Burs Başvurusu

Öğrencilere 3874 TL Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu

Öğrencilere 3874 TL Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? 3874 TL Yardım Kimlere Verilir? Öğrencilere 3874 TL Yardım Başvuru Formu, Öğrencilere 3874 TL Yardım Başvurusu Şartları, 3874 TL Yardım Başvurusu Ne Zaman Yatar detayları yazımızda.

Öğrencilere 3874 TL Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu 2024; Devlet tarafından verilen 3874 TL para yardımı öğrencilere verilen para yardımlarından biridir. Öğrencilere 3874 TL Para yardımı ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine verildiği gibi Üniversiteye giden öğrencilerde bu yardım yararlanabilir.

Aile ekonomik olarak destek vermek adına verilen 3874 TL eğitim yardımı maddi olarak zorluk çeken ailelere rahat bir nefes aldıracak. Çocukların eğimin masrafların karşılamakta zorlanan ailelere hemen devlet tarafından sağlanan 3874 TL yardım parasına başvuruda bulunabilir.

Sosyal Yardımlaşama ve Dayanışma Vakfı tarafın verilen 3874 TL eğitim yardım parasını almak için ailelerin gelirinin durumunun düşük olması, her hangi bir sosyal güvencesinin bulunmaması ve SGK’LI olarak çalışmaması gereklidir.

Öğrencilere devletten tarafından verilen 3874 TL para yardımı detayları yazımızda.

Öğrencilere 3874 TL Para Yardımı Nedir?

Devlet dar gelirli öğrencilere verilen 3874 TL yardım parası Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından başvurusu onaylanan ailelere PTT aracılığı ile verilen sosyal yardım parasıdır. Öğrencilerin okul giderlerini karşılamak için karşılıksız olarak verilen 3874 TL yardımı burs olarak karşılıksız verilecektir.

Öğrencilere karşılıksız olarak sağlanan eğitim yardımı başvurular e-devlet üzerinden yada Sosyal Yardımlaşama ve Dayanışma Vakfı aracılığı ile yapılmaktadır.

3874 TL Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır

Öğrencilere verilen 3874 TL yardım başvurusu e-devlet üzerinden başvuru formu doldurularak yapılanmaktadır. Öğrencilere verilen 3874 TL yardımı öğrenci tarafından yada anne ile babası tarafından doldurabilir.

3874 TL yardımı başvurusu yapmak isteyen kişileri kimlikleri ile Kaymakamlık binalarında bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına bizzat gidebilir yada e-devler üzerinden hemen başvurusunu yapabilir. E-Devlet eğitim yardımı başvurusu için https://www.turkiye.gov.tr/aile-ve-sosyal-hizmetler-sosyal-yardim-basvuru-hizmeti linke tıklayarak sosyal yardım başvurusunu yapabilirsiniz.

Ayrıca eğitim öğretim yardımı şartlarını taşıyan öğrenciler https://www.turkiye.gov.tr/sosyal-guvenlik-egitim-ogretim-yardimi-talebi linke tıklayarak hem kendisi adına hem de okuyan çocukları için başvuruda bulunabilir.

3874 TL Yardım Başvuru Formu

Devlet tarafından öğrencilere verilen 3874 TL eğitim yardımı parası almak için mutlaka başvuru formu doldurmanız gereklidir. 3874 TL öğrencilere para yardımı başvuru formu e-devlet yad sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı üzerinden doldurulmaktadır.

E-Devlet öğrenci para yardım başvuru formu doldururken mutlaka sizden istenen tüm bilgileri eksiksiz ve doğru şekilde doldurmanız gereklidir. Başvuru formunu doldur sayfasında gelir durumunuzun ve okuyan çocuk sayısını girdiğinizde yardım parası alma şansınız artmaktadır.

E-Devlet 3874 Yardım Başvuru Linki

3874 TL yardım başvurusu öğrenci e devlet başvuru linki https://www.turkiye.gov.tr/aile-ve-sosyal-hizmetler-sosyal-yardim-basvuru-hizmeti budur.  Öğrenciye Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) kapsamında 3874 TL yardım başvurusu e-devlet üzerinden yapabilirsiniz.

E-Devlet sistemine T.C. Kimlik numarası ve şifre ile giriş yapılmasının ardından Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na yönlendirecek sayfaya erişim yapılması gerekli. Sonrasında ‘sosyal ve ekonomik destek hizmeti ön başvurusu’ kısmına tıklatılmalı. Sağ üstte yer alan ‘yeni başvuru’ kısmında çıkan form doldurmalı ve onaylanmalı.

3.874 TL Yardım Kimlere Verilir?

Öğrencilere verilen 3.874 TL para yardımı kimlere verilir hakkında bilgi vermek gerekirse öğrencilere karşılıksız burs olarak verilen bu yardımı almak için örgün öğretime devam ediyor olmanız gereklidir. Maddi durumu kötü olan ve her hangi bir sosyal güvencesi olmayan kişilere verilen para yardımı almak için ayrıca her hangi bir gelirinizin olmaması gereklidir.

3.874 TL yardım parası İlkokul, ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerine 2024 yılına kadar ödenecektir.

Ailelere 3874 TL Yardım Başvuru Şartları

Ailelere verilecek 3.874 TL yardım başvuru okuyan öğrencilere verilen sosyal yardımlardan biridir. Karşılıksız olarak verilecek para yardımı ödemeleri PTT şubelerinden çekilecektir.

Öğrencilere 3.874 TL yardım başvurusu şartları ise;

 • Her hangi bir gelirinin olmaması
 • Hane halkı gelirinin asgari ücretten düşük olması
 • Maddi zorluk çekiyor olmak
 • Ailede okuyan ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite öğrencisinin olması
 • Öğrencilerin okula gidiyor olması
 • Öksüz ve yetimler
 • Eşi vefat etmiş aileler

3874 TL Eğitim Yardımı Ne Zaman Yatar

Öğrencilere 3874 TL eğitim yardımı ne zaman yatar sorusuna cevap vermek gerekirse başvurusu onaylanan ailelere verilen para yardımı İhtiyaç sahiplerine sağlanan aylık ödemeler Pazar kadar yapılacaktır.

3874 TL’lik Eğitim Ödemesi Nereye Yatar?

Okulların açılması ile beraber eğitim giderleri ve kırtasiye masraflarını karşılamak için verilen 3874 TL para yardımı e-devlet başvurusu sonrası başvuruları onaylanan kişilere ödemeler PTT şubelerine uğrayarak T.C. kimlik numaraları ile adlarına adlarına yatan parayı çekebilir.

Sizlere bu yazımızda Öğrencilere 3874 TL Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Ailelere 3874 TL Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Öğrencilere 3874 TL Yardım Başvurusu Formu doldur hakkında bilgi vermeye çalıştım.

4 Yorum

 1. Sayın bakanlığımız iki okuyan oğlum var çocuklarım için maddi yardım bekliyoruz lütfen yardım edin zor durumdayız hallah rızası için

 2. İki kızım okula gidiyor ve bir tanesi ana sınıfı gidiyor maddi yardım istiyorum

 3. Sayın bakanımız iki tane okuyan oğlum var çocuklarım için öğrenci para yardımı bekliyoruz lütfen yardım edin zor durumdayız ev kira eşim çalışmıyor zor durumdayız hallah rızası için yardım edin

 4. kızım anaokula gıdıyor okul oncesı yardım ıstıyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu