Maddi Yardım

Gıda Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Nereye Yapılır?

Gıda Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Gıda Yardımı Kimlere Verilir? Gıda Yardımı Başvurusu Yap, Gıda Yardımı Başvurusu E-Devlet, Gıda Yardımı Başvurusu Formu, Gıda Yardımı Başvurusu Telefon Numarası, Gıda Yardımı Başvurusu Nereden Yapılır? detayları yazımızda...

Gıda Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Temel asgari ihtiyaçlarını karşılamakta bile zorluk çeken muhtaç ve dar gelirli kişilere ve bu kişilerin bakmakla yükümlü oldukları ailelerine yönelik olarak yapılan gıda yardımı sayesinde vatandaşlar; temel beslenme ihtiyaçlarını daha rahat bir şekilde karşılayabiliyorlar.

Ülkemizde belediyelerin yanı sıra Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı olarak faaliyet gösteren sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları da muhtaç ve kimsesiz kişilere gıda ve erzak yardımında bulunuyor.

Özellikle koronavirüs sürecinde işsiz kalan ya da işyerini kapatan esnaflara da sunulan gıda ve erzak yardım paketlerinde ortalama 4 kişilik bir ailenin yaklaşık 1 aylık besin ihtiyaçlarını içeren temel malzemeler yer alıyor.

Bu yazımızda kısaca gıda yardımı başvurusu nasıl yapılır? Gıda yardımından kimler yararlanabilir? vb. bu konuyla ilgili olarak en çok merak edilen soruları yanıtlamaya çalışacağız.

Gıda ve Erzak Yardımı Yapan Kurum ve Kuruluşlar

Ülkemizde belediyelerin ve sosyal yardımlaşma vakıflarının yanı sıra Kızılay gibi bazı kurumlar da muhtaç vatandaşlara gıda ve erzak yardımı yapıyor.

Gıda yardımı yapan bu kurumları kısaca aşağıdaki şekilde açıklayabiliriz:

 • Vakıflar Genel Müdürlüğü Gıda Yardımı
 • Belediyeler tarafından yapılan gıda ve erzak yardımı
 • Kızılay gıda yardımı
 • Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan gıda yardımı

Ekonomik zorluk sürecinde ülkemizdeki tüm belediyeler; Gıda Destek Paketi yardımı yaparak yoksullaşan vatandaşlara yardım eli uzatıyor.

Vatandaşlar; ülkemizdeki dernek ve vakıflara başvurmak ve başvuru şartlarını karşılıyor olmak suretiyle de gıda yardımına başvurabiliyorlar.

Örneğin; Deniz Feneri, İHH Vakfı, SANKO, Merhamet Derneği, Taha Derneği gibi birçok dernek ve vakıf; Ramazan aylarında ihtiyaç sahibi vatandaşlara gıda ve erzak yardım kolileri dağıtıyor.

Gıda Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Gıda yardımı başvurusunun nasıl yapılacağı da ihtiyaç sahiplerinin hangi kuruma, dernek ya da vakfa başvuracağına göre şekilleniyor.

Vakıflar Genel Müdürlüğü Gıda Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından yapılan kuru gıda ve erzak yardımına başvurmak isteyen ihtiyaç sahiplerinin ikametgahlarının bulunduğu yerdeki Bölge Müdürlüklerine gitmeleri gerekiyor.

İhtiyaç sahipleri; kuru gıda yardım başvuru formu doldurarak, gıda yardımına başvurabiliyorlar.

Vatandaşlar; Vakıflar Genel Müdürlüğü Aşevi ve Kuru Gıda Hizmeti Başvuru Formu’nu doldurduktan sonra bu formu bağlı oldukları Bölge Müdürlüğüne e-mail yoluyla göndererek de gıda yardımına başvurabiliyorlar.

Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne ait olan https://www.vgm.gov.tr/ sitesi üzerinden başvuru formunu indirebilirsiniz.

BAKINIZ >>> Vakıflar Genel Müdürlüğü Kuru Gıda Yardımı Başvuru ve Başvuru Formu

Belediye Gıda Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Gerek  gıda yardım paketlerine gerekse erzak ve gıda yardımına başvurmak isteyen kişilerin bağlı oldukları belediyeye gidip, burada sosyal yardım başvuru formu doldurmaları gerekiyor.

Belediye gıda ve erzak yardımına ihtiyaç sahipleri; e-devlet üzerinden de dijital platformda başvurabiliyorlar.

Vatandaşlar; https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linki üzerinden sisteme giriş yaparak ve başvuru formunda yer alan sosyal yardım türlerinden ‘Gıda ve Erzak Yardımı’ seçeneğini işaretleyerek; kuru gıda ve erzak yardım başvurularını gerçekleştirebiliyorlar.

Vatandaşlar; aynı form üzerinden belediyelerinin kira desteği, yeni doğan bebek yardımı, yakacak ve giysi yardımı gibi diğer önemli yardımlarına da başvurabiliyorlar.

BAKINIZ >>> Belediye Gıda Yardımı ve Erzak Başvurusu Nasıl Yapılır?

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Gıda Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kaymakamlıklara bağlı olarak hizmet veren sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları da tıpkı belediyeler gibi yoksul ve dar gelirli vatandaşlara gıda yardımı, giysi yardımı, eşya yardımı, yakacak yardımı vb. birçok yardım yapıyor.

Vatandaşlar; ikametgahlarının bulunduğu yerdeki sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfına giderek ve sosyal yardım başvuru formunda ‘Erzak ve Gıda Yardımı’ seçeneğini işaretleyerek, başvurularını tamamlayabiliyorlar.

BAKINIZ >> Soysal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Yardım Başvurusu 

Kızılay Gıda Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yoksul ve muhtaç vatandaşlara bütçesi doğrultusunda her daim yardımcı olmaya devam eden Kızılay; özellikle Ramazan aylarında milyonlarca kişiye gıda ve erzak kolileri dağıtıyor.

Başvurular; Kızılay’a ait olan resmi internet sitesi üzerinden, Kızılay’ın 81 il ve 900 ilçesindeki temsilciliklerinden gerçekleştirilebiliyor.

Vatandaşlar; Kızılay’a ait olan 168 telefon numarasını arayarak ön başvurularını yapabiliyorlar.

Kızılay; soysal medya hesapları üzerinden yapılan tüm başvuruları da kabul ediyor.

BAKINIZ>> Kızılay Gıda Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

SANKO Gıda Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

SANKO; Sani Konukoğlu Vakfı, düzenli bir işi ve geliri olmayan yani yoksul vatandaşlara gıda ve erzak yardımı yapan en önemli vakıflar arasında bulunuyor.

Vakıf; sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı kaydı olan vatandaşlara yardım etmeye devam ediyor.

SANKO gıda yardımına ve diğer yardımlarına vakfın kendi internet sitesi üzerinden de başvurabiliyorsunuz.

Ahbap Derneği Gıda Yardımı Başvurusu

Haluk Levent’in yardımı derneği olan Ahbap derneği gıda yardımı başvurusu yaparak sizlere erzak kolisi ve gıda yardımı kartı alabilirsiniz. Tüm başvuruları detaylı inceleyerek ihtiyaç sahibi ailelere gıda kolisi yardımı yapılmaktadır.

Ahbap Derneği gıda yardımına başvuruda bulunmak için Ahbap Derneği Yardım Başvurusu 2024 yazımızı inceleyebilirsiniz.

Gıda Yardımı Başvurusu Sorgulama

Gıda yardımı başvuru sonucunu nasıl öğrenebileceğinizi aşağıdaki şekilde açıklayabiliriz:

Belediye Gıda Yardımı Başvuru Sorgulama

Belediyeler ve sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları; vatandaşların teslim ettikleri başvuru formunu ve belgeleri inceledikten sonra yoksul ve muhtaç kişileri tespit ederek, bu kişilere yardım etmeye karar veriyor.

Ancak başvuruların sonuçlanması; birkaç ay sürebiliyor. Özellikle gıda ve erzak yardımı başvurusunun yoğun olduğu il ve ilçelerde başvurular, geç sonuçlanabiliyor.

İhtiyaç sahibi vatandaşlar; gıda ve erzak yardımı başvurularının sonuçlanıp sonuçlanmadığını sorgulayabiliyorlar.

Belediye gıda yardımına başvuran kişiler; yardım başvurusunu gerçekleştirdikleri belediyenin telefon numarasını arayarak ya da belediyeye giderek, başvuru sonuçlarını öğrenebiliyorlar.

E-devlet üzerinden belediye gıda yardım sonucunu sorgulamak isteyen başvuru sahiplerinin ise https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkini tıklamaları gerekiyor.

Vatandaşlar; ALO153 Beyaz Masa hattını arayarak da sosyal yardım başvuru sonuçlarını sorgulayabiliyorlar.

Vakıflar Genel Müdürlüğü Gıda Yardımı Başvurusu Sorgulama

Vakıflar Genel Müdürlüğü; başvuruları inceledikten ve değerlendirdikten sonra yardım edeceği kişilere SMS yoluyla bilgi veriyor.

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından yapılan kuru gıda ve erzak yardımı sonuçlarını öğrenmek isteyen vatandaşlar; başvurdukları Bölge Müdürlüklerine giderek ya da müdürlüklere ait telefon numarasını arayarak, sonuçları öğrenebiliyorlar.

gıda yardımı başvurusu nasıl yapılır

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Gıda Yardımı Başvurusu Sorgulama

Başvurunuzu gerçekleştirdiğiniz sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfına ait olan telefon numarasını arayarak ya da bizzat vakfa giderek, başvurunuzun sonucunu öğrenebilirsiniz.

Dilerseniz; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na ait olan ALO 183 Sosyal Destek Hattı’nı da arayabilirsiniz.

Kızılay Gıda Yardım Başvurusu Sorgulama

Kızılay resmi internet sitesi üzerinden gerçekleştirdiğiniz başvurularınızı yine site üzerinden sorgulayabilirsiniz.

Ya da başvurunuzu gerçekleştirdiğiniz şubeye ait olan Kızılay telefon numarasını arayabilirsiniz.

E-Devlet Gıda Yardımı Başvurusu

Devlet ve Belediyeler tarafından yapılan gıda yardımı internetten online olarak başvuruda bulunmak için e-devlet uygulamasına yada web sitesine giriş yapmalısınız. E-Devlet gıda yardımı başvurusu https://www.turkiye.gov.tr/aile-ve-sosyal-hizmetler-sosyal-yardim-basvuru-hizmeti linke tıklayarak başvuru formunu doldurmanız gereklidir. E-Devlet belediye gıda yardımı başvurusu için ise https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıklamanız yeterlidir.

E-Devlet Gıda Yardımı Başvurusu ve Başvuru Formu

Gıda Yardım Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

Gıda yardımı başvurusu, ortalama 3-4 hafta içerisinde sonuçlanıyor.

Bazen yoğunluk durumuna göre bu süreç, daha da uzun olabiliyor.

Gıda Yardımı Kaç Ayda Bir Yapılır?

Gıda ve erzak yardımı; dar gelirli ve muhtaç kişilere genellikle 3-4 ayda bir sefer olacak şekilde yapılıyor.

Ancak bazı belediyeler ve vakıflar; daha sık aralıklarla da işsiz ve muhtaç kişilere yardım yapabiliyorlar.

Ramazan ayı öncesinde ve Kurban Bayramı öncesinde belediye, sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarının yanı sıra dernekler, vakıflar, Vakıflar Genel Müdürlüğü, Kızılay gibi kurumlar da gıda yardımı yapıyorlar.

Gıda Yardım Parası Ne Kadar?

Bazen belediye ya da sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları; başvuru sahiplerine gıda ve erzak yardım kolisi teslim etmek yerine başvuru sahiplerinin hesaplarına gıda yardım parası yatırmayı da tercih edebiliyorlar.

Genellikle Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı öncesinde ihtiyaç sahiplerinin hesabına gıda yardım parası yatırılıyor.

2024 yılı için Kızılay tarafından vatandaşlara 2000 TL gıda yardım parası verilmekle birlikte belediyeler tarafından dağıtılan gıda yardım parası; 2000 TL-5000 TL arasında değişebiliyor.

Ailelere dağıtılan gıda yardım parası; ailedeki kişi sayısına, ailenin muhtaçlık durumuna, ailenin aylık ortalama gelirine göre de farklılık gösterebiliyor.

Gıda Yardımı Başvuru Formu

Gıda yardımına başvuranların başvuru esnasında sosyal yardım başvuru formu doldurmaları gerekiyor.

Belediye ve vakıf başvuruları esnasında başvuru sahiplerinin doldurmaları gereken sosyal yardım başvuru formu ile vatandaşlar; gıda yardımı dışında kömür yardımı, yeni doğan bebek paketi yardımı, giysi yardımı gibi ihtiyaç duydukları diğer yardımlara da başvurabiliyorlar.

Yani belediyeye ya da sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfına yapılan başvurular esnasında gıda yardım başvurusuna özel doldurulması gereken bir form bulunmuyor.

Belediyeler ve sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları; formda doldurulan bilgiler ve başvuru sahibi tarafından teslim edilen belgeler ışığında gıda yardımına ihtiyaç duyduklarına kanaat getirdikleri kişi ve bu kişilerin ailelerine gıda ve erzak yardımı yapıyor.

Yardım öncesinde bu kişilerin evine bir inceleme komisyonu yollayıp, gıda ve erzak yardımına ya da diğer yardımlara ihtiyaçlarının olup olmadığına dair inceleme komisyonundan bir rapor hazırlamasını talep ediyor.

Daha sonra da bu raporu inceleyip; öncelikli olarak yardım edecekleri işsiz, muhtaç, dar gelirli ve yoksul kişilere dair bir liste hazırlıyor.

Vakıflar Genel Müdürlüğü Gıda Yardımına başvurmayı düşünen kişilerin ise Vakıflar Genel Müdürlüğü AŞEVİ ve Kuru Gıda Hizmeti Başvuru Formu’nu eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra Bölge müdürlüklerine bizzat giderek ya da e-mail yoluyla teslim etmeleri gerekiyor.

Bu forma Vakıflar Genel Müdürlüğü resmi internet sitesi üzerinden erişebilirsiniz.

Gıda Yardımı Başvurusu Telefon Numarası

Gıda yardımı başvuru için arayabileceğiniz telefon numarası belediyelerin yardım masası numarası olan Alo 153 arayabilirsiniz. Kaymakamlık ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına bizzat gidebilir yada ALO 144 yardım hattını arayabilirsiniz.

Erzak ve Gıda Yardımı Başvurusu için Gerekli Belgeler

Erzak ve gıda yardımına başvuran başvuru sahiplerinden gerek belediyeler gerekse vakıflar ve diğer kurumlar; muhtaçlıklarını kanıtlamaları adına birtakım belgeler talep ediyorlar.

Bu belgeleri kısaca aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz:

 • TC kimlik no ya da nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi
 • Başvuru formu
 • Sağlık belgesi
 • İkametgah belgesi
 • Başvuru sahibi kirada oturuyorsa kira sözleşmesi
 • Muhtarlıktan alınması gereken fakirlik belgesi
 • Başvuru sahibi çalışmıyorsa SGK’dan alınması gereken ve çalışmadığını gösteren belge
 • Engelliler için tam teşekküllü bir hastaneden alınması gereken sağlık kurulu raporu
 • Kronik hastalar için hastaneden alınması gereken sağlık kurulu raporu
 • Gelir belgesi
 • Maaş bordrosu
 • Aile üyelerine ait vukuatlı nüfus kayıt örneği

**Talep edilen belgeler; başvuru sahibinin özel durumuna göre de değişebiliyor.

Örneğin; eşi cezaevine girmiş, vefat etmiş ya da eşinden ayrılmış dul kadınlardan vefat eden eşlerine dair ölüm belgesi talep ediliyor.

Doğal afetlere maruz kaldığı için işini ya da sağlığını kaybeden kişilerden ise mutlaka bilirkişi raporu isteniyor.

Erzak ve Gıda Yardımından Kimler Yararlanabilir?

Erzak ve gıda yardımı; belediyeler, sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları ya da diğer kurumlar tarafından toplumun en muhtaç ve en yoksul kesimine yönelik olarak yapılıyor.

Yani hane halkı kişi başı aylık ortalama net geliri; asgari ücretin 1/3’ünün altında olan kişiler yani dar gelirli ve yoksullar; erzak ve gıda yardımı alabiliyorlar.

Herhangi bir işi olmayan, ailesinin temel asgari ihtiyaçlarını karşılayamayan işsizler yani muhtaçlar; yardımlardan öncelikli yararlanıyorlar.

Gıda ve erzak yardımından kimlerin yararlanabileceğini aşağıdaki şekilde açıklayabiliriz:

 • Dar gelirli ve yoksullar
 • Muhtaç ve işsizler
 • Engelliler
 • Çalışmasına engel bir hastalığı olan kronik hastalar
 • Kimsesiz ve gelirsiz yaşlılar
 • Muhtaç ve yoksul asker, şehit ve gazi yakınları
 • Afetzedeler
 • İşsiz ve gelirsiz dul kadınlar ve çocukları
 • Düşkünler ve kimsesizler

Kendisine dul aylığı, emekli maaşı, engelli aylığı ya da yaşlılık maaşı bağlanan kişiler; muhtaç ve yoksul olmadıkları takdirde erzak ve gıda yardımı alamıyorlar.

Gıda Yardım Kolisinde Neler Var?

Gıda yardım kolisinde çay, ayçiçeği yağı, un, tuz, şeker, bulgur, nohut, makarna, gofret, helva, salça, bisküvi, mercimek vb. temel yemeklik malzemeler yer alıyor.

Aynı zamanda kolilerde zeytin, peynir gibi kahvaltılık malzemeler de bulunabiliyor.

Gıda yardım koli içeriği yardım alınan vakfın ve belediyenin bütçesine göre de değişiklik gösterebiliyor.

Bu konuda detaylı bilgi edinmek için belediyeye, sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfına ya da gıda yardımına başvurabileceğiniz diğer kurumlara danışabilirsiniz.

Gıda Yardımı Reddedildi, Feshedildi Ne Demek?

Gıda yardımı reddedildi, feshedildi demek; başvuru sahibinin yardım talebinin kabul edilmediği yani gıda ve erzak yardımından faydalanamayacağı anlamına geliyor.

Vatandaşlar; e-devlet başvurularını sorgularken, bu yanıtla karşılaşabiliyorlar.

Gıda Yardımı Kapsam Dışına Çıktı Ne Demek?

Gıda yardımı kapsam dışına çıktı demek; başvuru sahibinin gıda ve erzak yardımı başvurusunun olumlu sonuçlandığı anlamına geliyor.

Yani başvuru sahibinin gıda ve erzak yardım paketinin kısa bir süre içerisinde ikametgah adresine teslim edileceğini gösteriyor.

Bu yazımızda kısaca gıda yardımı başvurusuna dair merak edilenleri yanıtlamaya çalıştık.

Sizler de daha önce gıda yardımı aldıysanız ya da almayı düşünüyorsanız; konuyla ilgili her türlü soru ve görüşlerinizi yazımızın yorum kısmına yazabilir, önerilerinizi değerli okuyucularımızla paylaşabilirsiniz.

EN ÇOK OKUNAN KONULAR MUTLAKA GÖZ ATINIZ

Doğalgaz Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Gıda Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Erzak Yardımı Kimlere Verilir? Nasıl Alınır?

E-Devlet Gıda ve Erzak Yardımı Başvurusu

Kızılay Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Belediye Erzak ve Gıda Yardımı Alma

700 TL Gıda Yardımı Başvurusu

Maddi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır

Belediyelerin yaptığı tüm yardımları incelemek incelemek için Belediye Yardımları kategorisini inceleyebilirsiniz. Ayrıca Maddi Yardımlar ve Sosyal Yardımlar kategorisinden güncel konulara bakabilirsiniz.

74 Yorum

  1. 4 çocukla geçinemiyorum eşim askeri ücretle çalışıyor gıda yardımı istiyorum

  2. Eşimi tuzak kurup işten çıkardılar şuan eşim işsiz ikitane kızım var hiçbir gelirim yok tazminatını da vermediler rezil bir durumdayım kimsem yok yardımınıza ihtiyacım var lütfen cevap verin kızımın bitanesi okula gidiyor ihtiyaçlarını alamadım alacak ğücüm yok

 1. Merabalar yardlm almak istiyorum 4cocugum var ikisi büyük ikisi kucuk eşim serbes meslek calsmlyor işi çıkarsa calslyor ben merdiven siliyorum bazllarl

 2. Eşim calişamıyor üc cocogum var yetmiyor sizden ricam bana da yardım edin bize

 3. Yardım istiyorum iki çocuğum var dargelirli eşim çalışıyor

  1. Eşim işten çıkarıldı çocuk larımı okuyamıyoruz yardım istiyoruz evim kira 5 çocuğum var kiramızı veremiyoruz fatura mızıödemiyoruz yardım

 4. Ben engeli masiynan gecinmeye calisan biriyim engelli ayligim 650 kiram 500 gerisi malum kironik kova hastasiyim calisamiyorum mumkunse gida yardimi almak istiyorum tsk

 5. Madi durumuzu iyi değil üç çocuk bir var geçimimizi zoru sağıliyuzu eşim Sekeri üceret alıyor burçlara dağıtıyoruz elimizde para kalımyuror zoru durumu dayızı Allah razı için yardım ediniz gıda yardımı ediniz

 6. Sayın müdürüm yetkililer büyüklerim Allah rızası için bana yardım edin eşim şehristan badur adına Şırnak PTT den Bitlis vakıflar genel müdürlüğüne Kuru gıda yardım için dosya yolamiştim 4 senedir başvurumu yaptırmıştım hiç bı bilgi alamiyorum Allah rızası için bana yardım edin hicbi gelirim yok maddi durumum hiç yok işsizim 4 çocuğum var geçim sıkıntısından dolayı vakıflar genel müdürlüğünden kuru gıda yardimdan faydalanmak istiyorum sayın müdürüm ve yetkililerim ve sayin yetkililrr igilenen tüm hayrı sevenleriniz için bana yardım eli uzat vakıflar genel müdürlüğünden kuru gıda yardımına muhtacım saygılarımla arz ederim (hakim badur Şırnak merkez )

 7. Annemin yanında kalıyorum yaslıdır ancak kendınme bakıyor bosandım bana yardım etin

 8. Gida ve destek istiyorm evm kira yrdm istiyorum 1000 tele yrdim

 9. Eşim işten çıkarıldı çocuk larımı okuyamıyoruz yardım istiyoruz evim kira 5 çocuğum var kiramızı veremiyoruz fatura mızıödemiyoruz gıda yardımı istiyoruz

 10. Erzak yardımı bekliyoruz üç çocuğum var eşim çalışmıyor kiradayım lütfen yardım edin zor durumdayız

 11. Benim engelli maaşı alıyorum ama yetmiyor eşim mahkum nolur yardım edin lütfen destek olun lütfen

 12. Allah rızası için yardım edin kiradayim çocuğum var 2 yaşında bana yardım edin

 13. Gida yardimi istiyorum ilgilenirseniz sevinirim cok ihtiyacim var maddi olarak durumum yok

 14. Benim 6 tane çocuğum var 4 tanesi okul okuyorlar benim evim kira eşimin düzenli olarak Bir işi yok kıtkanaat geçınıyorus yardım istiyorum çocuklarım için bitane çoçogom başta hastande tedavi görüyor

 15. Benım dort cocugum var gelırım yok kendi ımkanlarımla cevız yaparak gecımımı saglıyrum sızden yardım ısıtıyorum ne olursunuz bıze cevap verın

 16. Sizden gıda yardımı istiyorum lütfen ALLAH rızası için çok zor durumdayım iki tane küçük çocuğum var lütfen

 17. İki çocuğum var evim kira çocuklarımın geçimini sağlıyamıyorum cok zor durumdayim kirami odeyemiyorum bana yardimci olursaniz sevinirim

 18. Maddi ve gıda yardımına ıhtiyacım var sağlık sorunum dan dolayı calişamiyorum kiraciyim bir çocuğum var

 19. Maddi ve gıda yardımına ıhtiyacım var sağlık sorunum dan dolayı calişamiyorum kiraciyim çok bunaldim

 20. Eşim epleks hastası çalışamıyorum 2tane çocuğum var birisi ilkokula gidiyor kırtasiye ve tablet lazım yardım. Biriside 6 aylık bebek bez ıslak mendil yardım. Evimize gıda sebze-meyve temizlik koli yardım. Anne sütü az geliyor bebek aç kalıyor süt lazım yardım istiyorum aile ihtiyaç var. Hepinizden yardımınız için çok teşekkür ederim.

 21. 9 yıl önce bosandim 11 yaşında kızım var aldığımız 480 nafaka bide kızımın okuması sosyal hizmetlerin verdiği gecinemiyoruz yardım istiyorum rahatsızlığı nedeniyle doktor çalışmama izin vermiyor

 22. Benimevim kira üç çocuğum var eşim çalışmıyor sizden çocuklarım icin her türlü yardımı istiyorum inşallah kabul edersiniz teşekkür ederim

 23. Madi durumuzu iyi değil üç tane çocuklarım var zoru geçiniyoruz askeri üçretle elimizde kalımyuror aldığı burçlar dolayı para kalımyuror yardım ediniz Allah razı için yardım

 24. Ben Yaren Yaman 10.sinif öğrenciyim
  başkanım evimiz kira 3kardesiz ikimiz okuyoruz diğeri kardeşim.3aylik bebek babamın işi bazen oluyor bazen olmuyor babamdan harçlık bile istemeye çekiniyorum çünkü harçlık verecek parası olmadığı için veremiyor başkanım bize yardım et bende sizin gibi durumu olmayanlara yardım edeceğim

 25. 3 tane küçük cocum var ikisi ikiz mama veriyorum erzak ve bebek eşyası istiyorum

 26. Dort cocugum var gelırım yok kendı ımkanımla cevız yaparak gecımımı saglıyrum sızden yardim ısıtıyorum ıhtıyacım var 3 tanesi okula gidiyor banada yardımcı olursanız sevinirim

 27. Gida yardimi istiyorum ilgilenirseniz sevinirim hic bir gelirim yok sizden yardimlariniz bekliyorum

 28. 3cocugumun masraflarını karşılamıyorum mutfak ihtiyaçlarımı karşılaamıyorum neolur yardım edin eşim işsiz yardım edin neolur yardım edin eşim işsiz

 29. Benim bu yardıma ihtiyacım var benim 5 çocugum var işsizim yardımınıza ihtiyacım var

 30. Kiracıyım kiramı karşılayamıyorum eşimin meslegi yok tarla işine gidiyor 3 coçugum var yardımcı olursanız sevinirim

 31. Merhaba benim ikizlerim var eşim çalışmıyor evim kira çok zor durumdayım yardım edin ikizlerim mama bez kullanıyo bigelirim yok yardim istiyorum çokma durum.
  Lutfen yardım edin

 32. Saygıdeğer büyük şehir imam oğlu ben bakmakla yükümlü olduğum ailem var erzak koli yardımı bekliyoruz üç çocuğum var eşim çalışmıyor kiradayım binyüz kira veriyoruz lütfen yardım edin

 33. Allah rızası için yardım edin kiradayim çocuğum var bana yardım edin

 34. Benim çocuğumda otizimli kiraciyim zor geciniyorum banada yardımcı olun lütfen

 35. Eşim seyyar çalışıyor 3 çocuğum var ikisi okuyor evim kira yardim larinizi bekliyorum iki aylık ev kiram va lütfen yardım larinizi kesmeyin

 36. yakşamlar ben yardım istiyorum maddi durumum yok evim kira bir buçuk senedir eşimı işte cikardilar 2kizim var işsizlik yüzden hergün kavga ediyoruz eş ile boşanma aşısina gedik benle eşim kıredi cekti kıredi kartın borçlar var

 37. Lütfen allah rızası için yardımcı olun kirayı ödemese evsahibi çıkın eşim bir yer kalmadı baş vurusunu yapmış eşim bir buçuk senedir eşimı işte cikardilar lütfen yardımcı olun

 38. Merhaba eşimden ayrıyım 1tane oğlum var ilk okul 2 ye gidiyor ben çalışamıyorum binlira nafaka veriyor evim kira başkada gelirim yok günlük iş eve bula bilirsem yetişmeye çalışıyorum herzaman da olmuyor en azından erzak yardımı istiyorum saygılar sunarım

 39. Eşim çalışmıyor madurum evim kira nolur yardim edin 3 çocuğum var

 40. Kirada oturuyorum iki çocuğum var maddi durumum yok eşim inşaatta çalışıyor belinde rahatsız her zaman iş olmuyor yardim istiyorum

 41. Bende yardım istiyorum hiç bir yerden gelirim yok eşim çalışmıyor üç tane çocuğum var

 42. Ben kuma üzerine gittim eşim beni kandırdı çocuklari var başka kadından benimde 2 tane şuan hepimize bakamiyor ve çocuklarım küçük olduğu için çalışamıyorum lütfen yardımcı olur musunuz nakdi ve erzak yardımı talep ediyorum

 43. yardim istiyoruz lütfen yardımcı olun allahın adıyla çocuklarıma yardim edin hep küçük sadece çocuk eşim çalişmiyor çok zor durumdayım gelip bakabilirdiniz aha adresim ALLAH rızası için bi destek verin

 44. Erzek yardım almak için başvurdum iki tane çocuğum var altı pıçı ay hamileyim bana yardım edin lütfen biz kaynanamla kalıyoruz lütfen bize yardımcı olun erzek yardım almak istiyorum

 45. Yardıma ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim dört çocuğum var 4 üde okula gidiyor zor durumda yimm lütfen yardım edin bixe gıda yardımı na çok ihtiyaç m var yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

 46. Ben canan 3 çocuğum var kirada oturuyorum maddi durumumuz yok yardım bekliyorum lütfen

 47. SELAMUNALEYKUM BEN KALP VE KOAH HASTASIYIM CALISAMIYORUM EV KIRASI VE SU ELEKTIRIK ODEYEMIYORUM MAGDURUM PARA VE GIDA YARDIMI ALMAK ISTIYORUM ALLAH CC RIZASI ICIN YARDIM EDIN ADRESIM.NECIP OZSERCE ICERENKOY MAHALLESI ALANALDI CAD BAHCELER ARASI SOKAK NO 23 BODRUM KAT ICERENKOY ATASEHIR İSTANBUL TEL.05349278250 ALLAH RAZI ICIN YARDIM BEKLIYORUM

 48. Eşimden yeni ayrıldım ve 3cocugum var oğlum süt bez kullanıyor 2kizim okula gidiyor yardım istiyorum Allah rızası için

 49. İki çocuğum var eşimin maaşı yetmiyor maddi durumum iyi değil kiradayim erzak yardımı almak istiyorum

 50. Benim çocuklarım okula gidiyor durumu yok yardım edin lütfen kızım hasta ilik yetmezliği var karaciğer dalak büyümesi var bana yardım edin lütfen kiramı vermöm gıda yardım edin lütfen

 51. Eşim çalışmıyor 5 tane çocuğum var lütfen gıda yardımı istiyorum Allah rızası için yardım edin kiraciyim

 52. Gıda yardım istiyorum ilgilenirseniz sevinirim 5 çocuğum var

 53. Sayın bakanlığımız üç çocuğum var eşim çalışmıyor kiradayım hallah rızası için 700tele gıda yardımı bekliyoruz lütfen zor durumdayız icbir gelirim yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu