Maddi Yardım

Kızılay Para Yardımı Nasıl Alabilirim? Başvuru Formu ve Sorgulama

Kızılay Para Yardımı Başvurusu, Kızılay Para Yardımı Başvuru Sorgulama, Kızılay Para Yardımı Başvuru Formu, Kızılay Para Yardımı Nasıl Alınır? Kızılay Para Yardımı Yapıyor Mu? Kızılay Para Yardımı Ne Zaman Verilecek? ve Kızılay Para Yardımı Nasıl Alabilirim? detayları yazımızda.

Kızılay Para Yardımı Nasıl Alınır? Başvuru ve Sorgulama 2024; Artan fiyatlar ve ekonomik zorluk sürecinde yoksul ve ihtiyaç sahibi ailelere yardımcı olmaya devam eden Kızılay; gerek ayni gerekse nakdi yardımlara ile muhtaçlara umut oluyor.

Maddi durumu körü olan işsizlere ve muhtaçlara sosyal destek ödemeleri yapan Kızılay; nakdi yardımlarını sürdürüyor.

Yoksul ve muhtaç vatandaşlara para yardımının yanı sıra gıda ve erzak, barınma yardımı gibi birçok alanda da yardımlar sunan Kızılay; 81 ildeki temsilcilikleri ile ihtiyaç sahiplerine yardım eli uzatıyor.

Bu yazımızda ihtiyaç sahipleri için Kızılay para yardımı nasıl alınır? Kızılay para yardımı başvurusu nasıl yapılır? vb. konuya dair merak edilen soruları yanıtlamaya ve sizleri bilgilendirmeye çalışacağız. Kızılay para yardımı almak istiyorum diyenler yazımızı okuyabilirler.

Kızılay Tarafından Yapılan Sosyal Yardımlar Nelerdir?

Ülkemizde sosyal yardımlar denildiğinde akla ilk gelen sivil toplum örgütlerinden biri olan Kızılay tarafından yapılan en önemli yardımları kısaca aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz:

 • Para yardımı
 • Gıda ve erzak yardımı
 • Aşevi yardımı
 • Giyim yardımı
 • Barınma yardımı

81 ilde yer alan temsilcilikleri aracılığıyla gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşan Kızılay; muhtaç ve yoksul vatandaşlara belirli aralıklarla gıda ve erzak içeren koliler dağıtıyor.

Bu yardım kolilerinde makarna, bulgur, pirinç, mercimek, zeytin, peynir vb. yemeklik ve kahvaltılık malzemeler yer alıyor.

Kızılay; kendi bütçesiyle hazırladığı gıda paketlerinin yanı sıra hayırsever vatandaşlar tarafından bağışlanan kuru gıda ve erzak paketlerini de fakir ailelere ulaştırıyor.

BİM gibi büyük marketlerle işbirliği içerisinde hareket eden Kızılay; kişilere gıda ve erzak ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri noktasında alışveriş çekleri dağıtabiliyor.

Şu an mevcut olan 13 aşevi ile her gün kimsesiz ve sahipsiz vatandaşlara sıcak ev yemekleri dağıtıyor.

Kızılay’a ait olan 3 huzurevinde ise kimsesiz yaşlılar, ücretsiz bir şekilde konaklayabiliyorlar.

Kimsesizler evi ile sokakta yaşayan kimsesiz vatandaşlara sahip çıkmaktan geri kalmayan Kızılay; 8 adet öğrenci yurdunda ise fakir ailelerin çocuklarının ücretsiz olarak kalabilmelerine ve eğitim hayatlarına devam ederek, ileride meslek sahibi olabilmelerine olanak tanıyor.

Kızılay; kış ayları yaklaştığında ise yoksul kişilere ve yoksul ailelere giysi yardımında bulunuyor.

Hayırsever vatandaşlar tarafından da bağışlanan giysilere ücretsiz bir şekilde sahip olmak isteyen vatandaşların Kızılay giyim yardım merkezlerine gitmeleri gerekiyor.

Kızılay, fakir ve muhtaç aileler için zaman zaman para yardımında da bulunabiliyor. Özellikle işsiz kalan vatandaşlara ulaşarak, onlara 400-450 TL dağıtan Kızılay’a vatandaşlar, para yardımı almak adına da başvurabiliyorlar.

Yoksul ve muhtaç vatandaşlar için yukarıda saydığımız sosyal yardımlarda bulunan Kızılay; Kan Bağış Merkezleri aracılığıyla acil kana ihtiyacı olan kişiler için gönüllülerden kan bağışlarını kabul ediyor.

Söz konusu afetler olduğunda ise yaraların daha kısa içerisinde sarıp sarmalanmasına destek olmak amacıyla afet bölgelerindeki acil ihtiyaçları karşılamaya yönelik çalışmalarda bulunuyor.

Bu noktada afetzedelerin konaklayabilecekleri çadırlar kuran Kızılay, afetzedelere ekmek, su, yemek dağıtıyor.

Sağlık hizmeti de sunan Kızılay; özellikle büyük afetler sonrasında yaralanan kişilere uzman ekibi ve sağlık çalışanları ile müdahale ediyor.

Göç ve mülteci hizmetleri kapsamında ülkemize geçici olarak sığınan kişilere de destek olarak, onlara barınma, beslenme ve psikososyal hizmet sunuyor.

Kızılay tarafından yapılan yardımlara dair detaylı bilgi edinmek adına hemen https://www.kizilay.org.tr/neler-yapiyoruz linkini tıklayabilirsiniz.

Kızılay Para Yardımı Yapıyor Mu?

Maddi yokluk içinde olan ve geçinmekte zorlanan bir çok aile Kızılay Para yardımı yapıyor mu? sorusunu araştırmaktadır. Kızılay her hangi bir geliri ve sosyal güvencesi bulunmayan ailelere düzenli olarak yada tek seferlik para yardımı yapmaktadır.

Kızılay Para Yardımı Almak İstiyorum

Kızılay para yardımı almak istiyorum diyorsanız Kızılay para yardımı başvuru formu yada ALO 168 numarasını arayarak yardım talebinde bulunabilirsiniz.

Kızılay para yardımı almak için öncelikle ihtiyaç sahibi olduğunuzu belgelemeniz gerekir. Bu belgelendirme için aşağıdaki belgeleri hazırlamanız gerekmektedir:

 • İkametgah belgesi: İkametgahınızı gösteren güncel belge (e-devlet üzerinden alınabilir).
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği: Aile bireylerinizi gösteren belge (e-devlet üzerinden alınabilir).
 • Gelir belgesi: Gelirinizi gösteren belge (maaş bordrosu, emekli maaş cüzdanı, işsizlik maaşı kartı vb.).
 • Maddi durumu gösteren belge: Maddi durumunuzu gösteren belge (alacak verecek listesi, faturalar, banka hesap hareketleri vb.).

Bu belgeleri hazırlayarak en yakın Kızılay şubesine başvurabilirsiniz. Başvurunuz değerlendirildikten sonra ihtiyaç sahibi olduğunuz tespit edilirse, size para yardımı yapılacaktır.

Kızılay, 3 bin TL’lik bir para yardımı kampanyası yürütmektedir. Bu kampanyadan yararlanmak için herhangi bir başvuruda bulunmanıza gerek yoktur. İhtiyaç sahibi olduğunuz tespit edilirse, size SMS ile bilgilendirme yapılacak ve Halkbank üzerinden tek seferde 3 bin TL para yardımı alabileceksiniz.

Kızılay Para Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kızılay para yardımına başvurmak isteyen ihtiyaç sahibi vatandaşlar, Kızılay’ın 81 ilindeki temsilciliklerine gidebiliyorlar.

Vatandaşlar, burada başvuru formu doldurmak suretiyle para yardımı dahil diğer ihtiyaç duydukları yardımlara başvurabiliyorlar.

İhtiyaç sahipleri, Kızılay resmi internet sitesi üzerinden e-mail göndermek suretiyle yetkili kişilerle iletişime geçebiliyorlar.

Vatandaşlar, https://www.kizilay.org.tr/Iletisim linki üzerinden ön başvuru oluşturabiliyorlar.

Kızılay para yardımına ve diğer yardımlara dair bilgi edinmek isteyen vatandaşlar 168 Çağrı Merkezi üzerinden 7/24 yetkili kişilere ulaşabiliyorlar.

İLGİLİ KONU >>> Kızılay Yardım Başvurusu Yap – Kızılay Yardım Başvurusu E-Devlet

Kızılay Para Yardımı Başvuru Sorgulama

Kızılay para yardımı başvurunuzun kabul edilip edilmediğini öğrenmek adına 168 Çağrı Merkezi’ni arayabilirsiniz.

Başvurunuzu gerçekleştirdiğiniz Kızılay şubesine giderek ya da şubeyi arayarak da başvuru sonucunuzu öğrenebilirsiniz.

Kızılay Para Yardımı Başvuru Formu

Kızılay yardımlarına başvuran tüm ihtiyaç sahiplerinin doldurmaları gereken başvuru formunda kişiye kişisel bilgilerine, mesleğine, aylık gelirine ve giderine yönelik sorular yöneltiliyor.

Daha sonra kişinin formda paylaştığı bilgiler; Kızılay tarafından araştırılıp, sorgulanıyor. Bu yüzden de yardım almak isteyen kişilerin formda doğru bilgiler paylaşmaları gerekiyor. Kızılay para yardımı başvuru formu https://www.kizilay.org.tr/Iletisim linkine tıklayarak doldurabilirsiniz.

Kızılay, başvuru sahiplerine daha sonra sms ya da telefon yoluyla başvuru sonuçlarını iletiyor. Bu yüzden kişilerin başvuru formunda güncel iletişim ve adres bilgilerini de paylaşmayı unutmamaları gerekiyor.

Kızılay Yardımlarından Kimler Yararlanabilir?

Yardımlar, öncelikli olarak gerçek ihtiyaç sahiplerine yani işsiz ve muhtaç kişilere yapılıyor.

Ancak zor durumda olanlara yani muhtaçlık sınırının altında yaşayan kişilere de zaman zaman yardımlar yapılabiliyor.

Yani hane halkı kişi başı aylık ortalama kazancı, asgari ücretin 1/3’ünün altında olanlar da para yardımı, gıda yardımı, giysi yardımı vb. yardımlardan faydalanabiliyorlar.

Ülkemizde muhtaç ve işsiz kişiler, yoksul ve dar gelirliler, gelirsiz ve kimsesiz dul kadınlar, engelliler, kronik hastalar, yetim ve öksüzler, afetzedeler Kızılay’a yardım almak adına başvurabiliyorlar.

BENZER KONULAR >>> Kızılay Gıda Yardımı Başvuru ve Gıda Yardımı Başvuru Formu

Kızılay Para Yardım Başvurusu için Gerekli Belgeler

Ülkemizde belediyeler, sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları gibi ihtiyaç sahiplerine sosyal yardımlar yapan kurumlar tarafından talep edilen belgeler, Kızılay tarafından da talep ediliyor.

Bu belgeler ile kişilerin gerçek ihtiyaç sahibi olduklarını kanıtlamaları gerekiyor.

Kızılay yardım başvurusu esnasında talep edilen bu evrakları aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz:

 • TC kimlik kartı aslı ve fotokopisi
 • İkametgah belgesi
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Muhtarlıktan alınabilen fakirlik belgesi
 • Gelir belgesi
 • İşsiz kişilerin SGK’dan almaları gereken ve işsiz olduklarını gösteren belge
 • Engelli bireyler için 2024 engelli raporu
 • Kronik hastalar için tam teşekküllü bir hastaneden alınması gereken sağlık kurulu raporu

Kişilerin yukarıdaki belgelere ek olarak, özel durumlarına göre ek belgeler de teslim etmeleri gerekebiliyor.

Örneğin; eşi kısa bir süre önce vefat eden ve çocuklarının bakımıyla ilgilenen dul kadınlardan eşlerine dair ölüm belgesi talep edilebiliyor.

Teslim edilmesi gereken belge; başvurulan yardım türüne göre de değişiklik gösterebiliyor.

Kızılay yardım başvurusu esnasında sizden istenilen belgelerle ilgili ayrıntılı bilgi almak için 168 Çağrı Merkezi’ni arayabilirsiniz.

E-Devlet Kızılay Para Yardım Başvurusu

İhtiyaç sahibi vatandaşlar, e-devlet Kızılay yardımlarına başvurup, başvuramayacaklarını da öğrenmek istiyorlar.

Şu an için Kızılay yardımlarına e-devlet üzerinden başvurulamıyor. Kızılay para yardımı başvurusu Kızılay resmi sitesi üzerinden form doldurularak yapılmaktadır.

E-Devlet Kızılay para yardımı için Kızılay Yardım Başvurusu Yap – Kızılay E-Devlet Başvuru Formu Doldur 2024 yazısını okuyabilirler.

Kızılay Para Yardımı Ne Kadar 2024? 

Kızılay tarafından yoksul kişiler ve aileleri için yapılan para yardımı miktarı, Kızılay bütçesine, başvuru sahibinin muhtaçlık durumuna ve ailesinde bakmakla yükümlü olduğu kişi sayısına göre değişebiliyor. Kızılay para yardımı 2024 yılında 2000 TL ile 5000 TL arasında değişmektedir.

Yani 1-2 kişilik aileler için yapılan nakdi yardım miktarı ile 5 ve üstü kişilik aileler için yapılan nakdi yardım miktarı, farklı olabiliyor.

BAKINIZ: Kızılay Gıda Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır

Kızılay Para Yardımı Nasıl Alabilirim?

Kızılay para yardımı nasıl alırım sorusuna cevap vermek gerekirse tüm işlerde bulunan temsilciliklerine bizzat başvuruda bulunabileceğiniz gibi isterseniz internet üzerinden para yardımı talep formu doldurabilir yada Kızılay 168 yardım hattını arayabilirsiniz.

Kızılay Para Yardımı Ne Zaman Verilecek?

Kızılay para yardımı ne zaman verilecek ve Kızılay para yardımı ne zaman hesaba yatar sorusuna cevap vermek gerekirse yılın belli dönemlerinde tek seferlik yardım alan kişilere para yardımı Ramazan ayında ve Kurban Bayramına girmeden 1 hafta içinde ödenmektedir. Düzenli olarak Kızılay para yardımı alan kişilere ise ödemeleri banka hesabına yada Kızılay kartına size bildirilen tarihte otomatik olarak verilmektedir.

kızılay para yardımı
Kızılay Para Yardımı

Kızılay Para Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Kızılay Para Yardımı, Kızılay Gıda Yardımı ve Kızılay Maddi Yardım başvurusunda bulunmak için ALO 168 hattını ücretsiz arayabilir yada iletişim sayfası üzerinden https://www.kizilay.org.tr/Iletisim başvuru formunu doldurabilirsiniz.

Kızılaykart Nedir? Ne İşe Yarar?

Kızılay tarafından para yardımı ve gıda yardımı başvurusu kabul edilen vatandaşlara verilen Kızılaykart; Kızılay anlaşmalı marketlerde geçerli olan ve ihtiyaç sahiplerinin bu marketlerde kartlarındaki limitleri ile alışveriş yapabilmelerine olanak tanıyan akıllı kartı ifade ediyor.

Farklı limitlerde olabilen Kızılaykart ile kart sahipleri, kendi ihtiyaç duydukları malzemeleri marketlerden kartı post cihazına okutarak, alabiliyorlar.

İhtiyaç sahipleri, tütün ve alkol ürünleri dışındaki tüm ihtiyaçları için karttaki limitlerini kullanabiliyorlar.

Kartlarda 500-1000-3000 TL gibi farklı limitler olabiliyor.

Hayırsever vatandaşlar, ihtiyaç sahibi Kızılaykart kullanan vatandaşların kartlarına para gönderebiliyor yani bağış yapabiliyorlar. Daha ayrıntılı bilgi için Kızılay Kart Başvuru Nasıl Yapılır yazımızı okuyabilirsiniz.

Kızılaykart sahibi vatandaşlara hemen bağış yapmak için  https://www.kizilay.org.tr/Bagis/BagisYap/11/kizilay-kart-bagisi linkini tıklayabilirsiniz.

Bu yazımızda Kızılaykart yardımlarına dair merak edilenleri aydınlatmaya çalıştık.

Sizler de Kızılay yardımı alıyorsanız ya da almayı düşünüyorsanız, yardımlara dair her türlü soru ve görüşlerinizi yazımızın yorum kısmına yazabilir, önerilerinizi değerli okuyucularımızla paylaşabilirsiniz.

81 Yorum

 1. Benim eşim çalışmıyor 3 tan çocuk var büyük oğlum hasta böbrek hastası küçük kız var gıda yardımı istiyorum noluru yardım edin

 2. Zor durumdayim nakdi para yardimi istiyorum esimden ayrildim oglumla kirda oturuyom madurum

 3. Dort cocugum var gelırım yok kendi ımkanlarımla cevız yaparak gecımımı saglıyrum sizden yardım ısıtıyorum kart yardımı cevap verin lutfen

  1. Esim vefat etti iki cocum var baba evindeyim salik surunlarim var calisamiyorum benimde yardima ihtiyacim var

 4. Maddi ve gıda yardımına ıhtiyacım var sağlık sorunum dan dolayı calişamiyorum kiraciyim çok bunaldim

 5. Odun kömür alamadim cok madur durumdayim çocuğun var lutfen sesimi durun yardim edin

  1. 4 çocuğum var 3 tanesi okula gidiyor kiradayım gıda yardımı istiyorum

 6. Benim kucuk bir kizim var benimde yardima ihtiyacim var bana yardim edin esim calismiyor is bulamiyor sizden para yardimi istemiyorum cocugum icin gida yardimi istiyorum tesekurller

 7. Lütfen bana yardım edin 5evladim var ve çok zordayım eşim ceza evinde desteğim yok en kısa zamanda yardımcı olursanız sevinirim

 8. Ben miyastin gırevlisiyım tedavi görüyorum eşim sürekli çalışmıyor maddi olarak çok zorluklar çekiyoruz çocuklarım ofak ihtiyaçlarını karşılayamıyoruz sizden destek bekliyorum kıramızı faturalarımızı zamanında ödeyemiyorum lütfen yardımcıolun

 9. 3 öğrecim var maddi durumumuz hiç yok çok fakiriz allah için bize yardım edin

 10. Iyi günler eşim askeri ücretle çalışıyor 850tl kira veriyorum3 çocuğum var biri astim hastası ilaç alamıyorum acil destek istiyorum sizden birikmiş kiram var cocuklarim küçük diye calisamiyorum maddi yönden çok zorluk çekiyorum sizden yardım bekliyorum

 11. Merhaba benim eşim çalışmıyor mağdurum kiracıyım 4 çocuğum var yardim talep ediyorum geçim sıkıntısı var gelirim yok gider çok eşim kolu sakat bir gözü yok kömür yardımı da gelmedi çaresizlik içindeyim.

 12. Lutfenbanada yardim edin nasil basvuru yapicagimi bilmiyorum gida erzak yardimina cook ihtiyacim vat

 13. Allah rızası için yardım edin kiradayim çocuğum var 2 yaşında bana yardım edin

  1. Allah yardımcın olsun bende senin gibiyim başvuru yaptım hala cevap alamadim

  2. Zor durumdayim kızim var Allah rızası için yardımlarınızı bekliyorum

 14. Benim oğlum var konuşma bozukluğu var kirada oturuyorum zor durumdayım oğlumun istediklerini alamıyorum marketden okul maslaflarini karşılayamıyorum alışveriş kartı verirseniz sevinirim maddi durumdan zor durumdayım yardımcı olursanız sevinirim oğlum için

 15. Madı durumum kötü kiraciyim iki tane çocuğum var yardıma itiyacim var bize el uzatan

 16. Allah rızası için bana yardim kiraciyim 1 yaşında kızım var ne olur yardım edin

 17. Ayagim sakat calisamiyom desteginizi rica ediyom. SAYGILARIMLA

 18. Iyi aksamlar esim cezaevinde 3 cocugum var evim kira lutfen banada yardim edin

 19. Hayırlı günler benim bağırsak hastalığım rahatsızlığım var kiracıyız 18 senedir de evliyim çocuğum da olmuyor benim bağırsak hastalığım çocuk tedavi maddi durumum olmadığı için ikisini de bırakmak zorunda kalmışım bağırsaklarım yüzünde vücudum çok rahatsız oluyorum maddi durumum olmadığı için doktora da gidemiyorum kiracıyız eşimin sabit bir işi de yok sabit bir gelirimiz de yok çok mağduruz kira larımız da birikiyor ödeyemiyoruz faturalar çok şu an çok mağduruz Allah rızası için bu mesajımı gören bana yardım etsin

  1. Hayırlı günler ben kirada oturuyorum eşim çalışmıyor kiram yüksek geçinemiyurum bende yardım almak istiyorum yardımcı olurum sunuz lütfen geçim çok zor olmuş inanki bizede yardım edin lütfen

 20. Kiradayım 3 çocuğum var durumum kötü nakit ihtiyacım var lütfen yardım edin

 21. Üç kızım var efendim yemin ederim bir mont alamadık o kadar yazdım vakıf Kızılay dernek gercek ihtiyaç sahibiyim ama millet secicimi davranıyor ayrimcilikmi yapılıyor durumum olsa yok durumum olsa ben yardım edeceğim iyi kötü yoksa keyf almıyorum yardım istemekten anne olarak utanıyorum geçimi o kadar zorlastirdilarki dolap boş yiyecek yok üsüyorlar mont bot yok hastayım çalışamıyorum

 22. Allah rızası için yardım istiyorum kızımla beraber yaşıyorum dulum çalışamıyorum kapıcı dairesinde kirada oturuyorum çok zor durumdayim Allah rızası için yardım istiyorum

 23. Bnm 3 tane çocuğum var durumum kötü kirada oturuyorum 1300 TL kira ödüyoruz eşim asgari ücretle çalışıyor.sizlerden yardım bekliyorum bez alamıyorum ara sıra çocuklarıma . şimdiden teşekkür ederim.

 24. Alahrizasi için bize de yardım edin. 4cocuğumvar olara doğru dürüst bişey alamıyorum

 25. Benide hasta iki çocuğum var banada yardım eli uzatın bana ulaşın

 26. Eşim vefat etti . 6 çocuğum var okuyorlar . Masraflarını karşılayamıyorum. Yardımlarınıza ihtiyacım var

 27. Ben birkc kez internetden baş vurdum banada dönüş yaparmısınız

 28. Bir kc kez baş vuru yaptım geridönüş olmadı lütfen bizlerede dönüş yaparmısınız

 29. Bu yardımlardan bende yararlanmak istiyorum 3 çocuk annesiyim dar gelirli olarak yaşıyoruz kızım hem doğuştan haşimato hemde tip 1 diyabet hastası beslenme şekli tamamen özel olması gerekiyor ama biz birini alırsak diğerini alamıyoruz bu yüzden çocuğum yaşıtlarının çok altında gelişiyor lütfen yardım elini uzatmak isteyenler bizede ulaşsınlar. Allah rızası için

 30. İhtiyaç var kirada oturuyorum ve yeni bebeğim oldu

 31. Ben epleks hastasıyım ve sağ elimi dondurulacak çalışamıyorum aile gıda ve sebze-meyve temizlik koli yardım istiyorum kızılaya başvuru oldum çoktan beri hiç yardım gelmedi 2 tane çocuğum var birisi 9 yaşında öbürü de 10 aylık bebek sizlerde yardım etmenizi istiyorum nolur kış günü için.

 32. Slm gida yardım istiyorum cok ihtiyacim var yardimci olur musum sevinirm

  1. Sizden ricam koli yardımdan faydalanmak istiyorum Allah rızası için

 33. Gida yardimi istiyorum cok ihtiyacim var yardimci olursaniz sevinirm

 34. benimde çocuğum hasta 8 aydır eşim çalışmıyor kiramı ödemiyorum zor durumdayım yardımcı olursanız sevinirim

 35. Muş un bir köyünde yaşıyorum üç çocuğa bakıyorum maddi durumum yok doğru dörüst çalışmıyorum yardımınızı bekliyorum saygılarımla

 36. Dort cocugum var gelırım yok sadecee sosyal yardım alıyorum bebegım de var calısamıyorum ne olursunuz yardımcı olun lütfen esımden ayrıyım gelırım yok sızden yardim ısıtıyorum ıhtıyacım cevap yazın ne olursunuz

 37. Lütfen ben çok mağdurum eşim eplespi hastasidr bu yaz bı kaza geçirdi çalışamıyor benim bı kızım var ona bakmıyorum ihticalarini alamıyorum evin kiraz sizden yardım istiyorum

 38. Benimde üç çocukğum var kiradayım astim hastasiyim eşimde hepatit çok zor günler geçiriyoruz hiç bir gelirim yok iki öğrencim var aç okula gidip geliyorlar zaten beledye kızılayda geldi gördü ama kimse birşey yamadi bir koli veriyirlardı onuda 8 aydir vermiyorlar bu nasil insanlikki biri el uzatmaz kendileride gördü ve kabul ettiler ihtiyaç sahibi dediler ama kimsede birşey yapmadı yakinda sokakta kalıcaz lütfen sesverin

 39. Benim 3 çocuğum var kiradayım esim doğru dürüst çalışmıyor çok mağdurun lütfen yardim edin

 40. Ben eşimden boşandım evim kira 4 cogugum var 3 aydır kiramı öduyemuyorum ne olur bana yardımcı olun lütfen Allah rızası için çok ihtiyacım var çok çaresizim

 41. 4 çocuğumla kiradayım çocuklarımın 3 tanesi öğrenci küçük çocuğum 5 yaşında öğrenci çocuklarıma okul formaları alamıyorum ayakkabı üst gibi bişey alamıyorum kira ve faturalarımı ödeyemiyorum Allah rızası için çok zor durumdayım iletim dikkate alınmasını rica ediyorum

 42. Esimden ayriyim kirada oturuyorum is bulamiyorum cocugumun okul masraflarını gıdasını alamiyorum daha öncede 3 kez basvuru yaptim yardimci olu ne olur

  1. Slm hic bir gelirim yok sizden ricam yardim istiyorum cok ihtiyacim var yardimci olur musum sevinirm ilginiz için teşekkür ederim gida yada maddi yardım istiyorum cok ihtiyacim var

 43. Eşim çalışmıyor işsiz şuan çok zor durumdayız çocugumuz var bizide yardıma yazın lütfen gıda olur nakit olur çok ihtiyacımız var

 44. Benim uc cocugum var biri epilepsi hastası zor durumdayim maddi yardim ve gida yardimi istiyorum ilgilo kisilerden rica ediyorum bizede yardimci olun hic bir gelirim yok ev hanimiyim

 45. Benim 7 cocugum var 2 si hapiste esim rahatsiz sizlerden yardimlarinizi bekliyorum

 46. benim yardima ihtiyacim var ben uc dort aydir kirami odeyemedim ev sahibim evden cikarcak ne olur bana yardim edin

 47. Fikriye Ertan engelli eşini kaybetmiş bir anneyim çalışmıyorum yuruyemedigim için çalışmıyorum makki imkanım hiç yok yardım takip ediyorum

 48. Hayırlı ramazanlar yardım parası erzak giyim istiyorum eşim çalışmıyor hurdacılık yapıyor 2tane engelli çocuğum var kendimde engelli yım 4 tane çocuğum var 2,si engelli yardımcı olursanız çok sevinirim

 49. Ramazan erzak ve para yardımın almak istiyorum

 50. Ramazan yarfimi nakyi yardimi talebinde bulunmak istiyorum 56 yaşındayım dullum 2 çocuk okutuyorum lise 2ci siniftalar kiraciyim 1100 TL veriyorum hiç bir gelitim yok serbest çalışıyorum bugün gidersem vsr yoksa yok bina temizliği ve çevre temizliği yapıyorum ne olur bizede nakti ve gıda yardımı yapin

 51. Ben kader 7cocugum var 5 okula gidiyor eşim hapis yardım talepini istiyorum

 52. 5 tane çocuğum var Kirada oturuyorum Eşim çalışmıyor maddi durumumuz yoktur Lütfen bize yardım edin 5 tane çocuğum var 4 tanesi okula gidiyor 1 tanesi bebek bez mama alamıyoruz ihtiyacını karşılıyamıyorux bize ekmek dışı yada ekmek fişi yardımı yapın lütfen maduruz

 53. Benim 2tan çocuğum var bir birbuçuk yaşında bir 5yaşnda Benim durumum yok ben kirada oturum kiram 2000 veriyorum eşim sürekli çalışamıyorum sizde yardım istiyorum

 54. Rabbim hepimizin yardımcısı olsun. Allah cc istemezse dal yerinden kıpırdamaz. ins hayatımda bir mucize olur ve ben buna inanıyorum

 55. 5 çocuğum var ben çalışmıyorum bu kışta çocuklarımı doyuramıyorum lütfen para yardımı

 56. 5 çocuğum var dörtlü öğrenci depremden dolayı geçinmiyorum maddi durumum yok lütfen yardımcı olun

 57. Benim durumum yok yardım edin lütfen kiramı vermöm gıda yardımı maddi manevi destek edin lütfen kızım hasta ilik yetmezliği var karaciğer dalak büyümesi var bana yardım edin

 58. 5 çocuğum var 4 u öğrenci okul masraflarını karsilayamiyorum depremden dolayı mağdurum lütfen yardım edin

 59. Nakdi ve gıda yardımı almak istiyorum 2 öğrencim var eşim kağıt toplamaya gidiyor sizden yardım bekliyorum

 60. Benim iki çocuğum var benim eşim bizi bıraktı ben TK calişiyorum market kartı istiyorum

 61. Maddi durumum yok kira dayım beş tane çocuğu var yardım istiyorum lütfen ben de hastayım küçük çocuklarım küçük bir iş yapamıyorum hastalığından dolayı eşimde fazla anlaşamıyoruz ben de yardım istiyorum lütfen

 62. Sayın yetkilim evimize yıkım kararı var herhangi bir gelirimiz yok üç çocuğum var okutuyorum canımız yanıyor rica etsem nakdi yardımı yaparmisiniz saygiyla devletimize memuruna ve makamina saygiyla iyiki basimizdasiniz

 63. Eşim cezevinde hükümlü yatıyo 4senedir 2tane Çocugum var okula gidiyo kagıt topluyorum gelirim yetmiyo yardıma ihtiyacìm var lütfen bana yardımcı olun

 64. Eşim cezaevinde ben ve çocuklarım çok zor durumdayız benim 4 öğrencim toplamda 5 çocuğum var gelebilecek her türlü yardımdan faydalanmak istiyorum

 65. Eşim benimle yaşamıyor gelirim yok yardım istiyorum kızımla yaşıyoruz

 66. Benim 3 tane oğlum var üçü de okuyor eşim çalışmıyor kiradayız maddi yardım bekliyoruz lütfen yardım edin Allah rızası için yardım bekliyoruz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu