Sosyal Yardımlar

Kızılay Gıda Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu

Kızılay Gıda Yardımı Nasıl Alınır? Başvuru ve Sorgulama 2024; Ülkemizde afet dönemlerinde afetzedelere gıda ve barınma yardımları başta olmak üzere birçok yardımlar sunan Kızılay; ihtiyaç sahibi ailelere ise gıda ve erzak yardımı yapmaya devam ediyor.

Muhtaçlık sınırının altında ikamet eden vatandaşlar, Kızılay’ın 81 ilindeki temsilciliklerine gıda yardımı almak adına başvurabiliyorlar.

Bu yazımızda Kızılay gıda yardımı almayı düşünen vatandaşlar için Kızılay gıda ve erzak yardımı nasıl alınır? Kızılay gıda yardımı başvuru sorgulama işlemi nasıl yapılır? vb. konuya dair en çok merak edilen soruları yanıtlamaya ve sizleri bilgilendirmeye çalışacağız.

Kızılay Tarafından Yapılan Sosyal Yardımlar Nelerdir?

Ülkemizin en önemli hayır kurumlarından biri olan Kızılay; kurulduğu ilk günden bu yana muhtaç ve yoksul vatandaşlara yardım eli uzatan, en önemli sivil toplum kuruluşlarından biri olma özelliği taşıyor.

Deprem, sel gibi doğal afetlerde kurduğu çadırları ile mağdur vatandaşların barınma ihtiyaçlarını karşılayan Kızılay, afetzedelere gıda ve erzak yardımında da bulunuyor.

Kızılay tarafından yapılan en önemli sosyal yardımları yani ihtiyaç sahiplerinin başvurabilecekleri yardım türlerini aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz:

 • Para yardımı
 • Gıda ve erzak yardımı
 • Barınma yardımı
 • Kızılaykart sosyal destek kartı yardımı
 • Aşevi yardımı

İhtiyaç sahibi ailelere zaman zaman para yardımı yapan Kızılay; kendi bütçesi ile nakdi yardımlarda bulunmanın yanı sıra hayırsever vatandaşlar tarafından bağışlanan yardımları da muhtaç vatandaşlara dağıtıyor.

Özellikle pandemi sürecinde işten çıkarılan yani işleri durma noktasına gelen esnaf vatandaşlar, Kızılay tarafından yapılan para yardımına başvurabiliyorlar.

Başvurusu kabul edilen kişilere Kızılay tarafından 400-500-600 TL gibi farklı rakamlarda para yardımı yapılabiliyor.

Yardımlar, tek seferli olabileceği gibi yardım başvurusu yapılan Kızılay şubesinin bütçesine göre daha uzun süreli ya da sürekli de olabiliyor.

Bu noktada başvuru sahiplerinin muhtaçlık durumları da belirleyici oluyor.

Muhtaç ve yoksul aileler için gıda ve erzak yardımı yapan Kızılay; makarna, bulgur, pirinç, peynir, zeytin vb. yemeklik malzemeleri içeren erzak kolilerini ihtiyaç sahiplerine dağıtıyor.

Hayırsever vatandaşlar tarafından bağışlanan gıda ve erzak kolilerini de muhtaç vatandaşların ev adreslerine kadar teslim ediyor.

İhtiyaç sahiplerine Kızılaykart isimli yardım kartları da dağıtan Kızılay, muhtaç vatandaşların BİM vb. anlaşmalı marketlerden bu kartlarla alışveriş yapabilmelerini mümkün bir hale getiriyor.

Vatandaşlar, hayırseverler tarafından Kızılaykart isimli yardım kartlarına bağışlanan miktarlar ile marketlerden tütün ve gıda dışındaki diğer tüm malzemeleri satın alabiliyorlar.

Aşevi yardımı ile kimsesiz ve sahipsiz vatandaşlara her gün sıcak ev yemekleri dağıtan Kızılay; kendisine ait olan huzur evlerinde ise yaşlı ve sahipsiz vatandaşların konaklamasına öncülük ediyor.

Kızılay bünyesindeki öğrenci yurtları ise yoksul ailelerin üniversite eğitimi gören çocuklarının ücretsiz bir şekilde bu yurtlarda konaklayabilmelerine aracılık ediyor.

Kan hizmeti dahilinde acil kana ihtiyacı olan hasta ve yaralı vatandaşlara yardımcı olan Kızılay, ilk yardım,  sağlık, göç ve mülteci hizmetleri ile de yardıma ihtiyacı olan kişilere yardım eli uzatıyor.

Kızılay tarafından yapılan yardımlarla ilgili olarak ayrıntılı bilgi edinmek adına hemen https://www.kizilay.org.tr/neler-yapiyoruz linkini tıklayabilirsiniz.

Kızılay’dan yardım almak istiyorum diyorsanız başvuruda bulunmak için Kızılay Yardım Başvurusu Yap- Kızılay E-Devlet Başvuru Formu Doldur yazısını inceleyebilirsiniz.

Kızılay’dan Gıda Yardım Almak İstiyorum

Kızılay’dan Gıda Yardım Almak İstiyorum diyorsanız ilk yapmanız gereken iş Kızılay gıda yardımı başvurusu doldurmak yada ALO 168 numarasını arayarak yardım talebinde bulunmaktadır.

Kızılay’dan gıda yardımı almak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 1. Kızılay’ın şubesine başvuruda bulunun. Kızılay şubesine şahsen veya telefonla (168) başvuruda bulunabilirsiniz. Başvuruda bulunacağınız şubeyi Kızılay’ın web sitesinden bulabilirsiniz.
 2. Başvuru formu doldurun. Başvuru formunu şubeden temin edebilir veya Kızılay’ın web sitesinden indirebilirsiniz. Başvuru formunda kimlik bilgileriniz, aile bilgileriniz, maddi durumunuz ve ihtiyaç durumunuz gibi bilgiler yer almaktadır.
 3. Gerekli belgeleri teslim edin. Başvuru formu ile birlikte aşağıdaki belgeleri de teslim etmeniz gerekmektedir:
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi
  • İkametgah belgesi
  • Gelir belgesi (maaş bordrosu, emekli maaşı yazısı, tarımsal gelir belgesi vb.)
  • Muhtaçlık belgesi (Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından verilen muhtaçlık belgesi)

Kızılay’ın yardım değerlendirme komisyonu tarafından başvurunuz değerlendirilecek ve başvurunuzun uygun bulunması durumunda gıda yardımı almaya hak kazanacaksınız. Gıda yardımı başvurusu sonuçlarını Kızılay’ın web sitesinden veya ALO 168 Çağrı Merkezi’nden öğrenebilirsiniz.

Kızılay Gıda Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Muhtaç ve yoksul ailelerin beslenme ihtiyaçlarını karşılamak adına onlara gıda ve erzak içeren koliler dağıtan Kızılay’ın gıda yardımını almak isteyen vatandaşların ikametgahlarının bulunduğu yerdeki Kızılay temsilciliğine başvurmaları gerekiyor.

Vatandaşlar, ALO168 Kızılay Çağrı Merkezi’ni arayarak, ön başvurularını gerçekleştirebiliyorlar.

Aynı zamanda Kızılay yardımlarıyla ilgili olarak da detaylı bilgi edinebiliyorlar.

Kızılay resmi internet sitesi üzerinden de gıda yardımı başta olmak üzere tüm sosyal yardımlara başvurabiliyorlar.

Kızılay resmi sitesi üzerinden başvurusunu gerçekleştirmek isteyen vatandaşların ise https://www.kizilay.org.tr/Iletisim linkini tıkladıktan sonra formu doldurmaları gerekiyor.

Kızılay Gıda Yardımı Alma Başvurusu

Kızılay her sene olduğu gibi bu sende Ramazan ayında dar gelirli vatandaşlara gıda yardımı yapacağını duyurmuştur. Bu seneki sloganı “Ramazan Bereketini Paylaşan Tüm Kalplere Hilal Olsun Türkiye!” olan Kızılay sene binlerce aileye gıda yardım kolisi vermeye başladı. Tüm başvuruları detaylı inceleyen Kızılay yardım başvurusu taleplerini sonra uygun görülen ailelerin evlerine gıda kolilerini teslim etmektedir.

Kızılay Ramazan yardım başvurusu ve Kızılay Ramazan kolisi başvurusu mutlaka başvuru formu doldurulmalı yada Kızılay ALO 168 çağrı merkezi aranmalıdır. Kızılay gıda yardımı başvurusu yapmak istiyorum diyorsanız Kızılay gıda yardımı ve Kızılay erzak yardım başvurusu formu doldurmalısınız.

Kızılay Gıda Yardımı Başvuru Formu

Kızılay gıda yardımı başvuru formunda kişiye aylık kazancına, giderlerine, mesleğine yönelik sorular yöneltiliyor.

Kızılay yardımlarından faydalanmak isteyen vatandaşların formdaki sorulara mutlaka doğru yanıtlar vermeleri gerekiyor.

Kızılay şubeleri, başvuru sonuçlarını başvuru sahiplerine e-mail, sms ya da telefon yoluyla iletebiliyor. Bu yüzden de kişilerin başvuru formunda güncel iletişim bilgilerini paylaşmaları da gerekiyor.

Kızılay Ramazan Yardımı Başvuru Formu

Kızılay Ramazan yardımı kolisi almak için mutlaka Kızılay Ramazan yardımı başvuru formu doldurulması gerekmektedir.  Tüm başvuruları detaylı olarak inceleyen Kızılay uygun görülen ailelere hem yardım kolisi hem para yardımı yapmaktadır.

Kızılay Ramazan yardımı başvuru formu doldurmak için https://www.kizilay.org.tr/Iletisim linke tıklayarak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Kızılay Yardım Kolisi Başvuru Sorgulama

Vatandaşlar yardım kolisi ya da diğer yardım başvurularının Kızılay tarafından kabul edilip edilmediğini öğrenmek yani yardım alıp alamayacaklarını sorgulamak adına ALO168 Çağrı Merkezi’ni arayabiliyorlar.

Alternatif olarak başvurdukları temsilciliğe ait telefon numarasını arayabiliyor ya da temsilciğe bizzat başvuru sonuçlarını öğrenmek adına gidebiliyorlar.

Başvurular; ortalama birkaç hafta içerisinde sonuçlanmakla birlikte yoğunluk durumuna göre süre birkaç ay uzayabiliyor.

BAKINIZ: Kızılay Para Yardımı Nasıl Alınır?

Kızılay Gıda Yardımı Başvurusu Telefon Numarası

Kızılay gıda yardımına ve diğer yardımlara dair bilgi edinmek, başvuru için gerekli belgeleri ve başvuru şartlarını öğrenmek adına Kızılay 168 Çağrı Merkezi’ni arayabilirsiniz.

Dilerseniz, başvurunuzu gerçekleştirdiğiniz Kızılay şubesini de arayabilir, yetkili kişilerden bilgi edinebilirsiniz.

E-Devlet Kızılay Yardım Başvurusu

Vatandaşlar, Kızılay tarafından ihtiyaç sahipleri için sunulan yardımlara e-devlet üzerinden başvurup başvuramayacaklarını da merak ediyorlar.

Şu an için vatandaşların e-devlet üzerinden Kızılay yardımlarına başvurma şansları bulunmuyor.

Aynı zamanda yardım sonuçları da e-devlet üzerinden öğrenilemiyor.

Kızılaykart Nedir?

Kızılay tarafından gıda yardımına başvuran vatandaşlara dağıtılan Kızılaykart; belediyeler tarafından muhtaç vatandaşlara dağıtılan sosyal destek kartlarıyla aynı işi görüyor.

Bu kartlara hayırsever vatandaşlar tarafından bağışlanan paralar; ihtiyaç sahiplerinin kartlarına kısa bir süre içerisinde yükleniyor.

Ardından kartlarına para yüklenen muhtaç vatandaşlar, bu kartlarla Kızılay anlaşmalı marketlerden alışveriş yapabiliyorlar.

Gıda, kişisel bakım, temizlik malzemesi vb. birçok ihtiyaçları için post cihazlarına Kızılaykart’larını okutabiliyorlar.

Kızılaykart Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kızılaykart sahibi olmak isteyen vatandaşların da ikametgahlarının bulunduğu yerdeki Kızılay şubesine gitmeleri gerekiyor.

Kızılay resmi sitesi üzerinden de ön başvurular yapılabiliyor.

Hayırsever vatandaşlar ise ihtiyaç sahiplerinin Kızılaykart’larına internet sitesi üzerinden bağış yapabiliyorlar.

Bağış yapmak isteyen vatandaşların ise https://www.kizilay.org.tr/Bagis/BagisYap/11/kizilay-kart-bagisi linkini tıklamaları gerekiyor.

Kızılay Gıda Yardımı Başvurusu
Kızılay Gıda Yardımı Başvurusu

Kızılay Gıda Yardımı Başvurusu için Gerekli Belgeler

Kızılay yardımlarına başvuran kişilerin gerçek anlamda muhtaç ve yoksul olduklarını kanıtlamaları gerekiyor.

Bu noktada yoksul vatandaşların Kızılay temsilciliklerine birtakım belgeler teslim etmeleri gerekiyor.

Bu belgeleri kısaca aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz:

 • TC kimlik kartı aslı ve fotokopisi
 • İkametgah belgesi
 • Muhtarlıktan alınması gereken fakirlik belgesi
 • Gelir belgesi
 • İşsiz vatandaşların SGK’dan almaları gereken ve işsiz olduklarını gösteren belge
 • Mal beyanına dair belgeler

Vatandaşların başvurdukları yardımın türüne ve özel durumlarına göre ek belgeler teslim etmeleri de gerekebiliyor.

Örneğin, engelli vatandaşlardan 2024 engelli raporu, kronik hastalardan sağlık kurulu raporu, eşi vefat eden ve yardıma ihtiyacı olan dul kadınlardan ise vefat eden eşlerine dair ölüm belgesi talep edilebiliyor.

Başvuru için talep edilen belgelerle ilgili detaylı bilgi için 168 Kızılay Çağrı Merkezi’ni arayabilirsiniz.

Kızılay Yardımlarından Kimler Yararlanabilir?

Kızılay yardımları, gerçek anlamda yoksul ve sahipsiz vatandaşlara veriliyor. Ülkemizde muhtaçlık sınırının altında yaşayan vatandaşlar, Kızılay’a para yardımı, erzak yardımı vb. yardımlar almak adına başvurabiliyorlar.

İşsizlerin yanı sıra hane halkı kişi başı aylık ortalama geliri, asgari ücretin 1/3’ünün altında olanlar yani yoksul ve dar gelirliler de yardım alabiliyorlar.

İşsizler, yoksullar, kronik hastalar, dar gelirliler, engelliler, kimsesiz yaşlılar, yoksul ailelerin çocukları; Kızılay yardımlarına başvurabiliyorlar.

Kızılay Gıda Yardımı Almak İstiyorum

Kızılay gıda kolisi yardımı almak için 81 ilde bulunan temsilciliklerine gidebilir yada Kızılay’ın resmi sitesinden gıda kolisi yardımı için başvuruda bulunabilirsiniz. Ayrıca dilerseniz Kızılay gıda kolisi ve Kızılay erzak kolisi için 168 numarası arayarak yardım talebinde bulunabilirsiniz.

Kızılay Para Yardımı Başvuru Nasıl Yapılır

Kızılay Kart Başvuru Nasıl Yapılır? Kimlere Verilir?

Ramazan Kolisi Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Kimlere Verilir?

Kızılay Gıda Kolisi Yardımı

Yardıma ihtiyaç duyan maddi durumu kötü olan ailelerin yanında olmaya çalışan kızılay düzenli olarak her ay gıda kolisi ve erzak kolisi yardımının yanında her sene Ramazan Ayında ve Kurban Bayramında ihtiyaç sahibi binlerde aileye gıda kolisi ve gıda kartı vermektedir.

Kızılay insanların diledikleri şekilde mutfak ihtiyaçlarını gidermesi için gıda kolisi vermek yerine artık gıda kartı dağıtımı yapmaktadır. Kızılay gıda kartı bu sene 400 TL ile 500 TL arasında değişen bakiyeler yüklenmektedir. Size verilen gıda kartlarını dilediğiniz marketten mutfak ihtiyaçlarınız için harcayabilirsiniz.

Kızılay Gıda Kolisinde Neler Var

Kızlay gıda kolisi içeriği ve içerisinde bulunan gıda maddeleri temel ihtiyaç malzemelerinden oluşmaktadır. Özellikle Ramazan Ayında dağıtılan Ramazan Gıda Kolisi içerisinde Ayçiçek yağı, kırmızı mercimek, domates salçası, kuru fasulye, arpa ve tel şehriye, toz şeker, makarna, pirinç, bulgur, çay, un ve tuz bulunmaktadır.

Bu yazımızda Kızılay’dan yardım almak istiyorum, ne yapmalıyım? sorusunu yanıtlamaya çalıştık.

Sizler de Kızılay’dan gıda yardımı ya da başka bir yardım alıyorsanız; konuyla ilgili her türlü soru ve görüşlerinizi yazımızın yorum kısmına yazabilir, önerilerinizi değerli okuyucularımızla paylaşabilirsiniz.

56 Yorum

 1. Bende ihtiyaç sahibiyim 3 çocuğum var kiraciyim eşim çalışmıyor hiç bir şekilde gelirim yok çok kötü dönemdeyiz yardımcı olun lütfen destek olun

 2. Dört çocukla yaşıyorum gelirim yok eşimden ayrıyım evim kira iki çocuk okula gidiyor çocuk parçasıyla geçiriyorum bana ve çocuklarıma yardım edin

 3. 2cocuhum var ihtiyacım var evimiz kira yardıma ihtiyacım var yardım edermisinz lütfen

 4. Yardım edin lütfen çocuklarımın giysileri perişan mutfak ihtiyaçlarımı karşılamıyorum yardım edin neolur yardım edin eşim işsiz yardım edin neolur

  1. Yardım almak istiyorum iki tane çocuğum var kiralayım yardım edin hiç bir gelirim yok e

 5. Eşim cezaevinde bakmakta olan tane çocuğum var acilen okul masraflarını karşılamıyorum evimin kirasını ödemiyorum çocukların ihtiyaçlarını alamıyorum allah rızası için yardım elini uzatirir misin çocuklarımı için acilen lütfen allah çok mağdurum lütfen allah razı olsun sizden

 6. Benim beş çocuğum var ikisi küçük mamaya ihtiyacım var evim kira kiramı veremiyorum eşimden şiddet gürdüğüm için uzaklaşma aldı oyuzden kimseden yardım alamıyorum yardıma çok ihtiyacım var evim kira kiramı veremiyorum

 7. Dort cocugum var gelırım yok sızden yardim ısıtıyorum ıhtıyacım var 3 tanesi okula gidiyor banada yardımcı olursanız sevinirim sadece sosyal yardımla gecınıyom bebegım varherzaman cevız var bir ıs yapamıyor esımden ayrıyım

 8. Evim kira 700 tl kira veriyom 2 aydir issizim 2 cocugum okuyo 2 aydir kira veremiyom isden attilar yasim 47 oldugu icin is bulamiyom gidaya yada paraya ihdiyacim var eger onlari vermeseniz issim is verebilirmisiniz zor durumdayim lutfen yardimci olun ALLAH rizasi icin

  1. Deprem zedeyim yardima ihtiyacımız var üç çocuğum var eşim çalışmıyor yardima ihtiyacımız var evimiz yikildi gida nakit kırtasiye yardımına ihtiyaç var

 9. Bende yardım istiyorum 2kucuk çocuğum eşim günlük çalışıyor anca kirayi Zor denkleştiriyoruz paramız hiç bişey yetmiyor yardım edin lütfen yardım a muhtacım

 10. Mrb bana yardımcı olurmusunuz durumumuz iyi değil 3 çocuğum var gelir durumumuz yok ev hanımıyım eşim çalışmıyor allhh rızası için bı dönüş sağlayın

 11. Çok mağdurum erzağa itiyacim var iki tane çocuğum var kiraciyim zor durumdayız sıkıntı çekiyoruz bize yardım elinizi. Uzatın

 12. Bnde ihtiyaç sahibiyim kirada oturuyorum eşimin kazancı yetmiyor 5 yaşında bi oğlum var yedi aylık hamileyim lütfen bna da destek olun

 13. Madi durumuzu iyi değil üç tane çocuklarım var zoru geçiniyoruz askeri üçretle elimizde kalımyuror burçlar dolayı yardım ediniz Allah razı için yardım

 14. 3 çocuğum var eşim astım hastası çalışamıyor çok zor durumdayım borçlarımı odeyemiyorum yardım istiyorum lütfen yardım edin

 15. Merhaba bende erzak yardımı istiyorum iki kişiyiz çok zor geciniyoruz

 16. Lütfen bana yardım edin iki çocuğum var çok zor durum dayım faturalarimi oduyemiyorum çocuklarıma bireyler alamıyorum iki buçuk yaşında oğlum var ve yedi buçuk yaşında kızım var okula gidiyor yardım edin acil yardıma ihtiyacım var ne olursunuz

 17. Ben 3cocuk annesiyim evim kira cocuklarim icin yardim talep ediyorum

 18. eşim ceza evinde 2 çocuğum var evim kira kömür ihtiyacim var yardim edebilirmisiniz

 19. Mrb ihtiyaç sahibiyim üç çocuğum var eşimin işi yok bana yardım edermisiniz allhh rızası icin

 20. Bende başvuru yapmaya çalıştım yapamadım yardımcı olurmusunuz banada bende ihtiyaç sahibiyim eşimden ahriyim ailemle yasiyorum 1kizim var yardımcı olun lutfen

 21. Evim kira eşim askeri ücret çalışıyor kiram1100ödemekde yorlanıyoz evinin ihtiyacını alamayom iki çocuğum var yardım ederseniz sevinirim

 22. Bende ihtiyaç sahibiyim erzak yardımı Istiyorum yardımcısı olursanız çok sevinirim

 23. İki tane çocuk var durumum yok yardım edin evde hiç bişey yok

 24. % 69 engelliyim kan pıhtılaşma bozukluğu var 3 çocuğum var kiraciyim her işi yapamıyorum engelli maaşı yetmiyor hiçbir gelirim yok yardım eden yok çok zor durumdayim

 25. Merhaba ben sizden yardım istiyorum kiradayim kiram iki bin TL iki tane çocuğum var eşim çalışıyor ama yetmiyor lütfen bana yardım edin

 26. Ben Ayşe ünal sizden yardım istiyom oğlum ceza evinde 2 çocuğu var eşi koydu gitti ben bakıyım 2 tanede benim hepisi okula gidiyor evim kira dogalgazlı zordur dayım sizden yardım istiyom

 27. Maddi durumum iyi değil eşim işsiz 3 çocuğum var gıda yardımı istiyorum çekyat halı varsa vitrin bir battaniye yardımlarınızı bekliyoruz

 28. Bizim evimiz kira asgari ücretle gecinemiyoruz iki cocugumuz var lutfen bizede yardım edin

 29. Eșim çalıșmıyor evim kira kirayı ödeyemiyorum yardım istiyorum

 30. Maddi yardıma ihtiyacım var gıda yardımına ihtiyacım var eşim psikiyat detavi görüyor ağır ilaçlar kullaniyo eşimle zor dönemden geçiyoruz çalışamıyor raboru var lütfen yardım istiyorum

 31. Meraba durumumuz iy deyil 2 evladım var 1 ci sınıfa giden ve böbrek büyümesi olan oğlum var ilaclarnini alamyorum ve 3 yaş kızım var ihtiyaçlarını alamıyorum. Faturalarmi ödemekte zorlanyorum.lutfen yardımcı olun

 32. Ben gülümser Yardıma ihtiyacim var evim kira lütfen yardımcı olurmusunuz

 33. Ben Hakan öngör hayırlı ramazanlar zor durumdayız üç çocuğum var eşim çalışmıyor kiradayım lütfen maddi yardım ve erzak yardımı bekliyoruz iki okuyan çocuklarım için maddi yardım edin lütfen zor durumdayız

 34. Ben sizden market kart istiyorum eşim işsiz kiraciyim üç çocuğum var

 35. Basvuru yapiyorum olmuyor yardımcı olursanız sevinirim çok ihtiyacım var

 36. Benim 3 çocuğum var isim yok maddi durumum iyi değil yardim ederseniz çocuklarımı bu bayram elbise almak istiyorum

 37. Eşimden ayrıldım çocuk larım vardır bana yardımcı olursanız sevinirim mağdurum ailemle birlikte kalıyorum evim yok

 38. Gıda yardımına ihtiyacım var Kızılay yardıma a başvurmak istiyorum

 39. Kiracıyım 3 çocuğum var 2si okula 1tane küçük bez ve mama istiyorum

 40. Kiraciyim 3 tane çocuğum var ikisi okula gidiyor çocuk parasını alamıyorum eşim askeri hucretiy le çalışıyor ama her ay hicra kesiyor borcumuz var durumuz hiç iyi değil yardım istiyorum lütfen

 41. Arkadaşlar ben sizden erzak kömür yardımı verirseniz sevinirim kardeşlerim ihtiyacım var eșimden ayrıyim 4 cocugum var evim kira nakdi maddi yardima ihtiyacim var cok zor durumdayim erzak yardımı verirseniz sevinirim.

 42. Kıradayım 3 cocügüm var eşim calışmıyor kaza gecırdı kolunda pilatın var 2ögrencim var sizden Allah razısı İcin yardım istyorum

 43. Maddi manevi yardıma ihtiyacım var gereğinin yapılmasını saygılarımla arz ederim

 44. Ben boşandım durumun iyi değil para yiyecek ihtiyacım var maddi durum iyi değil iki çocuk var rafaga vermiyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu