Belediye Yardımları

İBB Halk Süt Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Şartları

İBB Halk Süt Başvurusu, İBB Halk Süt Başvurusu Nasıl Yapılır? İBB Halk Süt Başvuru Şartları, İBB Halk Süt Kimlere Verilir? İBB Halk Süt Sorgulama, İBB Halk Süt Başvuru Formu, İBB Halk Süt Neden Gelmedi? İBB Halk Süt Kaç Tane Veriliyor? detaylar yazımızda.

İBB Halk Süt Başvurusu Nasıl Yapılır? ‘Süt Her Çocuğun Hakkı’ sloganı ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen Halk Süt Projesi ile ihtiyaç sahibi, muhtaç ve dar gelirli ailelere çocuklarının süt ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri adına süt dağıtılıyor.

Çocukların sağlıklı gelişimini desteklemek adına başlatılan proje kapsamında yoksul ve muhtaç olduğu tespit edilen ailelere aylık 8 litre süt veriliyor.

Çocuklarının süt gereksinimi bile karşılayabilecek maddi gücü olmayan ailelerin başvurabilecekleri ve yararlanabilecekleri Halk Süt Projesi sayesinde dar gelirli ve muhtaç aileler; Ekim 2019’dan bu yana ücretsiz, temiz ve sağlıklı süte erişebiliyorlar.

Bu yazımızda kısaca İBB Halk Süt başvurusu nasıl yapılır? İBB Halk Süt Kimlere Verilir? vb. konuyla ilgili olarak en çok merak edilen soruları yanıtlamaya çalışacağız.

İBB Halk Süt Nedir?

2019 yılının Ekim ayında İBB başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından başlatılan İBB Halk Süt Projesi ile maddi imkansızlıklar çeken yani asgari ihtiyaçlarını bile karşılamakta zorlanan yoksul ve muhtaç ailelerin çocuklarının bağışıklıklarını güçlendirmek, hastalıklara yakalanmalarını önlemek amaç ediniyor.

Çocukların fiziksel ve ruhsal gelişimlerini desteklemek adına 2024 yılında devam eden Halk Süt Projesi sayesinde her ay binlerce ailenin yüzü gülüyor.

Proje kapsamında ailelere UHD sütler dağıtılıyor. UHD yani uzun ömürlü sütler; bebekler ve çocukların gelişimi için bir sütte bulunması gereken tüm vitaminleri ve mineralleri içeriyor.

Üstelik uzun ömürlü sütlerde hiçbir şekilde katkı maddesi ve zararlı bileşen de bulunmuyor.

İBB Halk Süt Kimlere Verilir?

Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı kaydı olan yoksul, dar gelirli yani muhtaç kişilere Halk Süt öncelikli olarak dağıtılıyor.

Yani vakıf kaydı bulunan, muhtaç olduğu kesinlik kazanmış olanlar; Halk Süt’e başvurabiliyorlar.

İşsiz ve gelirsiz ailelerin yanı sıra hane halkı kişi başı aylık ortalama geliri; net asgari ücretin 1/3’üne ya da altına denk gelen yoksul ve dar gelirli ebeveynler de Halk Süt projesinden yararlanabiliyorlar.

Proje kapsamında aylık 8 litre süt almak isteyen anne ve babaların 3-6 yaş aralığında çocuklarının olması gerekiyor.

Aileler; her bir çocukları için aylık 8 litre süt alabiliyorlar.

Halk Süt; belediye görevlileri tarafından muhtaç ve yoksul ailelere 15 günde 1 ya da ayda 1 olacak şekilde dağıtılabiliyor.

15 günlük dağıtımlar söz konusu olduğunda aileler, her bir çocukları için 4 litre süt alabiliyorlar.

30 günlük yani aylık dağıtımlarda ise 8 litre süt ailelere tek seferde teslim ediliyor.

İBB Süt Yardımı Başvurusu Online

İstanbul il sınırlarında ikamet eden, 3-6 yaş aralığında en az bir çocuğu olan muhtaç ve dar gelirli aileler; başvurularını İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ya da belediyeye bağlı olan sosyal hizmetler müdürlüklerine giderek, gerçekleştirebiliyorlar.

Online platformda başvuru yapmak isteyen ihtiyaç sahipleri ise başvuru işlemlerini https://sosyalyardim.ibb.gov.tr/online-basvuru linki üzerinden tamamlayabiliyorlar.

Vatandaşlar; ALO153 Beyaz Masa hattını aramak ve yetkili kişilerle iletişime geçmek suretiyle de ön başvurularını yapabiliyorlar.

Muhtaç aileler; Halk Süt başvurularını e-devlet üzerinden gerçekleştirip, gerçekleştiremeyeceklerini de merak ediyorlar.

Şu an için e-devlet üzerinden Halk Süt projesine başvurulamıyor.

Ancak ebeveynler; e-devlet üzerinden İBB bebek bezi ve bebek maması yardımına ya da yeni doğan bebek paketi desteğine başvurabiliyorlar.

Bebek bezi, maması ve yeni doğan bebek paketi yardımına başvurmak isteyen İstanbullu ihtiyaç sahiplerinin ise https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkini tıklamaları gerekiyor.

İBB Halk Süt Yardımı Başvurusu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi halk süt İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından dağıtılmaktadır. İnternetten yada İBB Soysal Hizmet Noktalarından başvuruda bulunmanız mümkün. İstanbul Büyükşehir Belediyesi halk süt başvurusu için ayrıca dilerseniz ALO 153 çözüm masasını arayabilirsiniz.

İBB Halk sür yardımı başvurusu için SEDEP üzerinden başvuruda bulunmak isteyenler https://sosyalyardim.ibb.gov.tr/online-basvuru bu link üzerinden başvuruda bulunabilirler. Sosyal Hizmet Noktalarına giderek başvuruda bulunmak isteyenler ise https://sosyalhizmetler.ibb.gov.tr/iletisimnoktalari.aspx linkinde bulunan merkezlere kimliği ile beraber gitmeleri mümkün.

İBB Halk Süt Başvurusu E-Devlet

İBB Halk Süt Başvurusu E-Devlet üzerinden yapmak isteyen kişiler e-devvlet üzerinden e-belediye sayfasına giriş yaparak başvuruda bulunabilirler. E-Devlet süt yardımı başvuru online olarak yapmak issteyen kişiler Halk Süt Başvurusu, E-Devlet Başvuru Formu ve İletişim Numarası yazısını okuyabilirler.

153 Süt Yardımı Başvurusu

İBB Halk süt başvurusu, Başvuru sorgulama ve sğt yardımı ilgili aklınıza takılan tüm soruları ALO 153 Çözüm merkezini arayarak öğrenebilirsiniz.

İBB Halk Süt Başvuru Formu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tüm sosyal yardımlarda olduğu gibi süt yardımı başvurusunu internetten online olarak kabul etmektedir. SEDEP üzerinden başvuru formu doldurmak isteyenler İBB resmi sosyal yardım sitesi olan https://sosyalyardim.ibb.gov.tr/ adresine giriş yapmalıdır.

İBB Halk süt başvuru formu için üye olduktan sonra açılan sayfada sosyal yardım başvuru formunu tüm bilgiler eksiksiz olacak şekilde doldurmalı ve varsa çocuk ve bebek bilgilerini girmelidir. Gerekli inceleme sonrası uygun görülen hanelere süt yardımı verilmeye başlanacaktır.

İBB Halk Süt Nasıl Alınır?

Daha önce de bahsettiğimiz gibi İBB Halk Süt almak isteyenlerin öncelikle Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı olarak hizmet veren sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfına gitmeleri ve burada vakıf başvuru formu doldurmaları gerekiyor.

Daha önce vakıf kaydı olanlar ise direk olarak süt başvurularını gerçekleştirebiliyorlar.

İlk kez vakfa gidenler, burada yetkili kişiler tarafından kendilerine verilen gelir testine tabi tutuluyorlar.

Muhtaçlık sınırının altında olan kişiler, Halk Süt alma şansını elde ediyorlar.

Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfına gerekli belgeleri teslim eden, muhtaçlık sınırının altında olduğu tespit edilen aileler; daha sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi resmi sitesi üzerinden ya da ALO153 Beyaz Masa hattını aramak suretiyle Halk Süt projesine başvurabiliyorlar.

Vatandaşlar,  sosyal hizmetler müdürlüklerine giderek de başvuru yapabiliyorlar.

İBB; başvuru sahibi tarafından teslim edilen belgeleri değerlendirdikten sonra süt dağıtacağı ailelere dair karar veriyor.

Karar verme süresi, başvuruların yoğunluğuna göre değişmekle birlikte başvurular, çoğunlukla 1 ay içerisinde sonuçlanıyor.

Halk Süt yardımı almaya hak kazan yani başvurusu kabul edilenler, daha sonra İBB tarafından mail ya da sms yoluyla bilgilendiriliyorlar.

Vatandaşlar, online platformda da başvuru sonuçlarını öğrenebiliyorlar.

İBB Süt Yardımı Sorgulama

Süt yardım başvurusunda bulunan kişilere İBB tarafından daha sonra sorgulama yapabilmeleri için güvenlik numarası veriliyor.

Vatandaşlar, İBB resmi sitesi üzerinden bu güvenlik numarasını kullanmak suretiyle başvurularını yapabiliyorlar.

Halk Süt yardım başvurunuzun sonucunu öğrenmek adına İBB’ye ait olan telefon numarasını arayabilirsiniz.

ALO 153 Beyaz Masa hattı üzerinden Halk Süt’e başvurabileceğiniz gibi başvurunuzun sonuçlanıp sonuçlanmadığını da öğrenebilirsiniz.

İBB diğer sosyal yardımlarına dair detaylı bilgi edinmek adına da ALO153 telefon numarasını arayabilirsiniz.

Online platformda yani internetten İBB süt yardımı sorgulama işlemi için https://sosyalyardim.ibb.gov.tr/basvuru-sorgulama linkini tıklayabilirsiniz.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Süt Yardımı Sorgulama

İBB süt yardımı sorgulama için yaşadığınız belediyenin resmi sitesi üzerinden sorgulama ekranına tıklayabilir yada ALO 153 hattını arayabilirsiniz. İBB süt yardımı sorgulama için belediyenin resmi “Beyaz Masa Portalı” sitesine giriş yaparak ‘’Başvuru No’’ ve ‘’Güvenlik Numarası’’ bölümlerini doldurduktan sonra süt yardımı başvurusu sorgula butonuna basarak işlemi gerçekleştirebilirsiniz. İşlem sonucunda başvuru sorgulama sonucu detaylı olarak karşınıza çıkacaktır.

İBB Halk Süt Başvuru Şartları

Daha önce de belirttiğimiz gibi muhtaçlık sınırı altında olanlar; Halk Süt Projesi’nden faydalanabiliyorlar.

Halk Süt başvuru şartlarını kısaca aşağıdaki şekilde açıklayabiliriz:

 • 3-6 yaş aralığında çocuk sahibi olmak
 • Muhtaç ya da dar gelirli olmak
 • Belediyenin ya da sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarının diğer yardımlarından da yararlanıyor olmak(Bu kişilere yardımlarda öncelik veriliyor)
 • İBB il sınırlarında ikamet ediyor olmak

Yukarıdaki şartları karşılayan tüm ebeveynler; Halk Süt’e başvurabiliyorlar.

Henüz belediye ya da vakıf sosyal yardım başvuru kaydınız bulunmuyorsa öncelikle sosyal yardım başvurunuzu tamamlamanız gerektiğinden bahsedebiliriz.

Belediye yardımlarından yararlanmak için bağlı olduğunuz belediyeye ya da sosyal hizmetler müdürlüklerine gidebilir ve burada yardım başvuru formu doldurabilirsiniz.

Aynı şekilde ikametgahınızın bulunduğu yerdeki sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfına gidebilir ve vakıf hane başvuru formu doldurabilirsiniz.

İBB Halk Süt Başvurusu için Gerekli Belgeler

İBB; Halk Süt başvurularını değerlendirirken, başvuru sahibinin vakıf ve belediye sosyal yardım başvuru formlarını inceliyor.

Yani belediye ya da vakıf kaydı olanlar Halk Süt yardımı alabiliyorlar.

Belediyelerin ve vakıfların sosyal yardımlara başvuran kişilerden talep ettikleri belgeleri aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz:

 • TC kimlik kartı ya da nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi
 • Muhtarlıktan alınması gereken fakirlik belgesi
 • Gelir belgesi
 • İşsiz kişilerin SGK’dan almaları gereken ve işsiz olduklarını gösteren belge
 • Aileye ait vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Aile ikametgah belgesi
 • Halk Sütten yararlanacak çocuğa ya da çocuklara ait TC kimlik kartı veya nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi
 • Kirada oturanlar için kira sözleşmesi

**Üzerine kayıtlı değerli bir menkulü olanlar ya da gayrimenkul sahipleri; muhtaçlık sınırının altında olsalar dahi Halk Süt alamıyorlar.

Vatandaşların yukarıdaki belgelere ek olarak, kendi özel durumlarına dair bazı belgeler talep etmeleri de gerekebiliyor.

Örneğin; eşi vefat eden dul kadınların eşlerine dair ölüm belgesini belediyeye ya da vakfa götürmeleri gerekiyor.

Engel durumu ya da kronik hastalığından ötürü çalışamayan ebeveynlerden ise tam teşekküllü devlet hastanesinden almaları gereken sağlık kurulu raporu talep ediliyor.

Afetzedelerin Halk Süt yardımı alabilmeleri için bilirkişi raporuna ihtiyaç duyuluyor.

Başvuru için gerekli belgelere dair ayrıntılı bilgi almak adına ALO153 Beyaz Masa hattını arayabilirsiniz.

İBB Süt Yardımı Telefon Numarası

Halk Süt ön başvurunuzu gerçekleştirmek, başvuru şartlarını öğrenmek ve İBB sosyal yardımlarına dair bilgi edinmek adına 7/24 hizmet veren ALO153 Beyaz Masa hattını dilediğiniz zaman arayabilirsiniz.

ibb halk süt başvurusu

İBB Halk Süt Yardımı Başvuru Formu Doldur

İBB Halk Süt’e online platformda yani İBB resmi sitesi üzerinden başvurmayı düşünen kişilerin mutlaka başvuru formu doldurmaları gerekiyor.

Bu formda ailelerin muhtaç olup olmadıklarının belediye tarafından tespit edilebilmesine olanak tanıyan ve ailelerin gelir ve giderlerine yönelik bazı sorular bulunuyor.

Başvurusunun olumlu sonuçlanmasını isteyenlerin formdaki bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurmaları, oldukça önem arz ediyor.

İBB Halk Süt Kaç Tane Veriliyor

Halk süt yardımı alan ailelerin 3-6 yaş çocuklarına, 1 çocuğa haftada 2 litre olmak üzere ayda 8 litre UHT süt dağıtılarak her gün süt içmeerine destek olmak amaçlanmaktadır.

İBB Halk Süt Gelmedi Neden?

Halk Sütler; her gün belediye çalışanları tarafından muhtaç ve yoksul ailelere dağıtılıyor.

Aileler, 15 günde bir ya da 30 günde 1 süt alabiliyorlar.

Özellikle pandemi süreci dolayısıyla İBB Halk Süt dağıtımlarında ve teslimatlarında bazı gecikmeler olabiliyor.

Kaza, hastalık, afet vb. olağanüstü durumlarda da teslimatta gecikmeler yaşanabiliyor.

Son Halk Süt teslimatı üzerinden 30 gün geçmiş olmasına rağmen hala sütünüz gelmediyse bu konuda bilgi almak adına ALO153 Beyaz Masa hattını arayabilir, sütünüzün size ne zaman teslim edileceğini öğrenebilirsiniz.

İBB Halk Süt Her Ay mı veriliyor?

İBB Halk Süt; başvurusu kabul edilenlere her ay dağıtılıyor. Çocuğun 6 yaşını doldurması halinde ise yapılan süt yardımı durduruluyor.

Aileler; 3-6 yaş aralığındaki diğer çocukları için yardım almaya devam edebiliyorlar.

İBB Süt Yardımı Yaş Sınırı Var mı?

Muhtaç ebeveynler; yalnızca 3-6 yaş aralığındaki çocukları için Halk Süt alabiliyorlar.

Yani yardımda 3-6 yaş sınırı bulunuyor.

İBB Süt Ne Zaman Dağıtılacak?

İBB Halk süt, her gün ekipler tarafından muhtaç ailelere dağıtılıyor.

Bir ay içerisinde binlerce yoksul aile, çocuklarının en temel ihtiyacı olan süte ücretsiz bir şekilde kavuşabiliyorlar.

Aynı aileye ise dağıtımlar, 15 günde 1 ya da 30 günde 1 sefer olacak şekilde yapılıyor.

İBB Halk Süt Yardımı Hangi Hallerde Kesilir?

İBB süt yardımı, çocuğun 6 yaşını doldurması durumunda kesiliyor. Aynı zamanda ailenin ikametgah adresini değiştirmesi durumunda da yapılan süt yardımı durduruluyor.

Bu yüzden ikametgah değişikliği durumunda ailenin yeni ikametgah adresine dair mutlaka belediyeye haber vermesi gerekiyor.

Çocuğun ya da hak sahibi ebeveynin vefatı halinde de dağıtım, durduruluyor.

Ailenin muhtaçlığının ortadan kalkması da süt dağıtımının durdurulmasının en önemli nedenleri arasında bulunuyor.

Sigortalı bir işe giren ya da muhtaçlığı farklı nedenlerden ötürü ortadan kalkan ebeveynlerin bu duruma dair mutlaka belediyeye bilgi vermeleri gerekiyor. Aksi halde muhtaç olmamasına rağmen süt almaya devam edenler, suç işlemiş oluyorlar. Muhtaç olmadıkları süre boyunca aldıkları sütlerin nakdi karşılığını, güncel faizleriyle ödemek zorunda kalıyorlar.

Ödemeye yanaşmayan ebeveynler hakkında ise dava açılıyor.

İBB Halk Süt Deposu Nerede

İstanbul Halk süt dağıtım merkezleri ve daığtım depolarına https://sosyalhizmetler.ibb.gov.tr/halksutnoktalari.aspx linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bu yazımızda İBB süt yardımına dair merak edilenleri yanıtlamaya çalıştık.

Sizler de süt yardımı alıyorsanız ya da almayı düşünüyorsanız; konuyla ilgili her türlü soru ve görüşlerinizi yazımızın yorum kısmına yazabilir, önerilerinizi değerli okuyucularımızla paylaşabilirsiniz.

63 Yorum

 1. Ben çocuğum iki yaşından beri arıyorum süt yardımı için tamam ilgileneceğiz diyorlar çocuğum 5 yaşına geldi hala yardım alamıyorum ne süt ne de market yardımı alamadık ikinci çocuğum 18 aylık maddi açıdan zorluk çekiyoruz lütfen yardımlarınızı bekliyorum 🙂

  1. Bizim de bir cocugumuz var esim calısmıyor gelirim yok 1 cocuk var süt yardim hiç bir şey almadık ne market yardımı ne sut yardımi lutfen yardımcı olun

   1. Eşim rahatsız vertigo hastası kış aylarında çalışamıyor iki çocugum okula gıdıyor 3çocugum var hangı yardım olursa sevınırım

  2. Bende başvuru yaptım eve de gelindi evrak istendi onuda verdim ne onaylandı ne onaylanması diye hala bi bilgi yok koca koca cocugu olan insanlar var etrafımda alıyorlar benim iki küçük çocuğum var ama sut yok neye göre veriliyor anlayamadim

 2. Eşim calismiyo ben ev hanımıyım 1 tane çocuk var gelirim yok süt yardımı istiyorum

  1. Selem çok sordorodayim çocuğum 1 yaşıda süt yardim elma 1 ekmek alamiyurum

 3. 3 cocugum var 3nede hazir sut yetmiyo banada yardim edermisiniz

 4. İzmirliyim 3 yıldır İstanbulda yaşıyorum orada bu şekilde ihtiyaç sahibi diye bir ayrım yoktu 1 yaşını geçen tüm çocuklara belediye ayda 8lt süt veriyor siz neden bu halk sütü tüm çocuklara dağıtmıyorsunuz

 5. Allah rızası için yardım edin kiradayim çocuğum var 2yasinda bana yardım edin çocuğuma yardım edin süt içiyor hiç bı gelirimiz yok

 6. Ben kiradayim çocuğum var 3 yaş eşim asgari ücretle çalışıyor süt yardımı istiyorum

 7. Borcumuz var çocuğumuzun süt yardımı istiyoruz malum hayat gittikçe pahalilasiyo

 8. Süt yardımı istiyorum iki çocuğum var biri bir yaşında diyeri 5aylik sütüm yetmiyor

  1. Süt yardımı istiyorum iki çocuğum var yardım istiyorum lütfen

   1. İki çocuğum var eşimin süte yetecek parası yok ondan dolayı süt başvurusu yapıyorum lütfen yardım edin

 9. Ben kiracim 1900 2 tane çocuklarım var süt ve sosyal yardım kartı istiyorum herhangi bir gelırım yok

 10. Merhabar ben kıradayım bırtene yetım kzım var eşim yok kızm 3 yasında sızden destek beklıyorum ne olursa allah razı olsun

 11. Ben askeri öcreti yım 2 çocuğm var 3 cusu geliyor hayırlı sıyla ben büyükşehir belediyemizın bana sut yardımının yapmasını istiyorm

 12. Benim çocuğum üç yaşında süt yardımı almak istiyorum kiraciyim çocuğum otozimli bakacak kimsem yok eşim asgari ücretle çalıyor

 13. 10, yasinda ,2 yaşında çocuklar ekmeği sütü zor alıyorum lütfen ihtiyacı olan alsın bende istiyorum hergun içiyor.

 14. 10, yasinda ,2 yaşında çocuklar ekmeği sütü zor alıyorum lütfen ihtiyacı olan alsın bende istiyorum hergun içiyor.ekmek gıda okul masrafı ne olursa kart .

  1. 3 çocuğumuz var 2 si okuyor süt e ihtiyacım var kiradayım lütfen yardımcı olun 🙏🏻

 15. İki tane çocuğum var yardım edin süt yardımı almak istiyorum yardım edin bana

 16. 3 çocuğumuz var maddi durumumuz el vermiyor yardıma ihtiyacım süt yardımı istiyorum lütfen yardımcı olun

 17. 4 cocugum var 2 si okuyor 3 Side küçük daha süt içiyorlar ve ben süt alamıyorum zamlar sağolsun yardım ederseniz çok sevinirim

 18. Merhaba ben öznur Karaçoban iki tane çocuğum var bı tane çocuğum kanser tedavisi görüyor maddi durumumum yokk bnde süt yardımında yararlanmak istiyorum teşekkür ederim

 19. Merhaba benim dürt tane çocuğum var üç öğrencim var üç yaşında bir kızım var kocam tek çalışıyor çok borcumuz var Allah razı için banada yardım edin çünkü durumum yok kızıma süt verin

 20. Benim çocuğum 3 yaşına giriyo ihtiyacım var banada süt yardımı yaparmisiniz süt alamiyom kiradayim dört çocuğum var ihtiyacım var neolur durumun yok gecinemiyoz herhangi bir yardım

 21. Bende istedim 1 sene olduktan sonra evime gelindi başvurumu yaptım başvurum kabul lenmedi işim esnaf işlettiği dükkan kira evim kira iki kira olunca hele bu devirde insan çok zor geçiniyor bunlari dile de getirdim iki çocuğum var biri 4 yaşında biride 5 yaşında hani niye yardım yapılamıyor durumu kat kat olan insanlara yardım yapılıyor durumu olmayan insanlara yapılamıyor nerde nerde yardımınız

 22. İki çocuğum var 6 yaştan küçükler süt içiyorlar hiç çıkmadı yardım sütü bize ihtiyacımız var

 23. Bende konyadayim 4 çocuğum var ikisi küçük ama hepsinin gelişimi için süte ihtiyacı var maddi durumum yetmiyor kiradayim 3ü okula gidiyor bide faturalar kiş gününde zor durumdayım iki ćocuğuma aylık 100 yardim alıyordum sadece onuda kestiler bari süt yardımı alayım lütfen

 24. Süt veriliyorsa isteyen herkese gidecek kardeşim bu nedir ya 6 ay SONRA arayın 6 ay SONRA netleşecek siz orada neci siniz çalışma sistemi mi bozuk başvuru yapanların Bir hafta içinde gidin kontrol yapın yerinde 1 ay içinde gönderin kardeşim nice insanlar da süt alamıyor yaptığınız doğru değil 😡

 25. Merhaba benim cocuğum 3 yaşında daha önceleri kac defa aradık gelip evi deneyeceklerini dediler ama gelmediler bir an önce cocuğuma süt verirmesini istiiyorum ben kronik hastasıyım tümör var evi olanlara süt yardımı yapılıyormu calışmıyorum

 26. Benim çocuğum kapl hastası iki yıldır başvuru yapmışim ama hiç bir şekilde verilmedi bana

 27. Çocuklarım için süt yardımına başvurdum sonuçlanma yok yardımcı olur musunuz.

 28. Eşim çalışmıyor 4yaşinda çocuğum var ihtiyaçlarını karşilıyamıyorum süt yardımı rica ediyorum

 29. Merhaba ben süt yardımı almak istiyorum çocuklarım için 5 çocuğum var evim kira borcum var Allah razı olsun sizden

 30. ben sut yardimi istiyorum dort yasinda bir dorunum var ben maddi yardim ihtiyacim var ne olur bana yardim edin

 31. iki çocuğum var maddi durumumuz iyideğil bizde süt yardımı istiyoruz

 32. İyi geceler eşim çalışmıyor 3 tane çocuğum var dört ay oldu çalışmıyor yardımcı olur musunuz

 33. Benim evim kira eşim intaci 4 tane çocuğum var biri2 busuk biri 1 buçuk ikizlere 6 aylık süt ve bez yardımında bulunmak istiyorum ikizler mama veriyorum diğer ikisi süt veriyorum ne olur yardım edin

 34. Süt dağıtmanız güzel birşey ama keşke gerçek ihtiyaçı olan insanlara verseniz benim yanı başında evi olan eşinin ve kendinin çalışmasına rağmen süt yardımı alan insanları gördükçek devlet kapısında çalışan birilerininmi olması lazım diye düşündürüyor keşke işinizi doğru düzgün denetimli bir şekilde yapsanız bizim düzgün kul hakkını bilen dürüst insanlara ihtiyacımız var çıkarcı hain düşünceli insanlara değil Yardım ihtiyaçı olana yapılmalı sömürücülere değil

 35. Süt yardımı ıstiyorum 2 çocuğum var kiradayım biri 3 diheri 1 yaşında

 36. Süt yardımı istiyorum kiradayım iki çocuğum var kaç defa başvuru yapıyorum yardım edin lütfen

 37. İki tane küçük çocuğun süt içiyorlar süt parası yetiştiremiyorum

 38. 2 tane cocugum var biri 4 yaşında digeri 9 aylık süt yardımına başvurduk 8 aydir ev ziyaretine gelinecek gelinmedi

 39. 3 tane çocuğum var eşimin iş yeri kapandı küçük oğlum lösemi hastası yardımınızı bekliyorum

 40. 2 yaşında bebeğim var süt yardımı istiyorum her akşam süt içiyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu