Yardım Kartı Başvurusu

A101 Yardım Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Bakiye Öğrenme

A101 Yardım Kartı Nasıl Alınır? Yardım Kartı Başvurusu 2024; Kaliteli ve uygun fiyatlı ürünleri müşterileri ile buluşturan A101 marketler zinciri; 2024 yılında da yoksul ve muhtaç vatandaşları unutmayarak, ihtiyaç sahiplerine hediye çekleri dağıtıyor.

Hayırsever vatandaşlar; herhangi bir A101 markete giderek, yardım kartı satın alabiliyor ve bu hediye çeklerini muhtaç kişilere armağan edebiliyorlar.

Bu yazımızda merak edenler için kısaca A101 yardım kartı nasıl alınır? A101 yardım kartı başvurusu nasıl yapılır? vb. konuyla ilgili olarak en çok merak edilen soruları yanıtlamaya ve sizleri bilgilendirmeye çalışacağız.

A101 Yardım Kartı Nedir?

Hayırsever vatandaşların A101 marketlerden birine giderek, bir miktar ödeme karşılığında alabilecekleri ve çevrelerindeki muhtaç ya da yoksul kişilere dağıtabilecekleri hediye çeklerine A101 yardım kartı ismi veriliyor.

Bu kartlarda belirli bir limit bulunuyor ve ihtiyaç sahipleri, kartlarda bulunan limitler sayesinde A101 marketlerden limitleri doğrultusunda alışveriş yapabiliyorlar.

A101 hediye çekleri; hayırseverler tarafından ihtiyaç sahiplerine dağıtılabildiği gibi işverenler de personellerine hediye etmek üzere A101 marketlere giderek, bu yardım kartlarından satın alabiliyorlar.

A101 yardım kartlarının limitleri ise hayırsever kişi ya da işverenler tarafından belirleniyor.

Kişiler; kartlara 200 TL, 300 TL, 400 TL, 500 TL gibi farklı rakamlar yükledikten sonra kartları ihtiyaç sahiplerine dağıtabiliyorlar.

A101 Yardım Çeki Nasıl Alınır?

Muhtaç, kimsesiz, işsiz ve dar gelirli vatandaşlara A101 yardım kartı dağıtmak isteyen hayırsever vatandaşların herhangi bir A101 markete gitmesi ve burada satışa sunulan hediye çeklerinden alması gerekiyor.

Hayırseverler, diledikleri miktarda hediye çeki satın alabiliyorlar.

İhtiyaç sahipleri ise marketlere giderek, yardım kartı alamıyorlar.

Yardım kartlarının hayırseverler tarafından ya da işverenler tarafından kendilerine dağıtılması gerekiyor.

Ancak ülkemizdeki bazı belediyeler; yoksul ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara sosyal yardım kartı dağıtıyor.

İçerisinde 300 TL, 400 TL gibi farklı limitler olabilen sosyal yardım kartları ile vatandaşlar; belediye anlaşmalı marketlerden alışveriş yapabiliyorlar.

Sosyal yardım kartlarındaki limitler, belirli aralıklarla güncelleniyor.

Bu yardım kartları, genellikle BİM, Migros, Carrefoursa, ŞOK, A101 vb. marketlerde geçerli oluyor.

Sizler de ikametgahınızın bulunduğu yerdeki belediyeye giderek, burada sosyal yardım başvuru formu doldurabilir ve belediyelerin ön ödemeli sosyal yardım kartı desteğine başvurabilirsiniz.

Dilerseniz; e-devlet üzerinden de farklı marketlerde geçerli olabilen sosyal yardım kartlarına ve belediyelerin erzak ve gıda yardımı, yakacak yardımı, eşya ve giysi yardımı vb. diğer yardımlarına başvurabilirsiniz.

E-devlet üzerinden belediye yardımlarına başvurmak ve başvurabileceğiniz yardımları görüntülemek adına hemen https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkini tıklayabilirsiniz.

A101 Yardım Kartı Başvurusu

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi A101 yardım kartı satın almak, muhtaç kişilere bu kartları dağıtmak isteyen hayırsever vatandaşlar; A101 marketlerden herhangi birine giderek, burada yardım kartı başvurularını gerçekleştirebiliyorlar.

İhtiyaç sahiplerinin ise böyle bir başvuru şansı bulunmuyor.

Ancak ihtiyaç sahipleri; A101, ŞOK, Migros, BİM vb. marketlerde geçerli olabilen, belirli limitler içeren sosyal yardım kartlarına başvurabiliyorlar.

Sosyal yardım kartı başvurularının ise belediyelere bizzat gidilerek ya da e-devlet platformu üzerinden yapılması gerekiyor.

A101 Yardım Kartı Bakiye Sorgulama

A101 yardım kartındaki limit; tek seferde kullanılabileceği gibi birden çok seferde yani parça parça da kullanılabiliyor.

A101 hediye çekine sahip olan vatandaşlar; kartlarında ne kadar bir limit kaldığını marketteki kasiyerden kolaylıkla öğrenebiliyorlar.

Hediye çeklerinin bir yıllık geçerlilik süresi bulunuyor. Bir yıllık süre dolduğunda kart sahipleri, kartlarında limit kalmış olsa dahi kalan limiti kullanamıyorlar.

A101 Yardım Kartı Sorgulama

A101 yardım kartı bakiye sorgulama için alış veriş yapmadan önce kasa görevlisine söyleyerek yardım artı içerisinde kalan bakiyeyi sorup öğrenebilirsiniz.

A101 Hediye Kartı Limiti Ne Kadar?

İşverenler ya da hayırseverler; kendi bütçeleri ve talepleri doğrultusunda A101 hediye kartlarına 250 TL, 1000 TL, 1500 TL vb. farklı rakamlar yükleyebiliyorlar.

Ülkemizde işverenler ve hayırseverler; genellikle yılbaşı, Kurban Bayramı, Ramazan Bayramı vb. günlerde bu hediye kartları muhtaç kişilere ya da yanlarında çalışan personellere dağıtıyorlar.

A101 Yardım Çeki Bakiye Öğrenme

A101 yardım kartı bakiye öğrenmek için yardım kartını A101 mağazalarında bulunan görevlilere sorarak öğrenebilirsiniz. Size verilen yardım kartının güncel bakiyesini öğrenmek ve buna göre alışveriş yapmak için kartınızı görevliye göstererek a101 kartın güncel bakiyesini öğrenebilirsiniz.

A101 Yardım Çeki Kullanım Süresi

A101 yardım kartı ve A101 yardım çeki kullanım süresi 1 yıldır. Kart size teslim edildikten sonra 1 yıl içerisinde dilediğiniz 101 mağazasında kullanabilirisniz.

A101 Yardım Çeki Nereden Alınır?

A101 yardım çeki hayırsever kişiler, vakıflar, dernek ve kuruluşlar tarafından verilmektedir. Bir çok yardım kuruluşu gıda kolisi vermek yerine yardım çeki vererek muhtaç kişilerin dilediği şekilde mutfak alış verişini yapmasına olanak tanımaktadır.

A101 Yardım Çeki Hangi Ürünlerde Geçerli

A101 yardım çeki gıda, temizlik ürünleri, kuru bakliyat ve temel tüketim maddelerinde geçerlidir. A101 yardım kartı tüm gıda ürünlerinde kullanabilir.

A101 Yardım Kartı Nakite Çevirme

Bir çok kişi A101 Yardım kartı ve yardım çeki nakite çevirme nasıl yapılır araştırmaktadır. A101 yardım kartını nakite çevirmek için kartı başka birine satabilir yada alış veriş yapacak bir yakınınızla görüşerek bu kartı kullanarak nakit ihtiyacınızı görebilirsiniz. A101 Yardım kartı ve yardım çeklerine asla nakite çevirmemektedir.

A101 Yardım Kartında Ne Kadar Para Var?

A101 yardım kartında ne kadar para var ve A101 yardım kartı bakiye sorgulama için A101 marketine gitmeniz gereklidir. Kasiyer görevlisine yardım A101ayarıdm kartınızı vererek kart içerisinde olan bakiyeyi hemen öğrenebilirsiniz. A101 sosyal yardım kartı içinde kartın tutarına göre değişmektedir. Kartlarda genellikle 250 TL, 500 TL, 1000 TL ve 1250 TL bakiye bulunmaktadır.

A101 Yardım Kartı Ne Zamana Kadar Geçerli?

A101 yardım kartı ne zamana kadar geçerli sorusuna cevap vermek gerekirse yardım kartları teslim alındıktan sonra 1 yıl boyunca geçerlidir.

A101 Yardım Çeki Dolandırıcılığı

Son günlerde internette A101 yardım çeki kazandınız mesajı alırsanız yada telefonunuza böyle bir mesaj gelirse kesinlikle inanmayın. İnternette bu şekilde mesaj atanlar telefonunuza SMS göndererek faturanızın yüksek çıkmasına yada oltalama yöntemi kullanarak hesabınızı ele geçirmeye çalışmaktadır. Özellikle size gelen mesajla cep telefonun faturalı mı A101 hediye çeki dağıtıyor diyenler sizi dolandırmaya çalışacaktır.

A101 Market Yardım Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

İhtiyaç sahipleri, belediyelere giderek, burada başvuru formu doldurabiliyor ve belediye anlaşmalı marketlerde kullanabilecekleri yardım kartlarına başvurabiliyorlar.

Daha önce de bahsettiğimiz gibi belediyeler tarafından dağıtılan market yardım kartları yani sosyal yardım kartları; yalnızca dar gelirli ya da muhtaç kişilere dağıtılıyor.

Bağlı olduğunuz yani ikametgahınızın bulunduğu yerdeki belediyeye giderek ya da e-devlet üzerinden belediye sosyal yardım kartına yani market yardım kartına başvurabiliyorsunuz.

A101 Market Yardım Kartı Başvuru Formu

İhtiyaç sahibi vatandaşların başvuru esnasında doldurmaları gereken market yardım kartı başvuru formunda kişiye aylık kazancına, mesleğine, giderlerine, hanede bakmakla yükümlü olduğu kişi sayısına, hanedeki kişi sayısına yönelik sorular yöneltiliyor.

Böylelikle ülkemizdeki kişiler; market yardım kartına ve diğer yardımlara başvuran ihtiyaç sahibi vatandaşların gerçek anlamda muhtaç olup olmadıklarını tespit ediyorlar.

Market yardım kartına ve belediyelerin diğer yardımlarına başvuran kişilerin sosyal yardım başvuru formundaki tüm soruları doğru bir şekilde yanıtlamaları gerekiyor.

Muhtaç olmamasına rağmen kendilerini muhtaç olarak gösteren ve market yardım kartı ya da belediyelerin diğer yardımlarından alan kişiler; durumun daha sonradan yardım aldıkları belediye tarafından tespit edilmesi halinde aldıkları tüm yardımları faizleriyle birlikte geri ödemek zorunda kalıyorlar.

Aldıkları yardımları geri ödemeyen ve ödememekte direten kişiler hakkında ise belediyeler tarafından dava açılıyor.

Market Yardım Kartı Başvuru Sorgulama

Belediye sosyal yardım kartı başvurunuzun kabul edilip edilmediğini e-devlet başvuru sayfası üzerinden takip edebilirsiniz.

Dilerseniz; başvurunuzu gerçekleştirdiğiniz belediyeyi arayabilir ya da bizzat belediyeye gidebilirsiniz.

Market Yardım Kartı Limiti Ne Kadar?

Market yardım kartlarında ne kadar bir limitin bulunacağı, belediyenin bütçesine, ihtiyaç sahibi vatandaşların sayısına, başvurusu kabul edilen kişilerin muhtaçlık seviyelerine ve hanede bakmakla yükümlü oldukları kişi sayısına göre değişiyor.

Bu bağlamda kartlara aylık 500 TL, 1000 TL, 1500 TL hatta 2000 TL gibi farklı rakamlar tanımlanabiliyor.

Market yardım kartları, yalnızca belediyelerin anlaşmalı olduğu marketlerde geçerli oluyor. Bu kartlarla ihtiyaç sahibi vatandaşlar; marketlerden tütün ve alkol dışındaki diğer ürünleri alabiliyorlar.

ŞOK, Migros, Carrefoursa, A101, BİM; market yardım kartlarının kullanılabileceği marketler arasında ilk sıralarda bulunuyorlar.

Ancak anlaşmalı marketler, belediyeden belediyeye değişiklik gösterebileceği için kartınızı hangi marketlerde kullanabileceğinize dair mutlaka belediyeye danışmanızı öneriyoruz.

Belediye Market Yardım Kartı Başvurusu için Gerekli Belgeler Nelerdir?

Ülkemizdeki belediyeler; sosyal yardım kartına başvuran kişilerden bazı belgeler talep ediyorlar.

Yani ihtiyaç sahiplerinin başvurularının kabul edilmesi noktasında bu belgeleri mutlaka zamanında teslim etmeleri gerekiyor.

Talep edilen bu belgeleri kısaca aşağıdaki şekilde açıklayabiliriz:

 • TC kimlik kartı aslı ve fotokopisi
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • İkametgah belgesi
 • Muhtarlıktan alınması gereken fakirlik belgesi
 • SGK’dan alınması gereken gelir belgesi
 • İşsiz kişilerin SGK’dan almaları gereken belge
 • Mal beyanı

Vatandaşların özel durumlarına göre engelli belgesi, sağlık kurulu raporu, ölüm belgesi vb. farklı belgeler teslim etmeleri de gerekebiliyor.

Örneğin, eşi vefat eden ve gelirsiz dul kadınların eşlerine ait ölüm belgesini, çalışmasına engel kronik bir hastalığı olan kişilerin tam teşekküllü bir hastaneden almaları gereken sağlık kurulu raporunu, engelli bireylerin ise engelli belgesini teslim etmeleri gerekiyor.

Üzerine kayıtlı ev, arsa, tarla vb. gayrimenkulü ya da otomobil, traktör vb. değerli menkulü olan kişiler de belediyelerin market yardımlarına ve diğer yardımlarına başvuramıyorlar.

Market Yardım Kartından Kimler Yararlanabiliyor?

Belediyeler tarafından dağıtılan sosyal yardım kartlarına işsiz ve muhtaçlar, yoksullar ve dar gelirliler, gelirsiz dul kadınlar, kimsesizler, kronik hastalar, engelliler, afetzedeler kısacası temel asgari ihtiyaçlarını karşılayamayan vatandaşlar başvurabiliyorlar.

Ülkemizde şehit ve gazi yakınlarına, muhtaç asker ailelerine de market yardım kartları dağıtılıyor.

Sel, yangın, deprem, su baskını vb. doğal afetlere maruz kalanlar yani afetzedeler de market yardımı alabiliyorlar.

Muhtaçlık sınırının altında yaşamlarını devam ettiren vatandaşlar yani hane halkı aylık net kazancı, asgari ücretin 1/3’ünün altında bir rakama denk gelenler de düzenli ve sigortalı işleri olmasına rağmen belediyelerden market yardımı alabilecekleri gibi diğer yardımlara da başvurabiliyorlar.

BİM Yardım Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır

ŞOK Yardım Kartı Nasıl Alınır? Başvurusu Nasıl Yapılır

Market Yardım Kartı Başvurusu Telefon Numarası

Sosyal yardım kartı başvurusuna, başvuru için gerekli evraklara, sosyal yardım kartı başvuru şartlarına ve belediyelerin diğer yardımlarına dair ayrıntılı bilgi edinmek adına ALO153 Beyaz Masa hattını arayabilir ya da bağlı olduğunuz belediyeyi arayarak, yetkili kişilerden ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

Bu yazımızda belediye market yardım kartı ve A101 yardım kartı başvurusuna dair merak edilenleri yanıtlamaya çalıştık. Sizler de yardım kartı kullanıyorsanız ya da almayı düşünüyorsanız; konuyla ilgili her türlü soru ve görüşlerinizi yazımızın yorum kısmına yazabilir, önerilerinizi değerli okuyucularımızla paylaşabilirsiniz.

99 Yorum

 1. Ben epleks hastasiyim çalışamıyorum 2tane çocuğum var birisi ilkokula 2sınıf gidiyor kırtasiye ve tablet ihtiyaç yardım. Biriside bebek 6 aylık bebek bez ıslak mendil ve gıda sebze-meyve temizlik koli yardım. Aile ihtiyaçımız var sizden yardım istiyorum.

 2. Benim bir kızım var 1 buçuk yaşında ve gelirim yok bende bu yardimdan faydanlamak istiyorum

  1. Benim eşim engeli ben şeker tansiyon hastasıyim bi engeli maş alıyorum başka bi gelirim yok bende faydalanmak istiyorum a101 kartı 05314926091

 3. Lütfen bana yardım edin durumum iyi değil gelir yok hiç bı şekilde 3 çocuğum var eşimin işi yok bı dönüş yapın lütfen iyi durumda olsam başvurmam lütfen dönüş yapin

 4. Evim kira milasta oturuyorum a 101 kartina ihtiyacim var kizim okula gidiyor beslenme bile alamiyorum erzak yok temizlik mazemem yok pazar bile yapamiyiorum param yok zordurumdayim yarrdiminiza ihtiyacim var hemen

 5. Evimkira milasta oturuyorum a101 kartina cok acil yardimkartina ihtiyacim var erzak yok temizlik mazemem yok kizim okuyor beslenme bile alamiyorum zordurumdayim a1001 yardim kartina cok ihtiyacim var kizim icin cevap bekliyorum olumlu

 6. Benim evimde kira çok zor durumdayım A101 kartı na ihtiyacım var

 7. Çok zor durumdayım evim kira işim yok çalışanim yok Bi gelirim yok dul Bi kadınım lütfen yardım edin

 8. Evimkira kizimla yasiyorum okuyor orteson veslenme erzak kalvalti pazarlik meyve gida milasta oturuyom evimkira a1001 yardim kartina ihtiyacim va zordurumdayim kizim icin yardimcevap bekliyim acil hemen

 9. 3 çocuğum var evin kira éşimin düzenli sigortalı işi yok.kiradayiz bir Bebegim bezli geçimimizi zor sağlıyoruz.yardimci olursanız sevinirim.

 10. Evimkira kizimla yasiyorum milasta oturuyom a1001 yarsim kartina cok acil ihtiyacim var kizim orta sonda okuyor beslenme erzak meyve sebze kalvaltilik gida temizlikmazemesi kizim icin okul ihtiyaci yarsiminizi bekliyorum hemen

 11. Eşim işten çıkarıldı çocuklarımı okuyamıyorum yardım istiyorum evim kira 5 çocuğum var maddi yardım istiyoruz a101 yardım kartı istiyoruz

 12. Eşim zaman zaman çalışıyor yetmiyor kirada oturuyorum bir çocuğum var ihtiyaçlarını karşılamıyorum hamileyim bebeğim doğunca mama bez ihtiyaçlarını karşılamacak kadar zor durumdayım yardım edin

 13. Eşim çalışmıyor eve bakmıyor kiraciyim 2 tane çocuğum var geçim yapamıyorum a101 kartına ihtiyacım var 1 yaşında kızım var ihtiyacını karsiliyamiyorum

 14. Yapacaginiz yardımlardan faydalanmak istiyorum işim yok sigortam arz ederim

 15. Kiracıyım 3çocuğum var tek kişi çalıştığı için yetiştiremiyoruz A yuzbir kartı istiyorum teşekkür ederim

 16. A101 yardım edin kiracıyım kocam hasta çalışamıyor evde yiyecek birşey yok lütfen yardımınızı esirgemeyin

 17. Hayırlı ramazanlar yardim edermisiniz yemeklik yag anlamadimm yardim edinn 3 cocugum varr

 18. Merhaba ben eşimi kaybettim hiç gelirim yok zordurumdayim hıcgelirim Yok zordurumdayim ihtiyaçlarımı alamıyorum bana yardım kartı mum kimse acil iyi gunler

 19. Bende yardımdan faydalanmak istiyorum 5çocugumvar hepsi okuyor ihtiyacım var

 20. Kirada oturuyorum 2 çocuğum var iki aydır işsizim bu karttan nasıl alabiriz

 21. duruumum hiç yok borcum var ödemıyorum 5 çoçugum okula gıdoyor onlara yetişemiyorum eşim çalışmıyor iş yok çalışsın sizden yardm istiyorum lutfen bana yardm edin

 22. Benim 3 çocuğum var 2 tanesi okuyo biri bebek gecinemiyorum durumum çok kötü yetemiyorum eşim le maddi manevi sorunlar yaşıyoruz geçimsizlik var çocuklarımla ortada kalmışım perişan haldeyim lütfen yardım edin çocuklarım okula gidiyorlar onlara hicbirsey alamıyorum beslenmeye birsey koyucak birsey bulamiyorum eşim sorumlu biri lütfen çocuklarım için sizden yardım istiyorum kiram birikti bakkala borcum birikti ne yapacağımı bilmiyorum çaresizim gidicek yerim yok sağlığında kalmadı artık lütfen mesajımı görün Allah razı için çocuklarım için istiyorum lütfen

 23. Deprem zedeyim eşim çalışmıyor 4 çocuğum var bezlerini bile alamıyorum lütfen başvurumu kabul edin kira ciyim evim ağır hasarlı okulda eğitime giden çocuğum var okul çok uzak olduğundan servis tutuk servis ücretini bile borç aldım lütfen yardım edin teşekkürler

 24. Kocam hasta bakıma muhtaç gözleri görmüyor aylığımız yetmiyor gürgen yardım kartı istyorum

 25. Ev hanımıyım çalışmıyorum hamileyim evim kira hiçbir yerden yardım alamıyorum lütfen market kartı istiyorum

 26. Eşimden ayrıldım 2 çocuğumla birlikte yaşıyorum lutubeli bı oda yaşıyoruz çalışamıyorum çocuklara bakcak kimse olmadığından yardımcı olmanızı rica ediyorum 🙏

 27. Ihtiyacım var işsizim elim sakat durumu iyi değil

 28. Merhaba ben 4 cooklarm var yardım istiyorum kiraciym Liam veremiyor çalışmıyor

 29. Eşim inşaattan düştü vefat etti iki cocugum var çalışmıyorum kızım liseye gidiyor oğlum askerden geldi çalışmıyor evim kira yardım istiyorum market kartına ihtiyacım var

 30. Eşim vefat 4 sene oluyor vefat edeli bakanım yok evim kira 5000 TL kira veriyorum oğlum bakmıyor market kartına ihtiyacım varr

 31. Benimde ihtiyacım var bursa yenişehir de oturuyorum kirada oturuyorum

 32. Ev hanımıyım market yardım kart istiyorum evim kira 5000tl veriyorum market kart istiyorum çocuk 1 okul gidiyorum

 33. Evim kira 6000 bin TL kira veriyorum 1 çocuğum var bez alamıyorum bide hamileyim çok zor geciniyorum a 101 kartına ihtiyacım var lütfen yardım edin

  1. Eşimin aylıgıyla geçinemiyoruz kiracıyız 3çocuk okuyor zor geçiniyoruz ev sobalı kömür alamadım daha yardım istiyorum

 34. Köyde yaşıyorum hiç bir gelirimiz yok calismiyorum işten yeni çıktım a 101 kartına ihtiyacım var

 35. Eşim çalışmıyor hiç bir gelirim yok köyde yaşıyorum deprem zedeyim a 101 kartına ihtiyacım var 3 çocuğum var çocuğumu okutamiyorum 1 çocuğum okula gidiyor 2 çocuğum okumuyor lütfen ihtiyacım var

 36. Eşim şeker hastasi 3cocugum var okul masraflarını karşılayacak gücüm yok eşim hastalığından dolayı calisamiyor

 37. Eşim çalışmıyor 2 çocuğum var 1 tanesi okulla gidiyor lütfen yardım edin bende ev hanımıyım evde şeker yapıyorum

 38. Gerçekten çok zor durumdayim çaresizim a yüzbir kartı istiyorum bir göz odada oturuyorum 7 kişi eşim kalp hastası yüzde yetmiş raporu var

 39. Evim kira eşim çalışmıyordu yeni işe girdi evimin kirası birikti evde yiyecek hič birşey. Yok a101 kartına ihtiyacım var

 40. Kirada oturuyorum . Altı milyar kira veriyorum eşim ceza evindeydi denetimli çıktı 3 tane kızım var A101 kartina ihtiyacım var . Verirseniz sevinirim çok zor durumdayım .

 41. Eşim emekli 5000 lira kira veriyorum tansiyon ve şeker hastasıyım . İhtiyaçlarımızı karşılayamıyoruz . Nolur bize yardım edin . Çok ihtiyacım var a101 kartına ihtiyacım var .

 42. Yaşım 64 evim kira bir emeklimiz vardı eşim bıraktı bakanım yok zordayim a 101 kartı istiyorum

 43. Evim kira 6000 bin kira veriyorum eşim evde hamileyim a 101 kartına ihtiyacım var lütfen yardım istiyorum deprem zedeyim lütfen yardım

 44. Nolur yardımcı olursanız sevinirim ayüzbir kartı istiyorum

 45. Evim kıra 3 çocuğum var 2 si okuyor yeni ameliyat oldum A 101 çeki rica ediyorum

 46. A101 karti istiyorum esim koha hastasi 2 cocugum var cocuklrim calismiyor esim kalbinde sitent takili calismaya mecali yok lutfen yardim edin bana

 47. Kirada oturuyorum 7000 TL kira veriyorum oğlum çalışmıyor eşim rahatsiz lütfen yardım edin karta ihtiyacım var

 48. Evim Kira 6000oduyorum. Eşim yeni cezaevinden çıktı . Daha ise giremedi. Çocuklarım var 3tane okula gidiyorlar ihtiyacım var yetistiremiyorum . Nolur yardım edin A101 kartını istiyorum . Nolur bana yardım edin

 49. Eşim ceza evinde evim kira 3000tl kira veriyorum üç çocuğum var çocuklarıma bakacak durumum yok a101 kartına çok ihtiyacım var

 50. Esim vefat etti tek oturuyom evim kira ogullarım bakmıyo kolum kırıldı tek kolumdan zor oluyor yardım kartı ıstıyorum

 51. Eşim vefat etti tek yaşıyorum cocuklarim bakmıyor yardım kartı istiyorum

 52. Engelli kızım var eşim vefat etti oğlum bize bakmıyor çok mağduruz bize yardım edin

 53. Evim kira 4 çocuğum var yetişemiyoruz alışveriş yapmam lazım çok zor durumdayım a yüzbir kartı istiyorum lütfen yardımcı olun

 54. Lütfen yardım edin yardim kartına ihtiyacım var evime temizlik malzemesi almak istiyorum dolabimda hic bisey yok

 55. Eşim inşaattan düştü vefat etti iki çocuğum var evim kira 7000 TL aylık veriyorum kızım liseye gidiyor masraflarını karşılayacak gücüm yok yardım istiyorum

 56. Eşim diyaliz hastası evim kira 4 cocuğum var geçinemiyorum eşim diyalizden hariç akciğer hastası bende eşim hasta oldu için calışamıyorum cocoklarım okuyor masraflarını karşılaşamıyoruz market kartı istiyorum

 57. Yarımda ihtiyacım var lütfen yardım edin bakanım kimse yok çok madurum

 58. Evim kira 6000 bin kira veriyorum borcum var depremzedeyim ihtiyaçim var

 59. Eşim çalışmıyor 5cocugum var uctanesi okuyor iki çocuğum üniversite hazırlık yapıyor masraflarını karşılayacak gücüm yok

 60. Eşim kalp kirizi geçirdi vefat etti oğlum bakmıyor evim kira 5000 TL kira veriyorum bakanım yok lütfen yardım edin yardıma ihtiyacım var bakanım kimsem yok oğlum eve gelmiyor

 61. Kiracıyım eşimden ayrıyım iki çocuğum var baba evinde kalıyorum babamın bize bakacak durumu yok eşim bize bakmıyor henüz boşanma davası açmadım bu yardımdan faydalanmak istiyorum

 62. Eşim işten çıktı kiracıyım 7 bin tl kiram ödeyemiyorum yeni evliyim borcum var hamileyim evimin eksiklerini alamıyorum

 63. Evim kıra kiram 7 bin ikiz çocuklarım var okula gidiyorlar market kartına ihtiyacım var

 64. Evim kira 6 bin kira bedelim var yetişemiyoruz 3 çocuğum okula gidiyo birisi üniversite okuyo yardıma ihtiyacım var

 65. Eşim tek çalışıyor iki çocuğum okuyor ihtiyaçlarına alamıyorum çok borcum var hem borç hem ev geçimine yetişemiyorum kart başvurunuza ihtiyacım var

 66. Çok ihtiyacım var evim kira kocam işsiz oglum işten çıkarıldı iki kızım okuyor biri üniversite digeri ortaokul bana çıkmasını çok isterim

 67. Eşim inşaattan düştü vefat etti iki çocuğum var evim kira kızım liseye gidiyor masraflarını karşılayacak gücüm yok 7000 TL kira veriyorum yetistiremiyorum yardım kartı istiyorum aslım hastasiyim

 68. Eşim tek çalışıyor iki çocuğum okuyor ihtiyaçlarına alamıyorum çok borcum var hem borç hem ev geçimine yetişemiyorum kart başvurunuza ihtiyacım var

 69. Eşim işten çıktı hiçbir gelir kaynağım yok kiracıyım 7 bin tl kiram ödeyemiyorum 1 yıllık evliyim hala evlilik borcum var hamileyim evimin eksiklerini alamıyorum
  Market kartına ihtiyacım var

 70. Evim kira otizimli çocuğum var 8 bin ev kirası geçinemiyoruz okula giden kızım var otizimli oğluma özel eğitim aldiriyorum yardımlarınızi bekliyorum

 71. 4 çoçuğum var biri askerde üçü okuyor eşim çalışmıyor ameliyat olduğudan dolayı evim kira kirayı veremiyorum maddi olarak zor durumdayım ihtiyaçlarını karşılayamıyorum karta ihtiyacım var

 72. Ben Zeynep akalan sizden ricam koli yardımdan faydalanmak istiyorum

 73. 5 çocuğum var 2 tanesi öğrenci evimde çalışan sayısı az olduğu için geçinmek çok Zor lütfen yardımcı olur musunuz bana

 74. beş çocugum var üçtanesi okula gidiyor ikitanesi ünüvesteye hazırlanınyo ihtiyaçların yetişemiyoruz lütfen kart yardımı banada yapın

 75. Eşim kap kirizi geçirdi vefat etti kimse bakmıyor hic bir gelirim yok oğlum eve geçilmiyor 6000 bin tl kira veriyorum dolabimda kahvaltılık hic bişeyim yok lütfen yardım edin yardim kartına ihtiyacım var

 76. Eşim işten çıktı hiçbir gelir kaynağım yok kiracıyım 7 bin tl kiram ödeyemiyorum 2 yıllık evliyim hala evlilik borcum var ilk bebeğimi doğduktan sonra kaybettim 1 aylık tekrardan hamileyim evimin eksiklerini alamıyorum
  Market kartına ihtiyacım var Ramazan alışverişi yapamadım lütfen yardımcı olur musunuz 🙏🏻

 77. Eşim çalışmıyor şeker hastası 3çocuk okuyor bir gelirimizyok yardım istiyorum

 78. Eşim vefat etti oğlum askerde bı çocuğum da engelli kızım okuyor evim kira

 79. Merhaba oğlum 4 yaşinda tıp 1 diyabeti var evim kira A 101kart ihtiyacım var

 80. Evimiz dükkanımız kira 3 kızım okuyur üniversite lise ilkokul yardım kartınızdan bende istiyorum

 81. Evimiz dükkanımız kira 3 çocuk okutuyorum üniversite lise ilkokul a 101 yardım kartınızdan bende istiyorum yardımınızı bekliyorum

 82. Eşim inşaattan düştü vefat etti iki çocuğum var evim kira 7000 TL kızım liseye gidiyor masraflarını karşılayacak gücüm yok yardım istiyorum

 83. Evim kira özel çocuğum var gecinemiyoruz a 101 yardım kartınızdan istiyorum yardımınızı bekliyorum

 84. Eşim diyaliz hastası ayrı akciğer kanseri 4 cocum var bakanımız yok evim kira a101 kar talep ediyorum

 85. Evim kira ihtiyaçlarımı karşılamıyorum kart yardımına ihtiyacım var.

 86. Eşim yeni cezaevinden çıktı üçtanne çocugum okula gidiyor ne vizede a yüzbir kartı istiyorum ne olur yardım edin bayram geliyor yardıma ihtiyacım var kocamın işi yok

 87. Eşim vefat etti iki çocuğum var evim kira yardım kartı istiyorum

 88. Eşim vefat etti iki çocuğum var evim kira kızım liseye gidiyor masraflarını karşılayacak gücüm yok oğlum çalışmıyor yardım istiyorum evim kira yardım istiyorum

 89. Esim vefat eti tek başıma yasiyorum bakanım yok lütfen yardım edin evimde yiyecek biseyim yok kira veremiyorum lütfen yardım edin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu