Ramazan Ayı Yardımları

Tokat Belediyesi Ramazan Kolisi ve Gıda Yardımı Başvurusu

Tokat Belediyesi Ramazan Kolisi ve Gıda Yardımı Başvurusu 2024; Ramazan ayı bolluk, bereket ve yardımlaşma ayıdır. Tokat Belediyesi de ramazan ayında ihtiyaç sahibi vatandaşlara ramazan yardımı yapmaktadır. Ramazan yardımından faydalanmak isteyen vatandaşlar, başvuruların nasıl yapılacağını merak etmektedir.

Aşağıdaki yazımızda Tokat Belediyesi ramazan yardım ile ilgili merak edilen detaylar yer almaktadır.

Tokat Belediyesi Ramazan Yardımı Kimlere Verilir?

Tokat Belediyesi yardıma ihtiyacı olan ailelere birçok alanda yardım elini uzatmaktır. Fakat belediye tarafından verilen yardımlardan herkes faydalanamamaktadır.

Tokat Belediyesi tarafından verilen yardımlardan, Tokat ili sınırlarında ikamet eden, ihtiyaç sahibi olanlar, kimsesizler, eşinden ayrılan kadınlar, engelliler, çalışamayacak durumda olanlar, gazi ve şehit yakınları faydalanabilmektedir.

Belediyeye yardım başvurusu yapan vatandaşlardan bazı evraklar talep edilmektedir. Talep edilen evrakları eksiksiz belediyeye teslim eden vatandaşlar, gerekli incelemeler yapıldıktan sonra gerçekten ihtiyaç sahibi ise, belediye tarafından verilen yardımlardan faydalanabilecektir.

Tokat Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Tokat Belediyesine yardım başvurusu farklı yollarla yapılabilir. Yardım başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar online, belediyeye bizzat giderek veya belediyeyi arayarak başvuru talebini ilgili birimlere iletebilir.

Online olarak başvuru yapmak isteyen vatandaşlar, e-Devlet sisteminden veya belediyenin resmi web sitesine giriş yaparak yardım başvurusunda bulunabilir.

e-Devlet sisteminden başvuru yapacak olan vatandaşlar, https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıklamalıdır. Linke tıkladıktan sonra T.C. kimlik numarası ve e-Devlet şifresi ile sisteme giriş yapmalıdır. Giriş yaptıktan sonra başvuru formunu doldurmalısınız.

Belediyenin web sitesinden başvuru yapmak isteyen vatandaşlar, https://www.tokat.bel.tr/sayfa/beyazmasa linkine tıklamalıdır. Linke tıkladıktan sonra başvuru formunu doldurmalısınız. Başvuru formunda ramazan yardımı talebinde bulunduğunuzu belirtmelisiniz.

Tokat Belediyesi’ni arayarak da ramazan yardımı başvurusu yapılabilir. Arayarak ramazan yardımı başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar, 0356 214 22 00 numaralı iletişim hattını veya ALO153 hattını arayabilir.

Tokat Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Formu

Tokat Belediyesi’ne yardım başvurusu yapacak olan vatandaşların doldurması gereken formdur. Başvuru formunda başvuru yapan vatandaş hakkında temel bilgilerin bulunduğu birtakım sorular yer almaktadır.

Formda doldurulması gereken bilgiler, başvuru yapan kişinin adı, soyadı, adres bilgisi, iletişim bilgisi, hanede yaşayan kişi sayısı ve kişi başına düşen gelir durumu gibi bilgiler yer almaktadır. Formda sorulan soruların eksiksiz ve doğru cevaplanması gerekmektedir. Yazılan bilgilerin doğruluğu ilgili birimler tarafından kontrol edilmektedir. Yanlış bilgi veren vatandaşlar ramazan yardımından ve belediye tarafından verilen diğer yardımlardan faydalanamaz.

Tokat Belediyesi Ramazan Yardımı Sorgulama

Tokat Belediyesi’ne yardım başvurusu yapan vatandaşlar, başvuru sonucunu nasıl öğrenebileceğini merak etmektedir. Başvuru sonucunu öğrenmek isteyen kişiler, belediye binasına bizzat giderek, belediyeyi arayarak başvuru sonucunu öğrenebilir.

e-Devlet sisteminden de başvuru sonucunu öğrenmek mümkündür. Başvuru sonucunu öğrenmek isteyen vatandaşlar,

https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıklamalıdır. Linke tıkladıktan sonra T.C. kimlik numarası ve e-Devlet şifresi ile sisteme giriş yapmalıdır.

Tokat Belediyesi ramazan yardımı başvuru sonucunu öğrenmenin en kolay yolu da arayarak sorgulama yapmaktır. Belediyeyi arayarak başvuru sonucunu öğrenmek isteyen vatandaşlar, 0356 214 22 00 numaralı iletişim hattını veya ALO153 hattını aramalıdır.

Tokat Belediyesine yapılan yardım başvuruları ortalama iki haftada sonuçlanmaktadır. Bu süre başvuru yoğunluğuna göre değişebilir.

BAKINIZ>>> Tokat Belediyesi Gıda ve Erzak Yardımı Başvurusu

Tokat Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Şartları

Tokat Belediyesi’ne ramazan yardımı başvurusu yapacak olan vatandaşların bazı şartları yerine getirmesi gerekmektedir. Ramazan yardımından ve diğer yardımlardan faydalanmak için başvuru şartları aşağıda yer almaktadır.

 • Gelir düzeyinin asgari ücretin altında olması
 • Kirada yaşaması
 • Engelli olması
 • Çalışmasına engel durumunun olması
 • Tokat ili sınırlarında ikamet etmesi
 • İhtiyaç sahibi olması

Tokat Belediyesi Ramazan Yardımı İçin İstenen Belgeler

Tokat Belediyesi, ramazan yardımı başvurusu yapan vatandaşlardan bazı belgeler talep edilmektedir. Belediye tarafından istenilen belgeler aşağıda yer almaktadır.

 • Başvuru yapan vatandaşın kimlik fotokopisi ve aslı
 • Muhtardan alınacak muhtaçlık belgesi
 • İkametgah belgesi
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Fotoğraf
 • Başvuru formu

Tokat Belediyesi’nden Nasıl Ramazan Yardımı Alabilirim?

Tokat Belediyesi’nden ramazan yardımı almak isteyen vatandaşların, Tokat ili sınırlarında ikamet etmesi ve ihtiyaç sahibi olması gerekmektedir. Daha sonra belediyenin web sitesinden, e-Devlet sisteminden veya belediyeyi arayarak ramazan yardımı almak istediğini belirtmelidir.

İlgili birimler tarafından ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen vatandaşlar, belediye tarafından verilen ramazan kolisinden faydalanabilecektir.

Tokat Belediyesi Ramazan Yardımı Ne Zaman Dağıtılacak?

Tokat Belediyesi, ramazan ayının yaklaşmasıyla ihtiyaç sahibi vatandaşlar için büyük titizlikle çalışmaktadır. Ramazan ayı gelmeden hazırlanan ramazan paketleri ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırılmaktadır. Ramazan ayı boyunca da gıda ve erzak paketi yardımı devam etmektedir.

Tokat Belediyesi Ramazan Kolisinde Neler Var?

Tokat Belediyesi tarafından verilen ramazan kolisinde, 4 kişilik aileye bir ay boyunca yetecek gıda ürünleri bulunmaktadır.

Bu ürünler; şeker, kırmızı mercimek, çay, makarna, şehriye, ayçiçek yağı, reçel ve zeytindir.

Tokat Belediyesi Gıda ve Erzak Yardımı Nasıl Alabilirim?

Tokat Belediyesi yılın her döneminde ihtiyaç sahibi vatandaşlara gıda ve erzak yardımı yapmaktadır. Gıda ve erzak yardımından faydalanmak isteyen vatandaşların Tokat ili sınırlarında ikamet etmesi ve gerçekten ihtiyaç sahibi olması gibi şartları taşıması gerekmektedir.

Gıda ve erzak yardımından faydalanmak isteyen vatandaşlar, farklı yöntemler kullanarak belediyeye müracaat edebilir. Belediye başvuru yapan vatandaşlardan bazı belgeler talep etmektedir. Bu belgeler eksiksiz olarak teslim edilmelidir. Belgeler incelendikten sonra gerçekten ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara, gıda ve erzak yardımları ilgili birimler tarafından teslim edilecektir.

Tokat Belediyesi Ramazan Yardımı Telefon Numarası

Tokat Belediyesine yardım başvurusu yapacak veya yardımlar ile ilgili bilgi edinmek isteyen vatandaşlar, 0356 214 22 00 numaralı iletişim hattını arayarak veya ALO153 hattını arayarak yardım başvurusunda bulunabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu