Devlet Yardımları

PTT Yardım Parası Sorgulama – TC No ile E-Devlet Sorgulama Ekranı

PTT Yardım Parası Sorgulama – TC No ile E-Devlet Sorgulama Ekranı 2023; işlemi devlet tarafından yapılan sosyal yardımların PTT hesaplarına yapılıp yapılmadığını merak etmektedir. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sosyal yardım paraları ödemeleri PTT aracılığı ile yapıldığından bir çok kişi PTT yardım parası sorgulama yaparak ödemelerinin yapılıp yapılmadığını öğrenebilirler.

Pandemi döneminde artan ekonomik koşullar sebebi bile bir çok kişi Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Kaymakamlık ve Sosyal Yardımlaşama ve Dayanışma Vakfı yardımlarına başvuruda bulunmuştur. Halen devam eden bu yardımlara başvuranlar yardımlarının yapılıp yapılmadığını PTT yardım parası sorgulama ekranında yada E-Devlet üzerinden TC kimlik no ile yardım parasını sorgulayabilirler.

PTT Yardım Parasını Kimler Alabilir

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığından sosyal yardım parası ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı yardım parası başvuruları e-devlet üzerinden yapılmaktadır. Kaymakamlık binalarında bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına gitmeden e-devlet üzerinden hemen başvuruda bulunabilirsiniz.

PTT yardımını almak için;

 • Her hangi bir gelirinizin bulunmaması
 • Sosyal güvencenizin bulunmaması
 • Hane halkı gelirinin asgari ücretten düşük olması
 • İşsiz yada işten çıkarılan
 • Engelli ve yardım muhtaç kişiler

PTT tarafından ödenen sosyal yardım parasına başvuruda bulunduktan sonra ortalama 1 hafta içerisinde PTT yardım parası sorgulama işlemini yapabilirsiniz. Ayrıca devlet tarafından yapılan yardımları incelemek için aşağı verdiğim yazıları okumanızı tavsiye ederim.

Hane Yardımı Nedir? Kimlere Verilir? Nasıl Alınır?

Diğer Aile Yardımı Nedir? Başvurusu Nasıl Yapılır

Sosyal Yardımlaşama ve Dayanışma Vakfı Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Yardımları Nelerdir? Başvurusu Nasıl Yapılır?

PTT Yardım Parası Sorgulama Ekranı

PTT yardım parası sorgulama ekranı giriş yapmak için e-devlet uygulaması giriş yapmanız gerekmektedir. E-Devlet giriş yapmak için TC. kimlik numaranızı girdikten sonra PTT Üzerinden Yapılan Kurum Ödemeleri Sorgulama yazarak PTT adınıza yatan para olup olmadığını görebilirsiniz.

Hemen sizde PTT adınıza yatan para var mı öğrenmek için bu linke tıklayabilirsiniz >>>>> https://www.turkiye.gov.tr/ptt-ptt-uzerinden-yapilan-kurum-odemeleri-sorgulama

PTT üzerinden adınıza yapılan kurum ödemeleri ve sosyal yardımlar varsa liste halinde ödemenizin çekilebilir tutarını görebilirsiniz. Hemen en yakın PTT şubesine giderek adınıza yatan parayı çekebilirsiniz.

PTT Yardım Parası Sorgulama Telefon Numarası

PTT yardım parası yatıp yatmadığını öğrenmek için dilerseniz 444 1 788 numaralı PTT çağrı merkezini arayarak bilgi alabilirsiniz. PTT çağrı merkezi numarası olan 444 1 788 aradıktan sonra kimlik numaranızı söyleyerek adınıza yatan bir ödeme yada sosyal yardım parası olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

PTT Yardım Parası Sorgulama E-Devlet

PTT yardım parasını sorgulamak için en kolay ve en hızlı yöntem e-devlet PTT yardım parası sorgulama işlemidir. PTT aracılığı ile adınıza yapılmış tüm sosyal yardım ödemelerini tek sayfada görmeniz mümkün.

E-devlet yardım parası sorgulama sayfasında adınıza yapılmış bir ödeme varsa bu ödemeyi size ödemenin ne zaman yapıldığını ve hangi tarihe kadar çekmeniz gerektiğini görebilirsiniz.

E-devlet yardım parası sorgulama için https://www.turkiye.gov.tr/ptt-ptt-uzerinden-yapilan-kurum-odemeleri-sorgulama e-devlet sayfasına giriş yapmanız yeterlidir.

Adım adım e-devlet PTT yardım parası sorgulama işlemi için;

 • E-devlet sitesine açın
 • TC. Kimlik numarasını ve şifre ile kullanıcı girişi yapınız
 • Arama kısmına PTT Üzerinden Yapılan Kurum Ödemeleri Sorgulama yazarak aratın
 • Karşınıza çıkacak sayfandan PTT yatan para sorgulama linkine tıklayın
 • Açılan sayfada adınıza yapılmış tüm ödemeler listelenecektir
 • Ayrıca bu sayfa PTT aracılığı ile adınıza yapılan tüm ödemeleri gösterir
 • Dilerseniz bu linke tıklayarak https://www.turkiye.gov.tr/ptt-ptt-uzerinden-yapilan-kurum-odemeleri-sorgulama direk sorgulama sayfasına giriş yapabilirsiniz.

E-Devlet PTT Adıma para yattı mı sorgulama ekranı çok fazla yoğunluktan dolayı Sistemde yaşanan bir teknik aksaklık nedeni ile işleminiz tamamlanamadı hatası verebilir. Bu şekilde hata alırsanız daha sonra tekrar denemeniz gereklidir.

TC Kimlik No ile PTT Yardım Parası Sorgulama

Aile ve Sosyal Bakanlığı tarafından Sosyal Yardım başvuruları artık e-devlet üzerinden yapılmaktadır. Her hangi bir devlet kurumuna yada Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına gitmeden e-devlet üzerinden başvuruda bulunabiliyorsunuz.

Adınıza yapılan ödemeler PTT aracılığı ile yapıldığı için bir çok kişi TC kimlik no ile PTT yardım parası sorgulama nasıl yapılır araştırmaktadır.

TC kimlik no ile adınıza yapılmış para olup olmadığını sorgulamak için https://www.turkiye.gov.tr/acshb-sosyal-yardim-bilgileri-sorgulama linkine tıklayabilirsiniz.

PTT adınıza yapılmış ödeme ekranında belirtilen tarihe kadar ödemenizi alabilir yada varsa PTT kartınıza akratarabilirsiniz.

PTT Adıma Yatan Para Var Mı

Sosyal yardım başvurusunda bulunan yada düzenli olarak devlet yardımı alan bir çok kişi PTT adıma yatan para var mı PTT yardım parası yattı mı sorusuna cevap aramaktadır.

PTT adıma yatan para var mı merak ediyorsanız dilerseniz 444 1788 numarasını arayabilir yada hemen e-devlet uygulamasına giriş yaparak PTT yardım parası sorgulama sayfasına giriş yapabilirsiniz.

PTT Yardım Parası Başvurusu ve Başvuru Formu

PTT Aile Destek Ödemesi Yattı Mı Sorgulama

Devlet tarafından dar gelirli muhtaç ailelere verilen Aile Destek Ödemesi yardımı PTT kartlara otomatik olarak yatırılmaktadır. PTT Aile destek ödemesi E-Devlet üzerinden online olarak yapılmaktadır. PTT Aile destek ödemesi yatıp yatmadığını sorgulamak için https://www.turkiye.gov.tr/ptt-ptt-uzerinden-yapilan-kurum-odemeleri-sorgulama linkine tıklayarak kullanıcı girişi yaparak anında sorgulayabilirsiniz.

Aile destek ödemesi alan kişiler PTT kartları ile ATM’lerden par yatıp yatmadığını anında hemen öğrenebilirler. Aile destek ödemesi PTT’den nasıl alınır hakkında aklınıza takılanları yorum kısmına yazabilirsiniz.

Yardım Parası Sorgulama PTT

Devlet tarafından dar gelirli ailelere verilen bir çok sosyal yardım bulunmaktadır. Bu yardımlardan biride Elektrik Tüketim Desteği ve Doğalgaz Tüketim Desteği ödemeleridir. Düzenli olarak elektrik yardımı ve doğalgaz yardımı parası alanlar E-Devlet üzerinden PTT yardım parası sorgulama ekranına bakarak hem yardım parasının yatıp yatmadığını öğrenebilir hem de Elektrik Yardımı ile fatura ödeme işlemini gerçekleştirebilir.

PTT Elektrik yardımı ile fatura ödeme ve sorgulama için https://www.turkiye.gov.tr/ptt-elektrik-yardimi-ile-fatura-odeme linke tıklayarak PTT hesabınıza yatan para ile faturanızı ödeyebilirsiniz. Ayrıca doğalgaz yardımı alan kişiler PTT doğalgaz yardımı ile fatura ödeme işlemi için https://www.turkiye.gov.tr/ptt-dogalgaz-yardimi-ile-fatura-odeme-ve-abone-sozlesme-numarasi-guncelleme linke tıklayabilirler.

PTT Elektrik Yardımı ile Fatura Ödeme E-Devlet

PTT Doğalgaz Yardımı İle Fatura Ödeme E-Devlet

PTT Yardım Paraları Ne Zaman Yatacak

PTT yardım parası başvurusu yaptıktan sonra PTT sosyal yardım paraları ortalama 1 hafta içerisinde onaylanmakta ve e-devlet üzerinden görünmektedir. Başvuru yapmanızın ardından 1 hafta sonra e-devlet üzerinden paranızın yatıp yatmadığını kontrol ederek ödemenizi hemen alabilirsiniz.

Sizlere bu yazımızda güncel olarak PTT Yardım Parası Sorgulama – TC No ile E-Devlet Sorgulama Ekranı 2023 hakkında bilgi vermeye çalıştım.

İlgili Makaleler

14 Yorum

 1. Pandemi nedeniyle işten çıkarıldım 8 aydır iş bulamıyorum mesleğim Lokantacı evim kira kiramı ödeyemiyorum hiçbir gelirim yoktur kimse yardım etmiyor çok Zor durumdayım lütfen yardım edin.

 2. Gıda yardımı maddi yardım almak istiyorum gerçekten çok mağdurum evim kira 3 çocuğum var eşimin düzgün bi işi Yok seyyar satıcı yetistiremiyoruz çok ihtiyacım var Allah rızası için yardım yapmanızı istiyorum

 3. Kira yardımı verebilirmisiniz eşim hamile işten çıkardılar su an calisiyom 2 çocuğum daha var ekmek paramız bile yok

 4. Ismim.mehmet.akkaya.adımaparayattımı.nasıl.ögrenecegiz

 5. Mağdurum maddi durumum düşük kirada oturuyorum ne olur yardım edin çok zordurum dayım Allah razı olsun sizlerden yardım istiyorum yardımınız bekliyorum ve arz ediyorum saygılarımla la

 6. Bende yardım istiyorum kiradayim dört çocuğum var faturalarim yüksek geliyo herkese yardım çıkmış neden bize cikmiyoki okadar ihtiyacım var ben eşim korona olmuşuz eşim çalışmıyor çok mağdurum neolur Allah rızası için bizede yardım edin öğrencilerim var ihtiyacını karşılıyoruz neolur

 7. Cezaevinden pandemi iznine ciktim 7 ay kadar oldu uzun zamandir calisamiyorum ceza evi mahkumu oldugum icin annem bab yasiyorum onlarinda durumu kotu sizden yardim talep ediyorum

 8. Eşim calısmıyor iki cocukla zor gunler geciriyorum kira yardimi istiyorum.

 9. Oturuyorum 3 tane çocuğum var yardım istiyorum 1 yaşındaki oğluma mama bile alamıyorum

 10. Ben 3 çoçuk annesiyim eşim inşaata çalışıyor maddi durumuz iyi değil çoçukların masraflarına yetişemiyoruz eğitim alan iki kızım var hiç bir şekilde ihtiyaçlarını karşılayamıyoruz okul ihtiyaçları çok pahalı alabilecek durumda değiliz yardımlarınızı bekliyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu