Devlet Yardımları

Kırtasiye Yardımı Başvurusu – E-Devlet Başvuru Formu ve Linki

Kırtasiye Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Kırtasiye Yardımı Başvuru Formu? Kırtasiye Yardımı Başvuru Ekranı, Kırtasiye Yardımı Başvuru Linki, Kırtasiye Yardımı Başvurusu Yap, Kırtasiye Yardımı Başvurusu Şartları, Kırtasiye Yardımı Kimlere Verilir? detayları yazımızda.

Kırtasiye Yardımı Başvurusu – E-Devlet Başvuru Formu ve Linki; Temel ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanan ailelerin eğitim çağındaki çocuklarına yönelik olarak yapılan kırtasiye yardımı sayesinde veliler; çocuklarının kırtasiye masraflarını daha kolay bir şekilde karşılayabiliyorlar.

Muhtaç ya da yoksul olarak kabul edilen vatandaşlarımızın yanı sıra pandemi sürecinde işsiz kalan ve işten çıkarılan ailelerin de faydalanabileceği kırtasiye ve eğitim yardımı; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılıyor.

Bakanlığın yanı sıra belediyeler tarafından da yapılabilen kırtasiye yardımı sayesinde muhtaç ve yoksul aile çocukları, eğitim hayatlarına pandemi sonrasında kaldıkları yerden devam edebiliyorlar.

Yoksul çocukların eğitim hayatlarına ara vermelerini önlemek, onların okulda diğer öğrencilerle eşit şartlarda eğitim alabilmelerine yardımcı olmak, çocuklara ve gençlere daha iyi bir gelecek sunmak adına yapılan kırtasiye yardımdan faydalanmak isteyen aileler ise bu yardıma nasıl başvurabileceklerini öğrenmek istiyorlar.

Bu yazımızda kısaca kırtasiye yardımı nedir? Kırtasiye yardımı nasıl alınır? vb. bu konuya dair en çok merak edilen soruları yanıtlamaya ve sizleri bilgilendirmeye çalışacağız.

Kırtasiye Yardımı Nedir?

Maddi durumu elverişli olmayan yani yoksul olarak kabul edilen velilerin çocukları için kullanmak üzere alabilecekleri kırtasiye yardımı; sosyal dayanışma ve yardımlaşmayı arttırmak, öğrencilerin eğitim hayatlarına daha sıkı bir şekilde sarılmalarını sağlamak, öğrencileri ve velileri kırtasiye masraflarından kurtarmak amacıyla yapılıyor.

Herhangi bir işi olmayan, SGK kaydı bulunmayan muhtaç veliler ya da dar gelirli veliler, bu yardıma başvurabiliyorlar.

Ülkemizde hane halkı kişi başı aylık ortalama net geliri; asgari ücretin 1/3’ü ve altında olanlar; dar gelirli aileler olarak kabul ediliyorlar.

Yani muhtaç olan işsizlerin yanı sıra işi olmasına rağmen ailesinin temel asgari ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanan veliler de çocukları için bu yardımdan faydalanabiliyorlar.

Kırtasiye yardımı kapsamında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı; başvurusu kabul edilen velilerin hesaplarına bir miktar para yatırıyor.

Veliler; hesaplarına yatırılan bu para ile kırtasiyelerden kalem, defter, kitap vb. temel malzemeleri satın alabiliyorlar.

Bununla birlikte her eğitim öğretim dönemi başlangıcında öğretmenlere de kırtasiye yardımı yapılıyor. Bu yardım; MEB tarafından öğretmenler için yapıldığından eğitim ödeneği olarak isimlendirilen bu yardımı, yoksul vatandaşlara yapılan kırtasiye yardımı ile karıştırmamak gerekiyor.

Kırtasiye Yardımı Gerçek Mi? Gerçekten Veriliyor Mu?

 

Kırtasiye Yardımı Nereden Alabilirim

Kırtasiye yardımı nereden alabilirim ve kırtasiye yardımı nasıl alabilirim diyorsanız ilk olarak devlet kırtasiye yardımı ve kırtasiye yardım parası vermektedir. Ayrıca kırtasiye yardımı almak için belediyelerin sosyal yardım birimine başvuruda bulunabilirsiniz.

Kırtasiye yardımı almak için bir çok dernek ve vakıfa başvuruda bulunabilirsiniz. Kırtasiye yardımı yapan belediyeler kırtasiye yardımının yanında maddi durumu kötü öğrencilere eğitim bursu imkanı tanımaktadır. Okuyan öğrenciler maddi yardım almak için Okuyan Öğrenciye Para Yardımı Başvurusu yazımızı inceleyebilirler.

Kırtasiye Yardımı Başvuru Şartları

Kırtasiye yardımı başvuru şartları eğitim desteği alacak kişilerin mutlaka bu şartları taşıması gereklidir. Aşağıdaki şartları taşıyan kişiler kırtasiye yardımı alabilir.

 • Vazife veya harp malullüğü aylığı alanların,
 • 2330 sayılı Kanun (İç güvenlik asayiş kapsamında olanlar) ve 3713 (terör kapsamında olanlar) sayılı Kanunlar kapsamında gerçekleşen olaylar nedeniyle aylık ödenen erbaş ve erlerin,
 • 2330 sayılı Kanun uyarınca aylık bağlanan güvenlik korucusu ve sivillerin,
 • Maddi durumu kötü olan ve her hangi bir geliri bulunmayan
 • Her hangi bir sosyal güvencesi bulunmayan
 • Öksüz ve yetimler
 • Engelli bireyler
 • Eşi vefat etmiş kadının okuyan çocukları

Kırtasiye Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kırtasiye yardımına başvurmak isteyen velilerin kaymakamlıklara bağlı olan sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına gitmeleri gerekiyor.

Vatandaşlar; ikametgahlarının yer aldığı kaymakamlık binalarında hizmet veren sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına giderek Bakanlık tarafından yapılan kırtasiye yardımına başvurabiliyorlar.

Belediyenin kırtasiye yardımına başvurmayı düşünen velilerin ise bizzat belediye binasına gitmeleri, burada başvuru formu doldurmaları gerekiyor.

Kırtasiye Yardımı Başvuru Linki

Kırtasiye yardımı başvuru ekranı ve Kırtasiye yardımı başvuru linki tıklayarak hemen başvuruda bulunmak için https://www.turkiye.gov.tr/sosyal-guvenlik-egitim-ogretim-yardimi-talebi linke tıklayabilirsiniz. Kırtasiye yardımını hem kendiniz için hem okuyan çocuğunuz için talep edebilirsiniz.

Kırtasiye yardımı için ayrıca Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına başvuruda bulunmak için ev adresine en yakın Sosyal Yardımlaşama ve Dayanışma Vakfına gidebileceğiniz internetten e-devlet üzerinden kırtasiye yardımı başvuru yapmak için https://www.turkiye.gov.tr/aile-ve-sosyal-hizmetler-sosyal-yardim-basvuru-hizmeti linke tıklayarak hemen başvuru formunu doldurabilirsiniz.

Devletten Kırtasiye Yardımı Nasıl Alabilirim

Devletten kırtasiye yardımı nasıl alabilirim diyorsanız e-devlet üzerinden başvuruda bulunarak kırtasiye yardımı alabilirsiniz.

E-devlet üzerinden de veliler; belediye kırtasiye yardımına başvurabiliyorlar.

E-devlet üzerinden belediye kırtasiye yardımına başvurmak için https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkini tıklayabilirsiniz.

TC kimlik no ve şifre bilgileriniz ile kolaylıkla sisteme girebilirsiniz. E-devlet şifreniz henüz yoksa şifrenizi size en yakın PTT şubesinden alabilirsiniz.

Kırtasiye Yardımı Başvurusu Nereye Yapılır

Kırtasiye yardımı için nereye başvurulur sorusuna cevap vermek gerekirse Kırtasiye Yardımı Bulunduğunuz il ve ilçedeki belediyelere ve sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına bizzat başvuruda bulunabilirsiniz. Özellikle bir çok belediye her sene eğitim ve öğretim başında başında maddi durumu kötü olan ailelere kırtasiye yardımı yapmaktadır.

Kırtasiye yardımı yapan belediyelere bizzat başvuruda bulunarak yada belediyenin resmi sitesi üzerinden başvuru formu doldurarak kırtasiye yardımdan yararlanabilirsiniz.

Kırtasiye yardımı yapan belediyeler ise;

 • Ankara Büyükşehir Belediyesi
 • İstanbul Büyükşehir Belediyesi
 • İzmir Büyükşehir Belediyesi
 • Kayseri Büyükşehir Belediyesi
 • Batman Belediyesi
 • Konya Büyükşehir Belediyesi
 • Antalya Büyükşehir Belediyesi

Yukarıdaki belediyelerin yanında bir çok belediye kırtasiye yardımı desteği vermektedir.

Kırtasiye Yardımı Başvuru Formu

Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına ya da belediyeye kırtasiye yardımına başvurmak için giden velilerin burada başvuru formu doldurmaları gerekiyor.

Formda velilerin maddi durumlarına, muhtaçlık seviyelerine, aylık gelir ve giderlerine dair sorular bulunuyor.

Gerek belediye gerekse Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı; yalnızca muhtaç veya dar gelirli kişilere yardımcı oluyor.

Başvuru sahibi kişilerin kırtasiye yardımına başvururken doldurdukları formda mutlaka doğru ve gerçekçi bilgiler paylaşmaları gerekiyor.

Maddi durumu iyi olmasına rağmen kendini yoksul ve işsiz gösteren veliler; sonradan Bakanlık ya da belediye tarafından tespit edilmeleri halinde cezai yaptırıma maruz kalıyorlar.

Aldıkları kırtasiye yardımını ve diğer yardımları faizleriyle birlikte geri ödemekle yükümlü oluyorlar.

Kırtasiye Yardımı Başvurusu E-Devlet 

Daha önce de bahsettiğimiz gibi belediye kırtasiye yardımına başvurmak isteyen veliler; https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linki üzerinden belediye sosyal yardım kırtasiye yardımı başvuru formu doldurabiliyorlar. E-devlet üzerinden başvuru, ön başvuru olarak kabul ediliyor. Daha sonra ön başvurusu onaylanan velilerin kendilerinden talep edilen belgeleri, randevu gününde mutlaka belediyeye götürmeleri gerekiyor.

Formu doldururken velilerin mutlaka sosyal yardım türleri başlığı altındaki Kırtasiye Yardımı seçeneğini işaretlemeleri gerekiyor.

İhtiyaç sahipleri; formda bildirilen diğer yardımlara da aynı anda başvurabiliyorlar.

Şehit, gazi, vazife malülleri ya da onların çocukları; eğitim ve öğretim yardımına e-devlet üzerinden başvurabiliyorlar.

Şehit, gazi, vazife malülleri ya da çocukları, başvuruları kabul edildiği taktirde yılda bir sefer eğitim yardımı alıyorlar. Eğitim yardımına başvurmak isteyenlerin ise https://www.turkiye.gov.tr/sosyal-guvenlik-egitim-ogretim-yardimi-talebi linkine tıklamaları gerekiyor.

Kırtasiye Yardımı Kimlere Verilir

Kırtasiye yardımı; işsiz yani muhtaç velilerin çocuklarına, öksüz ve yetim çocuklara, herhangi bir işi ve düzenli geliri olmayan dul kadınların velayeti altındaki çocuklarına, dar gelirli yani yoksul ailelerin çocuklarına yapılıyor.

Kısacası hane kişi başı aylık ortalama geliri, asgari ücretin 1/3’ü altına denk gelen çocuklar için yapılıyor.

Pandemi dolayısıyla işyerini kapatmak zorunda kalan esnaflarla işten çıkarılan personeller de çocukları için bu yardıma başvurabiliyorlar.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı kırtasiye yardımına ya da belediye sosyal hizmetlerine başvuran kişilerden daha sonra muhtaçlıklarını kanıtlamaları için birtakım belgeler isteniyor.

Bakanlık ve belediye; bu belgeleri denetledikten sonra başvuru sahibinin evine bir inceleme komisyonu gönderiyor.

İnceleme komisyonu; başvuru sahibi velinin ve ailesinin bu yardıma ihtiyacı olup olmadığını araştırmak için onların ikametgah adreslerinde inceleme yapıyor.

Bakanlık il ve ilçe müdürlükleri ya da belediye tarafından oluşturulan kurul; daha sonra başvuran kişinin teslim ettiği belgeleri ve inceleme komisyonunun hazırladığı belgeleri kontrol edip, kırtasiye yardımı yapacağı kişilere karar veriyor.

Kırtasiye Yardımı Başvurusu için Gerekli Belgeler

Hem belediyeler hem de Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı; bu yardıma başvuran velilerden birtakım belgeler talep ediyor.

Başvuru için talep edilen bu belgeleri kısaca aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz:

 • Başvuru sahibi veliye ait TC kimlik kartı ya da nüfus cüzdanı
 • Çocuğa ait TC kimlik kartı ya da nüfus cüzdanı
 • Çocuğun öğrenci olduğunu gösteren, eğitim gördüğü okuldan alınacak öğrenci belgesi
 • Veli için gelir belgesi veya işsiz olduğuna dair SGK’dan alınması gereken belge
 • Ailenin ikametgah adresi ve aile bireylerine ait nüfus kayıt örneği
 • Aile kirada oturuyorsa eve ait kira sözleşmesi
 • Evin mülkiyeti aileden birine ait ise tapu fotokopisi
 • Öğrenci velisi, çalışmak için iş başvurusunda bulunduysa İŞ-KUR kayıt belgesi
 • Muhtarlıktan alınması gereken fakirlik belgesi

**Muhtarlıktan alınan ‘fakirlik belgesi’; gerek belediye gerekse bakanlık sosyal yardımlarına başvuran adayların yardım alma şansını arttırıyor.

Kırtasiye Yardımı Başvuru Şartları
Kırtasiye Yardımı Başvuru Şartları

Kırtasiye Yardımı Sorgulama

Gerek belediye gerekse Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler il ya da ilçe müdürlükleri; yardım başvurularını ve başvuru sahibinin teslim ettikleri belgeleri detaylıca inceliyor.

Belediye ve müdürlüklere binlerce kişi başvurduğundan yetkili kişiler; tüm belgeleri inceleyip, en muhtaç velilere karar verdikten sonra başvuru sonuçlarını açıklıyorlar.

Bu yüzden de velilerin kırtasiye yardımı sonuçlarını öğrenmek için en az 3-4 hafta beklemeleri gerekiyor.

Belediyeye giderek gerçekleştirdiğiniz kırtasiye yardımı başvurunuzu sorgulamak için tekrar belediyeye gidebilir ya da belediyeye ait olan telefon numarasını arayarak, yetkili kişilerden bilgi alabilirsiniz.

E-devlet başvurularınızı sorgulamak istediğinizde ise yukarıda sizlerle paylaştığımız başvuru ve sorgulama linkini tıklayabilirsiniz.

Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı başvuru sonucunuzu öğrenmek için vakfa gidebilir ya da vakfa ait telefon numarasını arayabilirsiniz.

İBB Kırtasiye Yardımı Başvurusu

Bir çok belediye eğitim öğretim dönemin başlaması ile beraber kırtasiye yardımında bulunmaktadır. Bu belediyelerden biri olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi okulların açılmasına 1 ay kala başvuruda bulunan kişiler hem kırtasiye yardımı hem eğitim bursu imkanı tanımaktadır.

İBB kırtasiye başvurusu yapmak için https://senokudiye.ibb.istanbul/Login.aspx linkine tıklayarak başvuruda bulunabilirsiniz.

İBB kırtasiye yardımı hakkında ayrıntılı bilgi için İBB Kırtasiye Yardımı Nasıl Alınır? Başvurusu Nasıl Yapılır? yazımızı okuyabilirsiniz. Ayrıca İBB bursu hakkında bilgi almak için İBB Burs Başvuru Nasıl Yapılır yazımızı inceleyebilirsiniz.

Kırtasiye Yardımı Ne Kadar

Kırtasiye yardımı ve kırtasiye ödeneği her sene devlet tarafından belirlenmektedir. Kırtasiye yardımı 2024 yılı için 1350 TL olarak belirmemiştir.

Kırtasiye Yardımı Parası Ne Zaman Yatacak?

Öğrenciler için yapılan kırtasiye yardım paraları, her eğitim ve öğretim dönemi başlangıcında yani Eylül ayında yatırılıyor.

Bazı belediyeler ise öğrenciler için para yatırmak yerine bizzat öğrenci masraflarını kendileri karşılamayı tercih ediyorlar.

Örneğin; öğrencilerin kalem, kitap, defter vb. ihtiyaçlarını kendi bütçeleriyle alıp, velilerine teslim ediyorlar.

Kırtasiye yardım parası; belediyeden belediyeye değişmekle birlikte 2024 yılı için öğrenci velilerine 1500 – 2500 TL yardım parası ödeniyor.

MEB tarafından eğitim ödeneği adı altında yapılan kırtasiye yardımı ise öğretmenlere yönelik olarak yapılıyor. En son MEB tarafından öğretmenlere yapılan eğitim ödeneğinin ise net, 1200 TL 82 kuruş olduğunu söyleyebiliriz.

Kırtasiye Yardımı Yapan Dernekler

Kırtasiye yardımı yapan dernekler ve kırtasiye yardımı yapan kuruluşlar öğrencilere eğitim dönemi için destek vermektedir.

İşte kırtasiye yardımı yapan dernek ve kuruluşlar;

 • İHH İnsani Yardım Derneği
 • Kızılay
 • Yardımeli Derneği
 • Deniz Feneri
 • Umut Kervanı
 • Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı

Bu yazımızda kırtasiye yardımı başvurusuna dair merak edilenleri yanıtlamaya çalıştık.

Kırtasiye Yardımı Yapan Belediyeler

Türkiye’de kırtasiye yardımı yapan belediyeler, öğrencilerin eğitimde fırsat eşitliği yaşamaları için önemli bir destek sağlamaktadır. Bu yardımlar, öğrencilerin eğitime erişimlerini kolaylaştırmakta, eğitim masraflarını azaltmakta ve öğrencilerin akademik başarılarını artırmaya katkı sağlamaktadır.

Türkiye’de kırtasiye yardımı yapan belediyeler arasında şunlar yer almaktadır:

 • İstanbul Büyükşehir Belediyesi: İstanbul Büyükşehir Belediyesi, her yıl ilkokul ve ortaokul öğrencilerine kırtasiye yardımı yapmaktadır. Yardım kapsamında öğrencilere, okul çantası, defter, kalem, silgi, boya gibi temel kırtasiye malzemeleri verilmektedir.
 • Ankara Büyükşehir Belediyesi: Ankara Büyükşehir Belediyesi, her yıl ilkokul ve ortaokul öğrencilerine kırtasiye yardımı yapmaktadır. Yardım kapsamında öğrencilere, okul çantası, defter, kalem, silgi, boya gibi temel kırtasiye malzemeleri verilmektedir.
 • İzmir Büyükşehir Belediyesi: İzmir Büyükşehir Belediyesi, her yıl ilkokul ve ortaokul öğrencilerine kırtasiye yardımı yapmaktadır. Yardım kapsamında öğrencilere, okul çantası, defter, kalem, silgi, boya gibi temel kırtasiye malzemeleri verilmektedir.
 • Antalya Büyükşehir Belediyesi: Antalya Büyükşehir Belediyesi, her yıl ilkokul ve ortaokul öğrencilerine kırtasiye yardımı yapmaktadır. Yardım kapsamında öğrencilere, okul çantası, defter, kalem, silgi, boya gibi temel kırtasiye malzemeleri verilmektedir.
 • Bursa Büyükşehir Belediyesi: Bursa Büyükşehir Belediyesi, her yıl ilkokul ve ortaokul öğrencilerine kırtasiye yardımı yapmaktadır. Yardım kapsamında öğrencilere, okul çantası, defter, kalem, silgi, boya gibi temel kırtasiye malzemeleri verilmektedir.

Bu belediyelerin yanı sıra, birçok il ve ilçe belediyesi de kırtasiye yardımı yapmaktadır. Kırtasiye yardımı yapmak isteyen belediyeler, genellikle öğrencilerin ailelerinin gelir durumuna göre bir değerlendirme yapmaktadır. Bu değerlendirme sonucunda, ihtiyaç sahibi öğrencilere kırtasiye yardımı yapılmaktadır.

Kırtasiye yardımı almak isteyen öğrenciler, öncelikle belediyenin sosyal yardımlaşma ve dayanışma müdürlüğüne başvurmalıdır. Başvuruda, öğrencilerin ailelerinin gelir durumunu gösteren belgeler ibraz edilmelidir. Başvurunun değerlendirilmesi sonucunda, öğrencilere kırtasiye yardımı yapılmasına karar verilirse, öğrencilere yardım malzemeleri teslim edilir.

Kırtasiye yardımı, öğrencilerin eğitimde fırsat eşitliği yaşamaları için önemli bir destektir. Bu nedenle, kırtasiye yardımı yapan belediyelerin sayısı arttıkça, daha fazla öğrenci bu yardımdan yararlanabilecektir.

PTT Kırtasiye Yardımı Başvurusu

PTT Kırtasiye yardımı başvurusu e-devlet üzerinden SED ödemesi yardımı kapsamında ödenmektedir. PTT Kırtasiye yardımı başvurusu yapmak isteyen aileler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfna başvuruda bulunabilecekleri gibi e-devlet üzerinden eğitim yarıdmı başvuru yapabilirler.

PTT kırtasiye yardımı başvurusu oonaylanan ailelere eğitim eğretim dönemi başlamadan 1350 TL kırtasiye yardımı PTT hesaplarına yatırılacaktır.

Kırtasiye Yardımı Başvurusu Ne Zaman Bitiyor

Kırtasiye yardımı başvurusu ne zaman bitiyor sorusuna cevap vermek gerekirse Kırtasiye yardımı başvurusu okulların açıldığı Eylül ayı ile başlayıp Kasım ayına kadar sürmektedir. Kırtasiye yardımı başvuruları kasım ayının ilk haftası son bulmaktadır.

Kırtasiye Yardımı Kaç Günde Belli Olur

Kırtasiye yardımı başvurusu yaptıktan sonra başvuru sonuçları  hafta içerisinde belli olmaktadır. Kırtasiye yardımı başvurusu sonrası ödemeler banka hesabına okullar açılmadan ödenir.

Kırtasiye Yardımı Başvuru Telefon Numarası

Kırtasiye yardımı için Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı (Alo 144) hattını arayarak bilgi alabilirsiniz. Ayrıca ikametgah adresine bağlı olan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına giderek bilgi alabilirsiniz.

Sizler de daha önce kırtasiye yardımı aldıysanız ya da almayı düşünüyorsanız; konuyla ilgili her türlü soru ve görüşlerinizi yazımızın yorum kısmına yazabilir, önerilerinizi değerli okuyucularımızla paylaşabilirsiniz.

30 Yorum

 1. Üç tane öğrencim var Engelliyim kolon kanseri tedavisi görüyorum çalışanım yok çocuklarıma kırtasiye yardımı talep etmek istiyorum imkanım yok alamıyorum evin borçu var yardımınıza muhtaç

 2. Benim 5 tane çocuğum var ve durumum hiçbir gelirim yok kiradayım. 3 tane öğrencim var ve bir defter bile alacak param yok. Ben kaymakamlığa gittim inceleme yapılacak dedi benim herşeyim durumum ortada çocuklarımdan ve çaresizliğimden başka birşeyim yok. Yardımcı olurmusunuz.

  1. Kıronuk hastası oğlum okula gitcek kırtasiye yardıma ihtiyacım var yardıma ihtiyacım var k.maraştan geldim Kayseriye

 3. Kırtasiye malzemesi alamıyorum durumumuz yok cocuklarim okula başlayacak ve malzemeler çok pahali

 4. Kırtasiye yardımını hiç almadım çocuklarım bu yıl okula başladılar masraflarını karsılıyamıyorum Evim kira durumum yok yardıma muhtacım yardımcı olursanız sevinirim

 5. 2 tane öğrencim var tek çalışanın yaşlı babam ve kız kardeşimin ihtiyaçlarını da ben karşılıyorum gerekli yardımın yapılmasını rica ederim

 6. Çocuklarımın ihtiyaçlarını karşılayamıyorum okul kıyafetlerini ve kırtasiye ihtiyaçlarını alamıyorum maddî durumumu iyi değil sayın başkanım burdan ilgililere ve devlet büyüklerine sesleniyorum zor durumdayım başkanım allah rızası için yardımcı olunuz başkanım

 7. İhtiyacım çok üç çocuk ev kırar biraz yardım lütfen

 8. Kirada oturuyorum eşim düzenli çalışmıyor 4 çocuğum var öç örenci biri koçkok

 9. 3 çocuğumuz var 2 si okuyor maddi durumumuz el vermiyor yardıma ihtiyacım var kiradayım kırtasiye yardımına ihtiyacım var lütfen yardımcı olun 🙏🏻🙏🏻

 10. Dort cocugum var gelırım yok kendı ımkanımla cevız yaparak gecımımı salıyorum sosyale yardımdan gelen parayla gecınıyom 3 tanesi okula gidiyor banada yardımcı olursanız sevinirim

 11. Kırtasiye yardımı istiyorum eşim ceza evinden çıktı iş bulamıyor bende çalışıyordum vüris çıktıgından beridir iş yerimiz durmuş oglum okula gidiyor kiracıyım yetiştiremiyorum saçma şeyler çıkmış başvuruda bulunamıyorum butona basıyorum olmuyor yardımcı olun lütfen

 12. Ben epleks hastasıyım çalışamıyorum yeni havale geçirdim hastane de 3 gündür yatıyorum dum kurban bayramı 1 ci günü hastaneden taburcu oldum sizlerden aile ihtiyaç var. 2 tane kızım var birisi 9 yaşında ilkokula gidiyor kırtasiye malzemesi ve leptop alamıyorum ihtiyaçımız var. Öbürü de bebek. Yardım ederseniz çok sevinirim hepinize allah razı olsun derim çok dua ederim.

 13. Kübra ben hastayım hastalığımılar uğraşıyorum maddi sıkıntılar geçiriyoruz 2 çocuklarım var ikiside okula gidiyorlar kiradayım eşim 3yevmityecidir doğru düzgün çalışmıyor

 14. İki okuyan oğlum için kırtasiye yardımı bekliyoruz lütfen yardım edin zor durumdayız

 15. İki tane okuyan oglum var kırtasiye yardımı bekliyoruz lütfen yardım edin

 16. 5 çocuhum var kiralayın değil 3örencim var kırtasiye ürünleri çok palı hepsine yetişmem mümkün değil 1yaşında kızım var dowum sendromu lu durmum hiç yok Didem yarım etmenizi istiyorum

 17. Kırtasiye yardımı diyorsunuz ama başvurulmuyor bu nasıl yardım başvurun yazıyor anlamadım

 18. Öğrencim var durumum hiç yok kiracıyım çocukları ufaktır çalışmıyorum yardım istiyorum

 19. Üç çocuğum okula gidiyor biri liseye diyeri ortaokula küçük çocuğum anaokula gidiyor kırtasiye yardımı istiyorum

 20. Selamünaleyküm eşim boyun fıtığı amilati olduğunu için çalışmıyor ihtiyaç miz var 2 tane çocuğum okula gidiyor çok zor

 21. 3 çocuğum okula gidiyor 2 iki çocuğum ilkokula g biri de ortaokula gidiyor yardımınızı bekliyoruz

 22. 2tane çocugum okuyo eşim cezevinde çek çek arabasıyla kağıt topluyorum dururum yok kızım okul kıyafeti yok alamadım kifayetsiz okula gidiyo yardımcı olun

 23. Kırtasiye yardımı bekliyoruz 3 tane okuyan oğlum var lütfen çocuklarım için kırtasiye yardımı bekliyoruz

 24. 6 çocuk annesiyim 4 cocuk okutuyorum okul malzemeleri alamıyorum durumumuz yok büyük kızım liseye geçti ona nasıl okul elbisesi alacam diye kara kara düşünüyorum lütfen bizede kırtasiye yardımı verilsin

 25. Iki cocuklarim var ikizide okuruyor bana yardim edin Ben ayşe esim cezaevide bana yardim maddi yardim istiyorum

 26. 4 çocuğum var 4 çocuğum okuyor sizden yardım istiyorum çok ihtiyacım var

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu