Ramazan Ayı Yardımları

Kırıkkale Belediyesi Ramazan Kolisi ve Erzak Yardımı Başvurusu

Kırıkkale Belediyesi Ramazan Kolisi ve Erzak Yardımı 2024; Ramazan ayı, bolluk, bereket ve yardımlaşma ayıdır. Kırıkkale Belediyesi ramazan ayında ihtiyaç sahibi vatandaşlara ramazan yardımı yapan sosyal belediyelerdendir. Bu sayede Kırıkkale ili sınırlarında ikamet eden ihtiyaç sahibi vatandaşların temel ihtiyaçları karşılanmaktadır.

Belediye ramazan ayında yalnızca gıda yardımı yapmamaktadır.  İhtiyaç sahibi vatandaşlar, sosyal marketlerden giysi ve ayakkabı gibi ürünlerde alabilir.

Aşağıdaki yazımızda Kırıkkale Belediyesi’nin verdiği ramazan yardımı ile ilgili merak edilen detaylar yer almaktadır.

Kırıkkale Belediyesi Ramazan Yardımı Kimlere Verilir?

Kırıkkale Belediyesi tarafından verilen ramazan yardımından faydalanmak isteyen vatandaşların aylık gelirinin asgari ücretin 1/3’ünden az olması, ihtiyaç sahibi olması, çalışmasına engel durumunun olması, engelli olması, eşi ölen kadınlar, gazi ve şehit ailesi olması gerekmektedir.

Belediye tarafından verilen ramazan yardımından faydalanmak isteyen vatandaşlar belediyeye başvuru yapmalıdır. Başvuru yapan vatandaşlardan bazı belgeler istenmektedir. Gerekli belgeleri belediyeye teslim eden ve ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen vatandaşlar ramazan yardımından faydalanabilir.

Kırıkkale Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kırıkkale Belediyesi’nden ramazan yardımı almak isteyen vatandaşlar belediyeye giderek ramazan yardımı başvurusu yapabilir. Belediyeye gitme imkanı olmayan vatandaşlar ise, belediyeyi arayarak veya online platformlardan ramazan yardımı alabilir.

Online yardım başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar, https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıklayarak, T.C. kimlik numarası ve e-Devlet şifresi ile e-Devlet sisteminden ramazan yardımı başvuru talebinde bulunabilir.

Belediyenin web sitesinden de ramazan yardımı başvurusu yapılabilir. Başvuru yapmak isteyen vatandaşlar https://webportal.kirikkale.bel.tr/web/guest/15 linkine tıklayarak başvuru formunu doldurmalıdır.

Belediyeyi arayarak da ramazan yardımı başvurusu yapılabilir. Arayarak başvuru yapmak isteyen kişiler, 0318 224 27 71 veya ALO 185 numaralı iletişim hattını arayabilir.

Kırıkkale Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Formu

Kırıkkale Belediyesi tarafından verilen yardımlardan faydalanmak isteyen vatandaşların doldurması gereken formdur. Başvuru formunda hanede yaşayan kişi sayısı, adres bilgileri, iletişim bilgiler, gelir durumu gibi bilgiler yer almaktadır.

Formda yer alan bilgilerin eksiksiz ve doğru bilgiler ile doldurulması gerekmektedir. Başvuru formunda yazılan bilgileri doğruluğu ilgili birimler tarafından incelenmektedir. Eksik veya yanlış bilgi veren vatandaşlar ramazan yardımlarından ve diğer yardımlardan faydalanamaz.

Kırıkkale Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Sorgulama

Ramazan yardımı ve diğer yardım başvurusunu sorgulamak isteyen vatandaşlar, Kırıkkale Belediyesi’ne bizzat giderek sorgulama yapabilir. Belediyeye gitme imkanı olmayan veya gitmek istemeyen vatandaşlar, online veya arayarak ramazan yardımı ve diğer yardımları sorgulayabilir.

Online sorgulama yapmak isteyen vatandaşlar, https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıklayarak, T.C. kimlik numarası ve e-Devlet şifresi ile e-Devlet sisteminden ramazan yardımı başvuru sonucunu öğrenebilir.

Belediyenin web sitesinden de ramazan yardımı başvurusu sorgulanabilir. Başvuru sorgulaması yapmak isteyen vatandaşlar, https://webportal.kirikkale.bel.tr/web/guest/16 linkine tıklamalıdır. Linke tıkladıktan sonra “Başvuru No, T.C. Kimlik Numarası, E-Posta ve Doğrulama Kodu” bilgilerini girerek başvuru durumunuz hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Belediyeyi arayarak da ramazan yardımı başvurusu sorgulanabilir. Arayarak başvuru sorgulamak isteyen kişiler, 0318 224 27 71 veya ALO 185 numaralı iletişim hattını arayabilir.

Ramazan yardımı ve diğer yardımlara başvuru yapan vatandaşlar, en az 15 gün sonra sorgulama yapmalıdır.

Kırıkkale Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Şartları

Kırıkkale Belediyesi tarafından verilen ramazan yardımından faydalanmak isteyen vatandaşların bazı şartları karşılaması gerekmektedir. Başvuru yapacak vatandaşların yerine getirmesi gereken şartlar aşağıda yer almaktadır.

  • Kırıkkale ilinde ikamet etmesi
  • İhtiyaç sahibi olması
  • Çalışmasına engel durumunun olması
  • Gazi ve şehit yakınları

Kırıkkale Belediyesi Ramazan Yardımı İçin Gerekli Belgeler

Kırıkkale Belediyesi, ramazan yardımından faydalanmak isteyen vatandaşların bazı belgeleri belediyeye teslim etmesi gerekmektedir. Talep edilen belgeler aşağıda yer almaktadır.

  • İkametgah belgesi
  • Vukuatlı nüfus kayıt örneği
  • Engelli ise, heyet raporu
  • Muhtardan alınacak muhtaçlık belgesi
  • Kimlik aslı ve fotokopisi
  • Başvuru formu

Kırıkkale Belediyesi Ramazan Yardımı Nasıl Alabilirim?

Kırıkkale Belediyesi’nden ramazan yardımı almak isteyen vatandaşların ihtiyaç sahibi olması ve Kırıkkale ilinde ikamet etmesi gerekmektedir.

Bu şartları taşıyan vatandaşlar belediyeye başvuru yapmalıdır. Yapılan başvurular belediye ekipler tarafından değerlendirilecektir. Yardıma ihtiyacı olduğu tespit edilen vatandaşlar ramazan yardımından faydalanabilir.

BAKINIZ>>> Kırıkkale Belediyesi Gıda, Erzak ve Para Yardımı Başvurusu

Kırıkkale Belediyesi Ramazan Yardımı Ne Zaman Dağıtılacak?

Kırıkkale Belediyesi tarafından verilen ramazan yardımlarının ne zaman dağıtılacağı vatandaşlar tarafından merak edilmektedir. Ramazan yardımları, ihtiyaç sahibi vatandaşlara ramazanda önce ve ramazan ayı boyunca dağıtılacaktır.

Kırıkkale Belediyesi Ramazan Kolisinde Neler Var?

Kırıkkale Belediyesi tarafından verilen ramazan kolisinde, ihtiyaç sahibi ailelerin tüketebileceği temel gıda ürünleri bulunmaktadır. Bu ürünler; çay, makarna, erişte, sıvı yağ, zeytin, yeşil mercimek, kırmızı mercimek, şehriyedir.

Kırıkkale Belediyesi Gıda ve Erzak Kolisi

Kırıkkale Belediyesi yılın her döneminde ihtiyaç sahibi vatandaşlara gıda ve erzak yardımı yapmaktadır. Gıda ve erzak yardımı sayesinde ihtiyaç sahibi vatandaşlar, temel ihtiyaçları olan beslenme ihtiyacını karşılayabilecektir.

Gıda ve erzak yardımından faydalanmak isteyen vatandaşların belediyeye veya ikamet ettiği mahalle muhtarlığına başvuru yapması gerekmektedir. Belediye tarafından verilen gıda ve erzak yardımları ilgili birimler tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşların ikamet ettiği adreslere ulaştırılacaktır.

Kırıkkale Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Kırıkkale Belediyesi’ne her türlü istek, şikayet ve önerilerinizi için telefon ile ulaşabilirsiniz. Yardımlar hakkında detaylı bilgi almak isteyen vatandaşlar, 0318 224 27 71 veya ALO 185 numaralı iletişim hattını arayabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu