Belediye Yardımları

Batman Belediyesi Yardım Başvurusu ve Başvuru Formu

Batman Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama; Pek çok belediye gibi Batman Belediyesi sosyal yardımlar ile vatandaşlarının temel sorunlarını çözüme ulaştırmaktadır. Nakdi yardımların yanı sıra kurduğu farklı sosyal sorumluluk kuruluşları ve projeleriyle halka destek olan Batman Belediyesi yardım başvuru süreciyle rehberimize konuk olmaktadır.

Siz de Batman Belediyesi yardımları hakkında merak ettiğiniz soruların yanıtlarını bizimle bulabilir, böylece aradığınız desteğe ulaşabilirsiniz. Batman Belediyesi gıda yardımı, Batman Belediyesi maddi yardımı ve Batman Belediyesi yardım başvurusu nasıl yapılır hakkında tüm sorular yazımızda.

Batman Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

Yapılan Batman Belediyesi sosyal yardımları ile temel amaç kendi gereksinimlerini karşılayamayacak kadar muhtaç durumda olan vatandaşların gıda, giyim, barınma, ısınma, eğitim ve sağlık gibi alanlarda ekonomik sorunlarına çözüm bulmasıdır. Bu doğrultuda senelik bütçenin %3’ünü geçmemek kaydıyla nakit yardım dağıtımı yapılabilmektedir. Nakit yardımlarına yardım alanların durumunun gizliliğini koruyacak en uygun yöntem seçilir. Koşullara bağlı olarak yardım ödemeleri çek, kupon gibi farklı şekillerde yapılabilmektedir.

Belediye Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne başvuranları Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı iş birliğiyle inceleme altına alan Belediye, bu doğrultuda ‘’Mahalle Buluşmaları’’ yapmaktadır. Bahsedilen proje kapsamında kendilerinden yardım isteyen vatandaşların yaşam alanlarını yenileyen ve onaran Belediye, evlerin ve iş yerlerinin haricinde çiftçilere destek olmak için çiftlikleri de iyileştirmektedir. Yardıma muhtaç vatandaşların ev bakım ve onarımını üstlenen bu proje aracılığıyla ekonomik zorluk çekenlerin barınma ihtiyacına önemli destekler sunulur.

Maddi güçlükler içinde olan vatandaşlara Gıda Bankası ile el uzatan Belediye, Batman Belediyesi erzak yardımı için kurduğu bu birimle koliler dağıtmaktadır. Kuru gıda kolilerinin haricinde taze ekmek dağıtımı da yapan Belediye, bu birim haricinde Sosyal Market ile de ayni yardımlarını ulaştırmaktadır. Düzenli olarak giyim ürünleri konusunda yardımda bulunan Sosyal Market, yardıma muhtaç olanlara ihtiyaç ürünlerini ulaştırma konusundaki hizmetleriyle öne çıkar. Gerekli görülmesi halinde bu yardımlara ek öğrencilere özgü burs veya kırtasiye malzemeleri desteği veya yakacakla ısınan evlere yakacak desteği verilmektedir.

Batman Belediyesi Yardımları Kimlere Verilir?

Sosyal yardımlara ilişkin esaslara bakıldığında farklı kriterleri karşılayan vatandaşların farklı yardımlardan faydalanmasına imkan tanındığı görülmektedir. Batman Belediyesi sosyal yardım başvurusu yaparak ayni veya nakdi yardım alabilecek kişiler arasında yaşlı, engelli, çocuk, kimsesiz ve düşkünlerin öncelikli olduğu açıkça belirtilmektedir. Yardım talebinde bulunan kişiler bu hizmetin ivediliğine, kişinin muhtaçlık durumuna, Belediye’nin güncel bütçesine veya başvuru yapma sırasına göre listelenir.

Batman Belediyesi yardım başvuru işlemlerine dahil olanların taleplerine göre farklı kategorilerde incelemeleri yapılır. Örnek olarak öğrenci burs desteği için hanede eğitim hayatı devam eden öğrenci olması ve hane halkının ekonomik zorluklarını ispatlaması gerekir. Bu doğrultuda hem başvuru formlarını hem ev adresini inceleyen yetkililer istenen yardımın gerekliliğine karar verir.

Batman Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Başvuru yapmak için resmi mesai günleri ve saatleri dahilinde Belediye bünyesinde hizmet veren Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne gidilebilir. Burada şahsen görüşme yaparak talepler iletilmekte, Belediye yetkilileri bilgileri alarak inceleme sonrası geri dönüş sağlamaktadır. Acil gereksinimler düşünülerek 7/24 hizmet veren telefon çağrı merkezleri de sunan Belediye’ye, Batman Belediyesi yardım başvurusu için telefonla da ulaşmak mümkündür.

Hem arayarak hem WhatsApp ile mesaj atarak başvuru sürecine dahil olabilirsiniz. Ek olarak dijital sistemlerden faydalanabilir, https://webportal.batman.bel.tr/web/guest/2 linkine tıklayarak burada yer alan istek sekmesinden Belediye’ye yardım taleplerinizi detaylıca aktarabilirsiniz.

Batman Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Online platformlardan veya Belediye binasını ziyaret edenlerden hem kendi bilgilerini hem de yardım taleplerini aktardığı bir form doldurması istenir. Formda başvuru adayının yardıma muhtaç olduğuna kanaat getirmeye yönelik farklı bilgiler sorgulanır. Bilgiler ışığında değerlendirme yapılacağından tüm bilgiler dikkatle ve doğru şekilde yazılmalıdır.

Batman Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Belediye’ye yapılan yardım ve destek başvuruları yoğunluğa bağlı olarak ortalama 2 hafta içerisinde sonuçlanmaktadır. Yeterli bekleme süresinin aşılması halinde https://webportal.batman.bel.tr/web/guest/2 sayfasına giriş yaparak veya verilen telefon hatlarını arayarak yetkililerden bilgi alınabilir. Sürecin olumlu veya olumsuz sonuçlanması halinde yetkilileri kararı bildirmek için iletişim bilgilerinden ulaşmaktadır.

Batman Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Whatsapp hattından faydalanarak Belediye’ye mesaj göndermek isteyenler 0533 153 65 72 numaralı hat üzerinden iletişime geçebilirler. Yine Batman yardım hattı olarak ALO 153 Çağrı Merkezi de aranabilmekte, bu hat ise 7 gün 24 saat aktif olmasıyla sıkça tercih edilmektedir.

Batman Belediyesi Gıda Yardımı

Maddi durumu yetersiz vatandaşlar için Batman Belediyesi gıda yardımı önemli bir kategori olmakta, Belediye bu amaçla Batman Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile iş birliği yaparak hizmet vermektedir. Aşevi ile her gün 1200 aileye sıcak yemek dağıtılmakta, Gıda bankası ile bu yardımlar arttırılmaktadır. Batman Belediyesi koli yardımlarını Gıda Bankası aracılığıyla hazırlayıp ulaştırır. Bu koli ve aş evlerinde kullanılan ürünler yerli çiftçiden temin edilmekte, üretime ve tarıma destek sağlanmaktadır.

Batman Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu

Batman Belediyesi gıda yardımı başvurusu için her sene olduğu gibi bu senede maddi durumu kötü olan ve her ha gi bir geliri bulunmayan kişilere gıda yardımı yapmaktadır. Batman belediyesi gıda kolisi başvurusu için Vefa Sosyal Destek Grubu’, Batman Belediyesi yada Mahalle muhtarlıklarına başvuruda bulunabilir.

Batman Belediyesi gıda yardımı başvurusu yapan kişilere verilen yardım kolisi evlere kadar teslim edilmektedir. Batman Belediyesi gıda kolisi yardımı hakkında tüm soruları ve başvurusu için alı 153 hattını dilediğiniz zaman arayabilirsiniz.

Batman Belediyesi Erzak Kolisi Başvurusu

Batman Belediyesi erzak kolisi dağıtımı Batman İl sınırları içerisinde yaşayan her hangi bir gelirimi bulunmayan ve sosyal güvencesi olmayan kişilere yapılmaktadır. Özellikle 10 farklı noktada bulunan ücretsiz ekmek dağıtım noktaları ile halkına destek veren Batman Belediyesi erzak kolisi başvurusu için muhtarlık yada alo 153 hattını arayarak başvurunuzu yapabilirsiniz.

Batman Belediyesi erzak kolisi başvurusu yapan kişiler yapılan inceleme sonrası uygun bulunmaları halinde erzak kolisi paketi evlerine teslim edilecektir.

batman belediyesi gıda yardımı

Batman Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu

Batman Belediyesi Ramazan ayında ve Kurban Bayramında yardım kolileri dağıtımını her sene bir çok kişiye teslim ederek aileleri mutlu etmektedir. Ramazan ayına girmeden başlanan gıda yardım kolisi içerisinde temel mutfak tüketim gıdaları bulunmaktadır.

Batman Belediyesi Ramazan yardım kolisi belediye tarafından belirlenin ailelerin evlerine kadar teslim edilmektedir. Dar gelirli vatandaşların yanında olan Batman Belediyesi ayrıca Ramazan ayında il merkezinde bulunan 10 farklı noktada her gün ücretsiz ekmek dağıtımı yapmaktadır.

Ramazan kolisi yardımı için Batman’da yaşayan kişiler Vefa Sosyal Destek Grubu, Belediye sosyal yardımlar müdürlüğü, Mahalle muhtarlığı ve Alo 153 hattını arayarak yardım talibini iletebilir.

Batman Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu

Batman Belediyesi belli aralıklarla yaptığı yardımın yanında düzenli olarak bir çok aileliye yardımda bulunmaktadır. Dar gelirli kişilere her ay yapılan yardım daha önceleri gıda kolisi olarak verilirken artık yapılan düzenleme ile sosyal yardım kartı aracılığı ile ödenmektedir.

Batman Belediyesi yardım kartı sürekli olan aylık yardım alan kişilere verilen kartlardan biridir. Bu kart her ay belediye tarafından yüklenen bakiyeyi dilediğin marketten mutfak giderlerinizi harcamak için kullanabilirsiniz.

Batman Belediyesi sosyal yardım kartı alan kişilerin hem yardım alırken rencide olmaması hem de ev alışverişini dilediği yapması için devreye alınmıştır. Batman Belediyesi sosyal yardım kartı başvurusu Belediye sosyal yardımlaşama müdürlüğüne bizzat başvurarak yapılmaktadır.

Batman Belediyesi Süt Yardımı

Batman Belediyesi çocukların gelişimini desteklemek hem de süt içmelerini sağlamak için süt yardımı yapmaktadır. Belediye tarafından 0-6 yaş aralığında çocuklu ailelere verilen süt yardımı aylık olarak verilmektedir. Belediye tarafından daha önce verilen süt yardımı pandemiden dolayı askıya alınmıştır. Belediye ilerleyen dönemde tekrar süt dağıtımına başlayacaktır.

Batman Belediyesi Maddi Yardım

İl sınırlarında ikamet eden ve ekonomik zorluklar yaşayan vatandaşlara Batman Belediyesi nakdi yardımlar ile destek olmaktadır. Başvurularını yapan vatandaşların gelirleri sorgulanmak, uygun görülen şekilde nakitler ulaştırılmaktadır. Başvuru adayının durumuna göre değişen bu yardımlar, yine yardım bütçesine göre de değişken miktarlarda olabilmektedir.

Batman Belediyesi Hoş Geldin Bebek Yardımı Başvurusu

Batman Belediyesi hoş geldin bebek paketi başvurusu Batman il sınırları içerisinde yaşayan ve doğum yapmış tüm anneler başvuru yapabilir. Bebeğin temel ihtiyaç malzemelerinin bulunduğu hoş geldin bebek paketi doğumdan sonraki 6 ay içerisinde başvurusu yapılması gereklidir.

Batman Belediyesi hoş geldin bebek başvurusu belediyenin resmi sitesinden yada bizzat belediye hizmet binasına gidilerek yapılmaktadır.

Batman Belediyesi bebek yardımı başvurusu her ay pek çok ailenin bebeğinin ihtiyaçlarını karşılamasını sağlamaktadır. Bebeğiniz varsa ve maddi zorluklar yaşıyorsanız belediye tarafından sunulan bebek yardımlarına başvuru gerçekleştirebilirsiniz.

Batman Belediyesi Yeni Doğan Bebek Yardımı Nereden Alınır?

1

Batman Belediyesi yeni doğan Bebek Yardımı, Batman Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından dağıtılmaktadır. Başvurular, müdürlüğün Batman Merkez ve ilçelerdeki tüm birimlerine yapılabilmektedir.

Başvuru için gerekli belgeler şunlardır:

 • Doğum belgesi
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • İkametgah belgesi
 • Gelir belgesi (varsa)

Başvuru, yukarıda belirtilen belgelerle birlikte müdürlüğün birimlerine şahsen veya posta yoluyla yapılabilmektedir.

Batman Belediyesi yeni doğan Bebek Yardımı kapsamında, yeni doğum yapan annelere el örgüsü sepet, zıbın takımı, müslin battaniyesi, amigurumi bebek çıngırak, bebek şampuanı, bebek bezi, pişik kremi gibi ihtiyaç malzemesi ürünler verilmektedir.

Başvuru için gerekli belgeler ve başvuru tarihleri hakkında daha detaylı bilgi için Batman Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nün internet sitesini ziyaret edebilir veya müdürlüğe telefonla ulaşabilirsiniz.

Batman Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu

Sosyal belediyecilik anlayışı ile haklına her konuda destek olan Batman Belediyesi evde bakım hizmeti ile hasta ve yaşlıların evde bakım hizmetini sağlamaktadır. Vefa Sosyal Destek Grubu aracılığı ,le ücretsiz ekmek, hijyen paketi ve ev onarımı gibi yardımlar yapan belediyesi kömür yardımı ve giyecek yardımı yapmaktadır.

Başarılı öğrencileri destekleyen Batman Belediyesi öğrencilere kırtasiye yardımı ve giyecek yardımının yanında Burs imkanı tanımaktadır.

Her sene Ramazan ayında erzak kolisi ve gıda kolisi dağıtımı yapan belediye yardım sayısını her geçen gün yükselterek bir çok dar gelirli aileliye ulaşmaktadır

Batman Belediyesi gıda yardımı, Batman Belediyesi maddi yardımı ve Batman Belediyesi yardım başvurusu nasıl yapılır hakkında aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazabilirsiniz.

9 Yorum

 1. Eskişehir Anadolu ilahiyat fakültesini okuyorum bu sene yeni başladım kitaplarım yok maddi sıkıntıdan dolayı pdf çıkartamıyorum yardımcı olursanız çok sevinirim

 2. Yakşamlar Ben yardım istiyorum maddi durumum yok evim kira sigortamiz yok lütfen yardımcı olun çocuklarıma süt yerine çay veriyorum inanmasaniz gelin bakın bir buçuk senedir eşimı işte cikardilar lütfen yardımcı olun

 3. Yakşamlar Ben yardım istiyorum maddi durumum yok evim kira sigortamiz yok lütfen yardımcı olun çocuklarıma süt yerine çay veriyorum inanmasaniz gelin evime bak eşim sabaha kadar fareler nöbeti tutuyor lütfen kapının altından içeriye giriyorlar

 4. Madi yönden sıkıntı çekiyor uz ekmek gıda yardımı talep ediyoruz yardımcı olur musunuz

 5. 3 tane çocuğum okula gidiyor kirada oturuyorum çocuklarımın ihtiyaçlarını karşılayamiyorum yardım talep ediyorum

 6. İyi günler benim çok yardıma ihtiyacım var çocuklarımın ihticanini karşılayamiıyorum evim kira aydır kiramı udeyemiyorum uturdugum ev hepsi dökülüyor rutubetli çocuklarım hep hasta oluyorlar Allah rızası için duyun sesimi dolabım bomboş oturduğum ev e gelin kendiniz gorun

 7. Maddi durumum yok kira da emin beş tane çocuğum var fazla eşyam yok çocuklarımın bir odası yok yatakları da yok 300 okula gidecek masraflarından dolayı zor geçiniyoruz elbise makinem de bunu bozuk elde istiyorum bu hasta halimle lütfen yardım talep etmekte

 8. Yardım talep ediyorum evim eski eşim inşaat larda çalışıyor iş oldukça 3 tane çocuğum var herşey pahalı kimse yardım etmiyor sizden yardım talep ediyorum

 9. Merhabalar ben damla gül durumum yok kiracıyım kiram 5000 gecinemiyorum yardımda bulunmak istiyorum bana yardım adermisiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu