Ramazan Ayı Yardımları

Kırklareli Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu

Kırklareli Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu 2024; Kırklareli Belediyesi maddi durumu yetersiz olan vatandaşlara refah seviyesinin yükselmesi için çeşitli yardımlar yapmaktadır. Bu yardımlardan bir de ramazan yardımıdır. Ramazan yarımı Kırklareli ili sınırlarında ikamet eden ihtiyaç sahibi vatandaşlara verilmektedir.

Birçok kişi Kırklareli Belediyesi’nin verdiği ramazan yardımı başvurusunun nasıl yapılacağını araştırmaktadır. Bu yazımızda Kırklareli Belediyesi ramazan yardımı başvurusu ile ilgili merak edilen detaylar yer almaktadır.

Kırklareli Belediyesi Ramazan Yardımı Kimlere Verilir?

Temel ihtiyaçlarını karşılamakta sıkıntılı dönemlerden geçen vatandaşlara belediye yardım elini uzatmaktadır. Aşağıda Kırklareli Belediyesi’nden öncelikli olarak ramazan yardımı alabilecek olan kişilerin listesi yer almaktadır.

 • Bakıma muhtaç olan kişiler
 • Engelli olduğu için geçimini sağlamayan bireyler
 • Maddi nedenlerden dolayı temel ihtiyaçlarını karşılayamayan vatandaşlar
 • Kırklareli ilinde ikamet eden vatandaşlar
 • Gazi ve şehit aileleri
 • Eşinden ayrılan veya eşi vefat eden kadınlar

Kırklareli Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kırklareli Belediyesi’ne yardım başvurusu yapmak için birkaç seçenek vardır. Bu seçeneklerden ilk akla gelen belediyeye yüz yüze giderek başvuru yapmaktır. Giderek başvuru yapan vatandaşlara ilgili birimler tarafından gerekli bilgiler verilir.

Bunun dışında belediyenin web sitesinden de ramazan yardımı başvurusu yapılabilir. Başvuruda bulunmak ve bilgi almak isteyen vatandaşlar, https://www.kirklareli.bel.tr linkine tıklayarak ramazan yardımı başvurusu yapabilir.

e-Devlet sisteminden de ramazan yardımı başvurusu yapılabilir. Sistemden başvuru yapmak isteyen kişiler, https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıklayarak, sisteme T.C. kimlik numarası ve e-Devlet şifresi ile giriş yapmalıdır. Ardından başvuru formunu doldurarak ramazan yardımından faydalanmak istediğini belirtmelidir.

Ayrıca Kırklareli Belediyesi’ne ait 0288 214 38 34 numaralı iletişim hattını arayarak da yardım başvurusu yapılabilir.

Kırklareli Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Formu

Kırklareli Belediyesi, diğer belediyelerinde uyguladığı gibi başvuru yapan vatandaşlardan bir formun doldurulmasını talep eder. Başvuru formuna belediyenin Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne giderek veya online olarak erişebilirsiniz.

Başvuru formunda kişinin kimlik bilgileri, adres bilgileri, maddi durumu, iletişim bilgileri, hanede yaşayan kişi sayısı gibi pek çok bilgi yer almaktadır.

Başvuru formunda yazılan bilgilerin doğru doldurulması ve imzalanması zorunludur. Formda yer alan bilgiler yetkililer tarafından değerlendirilir. Bu nedenle yazılan bilgilerin doğruluğundan emin olunması gerekmektedir.

Kırklareli Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Sorgulama Nasıl Yapılır?

Kırklareli Belediyesi yardım başvuru sorgulama yapılabilmesi için başvuru tarihinden itibaren 2 hafta ve 1 ay gibi bir süre geçmesi beklenmelidir. Değerlendirme süreci başvuru yoğunluğuna göre değişiklik göstermektedir.

Başvuru sonucunuz ile ilgili herhangi bir dönüş sağlanmadı ise, Kırklareli Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne giderek, belediyeyi arayarak veya online olarak yardım başvuru durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

e-Devlet sisteminden sorgulama yapmak isteyen kişiler, https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıklayarak başvuru sorgulaması yapabilir.

Kırklareli Belediyesi’nden Nasıl Ramazan Yardımı Alabilirim?

Belediyeden ramazan yardımı almak isteyen kişiler ramazan yardımını nasıl alabileceğini araştırmaktadır. Belediyeden ramazan yardımı almak için belirlenen başvuru tarihinden önce belediyeye uygun kanallardan başvuru yapmalıdır. Yapılan başvurular değerlendirildikten sonra ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen vatandaşlar ramazan yardımından faydalanabilir.

Kırklareli Belediyesi Ramazan Yardımı Ne Zaman Dağıtılacak?

Kırklareli Belediyesi ramazan yardımı, başvurusu olumlu sonuçlanan vatandaşlara ramazan ayından önce ulaştırılır. Başvuru yoğunluğuna göre yardımlar ramazan ayı boyunca da başvurusu kabul edilen vatandaşlara teslim edilir.

Kırklareli Belediyesi Ramazan Kolisinde Neler Bulunur?

Kırklareli Belediyesi ramazan kolisinde; çay, şeker, un, makarna, kırmızı mercimek, yeşil mercimek, şehriye, zeytin, reçel, kuru fasulye, pirinç, sıvı yağ ve salçadır.

BAKINIZ >>> Kırklareli Belediyesi Gıda ve Erzak Yardımı Başvurusu

Kırklareli Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Kırklareli ili sınırlarında yaşayan ve ihtiyaç sahibi vatandaşlar belediyeden yardım talebinde bulunabilir. Yardım talebinde bulunurken bazı belgeleri belediyeye teslim edilmesi gerekir. İstemem belgelerin listesi aşağıda yer almaktadır.

 • C. kimlik kartı ve fotokopisi
 • Yardımda bulunduğunu gösteren dilekçe
 • Muhtardan alınacak olan muhtaçlık belgesi
 • Aynı evde yaşayan kişilere ait nüfus kayıt örneği
 • Engelli veya yaşlı biri varsa bunu gösterir belge
 • Gelir durumunu gösteren belge

Kırklareli Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Şartları

Kırklareli Belediyesi’ne yardım başvurusu yapan vatandaşlar olumlu sonuçlanması için bazı şartları yerine getiriyor olması gerekmektedir. Başvuru şartları aşağıda yer almaktadır.

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması
 • Kırklareli ili sınırlarında ikamet ediyor olmak
 • Hanede yaşayan kişi başına düşen gelirin asgari ücretin üçte birinden az olmak
 • Çalışmasına engel durumu olanlar

Kırklareli Belediyesi Ramazan Gıda ve Erzak Yardımı

Son dönemde artan gıda fiyatları nedeniyle birçok kişi gıda ve erzak yardımı dağıtan kurumları araştırmaktadır. Kırklareli Belediyesi de, Kırklareli ili sınırlarında yaşayan dar gelirli vatandaşlara gıda ve erzak yardımı yapmaktadır.

Zor dönemden geçen kişiler, ikamet ettiği mahalle muhtarlığına başvuru yaparak, online veya belediyeyi arayarak yardım başvurusu yapabilir.

Online olarak başvuru yapmak isteyen kişiler, https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıklayarak gıda ve erzak yardımı başvurusu yapabilir.

Gıda ve erzak yardımı, aylık, tek seferlik veya belirli aralıklarla verilmektedir. Hangi aralıklarda verileceği ise, başvuru yapan vatandaşın ihtiyaç durumuna göre değişiklik göstermektedir.

Kırklareli Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Kırklareli Belediyesi ile daha kolay iletişime geçebilmek ve belediyenin verdiği yardımlar hakkında bilgi almak için belediyeye ait 0288 214 10 03 numaralı iletişim hattını veya Kırklareli Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne ait 0288 214 38 34 numaralı iletişim hatlarını arayarak bilgi edinebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu