Ramazan Ayı Yardımları

Siirt Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu

Siirt Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu 2024; Siirt Belediyesi ihtiyaç sahibi vatandaşlara gıdadan yakacak yardımına kadar çeşitli yardımlar yapan sosyal belediyelerdendir. Belediye ramazan ayında da ihtiyaç sahibi fazla vatandaşlara yardım elini uzatmaktadır. Ramazan yardımından faydalanmak isteyen vatandaşlar belediyeye başvuru yapmalıdır.

Bu yazımızda Siirt Belediyesi tarafından verilen ramazan yardımıyla ilgili merak edilen detaylar yer almaktadır.

Siirt Belediyesi Ramazan Yardımı Kimlere Verilir?

Siirt Belediyesi’ne yardım başvurusu yapan vatandaşların öncelikle ihtiyaç sahibi olup olmadığına bakılmaktadır. Ardından gelir durumu düşük olan vatandaşlara ramazan yardımı vermektedir. Ramazan yardımından faydalanabilecek olan kişilerin listesi aşağıda yer almaktadır.

 • Siirt ili sınırlarında ikamet etmesi
 • Kimsesiz ve yaşlı olanlar
 • Çalışmasına engel durumu olan kişiler
 • Bakıma muhtaç olan vatandaşlar
 • Düzenli bir geliri olmayanlar
 • İhtiyaç sahibi olanlar
 • Eşinden ayrılan ve ihtiyaç sahibi kadınlar

Yukarıdaki şartları sağlayan vatandaşlar, Siirt Belediyesi’nden ramazan yardımı alabilir. Fakat bu şartlar dışında özel durumu olan vatandaşlar, başvuru formunda durumunu belirterek ramazan yardımı başvurusu yapabilir.

Siirt Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Siirt Belediyesi’ne yardım başvurusu yapacak olan vatandaşlar, Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne müracaat etmelidir. Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne gitmek istemeyen veya gitme imkanı olmayan vatandaşlar, e-Devlet üzerinden de online olarak başvuru yapabilir.

E-Devlet sisteminden başvuru yapmak isteyen vatandaşlar, https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıklamalıdır. Açılan sayfada e-Devlet şifresi ve T.C. kimlik numarasını girerek ramazan yardımı başvurusu yapabilirsiniz.

Siirt Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’nü arayarak da ramazan yardımı başvurusu yapılabilir. Arayarak başvuru yapmak isteyen vatandaşlar, 0484 223 22 60 numaralı iletişim hattını aramalıdır.

Siirt Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Formu

Siirt Belediyesi’ne yardım başvurusu yapacak vatandaşların, hangi platformdan başvuru yaparsa yapsın doldurması gereken formdur. Başvuru formunda doldurulması gereken bilgiler aşağıda yer almaktadır.

 • Yardım başvurusu yapan kişinin adı soyadı
 • C. kimlik numarası
 • Ailedeki kişi sayısı
 • Aylık gelir durumu
 • Adres bilgisi
 • İletişim bilgileri

Yukarıda yer alan bilgilerin eksiksiz ve doğru olarak doldurulması gerekmektedir. Başvuru formunda yazılan bilgilerin doğruluğunun ne ilgili birimler tarafından incelenir.

Siirt Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Sorgulama

Siirt Belediyesi’ne yardım başvurusu yapan kişiler başvuru sonucunu nasıl öğreneceğini araştırmaktadır. Siirt Belediyesi Sosyal Hizmet Müdürlüğü’ne giderek başvuru sorgulaması yapabilir.

Online olarak başvuru sorgulama yapmak isteyen vatandaşlar, https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671  linkine tıklayarak e-Devlet sisteminden sorgulama yapabilir. Linke tıkladıktan sonra T.C. kimlik numarası ve e-Devlet şifresiyle giriş yaparak başvuru sorgulaması yapabilir.

Belediyeye ait 0484 223 22 60 numaralı iletişim hattını arayarak da ramazan yardımı başvurusu sonucunuzu öğrenebilirsiniz.

Siirt Belediyesi’ne yapılan yardım başvuru sonuçları ortalama 15 30 gün arasında sonuçlanmaktadır. Bu nedenle başvuru sorgulaması yapmadan önce en az 15 gün geçmesini beklemelisiniz.

Siirt Belediyesi’nden Nasıl Ramazan Yardımı Alabilirim?

Siirt Belediyesi’nden ramazan yardımı almak isteyen vatandaşların belediyeye başvuru yapması gerekmektedir. Yapılan başvurular ilgili birimler tarafından incelenip yardıma ihtiyacı olduğu tespit edilen vatandaşlar Siirt Belediyesi tarafından verilen ramazan yardımından faydalanabilir.

Siirt Belediyesi Ramazan Kolisinde Neler Var?

Siirt Belediyesi tarafından verilen ramazan öncesinde 4 kişilik bir ailenin ramazan ayı boyunca tüketebileceği temel gıda ürünleri bulunmaktadır. Bu ürünler; çay, şeker, un, bulgur, makarna şehriye, ayçiçek yağı, kırmızı mercimek, nohut kuru fasulye zeytin peynir ve reçeldir.

Siirt Belediyesi Ramazan Yardımı Ne Zaman Dağıtılacak?

Siirt Belediyesi’nin ihtiyaç sahibi vatandaşları veriler verdiği ramazan yardımı, ramazan ayı gelmeden bir ay önce ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırılmaktadır. Başvuru yoğunluğuna göre ramazan ayında da hazırlanan paketler ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırılır.

Siirt Belediyesi Ramazan Gıda ve Erzak Yardımı

Siirt Belediyesi her zaman ihtiyaç sahibi olan vatandaşların yanındadır. Son dönemlerde artan gıda ve erzak fiyatları nedeniyle birçok insan temel ihtiyaçlarını bile karşılayamaz duruma gelmiştir. Bu nedenle Siirt Belediyesi temel ihtiyaçlarını karşılayamayan vatandaşlara gıda ve erzak yapmaktadır. Gıda ve erzak yardımından faydalanmak isteyen vatandaşlar belediyeye müracaat etmelidir.

E-Devlet sisteminden de gıda ve erzak yardımı başvurusu yapılabilir. E-Devlet sisteminden gıda ve erzak yardımı başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar, https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıklayarak, başvuru formunda gıda ve erzak yardımından faydalanmak istediğini belirtmelidir.

Belediyeye ait 0484 223 22 60 numaralı iletişim hattını arayarak da gıda ve erzak yardımı başvurusu yapılabilir.

Gıda ve erzak paketinde temel gıda ürünleri bulunmaktadır. Yardımdan faydalanmaya hak kazanan vatandaşlar, ihtiyaç durumuna göre aylık, tek seferlik veya belirli aralıklarla faydalanabilir.

BAKINIZ >>> Siirt Belediyesi Yardımı Başvurusu ve Sorgulama

Siirt Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Şartları

Siirt Belediyesi’nin ihtiyaç sahibi vatandaşlara verdiği ramazan yardımından faydalanabilmek için bazı şartların yerine getirilmesi gerekmektedir. Bu şartları yerine getiren vatandaşların belediyenin verdiği ramazan yardımından faydalanabilecektir. Başvuru şartlarıyla ilgili de detaylar aşağıda yer almaktadır.

 • İhtiyaç sahibi olmasını
 • Eşinden ayrılan ihtiyaç sahibi kadınlar
 • Çalışmasına engel durumunun olması
 • Siirt ili sınırlarında ikamet etmesi
 • Bakıma muhtaç olmasın
 • Herhangi bir gelirinin olmaması

Siirt Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Siirt Belediyesi ramazan yardımı başvurusu yaparken belediye tarafından bazı belgeler talep edilmektedir. Talep edilen belgelerin listesi aşağıda yer almaktadır.

 • Başvuru formu
 • İkametgah belgesi
 • Nüfus kayıt örneği
 • Muhtardan alınacak muhtaçlık belgesi
 • Kimlik aslı ve fotokopisi

Siirt Belediyesi Ramazan Yardımı iletişim

Siirt Belediyesi’nin verdiği yardımlara başvuru yapmak, yardımlar hakkında bilgi almak isteyen vatandaşlar, 0484 223 22 60 numaralı iletişim hattını arayarak ramazan yardımından faydalanmak istediğini belirtmelidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu