Ramazan Ayı Yardımları

Kırıkkale Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu

Kırıkkale Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu 2024; Son dönemde artan gıda fiyatları nedeniyle Kırıkkale’de yaşayan vatandaşlar da temel ihtiyaçlarını karşılayamaz duruma gelmiştir. Kırıkkale Belediyesi’nde kendi sınırları içerisinde hayatını idame etmekte sıkıntı yaşayan vatandaşlara ihtiyaç durumuna göre yardımlar yapmaktadır. Ramazan ayının yaklaşması ile ön plana çıkan sosyal yardım türlerinden biri de ramazan yardımıdır.

Bu yazımızda “Kırıkkale Belediyesi ramazan yardımı başvurusu nasıl yapılır?, Kırıkkale Belediyesi ramazan yardımı başvuru şartları nelerdir?, Kırıkkale Belediyesi ramazan yardımı başvuru sorgulama nasıl yapılır?” gibi merak edilen soruların cevapları yer almaktadır.

Kırıkkale Belediyesi Ramazan Yardımı Kimlere Verilir?

Kırıkkale Belediyesi’ne yapılan yardım başvuruları ihtiyaç sıralamasına göre değerlendirilmektedir.  Belediyeye yardım başvurusu yapacak olan vatandaşlar, ikamet ettiği mahalle muhtarlığına başvuru yaparak, fakirlik belgesi almalıdır.  Buna ek olarak yardım başvurusu yapan vatandaşların Kırıkkale ili sınırlarında ikamet etmesi gerekmektedir.

Aşağıda belirtilen kriterleri taşıyan vatandaşlar Kırıkkale Belediyesi’ne ramazan yardımı başvurusu yapabilir.

 • Gelir durumu asgari ücretin üçte birinden az olan kişiler
 • Gazi ya da şehit yakınları
 • Kimsesiz olan vatandaşlar
 • Çalışmasına engel durumu olan vatandaşlar
 • Engelli bireyler

Yukarıda belirtilen durumu dışında özel durumu olan vatandaşlar ilgililere durumunu ileterek ramazan yardımı başvurusu yapabilir. Yapılan başvurular ilgili birimler tarafından incelenir.

Kırıkkale Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kırıkkale Belediyesi ramazan yardımı başvurusu belediyeye giderek veya online olarak yapılabilir. Belediyeye giderek başvuru yapmak isteyen vatandaşlara ilgililer tarafından gerekli bilgilendirmeler yapılır. Giderek veya online başvuru yapan kişilerden başvuru formunun doldurulması talep edilmektedir.

Online olarak başvurusu yapmak isteyen kişiler https://webportal.kirikkale.bel.tr/web/guest/15 linkine tıklayarak da ramazan yardımı başvurusu yapabilir. Linke tıkladıktan sonra başvuru formu doldurulmalıdır.

Belediyenin [email protected] adresinde mail göndererek de ramazan yardımı başvurusu yapılabilir.  Ayrıca belediyeyi arayarak da ramazan yardımı başvurusu yapmak mümkündür.

Kırıkkale Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Formu

Belediyenin verdiği hizmetlerden faydalanmak isteyen kişiler başvuru formunu doldurmak zorundadır. Çünkü başvuru formu yardım başvuru sürecini başlatan belgedir.

Kırıkkale Belediyesi, tarafından doldurulması istenen başvuru formunda dolduracak kişiye ait bir takım bilgiler yer almaktadır. Bu bilgilerin yer almasındaki amaç başvuru yapan kişinin ihtiyaç sahibi olup olmadığının analiz edilmesidir.

Formda yazılan bilgiler güncel olmalıdır. Bilgilerin doğruluğu yetkili kişiler tarafından araştırılır. Formda yazılan bilgilerin güncel, eksiksiz ve doğru olduğu tespit edilirse yardım başvurunuz değerlendirilmeye alınır. İhtiyaç sahibi olduğunu tespit edilirse de başvuru formunda belirtilen ikamet adresine hazırlanan ramazan yardımı teslim edilir.

Kırıkkale Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Sorgulama Nasıl Yapılır?

Kırıkkale Belediyesi’ne yardım başvurusu yapan kişiler başvuru sürecinin onaylanıp onaylanmadığını merak eder. Bunu yapmak için farklı yöntemler vardır. Belediyeye bizzat giderek başvuru yapan vatandaşlar, sorgulama işlemini de giderek yapabilir.

Kırıkkale Belediyesi ramazan yardımı başvuruları genelde 15-30 gün içinde sonuçlanmaktadır. Bu süre başvuru yoğunluğuna göre değişiklik gösterebilir.

Online olarak belediyenin web sitesinden sorgulama yapmak mümkündür. Sorgulama yapmak isteyen vatandaşlar, https://webportal.kirikkale.bel.tr/web/guest/16 linkine tıkladıktan sonra “Başvuru No, T.C. Kimlik No, E-Posta ve Doğrulama Kodu” bilgilerini girerek başvuru sorgulaması yapabilir.

E-Devlet üzerinden de https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıklayarak ramazan yardımı başvuru sorgulaması yapılabilir.

Yardım başvurunuz olumlu sonuçlandığında, başvuru formunda belirtilen iletişim bilgilerinden geri dönüş sağlanacaktır.

Kırıkkale Belediyesi’nden Nasıl Ramazan Yardımı Alabilirim?

Kırıkkale Belediyesi’nden ramazan yardımı almak için özel bir kriter bulunmaz. Sıkıntılı dönemlerden geçen vatandaşlar, belediyeye başvuru yaparak durumunu belirten bir belge ile belediyeye başvuru yapabilir.

Kırıkkale Belediyesi Ramazan Paketinde Neler Bulunur?

Kırıkkale Belediyesi’nin dağıttığı ramazan paketinde temel gıda ürünleri bulunmaktadır. Ramazan paketinde bulunan ürünler aşağıda yer almaktadır.

Ramazan kolisinde bulunan ürünler; makarna, sıvı yağ, şehriye, kuru fasulye, nohut, kırmızı mercimek, salça ve kahvaltılık gibi temel gıda ürünleri bulunmaktadır.

Kırıkkale Belediyesi Ramazan Yardımı Ne Zaman Dağıtılacak?

Belediye ramazan ayından önce dağıtılacak paketleri hazırlar. Daha sonra ihtiyaç sahibi olduğu belirlenen vatandaşların ikamet adreslerine ilgili birimler tarafından ramazan ayından önce teslim edilir.

BAKINIZ >>> Kırıkkale Belediyesi Gıda ve Erzak Yardımı Başvurusu

Kırıkkale Belediyesi Ramazan Gıda ve Erzak Yardımı

Kırıkkale Belediyesi ihtiyaç sahibi vatandaşlara belirli aralıklarla gıda ve erzak yardımı yapmaktadır. Gıda ve erzak yardımının verilmesindeki amaç gıda harcamalarını biraz da olsa azaltarak diğer ihtiyaçlarını karşılamasını sağlamaktır.

Belediyenin verdiği gıda paketinde bir evde bulunması gereken temel gıda ürünleri bulunmaktadır. Bu ürünler; çay, şeker, un, şehriye, makarna, sıvı yağ, salça bu bunun gibi temel besinlerdir. Ayrıca belediye sıcak yemek ve ekmek türü yardımlarda vermektedir.

Gıda ve erzak yardımı başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar, belediyeyi ziyaret ederek veya belediyenin 0318 224 07 19 numaralı iletişim hattını arayarak gıda ve erzak yardımı başvurusu yapabilir.

Kırıkkale Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Şartları

Kırıkkale Belediyesi’nden ramazan yardımı almak isteyen vatandaşların T.C. vatandaşı olması ve maddi olarak zor dönemden geçmesi gerekmektedir. Ayrıca yardım başvurusu yapan vatandaşlar gerekli belgeleri eksiksiz olarak belediyeye teslim etmelidir.

Kırıkkale Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Kırıkkale Belediyesi ramazan yardımı başvurusu için gerekli evrakların listesi aşağıda yer almaktadır.

 • Kimlik kartı aslı ve fotokopisi
 • İkametgah belgesi
 • Aile bireylerine ait gelir belgesi
 • Muhtardan alınacak fakirlik belgesi
 • Başvuru formu
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği

Kırıkkale Belediyesi Yardım Başvurusu İletişim

Kırıkkale Belediyesi ile irtibata geçmek için 0318 224 27 70 ve 0318 224 27 70 numaralı iletişim hattlarını arayabilirsiniz. Ayrıca ALO 185 iletişim hattını arayarak ilgililere istek ve şikayetlerinizi iletebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu