Ramazan Ayı Yardımları

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı 2024; Ramazan ayı bolluk, bereket ve yardımlaşma ayıdır. Bu ayda hayırsever vatandaşlar, vakıflar ve belediyeler ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardımlar yapmaktadır. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi de ramazan ayında ihtiyaç sahibi vatandaşlara ramazan yardımı yapmaktadır. Belediye tarafından verilen yardımlardan Balıkesir ili sınırlarında ikamet eden vatandaşlar faydalanabilir.

Bu yazımızda  “Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ramazan yardımı başvurusu nasıl yapılır?, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ramazan yardımı başvuru sonucu sorgulama nasıl yapılır?,  Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ramazan yardımı başvuru şartları nelerdir?” gibi soruların cevabı aşağıda yer almaktadır.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımından Kimler Faydalanabilir?

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ramazan yardımından kimlerin faydalanacağı merak edilmektedir. Aşağıda belediye tarafından verilen yardımlardan kimlerin faydalanabileceği bilgisi yer almaktadır.

 • İşsiz olan vatandaşlar
 • Geliri asgari ücretin altında olan
 • Muhtaç, yoksul, zor durumda olan vatandaşlar
 • Geliri olmayan yaşlılar
 • Balıkesir ili sınırlarında ikamet edenler
 • Muhtaç dul kadınlar
 • Afetzedeler
 • Engelliler

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi geçim sıkıntısı çeken vatandaşlara ramazan ayında yardımlar yapmaktadır. Belediyeden yardım almak isteyen vatandaşlar, farklı yöntemler kullanarak başvuru yapmalıdır. Bu yöntemler; belediyeyi arayarak, belediye binasına bizzat giderek, ikamet edilen bölgenin mahalle muhtarlığına başvuru yaparak ve belediyeyi arayarak yapılmaktadır.

Belediyenin web sitesinden başvuru yapmak isteyen vatandaşlar, https://e-belediye.balikesir.bel.tr/SikayetOneri/SikayetOneriOlustur linkine tıklayarak başvuru formunu doldurmalıdır.

e-Devlet sisteminden de ramazan yardımı başvurusu yapılabilir. Başvuru yapmak isteyen vatandaşların https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671  linkine tıklaması gerekmektedir. Linke tıkladıktan sonra T.C. kimlik numarası ve şifreniz ile sisteme giriş yapmalısınız.

Ramazan yardımı başvurusu belediyeyi arayarak da yapılabilir. Başvuru yapmak isteyen vatandaşlar, belediyeye ait olan 444 40 10 numaralı telefonu arayarak veya ALO153’ü aramalıdır.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Formu

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nden ramazan yardımı almak isteyen vatandaşların doldurması gereken belgedir.

Bu belgede kişisel bilgiler, gelir bilgileri, adres bilgileri, iletişim bilgileri ve hanede yaşayan kişi sayısı gibi cevaplanması gereken birtakım sorular yer almaktadır.

Başvuru formunda yer alan bilgilerin güncel, eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulması gerekmektedir. Formda yer alan bilgilerin doğruluğu ilgili birimler tarafından incelenmektedir. Bu nedenle yazılan bilgilerin doğruluğuna dikkat etmelisiniz.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Sorgulama Nasıl Yapılır?

Yardım başvurusu yapan vatandaşlar sonuçları nasıl öğreneceğini araştırmaktadır. Ramazan yardımı başvuru sonuçlarını sorgulayabilmek için farklı yollar bulunmaktadır. Bu yöntemlerden ilk akla gelen belediye binasına bizzat gitmektir.

Daha sonraki yöntem, belediyeye ait ALO153 veya 444 40 10 çağrı merkezlerini aramaktır.

Online olarak da sorgulama yapmak mümkündür. Belediyenin resmi web sitesinden sorgulama yapmak isteyen vatandaşlar https://e-belediye.balikesir.bel.tr/SikayetOneri/SikayetOneriSorgula/ linkine tıklayarak başvuruları ile ilgili bilgi sahibi olabilir.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Şartları Nelerdir?

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ramazan yardımından faydalanmak içi bazı şartlar gerekmektedir. Ramazan yardımından faydalanmak için yerine getirilmesi gereken şartlar aşağıda yer almaktadır.

 • Balıkesir il sınırları içerisinde ikamet etmek
 • Muhtardan muhtaçlık belgesi ile durumunu ispatlamak
 • Hane içerisindeki bireylerden hiçbirinin sosyal güvencesi bulunmaması
 • İhtiyaç sahibi olmak

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı İçin Gerekli Evraklar

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nden ramazan yardımı alacak olan vatandaşlardan kurum tarafından bazı belgeler talep edilmektedir. Talep edilen belgelerin listesi aşağıda yer almaktadır.

 • Başvuru formu
 • İkametgah belgesi
 • Kimlik aslı ve fotokopisi
 • Muhtardan alınacak muhtaçlık belgesi
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Nasıl Alabilirim?

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nden ramazan yardımı almak isteyen vatandaşların belediyeye başvuru yapması gerekmektedir. Yapılan başvurular ilgili birimler tarafından incelenmektedir. İhtiyaç sahibi olduğu tespit edilen vatandaşlar belediye tarafından verilen ramazan yardımından faydalanabilecektir.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Ne Zaman Dağıtılacak?

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen ramazan paketleri ilgili birimler tarafından büyük titizlikle hazırlanmaktadır. Ramazan ayı gelmeden bir ay önce ihtiyaç sahibi vatandaşların başvuru formunda yazdığı adrese belediye ekipleri tarafından teslim edilecektir.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisinde Neler Bulunur?

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından dağıtılan ramazan kolisinde temel gıda ürünleri bulunmaktadır. Bu ürünler; kuru fasulye, bulgur, köftelik bulgur, un, yağ, toz şeker, pirinç, nohut, mercimek, peynir, kaşar, mantı, erişte, şehriyedir.

BAKINIZ >>> Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Gıda ve Erzak Yardımı

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi yılın her döneminde ihtiyaç sahibi vatandaşlara gıda ve erzak yardımı yapmaktadır. Bu yardımlar sayesinde ihtiyaç sahibi vatandaşların temel ihtiyaçları karşılanır.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nden gıda ve erzak yardımı almak isteyen vatandaşlar belediyeye başvuru yapmalıdır. İlgili birimler tarafından yapılan başvurular incelenmektedir.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi İletişim

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen yardımlara başvuru yapmak, verilen yardımlar hakkında bilgi sahibi olmak ve başvuru sonucunu öğrenmek isteyen kişiler, ait ALO153 veya 444 40 10 numaralı iletişim hattını arayabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu