Maddi Yardım

Deniz Feneri Yardım Başvurusu ve Başvuru Formu

Deniz Feneri Yardım Başvurusu ve Başvuru Formu 2024; Deniz Feneri Derneği ihtiyaç sahibi kişilere, ihtiyaçları doğrultusunda çeşitli yardımlarda bulunmaktadır. Her sene belli zaman aralıkları gözetilerek yapılan yardımlardan biri olan “gıda yardımı” miktarları her sene enflasyon oranına göre güncellenmektedir. Deniz Feneri Derneği çoğu yardımı için koli sistemini kullanır. Örneğin gıda kolisi yardımı içerisinde ihtiyaca bağlı olarak 1 kişinin ya da o ailenin 1 ay geçinebileceği miktarda erzak bulundurulur. Bu kolilerin hazırlanması için gereken maliyet ise gönüllü vatandaşların yaptığı bağışlar ve yardımlar sayesinde yapılmaktadır.

Deniz Feneri Derneği kişilerin yaşam standartlarının, refahlarının ve rahat bir şekilde eğitimlerini sürdürmeleri için gereken tüm yardımları yapmaya hazırdır. Bunun yanı sıra kalacak yeri olmayan insanların barınma ihtiyaçlarını karşılamasına, giyim, eşya, temizlik ve sağlık hizmetlerine ihtiyaç duyulan kişilerin de ihtiyaç duydukları alanlarda durumlarının iyileştirilmesine çalışmaktadır.

Deniz Feneri Derneği Nedir?

1996 senesinde televizyonlarda “Şehir ve Ramazan” adıyla yayınlanan bir programın başlattığı eğitim hareketi düşünülenden daha fazla talep ve gönüllü sayısına ulaşmış, Deniz Feneri ismini alarak faaliyetlerine devam etmiştir. Her hafta yayınlanan program daha sonralarında faaliyet alanlarını da arttırarak 1998 senesinde dernek statüsüne gelmiştir. Kurulduğu günden bugüne kadar on binlerce bağışçı gönüllüyü bünyesinde barındıran dernek hem yurt içinde hem yurt dışında bulunan yüzbinlerce farklı ailenin sağlık, giyim, barınma ve gıda ihtiyaçlarına destek çıkmaktadır. Ayrıca dernek disiplini ve kurumsal çalışmakta olup 2002 senesinde ISO 9001 Kalite Belgesi almaya hak kazanmıştır.

Derneğin faaliyetleri arasında sağlık, barınma, eğitim, giyim ve gıda projeleri ile birlikte barınma yardımı için misafirhaneler, uygun fiyatlı giyim mağazaları ve eğitim amaçlı meslek edindirme programları bulunur. 2007 senesinde TBMM Üstün Hizmet Ödülü alan dernek her türlü bağış ve yardımı da kayıt altına almaktadır. Bünyesinde on binlerce gönüllü ile 25 senedir dünyanın hemen her yerindeki yardıma muhtaç insanlara yardımcı olan dernek 1 milyonu geçkin bağışçı sayısına sahiptir.

Ayrıca Bakanlar Kurulu 2004 senesinde bir kamu kararı ile Deniz Feneri Derneği’ni, izin almadan yardım alabilecek ve kamu yararına çalıştığı netleşmiş bir dernek statüsüne yükseltmiştir. Yurt dışında da İslam Dünyası STK’ları Birliği (İDSB) ve BM Ekonomik ve Sosyal Konsey (ECOSOC) bu derneği akredite kurumlar listesine almıştır.

Deniz Feneri Derneği Yardımları Nelerdir?

Deniz Feneri Derneği başvuran her ailenin formlarını ve gerekirse yaşam şartlarını inceleyen bir kurul ile değerlendirme yaptıktan sonra ailenin ihtiyaçları doğrultusunda gıda kolisi, barınma desteği ve barınma malzemeleri, giyim yardımı, nakit yardımı, yakıt desteği, tedavi desteği gibi yardımlarda bulunur. Bu yardımları alabilmesi için başvuran kişinin aşağıdaki sınıflardan birisine giriyor olması gerekmektedir.

 • Açlık ve yoksulluk sınırında yaşayan kişiler,
 • İhtiyaç sahibi gaziler ve şehit yakınları,
 • Dul ve yetim olanlar,
 • Afetzedeler,
 • Bakıma muhtaç, kimsesiz yaşlılar,
 • Mevcut hastalıkları sosyal güvence kapsamında olmayanlar,
 • Bakıma muhtaç engelliler,
 • Sosyal güvencesi olmayan kişiler.

Buradaki şartların birini ya da daha fazlasını karşılayan ihtiyaç sahibi kişiler derneğe bizzat giderek ya da diğer iletişim kanallarından yararlanarak yardıma başvurabilirler. Eğer kişi bizzat başvuru yapamayacak durumdaysa bir yakını aracılığı ile de başvurusunu tamamlayabilmektedir. Burada başvuru yapan kişilerin durumları bir sosyal incelemeden geçer. Bu inceleme kapsamında öncelikle adresin doğruluğu teyit edilir. Daha sonra kişinin başvurusunda yanlış beyanda bulunup bulunmadığına bakılır. Eğer her şey doğruysa kişi ihtiyaç duyduğu yardımı alabilir.

Deniz Feneri Derneği Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Deniz Feneri Derneği her şehirde farklı birer şubeye sahiptir. Bu şubelerin telefon numaraları farklıdır. Bu nedenle yardım almak isteyen kişiler ya bu kurumlara direkt olarak gitmeli ya da bağlı oldukları şehrin şubesini aramalıdır. Eğer bu derneğe ilk kez başvuru yapacaksanız öncelikle kayıt evraklarınızı tamamlamanız gerekmektedir. Bu belgeleri eksiksiz şekilde e-posta yolu ya da elden iletebilirsiniz. Belge teslimini takiben başvuru sahibi adına bir dosya açılacaktır ve aile numarası çıkartılacaktır. Çıkartılan aile numarası yardımların takibi ve bilgi amaçlı kullanılır. Bu numara ile bilgisayar ortamında sürecinizi takip etme şansına sahip olursunuz.

Dernek sadece gerçekten ihtiyacı olan kişilere yardım etmekte ve bu ihtiyaçların kontrolü titizlik ile yapılmaktadır. Bu nedenle girdiğiniz bilgilerin doğruluğundan emin olmalısınız. İkamet adresine inceleme için bir sosyal inceleme ekibi gönderilecek ve ihtiyaçlarınız hakkında bir rapor oluşturulacaktır. Bu rapor ve sizin formunuz aracılığı ile yardım alıp alamayacağınız kesinleşecektir.

Başvurunuz sırasında sizden vukuatlı nüfus kayıt örneği (e-devlet üzerinden alınır), nüfus cüzdanı fotokopisi, sağlık yardımı talebiniz varsa eğer ağlık raporu fotokopisi, e-devlet üzerinden ikametgâh belgesi, sosyo-ekonomik durumunuzu ve ihtiyaçlarınızı anlattığınız bir mektup istenir. Bu belgeler için gönderim adresi “Deniz Feneri Derneği PK:99 Fatih, İstanbul”dur. Siz bağlı olduğunuz ilin şubesine bizzat başvurabilir ya da [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz. Deniz Feneri Derneği’ne yaptığınız başvuruları telefon numaraları üzerinden sorgulayabilirsiniz.

Deniz Feneri Derneği Gıda Yardımı

Deniz Feneri Derneği ihtiyaç sahiplerine gıda kolisi içerisinde 1 kg kuru fasulye, 1 kg kırmızı mercimek, 2 litre Ayçiçek yağı, 1 kg pirinç, 2 kg un, 750 gr tuz, 2 kg toz şeker, 500 gr çay, 5 paket hazır çorba, 1 kg bulgur, 1 kg zeytin, 800 gr domates salçası, 500 gr helva, 1 kg nohut, 2 kg makarna vermektedir. Bu koliler kişilerin veya ailelerin 1 ay boyunca geçinebilecekleri şekilde hazırlanmakta olup duruma göre içeriği değiştirilebilmektedir.

Deniz Feneri Derneği Gıda Yardımı Nasıl Alınır?

Maddi durumu yetersiz olanlar ve gıda konusunda desteğe ihtiyaç duyan kişiler Deniz Feneri Derneği Gıda Yardımı Başvuru Formu doldurarak ihtiyaç talebinde bulunabilirler. Bazı görüşmelerin ve tespitlerin ardından yardımları almaya hak kazanırsınız. Kurul tarafından dikkatli bir şekilde incelenecek olan formlar ve adres tespiti sonucunda hem gıda hem de ihtiyaçlarınıza göre eğitim, tedavi, maddi, giyim gibi yardımlardan da yararlanabilirsiniz.

Deniz Feneri Yardım Başvuru Formu

Deniz feneri yardım başvuru yapmak için yardım başvurusu formunu doldurmanız gereklidir. Deniz feneri yardım başvuru yapmak için ve yardım talebinde bulunmak için https://www.denizfeneri.org.tr/iletisim/ linke tıklayarak hemen başvurunuzu yapabilirsiniz.

Deniz feneri yardım almak istiyorum diyorsanız kurumun resmi sitesi üzerinden başvuru formunu doldurmanız gereklidir.

Deniz Feneri Derneği Gıda Yardımına Bağış Nasıl Yapılır?

Deniz Feneri Derneği’ne yardım etmek isteyen kişiler koliler için tek seferde 600 TL’lik bir yardım atabilmektedirler. Bu bağışlar sonucu içerisinde pirinç, yağ, salça ve makarna gibi temel ihtiyaçların bulunduğu bir koli hazırlanır ve ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılır. Eğer maddi durumunuz daha iyiyse farklı bağış türleri ile de derneğe yardımcı olabilirsiniz. 600 TL’lik bir yardımı karşılayamayacaksanız daha küçük yardımları SMS kanalı aracılığı ile gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için 5560’a “GIDA” yazıp SMS atarak 10 TL’lik bir bağış yapabilirsiniz.

Ayrıca bağış tercihlerinize göre kuru gıda ve kahvaltılık yardımlarında da bulunabilirsiniz. Bu yardımlar sonucu dernek size teslim makbuzu da iletecektir. Tüm bu genel yardımların yanı sıra dönemlik olarak Ramazan ve Kurban Bayramı yardımları ve Ramazan Kolisi yardımları da mevcuttur. Bu şekilde ramazan kumanyası ve kurban yardımı gibi yardımlarda da bulunma şansınız vardır. Bu yardımlar “Bir Kumanya da Sen Bağışla” sloganı ile açılmaktadır. Bu yardımların ücreti de 600 TL’dir.

Deniz Feneri Derneği Eşya Yardımı

Deniz Feneri Derneği ev tespiti yaptıktan sonra gerektiği durumlarda koltuk takımı, halı, baza, yorgan, karyola, yatak, beşik, yemek odası takımı, ocak, perde, tüp, kanepe, dikiş makinası, tekerlekli sandalye, televizyon, sehpa gibi yardımlarda da bulunmaktadır. Daha çok durumu olmayan yeni evlilere ve çocuklu ailelere yapılan bu yardımlar da derneğe bizzat başvuran kişilere verilmektedir. Ayrıca evine icra gelmiş, sürekli taşınmak durumunda kalmış kişilere de bu yardımlar verilmektedir.

Deniz Feneri Para Yardımı 

Deniz feneri belli dönemlerde dar gelirli muhtaç ailelere para yardımı yapmaktadır. Deniz feneri tarafından belirlenen ve daha önce başvuruda bulunan kişilere gerekli inceleme sornrası para yardımı yapılmaktadır. Deniz feneri muhtaçlık durumuna göre 100 TL, 250 TL ve 500 TL nakit para yardımı yapmaktadır.

Deniz Feneri İletişim Telefon Numarası

Deniz feneri gıda yardımı, para yardımı ve erzak yardımı başvuru için https://www.denizfeneri.org.tr/iletisim/ sayfasını kullanabilirsiniz. Ayrıca deniz feneri yardım başvurusu iletişim numaraları ise +90 212 414 60 60 ve +90 212 415 61 61 numaralarıdır.

14 Yorum

 1. Bugün babam yardım başvurusu yaptı lütfen bizede yardım edin 🙏

  1. İyi günler depremden dolayı çok mağdur uz ne olur bize yardım edin üç çocuğu um var onlara hiçbir şey alamıyorum çok zordayiz ne olur yardım edin bize lütfen

 2. Gıda yardımına bez bebek mamasina ihtiyacım var eşim calismiyo kiraciyim 3 tane çocuğum var

 3. 5 çocuğum var 2 tanesi ilk okul okuyor okul ihtiyacını karşılayamıyorum ikiz kizlarim var 4 yaşında oğlum var kıyafet bez yiyecek alamıyorum komşularım yardım ediyor her türlü desteği ihtiyacım var bekliyorum

 4. 3 tane öğrencim var kirada oturuyorum evim sobalı yetiştiremiyorum lütfen bana yardım edin

 5. Biz depremzedeyiz Hatay Antakya da oturan aileyiz bize kıyafet yardımı yaparsanız seviniriz

 6. Slm ben Mehmet Seyitoğlu üzürlü engelli astım bronşit hastalığı vardır ilaçlar için maddi yardım istiyorum

 7. Benim oğlum epilepsi hastası bide kızım var iki cocuk evimiz yıkıldı

 8. Nolur bizide yardım edin kızım bir tane bez felan giysi depremzedeyiz maddi yardim

 9. Eşim den ayriyim 3 çocuğum var yardıma ihtiyacım var

 10. Çocuğuma bez gıda giyim alamıyorum kirami 3 aydır veremiyorum Allah rızası için yardımlarınizi bekliyoruz babası bizi terketti

 11. 4çocum var okula gidiyor ihtiyaçlarını karşılayacak durumumuz yok evim kira eşim işsiz eşya yardımı talebinde bulunuyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu