Ramazan Ayı Yardımları

Ardahan Belediyesi Ramazan Kolisi ve Erzak Yardımı Başvurusu

Ardahan Belediyesi Ramazan Kolisi Yardımı Başvurusu 2024; Ardahan Belediyesi ramazan ayında ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım elini uzatan sosyal belediye anlayışını benimseyen belediyeler arasında yer almaktadır.

Belediye yardıma muhtaç olan kişilerin ramazan ayında sofralarının da bereketli olması için ihtiyaç sahibi vatandaşlara ramazan yardımı yapmaktadır.

Aşağıdaki yazımızda Ardahan Belediyesi tarafından verilen ramazan yardımı ile ilgili detaylı bilgiler yer almaktadır.

Ardahan Belediyesi Ramazan Yardımı Kimlere Verilir?

Ardahan Belediyesi ramazan yardımı Ardahan ili sınırlarında ikamet eden ve ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara verilir. Belediye ihtiyaç sahibi vatandaşları belirleyerek, aciliyet sırasına göre ramazan yardımı yapmaktadır. Aşağıda Ardahan Belediyesi tarafından verilen ramazan yardımından kimlerin faydalanabileceği bilgisi yer almaktadır.

 • Gazi ve şehit yakınları
 • Yardıma ihtiyacı olanlar
 • Engelli bireyler
 • Çalışamayacak durumda olanlar

Ardahan Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ardahan Belediyesi’ne ramazan yardımı başvurusu yapılacağı vatandaşlar tarafından merak edilmektedir. Ramazan yardımı başvurusu yapacak olan vatandaşlar, farklı yollar izleyerek yardım başvurusunda bulunabilir.

Ardahan Belediyesine ramazan yardımı başvurusu yapacak olan vatandaşlar, online, belediyeye giderek veya belediyeyi arayarak başvuru talebinde bulunabilir.

Belediyenin resmi web sitesinden başvuru yapmak isteyen vatandaşlar, https://online.ardahan.bel.tr/ebelediye/#  linkine tıklamalıdır. Linke tıkladıktan sonra başvuru formunu doldurarak ramazan yardımı başvurusunda bulunabilir.

e-Devlet sisteminden de Ardahan Belediyesi’ne ramazan yardımından faydalanmak için başvuru yapabilirsiniz. Bunun için https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-e-devlet-istek-sikayet-talebinde-bulunma-4696  linkine tıklamalısınız. Linke tıkladıktan sonra T.C. kimlik numarası ve şifreniz ile sisteme giriş yaparak ramazan yardımı başvurusunda bulunabilirsiniz.

Arayarak ramazan yardımı başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar, 0478 211 33 44 numaralı Ardahan Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne ramazan yardımından faydalanmak istediğini belirtmelidir.

Ardahan Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Formu

Ardahan Belediyesi tarafından verilen yardımlara hangi platformdan başvuru yapılırsa yapılsın, başvuru yapacak olan vatandaşların doldurması gereken formdur. Başvuru formunda, başvuru yapacak olan vatandaşların cevaplaması gereken adres bilgisi, iletişim bilgisi, hanede yaşayan kişi sayısı ve gelir durumu gibi bazı bilgiler yer almaktadır.

Formda yer alan bilgilerin eksiksiz ve doğru doldurulması, yardım başvurusunun kabul edilmesi için önemlidir. Formda yazılan bilgilerin doğruluğu belediye ekipleri tarafından incelenmektedir. Formda yalan ve yanlış bilgi veren vatandaşların başvuruları değerlendirilmeyecektir.

BAKINIZ >>> Ardahan Belediyesi Gıda ve Erzak Yardımı Başvurusu

Ardahan Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu Sorgulama

Ardahan Belediyesi’ne ramazan yardımı başvurusu yapan vatandaşlar başvuru sonucunu nasıl öğrenebileceğini merak etmektedir. Başvuru sonucunu öğrenmek isteyen vatandaşlar, belediyeye bizzat giderek, belediyeyi arayarak veya online sorgulama yaparak ramazan yardımı başvuru sonucunu öğrenebilir.

Online olarak da ramazan yardımı ve diğer yardımların başvuru sonucunu öğrenebilirsiniz. Online olarak başvuru sonucunu öğrenmek isteyen vatandaşlar, https://www.ardahan.bel.tr/    linkine tıklamalıdır.

E-Devlet sisteminden de ramazan yardımı başvuru sorgulaması yapılabilir. Başvuru sonucunu öğrenmek isteyen vatandaşlar, https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-e-devlet-istek-sikayet-talebinde-bulunma-4696  linkine tıklayarak sisteme giriş yapmalıdır.

Son olarak, telefon ile arayarak başvuru durumunuzu öğrenmeniz mümkündür. Telefon ile başvuru sonucu öğrenmek isteyen kişiler, 0478 211 33 44 numaralı Ardahan Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’nü arayarak başvuru durumunu öğrenebilir.

Ardahan Belediyesi’ne yapılan yardım başvuruları genelde 15-30 gibi bi sürede sonuçlanmaktadır.

Ardahan Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Şartları

Ardahan Belediyesi tarafından verilen ramazan yardımından faydalanmak isteyen vatandaşların bazı şartları yerine getirmesi gerekmektedir. Yardımlardan faydalanmak isteyen kişilerin yerine getirmesi gereken şartlar aşağıda yer almaktadır.

 • İhtiyaç sahibi olması
 • Ardahan ili sınırlarında ikamet etmesi
 • Engelli ise heyet raporu
 • Gazi veya şehit yakını ise bunu kanıtlayan belge
 • Eşinden ayrıldıysa, ayrıldığını gösteren belge

Ardahan Belediyesi Ramazan Yardımı Gerekli Belgeler

Ardahan Belediyesi tarafından verilen ramazan yardımından faydalanmak isteyen kişilerin bazı belgeleri belediyeye teslim etmesi gerekmektedir. Aşağıda ramazan yardımı için talep edilen belgelerin listesi yer almaktadır.

 • Muhtardan alınacak muhtaçlık belgesi
 • İkametgah belgesi
 • Kimlik fotokopisi
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Engelli ise heyet raporu
 • Başvuru formu

Ardahan Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ardahan Belediyesi’ne ramazan yardımı başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar, farklı platformlardan yardım başvurusunu ilgili birimlere iletebilir. Belediyeden ramazan yardımı almak isteyen vatandaşların Ardahan ili sınırlarında yaşaması ve ihtiyaç sahibi olması gerekmektedir.

Ramazan yardımı ile ilgili detaylı bilgi almak isteyen vatandaşlar, 0478 211 33 44 numaralı Ardahan Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’nü arayabilir.

Ardahan Belediyesi Ramazan Kolisinde Neler Var?

Ardahan Belediyesi tarafından verilen ramazan kolisinde, ihtiyaç sahibi vatandaşlara ramazan ayı boyunca yetecek temel gıda ürünleri bulunmaktadır.

Ardahan Belediyesi tarafından verilen ramazan kolisi içindeki ürünler; nohut, makarna, çay, ayçiçek yağı, nohut, kuru fasulye, mercimek, bulgur, erişte, zeytin, un ve peynirdir.

Ardahan Belediyesi Ramazan Yardımı Ne Zaman Dağıtılacak?

Ardahan Belediyesi tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlara verilen ramazan yardımının ne zaman dağıtılacağı merak konusudur. Belediye ramazan ayından birkaç hafta önce ve ramazan ay boyunca ihtiyaç sahibi vatandaşlara ramazan kolisi dağıtmaktadır.

Belediye ekipleri tarafından ramazan kolisi yardımları başvuru formunda yazılan adrese teslim edilmektedir.

Ardahan Belediyesi Gıda ve Erzak Yardımı

Ardahan Belediyesi, yılın her ayında ihtiyaç sahibi vatandaşlara gıda ve erzak yardımı yapmaktadır.

İhtiyaç sahibi vatandaşlar, online, arayarak veya belediye binasını ziyaret ederek gıda ve erzak yardımı başvurusu yapabilir.  Başvuru yapan vatandaşların gerçekten ihtiyaç sahibi olup olmadığı ilgili birimler tarafından incelenmektedir.

Belediye ekipleri tarafından gerçekten ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen vatandaşlara gıda ve erzak yardımı, adreslerine ulaştırılacaktır.

Ardahan Belediyesi Yardım Başvurusu İletişim Numarası

Ardahan Belediyesi’ne yardım başvurusu yapmak isteyen veya yardım başvurusu ile ilgili bilgi edinmek isteyen vatandaşlar, 0478 211 33 44 numaralı Ardahan Sosyal Hizmetler Müdürlüğünü arayarak ilgili kişilerden bilgi edinebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu