Ramazan Ayı Yardımları

Artvin Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu

Artvin Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu 2024; İyilik, dostluk ve kardeşlik bağlarının canlanması birliğimizin daha da güçlendiren bir aydır. Bu ayda Artvin Belediyesi ihtiyaç sahibi vatandaşlara çeşitli yardımlar yapmaktadır. Yapılan bu yardımlar sayesinde temel ihtiyacını karşılayamayan ihtiyaç sahibi vatandaşların bir ay boyunca beslenme ihtiyacının karşılanması hedeflenmektedir.

Bu yazımda Artvin Belediyesi ramazan yardımı ile ilgili detaylı bilgiler yer almaktadır.

Artvin Belediyesi Ramazan Yardımı Kimlere Verilir?

Artvin Belediyesi’nden ramazan yardımı almak isteyen vatandaşların ihtiyaç sahibi olması gerekmektedir. Bunun dışında Artvin’de ikamet eden vatandaşlar, muhtaç engelliler, çalışmasına engel durumu olan kişiler, herhangi bir yerden geliri olmayan vatandaşlar belediyenin verdiği ramazan yardımından faydalanabilir.

Ayrıca hanede yaşayan kişi başına düşen gelir durumu asgari ücretin üçte birinden az olan vatandaşlar da ramazan faydalanabilir. Yardımlardan faydalanmak için yapılması gereken tek yol Artvin Belediyesine müracaat etmektir.

Belediyeye müracaat edilen kişilerden birçok belge istenmektedir. Başvuruları incelenen vatandaşlar belediyenin ilgili birimleri tarafından ön görüşmeye davet edilir. Ön görüşme sırasında belediyenin istediği belgeleri eksiksiz ve doğru olarak belediyeye teslim etmelidir. Teslim edilen belgeler incelendikten sonra ihtiyaç sahibi olduğunu saplanan vatandaşlar belediyenin verdiği ramazan yardımından faydalanabilir.

Artvin Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Artvin Belediyesi’nden ramazan yardımı başvurusu yapacak olan vatandaşlar belediyeye giderek veya online olarak sosyal yardım başvuru formunu doldurmalıdır. Belediyeye gitme imkanı olmayan vatandaşlar ikamet ettiği mahalle muhtarlığına da giderek belediyenin verdiği ramazan yardımından faydalanmak istediğini belirtmelidir.

Online olarak da ramazan yardımı başvurusu yapabilir. Online olarak başvuru yapmak isteyen kişiler, https://artvin.bel.tr/Iletisim.aspx linkine tıklayarak başvuru formunu doldurmalıdır. Başvuru formunda hangi yardım türünden faydalanmak istediğinizi mutlaka belirtmelisiniz.

Artvin Belediyesi’ni arayarak da ramazan yardım başvurusu yapabilir ve ramazanda verilen yardımlar hakkında bilgi alabilirsiniz.

Artvin Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Formu

Yardım başvurusu yapan vatandaşların belediye tarafından istenen belgelere ek olarak başvuru formunda doldurulması gerekmektedir. Başvuru formunda başvuru yapan vatandaşın medeni durumu, gelir durumu, hanede yaşayan kişi sayısı gibi doldurulması gereken birtakım bilgiler yer almaktadır.

Belediyenin verdiği ramazan yardımından faydalanabilmeniz için başvuru formunu eksiksiz ve doğru doldurmalısınız. Formda yazdığınız yanlış bilgiler başvurunuzun olumsuz sonuçlanmasına neden olur. Ayrıca belediyenin iyi niyetini ve diğer kişilerin yardım alma hakkının suiistimal ettiğiniz için hakkınızda yasal işlem başlatılır.

Artvin Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Sorgulama

Belediyeyi bizzat giderek veya bedeli yardım başvurunuzun son durumunu öğrenmek için belediyeye arayarak başvuru sorgulaması yapabilirsiniz.

Başvurunuzun olumlu olarak sonuçlanması durumunda başvuru formunda belirttiğiniz telefon numarası veya mail adresinize e posta aracılığıyla bilgilendirme yapılacaktır.

Artvin Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Şartları

Artvin Belediyesi’nden yardım almak isteyen veya başvuru yapmak isteyen vatandaşların belediye tarafından belirlenen şu kriterleri yerine getirmesi gerekir. Bu kriterlerden ilki Artvin ilinde ikamet etmektedir. Artvin ilinde ikamet eden vatandaşların maddi olarak sıkıntı içerisinde yaşanması, herhangi düzenli bir aylık gelirinin olmaması, herhangi bir sosyal güvencesinin bulunmaması, kişi başına düşen gelir yüzün asgari ücretin üçte birinden az olması ve temel ihtiyaçlarını bile karşılayamayacak durumda olması gerekmektedir. Bu şartları yerine getiren vatandaşlar belediyeye başvuru yapmalıdır. Bunun dışında özel durumu olan vatandaşlar da başvuru formunu doldururken durumunu belirtmelidir.

Artvin Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Artvin Belediyesi ramazan yardımından faydalanmak isteyen vatandaşlardan bazı belgeler talep edilmektedir. Bu belgeler;

  • Başvuru formu
  • İkametgah belgesi
  • Vukuatlı nüfus kayıt örneği
  • Muhtaçlık belgesi

Artvin Belediyesi’nden Nasıl Ramazan Yardımı Alabilirim?

Artvin ili sınırlarında yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşlar belediyeden nasıl ramazan yardımı alabileceğini araştırmaktadır. Yardım almak isteyen kişiler belediyenin ilgili birimlerine başvuru yapmalıdır. Yapılan başvurular sonucunda ihtiyacı olan vatandaşlar, ramazan yardımı alabilir.

Artvin Belediyesi Ramazan Yardımı Ne Zaman Dağıtılacak?

Artvin Belediyesi ramazan ayında ihtiyaç sahibi vatandaşlara verdiği ramazan paketi başvuru yapan vatandaşların ikamet adreslerine ulaştırılır.

Artvin Belediyesi Ramazan Kolisinden Neler Bulunur?

Artvin belediyesinin verdiği ramazan kolisinde kuru gıdadan temel gıda ürünlerine kadar farklı ürünler bulunmaktadır. Belediyenin verdiği ramazan paketi 4 kişilik bir aileye bir ay boyunca yetebilecek şekilde hazırlanır. Ramazan kolisinde bulunan ürünler çay, şeker, un, makarna, şehriye, sıvı yağ, bulgur, pirinç, salça zeytin, kırmızı mercimek, yeşil mercimek, nohut ve kuru fasulyedir.

BAKINIZ >> Artvin Belediyesi Gıda ve Erzak Yardımı Başvurusu

Artvin Belediyesi Ramazan Gıda ve Erzak Yardımı

Pek çok kişi artan gıda fiyatlarının nedeniyle en temel ihtiyacını bile karşılayamayacak durumdadır. Beslenme ihtiyaçlarını karşılayamayan zor durumda olan vatandaşların sağlıklı beslenme ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için Artvin Belediyesi vatandaşlara kuru ve temel gıda ürünlerinin bulunduğu gıda ve erzak paketi vermektedir. Bu ürünler ihtiyaç sahibi vatandaşlara tek seferlik veya düzenli aralıklarla verilir.

Gıda ve erzak yardımından faydalanmak isteyen vatandaşlar, e-Devlet sisteminden başvuru yapabilir. Başvuru yaparken gıda ve erzak yardımından faydalanmak istediğinizi belirtmeyi unutmamalısınız.

Belediyeye bizzat giderek, belediyenin web sitesinden,  444 70 08 numaralı iletişim hattını arayarak veya 0541 212 30 11 numaralı WhatsApp hattına mesaj göndererek gıda ve erzak yardım başvurusu yapabilir.

Artvin Belediyesi Yardımı Başvurusu İletişim

Artvin Belediyesi ramazan yardımı başvurusu yapacak olan vatandaşlar, başvurular hakkında bilgi almak isteyen ve diğer konularda yetkililere danışmak isteyen vatandaşlar 444 70 08 numaralı iletişim hattını arayarak veya WhatsApp üzerinden 0541 212 37 11 numaralı iletişim hattına mesaj göndererek bilgi edinebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu