nerelerde Geçerlidir?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen faizsiz krediden faydalanmaya hak kazanan vatandaşların en çok merak ettiği sorulardan biri ise bu bakiyeyi nerede kullanabileceğidir. İstanbulkartlar’a yüklenen bakiye toplu taşıma kullanırken geçerlidir. Yüklenen bakiye transfer edilerek A101, BİM, CarefourSA, Migros ve Şok gibi marketlerde geçerlidir.

İstanbulkart’ın geçerli olduğu İş Bankası POS cihazının bulunduğu iş yerlerinde, bakkallarda, BiTaksi’de, Getir’de Hamidiye su otomatlarında ve İspark otoparklarında geçerlidir.

İBB Faizsiz Kredi Bakiyesi Transfer Edilebilir Mi?

İstanbulkart mobilden, dijital bakiye transferi özelliği kullanılarak kişiselleştirilen İstanbulkart’a yapılabilmektedir. Verilen transfer talimatı ile, NFC’li telefonlardan, biletmatiklerden, toplu ulaşım geçiş, ödeme cihazlarından ve İstanbulkart’ın geçerli olduğu alışveriş ödeme noktalarında bulunan POS cihazlarından tanımlanabilecektir.

Tek seferde transfer limiti ise, 1000 TL’dir. 1000 TL ve üzeri transfer yapılamamaktadır.

istanbul kart faizsiz kredi

İBB Faizsiz Kredi Nakit Kullanılabilir Mi?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından vatandaşlara destek vermek amacıyla verilen kredinin nakit kullanıp kullanılamayacağı merak edilmektedir.

İBB tarafından verilen kredi bakiyesi nakit olarak kullanılabilmektedir. Nakit kullanmak için bazı şartlar bulunmaktadır. Nakit kullanmak isteyen kişiler IBAN bilgisinin yer aldığı dilekçe ve kimlik fotokopisi ile İBM’ye başvuru yapmalıdır.  Transfer işlemi yapılırken ilk önce Dijital Kart tutarı İstanbulkart’a aktarılacaktır. İstanbulkartlar’ı içerisinde bulunan bakiyeyi ise EFT işlem ücreti kesilerek aktarılır. En geç 3 gün içerisinde aktarım yapılacaktır.

İBB Faizsiz Kredi Sonucu Nasıl Öğrenilir?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen faizsiz kredi başvurusu yapan vatandaşlar sonucunun nasıl öğrenileceğini merak etmektedir.

Başvuru sonucu onaylanan vatandaşlara SMS ile bilgilendirme yapılacaktır. Başvuru sonucu olumsuz olan vatandaşlar Denizbank tarafından anlık SMS ile bilgilendirilecektir.

İBB Faizsiz Kredi Başvurusu Ne Zaman?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Denizbank aracılığı ile verilen faizsiz kredi sürekli olan bir kampanya değildir. Faydalanmak isteyen vatandaşların 16.05.2024 ve 18.07.2024 tarihleri arasında başvuru yapması gerekmektedir. Belirlenen tarihler arasında başvuru yapmayan kişiler faizsiz krediden faydalanamayacaktır.

İBB Faizsiz Kredi Tek Seferlik Mi?

İBB ve Denizbank işbirliği ile yürütülen Dijital bakiye kampanyasından ayda sadece bir defa yararlanılabilmektedir. Sonraki aylarda faydalanmak isteyen kişilerin dijital kart bakiyesinin 5000 TL olması gerekmektedir.

İBB Faizsiz Kredi Başvurusu İletişim Bilgileri

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen faizsiz kredi ile ilgili detaylı bilgi sahibi olmak isteyen vatandaşlar ALO 153 destek hattını, İstanbulkart başvuru merkezlerini ve Denizbank’ya ait 0850 222 0800 numaralı iletişim hattını arayarak bilgi sahibi olabilecektir.

Bir Yorum

  1. Bismillahirrahmanirrahim bizim yok Tapu yok diploma Yok maaş engelli idare yüzde 39 eşi anlamıyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu