Sosyal Yardım Haberleri

Para Yok Diyene CİMER 1000 TL Yardım Başvurusu ve Başvuru Formu

CİMER 1000 TL Yardım Başvurusu ve Başvuru Formu 2023: Cimer, E-devlet yardım başvurusu sağlanarak ihtiyaçlı ailelere yardım dağıtımı sağlanıyor. Cimer sistemi sayesinde vatandaşlar herhangi bir konuda yardım isteyerek ilgili makamlara istek yollayabilmektedir. 2015 yılından itibaren kurulan sistem sayesinde yardım başvurusu, yardım talebi, yardım isteği gibi konularda destek verilmektedir.

Cimer 1000 TL Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Cimer başvurusu yapabilmek için E-devlet veya Kimlik kartınızla sitesine girerek başvuru yapabilirsiniz. E-devlet hesabınız bulunmuyorsa yapılacak işlemler;

 • PTT şubelerinden E-devlet şifresi almak,
 • Online bankacılık sisteminden yararlanarak sisteme giriş yapmak

Cimer başvurusu yapabilmek için ilk olarak https://www.cimer.gov.tr/ sitesine giriş yapın. E-devlet hesabından Cimer’e başvuru yapmak istiyorsanız “E-devlet ile başvuru yapmak için tıklayın” seçeneğine tıklayarak yönlendirme sonrasında E-devlet hesap bilgilerini girerek sisteme bağlanabilirsiniz.

YENİ GÜNCELLEME: Cimer sistemine E-devletten girebilmek için İki Aşamalı Giriş Özelliği olan kullanıcılar giriş yapabilmektedir. İki Aşamalı Girişi açabilmek için https://www.turkiye.gov.tr/ adresine hesabınıza giriş yapın. Sağ üstte yer alan isminize tıklayarak Güvenlik ve Ayarlar kısmına girin. Sağ tarafta İki Aşamalı Giriş İşlemleri alanına girdiğinizde onaylama işlemleri isteyecektir.

Cep telefonunuzu hesabınıza bağlama yaparak giriş işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Bu işlem sonrasında E-devlet hesabınıza giriş yaptığınızda cep telefonunuza doğrulama kodu gelerek giriş yapacaksınız. İşlemi tamamladıktan sonra Cimer sistemine girerek yardım başvurusu işlemlerinize devam edebilirsiniz.

E-Devlet üzerinden anasayfasında yer alan arama sayfasına CİMER yazarak uygulama girişi yapabilirsiniz. Giriş yapımı sonrasında başvuru alanı açılacaktır. Cimer de başvuru türünüze göre seçimler sağlayarak başvuru formuna ulaşabilirsiniz. Başvuru formunda kendinizi tanıtarak “1000 TL yardım başvurusundan faydalanmak istiyorum” yazarak sisteme iletebilirsiniz. İlgili talebiniz kabul edilebilmesi ve alanına göre yönlendirme için ailevi durumunuzu, gelir durumu, hane kişi sayısı gibi bilgileri vermeniz gerekmektedir. Cimer yardım başvurusunu ilgili alanlara yönlendirerek kurumlar altında incelenmesini sağlayacaktır.

E-devlet hesabı olmadan Cimer yardım başvurusu yapmak istiyorsanız T.C Kimlik Numarası, Adınız Soyadınız, Doğum Tarihiniz, Kimlik Seri No, Cep Telefonu numarasını doldurarak ilgili KVKK metni işaretlemesi sağlayarak cep telefonundan onay kodu yollamanızı isteyebilirsiniz. Onay kodu gelmesi sonrasında giriş yapmanızla başvuru metni açılacaktır.

Cimer 1000 TL Yardım Başvuru Formu

Cimer 1000 TL Yardım başvuru formu içerisinde sizden başvuruya ait bilgiler istenmektedir. Gerekli bilgilendirmeler doldurmasıyla başvuru metni yer alacaktır. Başvuru metni 1000 TL yardım başvurusundan faydalanmak istediğinizi belirterek yaşadığınız durumla ilgili bilgilendirme yapmalısınız. Başvuru metni içerisinde hane bilgileri, gelir durumunuz, sigortalı çalışma durumu gibi alanlardan bahsetmeniz gerekmektedir. Bu tür bilgileri yollayarak ilgili makama yollanacaktır.

Cimer 1000 TL Yardım Sorgulama

Cimer 1000 TL yardım sorgulama işlemleri E-devlet hesabınızdan veya https://www.cimer.gov.tr/ adresine girerek istenen bilgileri doldurarak sorgulama işlemleri yapabilirsiniz. Cimer 1000 TL yardım başvurusu cevap gelme süresi ortalama olarak 1 ay kadar süre almaktadır. Cimer yardım başvurusu sorgulamak için;

E-devlet Cimer Yardım Başvurusu Sorgulama: E-devlet hesabınıza girerek arama kutusuna Cimer yazın. Arama ekranı sonucunda Cimer Başvuru Sorgulama alanı çıkacaktır. Cimer’e yapmış olduğunuz başvurularak sıralanarak yapmış olduğunuz başvurunun detaylarını inceleyebilirsiniz. Başvurunun son durumu alanda gözükecektir.

Cimer Sitesinden Yardım Başvurusu Sorgulama: Cimer sitesine giriş yaptığınızda “Başvuru Sorgula” menüsü bulunmaktadır. Başvuru sorgulaya tıklayarak sizden istenen T.C Kimlik, Adı Soyadı, Doğum Tarihi, Kimlik Seri No, Cep Telefon Numarası ve KVKK metnini onaylayarak telefondan onay kodu yollanarak sisteme giriş yapabilirsiniz. Cimer sistemine giriş yapmanızla birlikte sistemde gözüken başvuru detaylarına ulaşım sağlayabilirsiniz. Cimer yardım başvurusu son hareketlerini de görüntüleyebilirsiniz.

Cimer 1000 TL Yardım Kimlere Verilir?

Cimer 1000 TL yardımı ihtiyaç sahibi kişilere dağıtımı yapılmaktadır. İhtiyaç sahibi gruptaki olanlar listesi olarak;

 • Asgari ücretten az geliri sahip olan kişiler
 • Gazi ve şehit yakını olan kişiler
 • Yaşlı ve çalışma durumu olmayan kişiler
 • 65 yaş üstü hasta bulunduran kişiler
 • Dul kişiler
 • Ailedeki kişinin sayısının fazla olup gelir sahibi olmaması
 • Sigortalı olmayan kişiler
 • Engelli bireyler
 • Kronik hastalığı bulunan kişiler
 • Muhtaçlık sınırında yaşayan kişiler
 • Dul veya yetim olan bireyler

Cimer 1000 TL yardım başvurusunda ihtiyaç grubunda olan kişilere ilgili makamlara iletim sağlanarak yardım başvurusu değerlendirilmektedir. Güncel olarak yardımdan faydalanmak için ekipler tarafından incelenerek işlemler sağlanmaktadır.

Cimer 1000 TL Yardım Başvurusu Nasıl Alınır?

Cimer 1000 TL yardım başvurusu yaptığınızdan itibaren sistem yetkilileri talebinize göre ilgili makamlara yönlendirecektir. Bu makamlar arasında Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Valilik, Kaymakamlık veya belediyelere yönlendirme yapılarak başvurunuz değerlendirilecektir.

Dönemsel olarak yapılan yardımlar mevcutsa hangisi uygun görülüp gerekli cevaplandırma sağlanacaktır. Cimer yardım başvurusunda bazı yardımlar için başka yere başvurmak gerekebilir. Gerekli yönergeleri cevaplarda takip ederek yardım başvurusu sağlayabilirsiniz.

Cimer 1000 TL Yardım Ne Zaman Yatacak?

Cimer 1000 TL yardım parası dağıtımı belirli değildir. Yardım başvurunuz güncel olarak dağıtılan yardım türüne değişiklik göstermektedir. Yardım başvurunuz ilgili makama ileterek işlemler sağlandığında sizlere detayları iletişim bilgileri üzerinden sağlanacaktır. Yardım başvurusuyla ilgili cevap yönergelerine göre hareket ederek yardımlardan faydalanabilirsiniz.

Cimer 1000 TL Yardım Almak İçin Gerekli Belgeler

Cimer 1000 TL yardım almak için herhangi bir belgeye gerek yoktur. E-devlet hesabınızdan Cimer üzerinden yardım başvurusu yollayarak ilgili makamlara iletimleri sağlanmaktadır. Ancak dönemsel olarak yeni yardım başvurusu çıkarsa ve bazı belgeler teslim edilmesi istenirse yönergelere uyarak yardım için gerekli belgeleri götürebilirsiniz. Genellikle yardım başvurusu içerisinde muhtaçlık belgesi, T.C kimlik fotokopisi, ikametgah bilgileri gibi çıktılar istenir.

Cimer 1000 TL Yardım Kimler Alabilir?

Cimer 1000 TL yardımı muhtaçlık seviyesinde ve ihtiyaçlı görülen kişilere verilmektedir. Bu tür kişiler asgari ücretin altında yaşadığı için azami yaşam seviyesinde yaşayamamaktadır. Devlet tarafından yardımlar sayesinde bir nevi giderleri karşılanmak adına verilen yardım türüdür.

Cimer yardım başvurusu yaptığınızda ilgili sosyal hizmetlere aktarım sağlanarak yardım başvurusu değerlendirilmektedir. Yardım başvurusuna göre ihtiyaçlı grup listesinde belirlenen kriterlere göre uyuyorsanız iletişim bilgilerinden sizlere ulaşılarak para dağıtımı sağlanacaktır.

Cimer 1000 TL Yardım Başvuru Sonucu Ne Zaman Gelir?

Cimer 1000 TL yardım başvurusu sonucu ortalama bir ay içerisinde ilgili makamlardan cevap gelmektedir. Süreç içerisinde bu durum daha çok uzayabilir. Başvuru yapıldığında oluşan yoğunluğa göre hareket edilmektedir. Cimer sistemine yazdığınızdan itibaren talebinize göre makamlara aktarılma sağlanmaktadır. Makamlar arası geri dönüşlerle birlikte bu süreç bir ay içerisinde cevaplanması sağlanmaktadır.

Cimer 1000 TL Yardım Her Ay Mı Yatacak?

Cimer 1000 TL yardım parası genellikle tek seferlik olarak yatırımı sağlanmaktadır. Ancak dönemsel olarak yardım parasında değişikliğe giderek aylık olarak bağlanma ihtimali bulunmaktadır. Ailedeki duruma göre ihtiyaç tespiti sağlanarak yardım parası ödemeleri sağlanmaktadır. Ailedeki kişi sayısına göre ve azami gelirinize bakılarak aylık olarak yardım parası yatabilmektedir. Başvuru sonucu geldiğinde detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Cimer 1000 TL Yardım Başvuru Şartları Nelerdir?

Cimer 1000 TL yardım başvuru şartları olarak ihtiyaç durumunda ve asgari yaşam altında yaşayan kişiler başvurusu kabul olmaktadır. Yardım başvurusu yaptığınızda sosyal hizmetler tarafından inceleme altına alınacaksınız. Aile durumu, hane geliri, ailedeki kişi sayısını gibi durumlar incelendiğinde yardım başvurusu kriterlerine uygun görülmediğinde yardım parası dağıtımı sağlanmayacaktır. Özellikle yardım başvurusu incelemelerinde ailede sigortalı olarak çalışan kişi olup olunmadığına bakılmaktadır.

İlgili Makaleler

3 Yorum

 1. Yardım ityac var gelir yok çalışma yorum iş yok anne babam gelir yok çalışma işkur iş ilanları Kütahya almıyor onu için pana yardım ityac var gelir yok çalışma yorum

 2. Eşim tek çalışıyor yövmiye olarak kira 6000 tl oldu çok zor durumdayız sizlere yalvarıyorum yardım edin çok zor durumdayız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu