Ramazan Ayı Yardımları

Mardin Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu

Mardin Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu 2024; Ramazan ayında ihtiyaç sahiplerine yardımlarını esirgemeyen belediyelerden birisi de Mardin Büyükşehir Belediyesi’dir. Sosyal Hizmet ve Daire Başkanlığı bolluk, dayanışma ve paylaşma ayında 10 ilçede bulunan, ihtiyaç sahibi 20 bin aileyi tespit etmiş ve bu ailelere ramazan kolisi yardımında bulacağını duyurmuştur. Sosyal Hizmet Daire Başkanlığı tarafından hazırlanan ramazan kolileri ihtiyaç sahibi ailelere ekipler tarafından ramazan ayı boyunca dağıtılacaktır.

İhtiyaç sahipleri tarafından merak edilen “Ramazan kolisi başvurusu nasıl yapılır? ,  Ramazan kolisi yardımından kimler faydalanabilir? , Ramazan kolisinden faydalanabilmek için şartlar nelerdir? “ gibi soruların cevapları aşağıda verilmiştir.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Kimlere Verilir?

Mardin Büyükşehir Belediyesi ramazan kolisi yardımından, Mardin’de ikamet eden, ihtiyaç sahibi, dar gelirli, çalışamayacak durumda olan aileler faydalanabilmektedir.

Her hangi bir geliriniz ve sosyal güvencesi bulunmayan kişilere verilen ramazan yardımı ayrıca muhtarlık fakirlik kağıdı bulunan kişilere verilmektedir.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Başvuru Şartları Nelerdir?

Mardin Büyükşehir Belediyesi’nin ramazan kolisi yardımından faydalanmak için bazı şartlar gerekmektedir. Ramazan kolisi yardımından faydalanmak için gerekli şartlar aşağıda yer almaktadır.

  • Mardin’de ikamet etmesi gerekmektedir.
  • Herhangi bir sosyal güvencesinin olmaması gerekmektedir.
  • İhtiyaç sahibi olması ve çalışamayacak durumda olması gerekmektedir.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Mardin Büyükşehir Belediyesi ramazan kolisi başvurusu yapmak isteyen ihtiyaç sahibi vatandaşlar belediyenin web sitesine giriş yaparak ramazan kolisi yardımından faydalanmak istediğini belirtmelidir.

Belediyenin web sitesinde iletişim kısmına hangi yardımdan faydalanmak istediğinizi ve iletişim bilgilerinizi yazarak başvurularını iletebilmektedir.

ALO 153 veya Mardin Büyükşehir Belediyesi 0(482) 215 17 80 numaralı yardım hattını arayarak ramazan kolisi için yardım başvurusunda bulanabilirsiniz.

[email protected] e-posta adresine mail göndererek ramazan kolisinden faydalanmak istediğinizi belediye ekiplerine iletebilirsiniz.

E-Devlet sistemine https://www.turkiye.gov.tr/aile-ve-sosyal-hizmetler-sosyal-yardim-basvuru-hizmeti linkine tıklayarak T.C. kimlik numarası ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra Mardin Büyükşehir Belediyesi’ni seçerek ramazan kolisi yardım başvurusunda bulunabilirsiniz.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Başvuru Formu

Mardin Büyükşehir Belediyesi’nden ramazan yardımı almak isteyen vatandaşların doldurulması gereken belgedir.

Başvuru formuna https://www.turkiye.gov.tr/aile-ve-sosyal-hizmetler-sosyal-yardim-basvuru-hizmeti linkine tıklayarak erişebilirsiniz.

Formda yer alan bilgiler ihtiyaç sahiplerinin durumu hakkında bilgi vermektedir. Bilgilerin doğru ve güncel doldurulması gerekmektedir. Eğer bilgiler eksik veya doğru değilse başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.  Bunun için formdaki bilgilerin doğru doldurulması önemlidir. Başvurular incelendikten sonra sonucunuz ile ilgili bilgilendirme yapılacaktır.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Sorgulama

Mardin Büyükşehir Belediyesi yardım sorgulama işlemini yapmanız için internet sitesini ziyaret ederek gerçekleştirebilirsiniz.

Bunun dışında ALO 153 numaralı telefonu arayarak başvuru sonucunuzu sorgulayabilirsiniz.

Başvuru sonucunuzu öğrenebilmeniz için bir diğer yöntem, [email protected]  adresine mail göndererek belediye çalışanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi İçindekiler

Mardin Büyükşehir Belediyesi’nin dağıttığı ramazan kolisinde temel gıda ürünleri bulunmaktadır. Ramazan kolisi içinde bulunan ürünler aşağıdaki gibidir.

Ramazan kolisi içerisinde makarna, pirinç, nohut, fasulye, kahvaltılık, yağ gibi temel gıda malzemeleri bulunmaktadır. Hazırlanan ramazan kolisi ekipler tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşların evlerine telsi edilmektedir.

Bir Yorum

  1. 4 kardeşiz dördümüzde okuyoruz maddi durumumuz iyi değil babamın fıtığı var çalışamıyor en büyüğümüz ablam 11.sınıf oda okuyor çalışmıyor bu yardımdan nasıl yararlanabiliriz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu