Ramazan Ayı Yardımları

Batman Belediyesi Ramazan Kolisi ve Gıda Yardımı Başvurusu

Batman Belediyesi Ramazan Kolisi ve Gıda Yardımı 2024; Ramazan ayı bolluk ve bereket ayıdır. Batman Belediyesi de, ramazan ayında her yıl ihtiyaç sahibi vatandaşlara ramazan yardımı yapmaktadır. Belediye geçtiğimiz yıllarda Batman’da yaşayan 10 bin ihtiyaç sahibi aileye ramazan yardımı yapmıştır.

Aşağıdaki yazımızda Batman Belediyesi tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlara verilen ramazan yardımı ile ilgili detaylar yer almaktadır.

Batman Belediyesi Ramazan Yardımı Kimlere Verilir?

Batman Belediyesi tarafından verilen ramazan yardımı, Batman ili sınırları içerisinde ikamet eden, geçim sıkıntısı yaşayan, eşinden ayrılan kadınlar, eşi vefat eden kadınlar, 65 yaş üstü bakıma muhtaç kişiler, gazi ve şehit aileleri yakınları gibi zor durumda olan vatandaşlara verilmektedir.

Ramazan yardımı başvurusu onaylanan kişilerden belediye tarafından bazı belgeler talep edilmektedir. Talep edilen belgeleri belediyeye eksiksiz bir şekilde teslim eden ve ihtiyacı olduğu tespit edilen vatandaşlar ramazan yardımından faydalanabilir.

Batman Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Batman Belediyesi’ne ramazan yardımı başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar, belediye binasına bizzat giderek başvuru yapabilmektedir. Belediye binasına giderek başvuru yapan vatandaşların başvuru formunu doldurması ve ilgili evrakları belediyeye teslim etmesi gerekir.

Ramazan yardımı başvurusu online olarak da yapılabilir. Online olarak başvuru yapmak isteyen vatandaşlar, https://www.batman.bel.tr/

linkine tıklamalıdır. Linke tıkladıktan sonra “İletişim” seçeneğine tıklayarak ramazan yardımından faydalanmak istediğinizi, ihtiyaç sahibi olduğunuzu belirten bir yazı yazmalısınız.

Son olarak, Batman Belediyesi’ne ait olan iletişim numaralarını arayarak ramazan yardımı başvuru talebinizi ilgili birimlere iletebilirsiniz.

Batman Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Formu

Batman Belediyesine online veya bizzat giderek yardım talebinde bulunan vatandaşların doldurması gereken formunda. Başvuru formunda, başvuru yapan vatandaş hakkında kişisel bilgiler, gelir durumu, hanede yaşayan kişi sayısı, iletişim bilgileri gibi doldurulması gereken sorular bulunmaktadır.

Formda yer alan bilgilerin eksiksiz ve doğru doldurulması gerekmektedir. İlgili birimler tarafından bilgilerin doğruluğu kontrol edilmektedir. Yanlış beyanda bulunulduğu tespit edilen vatandaşlar ramazan yardımından ve diğer yardımlardan faydalanma hakkını kaybetmektedir. Bu nedenle başvuru formundaki soruları dikkatli ve doğru yanıtlamalısınız.

Batman Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Sorgulama

Belediyeye ramazan yardımı veya diğer yardımlara başvuru yapan vatandaşlar, başvuru sonucunun ne zaman açıklanacağını merak etmektedir. Başvuru sonuçları ortalama iki hafta gibi bir sürede açıklanmaktadır. Başvuru yoğunluğuna göre bu süre değişebilir.

Başvuru sonucunu öğrenmek isteyen vatandaşlar, başvuru sonuçlarını farklı yöntemler kullanarak öğrenebilir. Bu yöntemlerden birincisi belediye binasına bizzat gitmektir. Diğer yöntem ise belediyeye ait iletişim hattını aramaktır.

Online olarak da ramazan yardımı sorgulanabilir. Online sorgulama yapmak isteyen vatandaşlar http://212.156.85.134:72/hds/hds-online-islemler.aspx linkine tıklamalıdır.

Batman Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Şartları

Batman Belediyesi tarafından verilen ramazan yardımından faydalanmak isteyen vatandaşların bazı şartları karşılaması gerekmektedir. Bu şartlardan en önemlileri Batman ili sınırlarında ikamet etmek ve ihtiyaç sahibi olmaktır.

Ramazan yardımından faydalanmak isteyen kişilerin mutlaka başvuru formunu doldurması gerekir.

Eşinden ayrılan veya eşi vefat eden kadınlar başvuru yaparsa, belediyeye ayrıldığını gösteren bir belge vermelidir.

Çalışmasına engel durumu olan kişiler, gazi ve şehit yakınları da belediyeye gerekli belgeleri vermelidir.

Batman Belediyesi Ramazan Yardımı Gerekli Evraklar

Batman Belediyesi’ne ramazan yardımı başvuru yapacak vatandaşlardan bazı belgeler talep edilmektedir.  Bu belgeler;

  • İkametgah belgesi
  • Gelir durumunu gösteren belge
  • Kimlik fotokopisi
  • Engelli ise engelli olduğunu gösteren belge

Belediye tarafından istenilen belgeler her yıl değişmektedir. Bu nedenle başvuru yaparken belediyeyi arayarak istenilen belgeleri öğrenebilirsiniz.

BAKINIZ >>>> Batman Belediyesi Gıda ve Erzak Yardımı Başvurusu

Batman Belediyesi Ramazan Yardımı Nelerdir?

Batman Belediyesi ihtiyacı olan vatandaşlara ramazan kolisi yardımı yapmaktadır. Ramazan kolisinde temel gıda ürünleri bulunmaktadır.

Başvuru yapan vatandaşların ihtiyaç sahibi olup olmadığı ilgili birim tarafından incelenmektedir. Belirlenen kişiler ramazan yardımından faydalanabilir.

Batman Belediye Ramazan Kolisinde Neler Var?

Batman Belediyesi tarafından verilen ramazan kolisinde dört kişilik bir ailenin, 1 aylık ihtiyacını karşılayacak ürünler bulunmaktadır. Batman belediyesi tarafından verilen ramazan kolisinin içerisinde; yağ, çay, tuz, fasulye, şeker, zeytin, un, lokum, salça, pirinç, konserve, tahin, pekmez, mercimek ve şehriye bulunuyor.

Batman Belediyesi Ramazan Kolisi Ne Zaman Dağıtılacak?

Batman Belediyesi tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlara verilen ramazan kolisi belediye ekipleri tarafından ramazan ayı boyunca ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırılmaktadır.

Batman Belediyesi Gıda ve Erzak Kolisi Yardımı

Batman Belediyesi, yılın her ayında ihtiyacı olan vatandaşlara gıda ve erzak yardımı yapmaktadır. Belediyenin dağıttığı gıda ve erzak yardımdan faydalanmak isteyen ihtiyaç sahibi vatandaşların yardımlara başvuru yapması gerekir. Gerçekten ihtiyacı olan vatandaşlar belediye tarafından belirlenir ve gıda ve erzak paketlerinden faydalanabilir.

Batman Belediyesi Ramazan Yardımı Telefon Numarası

Batman Belediyesi tarafından verilen yardımlar hakkında detaylı bilgi edinmek isteyen vatandaşlar, belediyeye ait olan 0488 213 27 59 numaralı iletişim hattını veya ALO153’ü aramalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu