Ramazan Ayı Yardımları

Rize Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu

Rize Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu; Rize Belediyesi ramazan ayında ihtiyaç sahibi binlerce vatandaşa yardım elini uzatmaktadır. Belediye tarafından verilen ramazan yardımından faydalanmak isteyen vatandaşların Rize ili sınırlarında ikamet etmesi ve bunun gibi belirtilen diğer şartları yerine getirmesi gerekmektedir.

Aşağıdaki yazımızda Rize Belediyesi ramazan yardımı ile ilgili detaylı bilgiler yer almaktadır.

Rize Belediyesi Ramazan Yardımı Kimlere Verilir?

Rize Belediyesi tarafından dağıtılan ramazan yardımından faydalanmak isteyen vatandaşların Rize ili sınırlarında ikamet etmesi gerekmektedir.

Ramazan yardımından faydalanmak isteyen vatandaşların ihtiyaç sahibi, düzenli bir gelirinin olmaması veya hanede kişi başına düşen gelir durumun asgari ücretin 1/3 ‘ünün altında olması, engelli, eşinden ayrılan zor durumda olan kadınlar, çalışamayacak durumda olanlar, gazi ve şehit yakını olan vatandaşlar ramazan yardımından faydalanabilecektir.

Yapılan başvurular ilgili birimler tarafından incelenmektedir. İhtiyaç sahibi olduğu tespit edilen vatandaşlar ramazan yardımından faydalanabilecektir.

Rize Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Rize Belediyesi ramazan ayında ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardımlar yapmaktadır. Yardımlara başvuru yapmak isteyen vatandaşlar, belediyeyi arayarak, belediye binasına bizzat giderek veya internet üzerinden başvuru yapabilir.

Belediyenin web sitesinden başvuru yapmak isteyen vatandaşlar,https://webportal.rize.bel.tr/web/guest/15linkine tıklamalıdır. Linke tıkladıktan sonra başvuru formunu doldurmalısınız. Başvuru formunda ramazan yardımından faydalanmak istediğinizi belirtmelisiniz.

e-Devlet sisteminden de ramazan yardımı başvurusu yapılabilir. Başvuru yapmak isteyen vatandaşlar,https://www.turkiye.gov.tr/ashb-sosyal-yardim-bilgileri-sorgulamalinkine tıklamalıdır. Linke tıkladıktan sonra T.C. kimlik numarası ve e-Devlet şifresi ile sisteme giriş yapmalısınız. Sisteme giriş yaptıktan sonra başvuru formunu doldurmalısınız. Başvuru formunda ramazan yardımından faydalanmak istediğiniz belirtmelisiniz.

Arayarak da ramazan yardımı başvurusu yapmak mümkündür. Arayarak başvuru yapmak isteyen vatandaşlar, 444 50 53 çağrı merkezi veya 0530 253 50 00 numaralı iletişim hattını arayabilir.

Rize Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Formu

Rize Belediyesi maddi olarak sıkıntılı dönemden geçen vatandaşlara ramazan yardımı gibi çeşitli sosyal yardımlar yapmaktadır. Ramazan yardımı ve diğer yardımlardan faydalanmak isteyen ihtiyaç sahibi vatandaşların doldurması gereken, dilekçe niteliği taşıyan belgedir.

Başvuru formunda kişisel bilgiler, iletişim bilgileri, hanede yaşayan kişi sayısı ve gelir durumu gibi bilgiler yer almaktadır. Başvuru yapan kişinin bu bilgileri eksiksiz, doğru ve güncel doldurması gerekmektedir.

Yazılan bilgilerin doğruluğu belediye ekipleri tarafından kontrol edilmektedir. Yalan beyanda bulunan kişiler belediye tarafından verilen yardımlardan faydalanamayacaktır.

Rize Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Sorgulama

Rize Belediyesi tarafından verilen ramazan yardımı başvuru sonucunun nasıl öğrenileceği başvuru yapan vatandaşlar tarafından merak edilmektedir. Ramazan yardımı sorgulama işlemi farklı yöntemler kullanılarak yapılabilir.

Bu yöntemlerden birincisi; belediye binasına gitmektir. Belediye binasına gitme fırsatı olmayan veya gitmek istemeyen vatandaşlar belediyeyi arayarak veya belediyenin web sitesine giriş yaparak başvuru sorgulaması yapabilir.

Belediyenin web sitesinden başvuru sonuçlarını öğrenmek isteyen vatandaşlarhttps://webportal.rize.bel.tr/web/guest/16linkine tıklamalıdır. Linke tıkladıktan sonra “Başvuru No, T.C. kimlik numarası, e-posta ve doğrulama kodu” bilgilerini yazarak başvuru sorgulaması yapılabilir.

e-Devlet sisteminden de başvuru sorgulaması yapabilirsiniz. Sorgulama yapmak için,https://www.turkiye.gov.tr/ashb-sosyal-yardim-bilgileri-sorgulamalinkine tıklamalısınız.

Rize Belediyesi ramazan yardımı başvuru sonuçları 15-20 gün gibi bir sürede sonuçlanmaktadır. Sonuçlarınızı sorgulamadan önce belirli bir süre geçmesini beklemelisiniz.

Rize Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Rize Belediyesi başvuru yapacak olan ihtiyaç sahibi vatandaşlardan bazı belgeler talep etmektedir. Talep edilen belgelerin listesi aşağıda yer almaktadır.

 • Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi
 • Başvuru formu
 • Muhtaçlık belgesi (Muhtardan alınabilir)
 • Taşınır ve taşınmaz malların belgesi
 • Başvuru yapan kişi engelli ise sağlık kurulundan alınan belge
 • Afetzade ise bunu gösteren belge
 • İkametgah belgesi

Rize Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Şartları

Rize Belediyesi’nden ramazan yardımı almak isteyen ihtiyaç sahibi vatandaşların belediye tarafından belirlenen kriterleri karşılaması gerekmektedir. Bu kriterler aşağıda yer almaktadır.

 • Rize ili sınırlarında ikamet etmek
 • İhtiyaç sahibi olmak
 • Bakıma muhtaç olmak
 • Çalışmasına engel durumu olmak
 • Herhangi bir yerden sosyal yardım almamak

Rize Belediyesi Ramazan Yardımı Nasıl Alabilirim?

Rize Belediyesi’nden ramazan yardımı almak isteyen vatandaşların Rize ili sınırlarında ikamet etmesi ve yardıma ihtiyacının olması gerekmektedir. Ramazan yardımı almak isteyen kişiler ikamet ettiği mahalle muhtarlığına veya belediyeye başvuru yapmalıdır. Yapılan başvurular ilgili birimler tarafından değerlendirilmektedir. İhtiyaç sahibi olan vatandaşlar belediye tarafından verilen ramazan yardımından faydalanabilir.

Rize Belediyesi Ramazan Yardımı Ne Zaman Dağıtılacak?

Rize Belediyesi ramazan yardımı, belediye ekipleri tarafından ramazan ayı gelmeden ihtiyaç sahibi vatandaşların ikamet adreslerine ulaştırılacaktır. Başvuru yoğunluğuna göre yardımların dağıtımı, ramazan ayı boyunca da devam edebilir.

Rize Belediyesi Ramazan Kolisinde Neler Bulunur?

Rize Belediyesi tarafından verilen ramazan kolisinde 4 kişilik ailenin ramazan ayı boyunca tüketebileceği temel gıda ürünleri bulunmaktadır. Bu ürünler; şehriye, makarna, kırmızı mercimek, çay, un, erişte, nohut, yeşil mercimek, şeker, pirinç ve reçeldir.

BAKINIZ >> Rize Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Rize Belediyesi Ramazan Gıda ve Erzak Yardımı

Rize Belediyesi yılın her döneminde ihtiyaç sahibi vatandaşlara gıda ve erzak yardımı yapmaktadır. Gıda ve erzak yardımından faydalanmak isteyen ihtiyaç sahibi vatandaşların belediyeye başvuru yapması gerekmektedir. Yapılan başvurular ilgili birimler tarafından değerlendirilmektedir. İhtiyaç sahibi olduğu tespit edilen vatandaşlar ramazan yardımından faydalanabilecektir.

Rize Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu Telefon Numarası

Rize Belediyesi tarafından verilen ramazan yardımı ile ilgili bütün sorularınızı sormak, ramazan yardımı başvurusu yapmak ve ramazan yardımı başvuru sonucunuzu öğrenmek için 444 50 53 çağrı merkezi veya 0530 253 50 00 numaralı iletişim hatlarını arayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu