Ramazan Ayı Yardımları

Aydın Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu

Aydın Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu 2024; Aydın Büyükşehir Belediyesi bolluk ve bereket ayı olan ramazan ayında maddi zorluk çeken ihtiyaç sahibi vatandaşlara ramazan yardımı yapmaktadır. Ramazan yardımından faydalanmak isteyen vatandaşların belediyeye başvuru yapması gerekmektedir.

Bu yazımızda Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen ramazan yardımı ile ilgili merak edilen soruların cevapları yer almaktadır.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımından Kimler Faydalanabilir?

Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından dağıtılan ramazan yardımından, Aydın ili sınırlarında ikamet eden, geçim sıkıntısı yaşayan, yoksul, bakıma muhtaç, engelli, yaşlı, maddi açıdan zor durumda olan vatandaşlar, gazi ve şehit aileleri faydalanabilir.

Yapılan başvurular ilgili birimler tarafından incelenmektedir. Yardıma ihtiyacı olduğu tespit edilen vatandaşlar ramazan yardımından faydalanabilecektir.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Ramazan  Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Aydın Büyükşehir Belediyesi maddi olarak sıkıntı yaşayan vatandaşlara ramazan yardımı yapmaktadır. Belediye tarafından verilen ramazan yardımına farklı platformlardan başvuru yapılabilir.

Belediye tarafından verilen ramazan yardımına başvuru yapmak isteyen vatandaşlar, 444 40 09 telefon numarasını arayarak belediye ile iletişime geçebilmektedir. İlgili kişilere durumunuzu anlatarak ramazan yardımı başvurusu yapmak mümkündür.

Belediyenin resmi web sitesinden de ramazan yardımı yapılmaktadır. Web sitesinden başvuru yapmak isteyen vatandaşlar, https://webportal.aydin.bel.tr/web/guest/15 linkine tıklamalıdır. Linke tıkladıktan sonra başvuru formunu doldurmalıdır. Başvuru formunda ramazan yardımından faydalanmak istediğinizi belirtmelisiniz.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Formu

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nden ramazan yardımı almak isteyen vatandaşların doldurulması gereken dilekçe niteliği taşıyan belgedir.

Başvuru formunda  hanede yaşayan kişi sayısı, gelir durumu, kimlik bilgisi, adres ve iletişim gibi temel bilgiler yer almaktadır.

Formda yazılan bilgilerin doğruluğu ilgili birimler tarafından incelenmektedir. Bu nedenle başvuru formunda yazılan bilgilerin doğru ve eksiksiz olduğuna dikkat etmelisiniz.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Sonucu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Aydın Büyükşehir Belediyesi ramazan yardımı başvuru sonuçları hakkında bilgi sahibi olmak isteyen vatandaşlar platformlardan ramazan yardımı başvuru sonucunu öğrenebilir.

Başvuru sonucunu öğrenmek isteyen vatandaşların ilk aklına gelen yöntem belediye binasına bizzat gitmektir. Belediye binasına gitme imkanı olmayan vatandaşlar, 444 40 09 numaralı iletişim hattını arayarak veya online olarak başvuru yapabilir.

Belediyenin resmi web sitesinden de ramazan yardımı başvuru sonucu öğrenilebilir. Web sitesinden başvuru sonucunu öğrenmek isteyen vatandaşlar, https://webportal.aydin.bel.tr/web/guest/16 linkine tıklayarak “Başvuru No”, “T.C. Kimlik No” ve “E-Posta” bilgilerini yazarak başvuru sonucunu öğrenebilir.

Başvuru sonucunu ile ilgili bilgi almak için bir diğer yöntem ise, info@aydin.bel.tr adresine mail göndererek de öğrenebilirsiniz. Mail gönderirken hangi yardıma başvuru yaptığınızı ve diğer bilgilerinizi vermelisiniz.

Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne yapılan yardım başvuruları ortalama 2 hafta içerisinde sonuçlanmaktadır.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı İçin Gerekli Şartlar

Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen yardımlardan faydalanmak isteyen vatandaşlar belediye tarafından belirlenen şartları yerine getirmesi gerekmektedir. Aşağıda yardım başvurusunda bulunacak olan kişilerde olması gereken şartlar yer almaktadır.

  • Aydın ili sınırlarında ikamet etmesi
  • İhtiyaç sahibi olması
  • Bakıma muhtaç olması
  • Çalışmasına engel durumunun olması

Aydın Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Aydın Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu yapan vatandaşlardan bazı belgeler talep etmektedir. Talep edilen belgelerin listesi aşağıda yer almaktadır.

  • Başvuru formu
  • İkametgah belgesi
  • Kimlik aslı ve fotokopisi
  • Muhtardan alınacak muhtaçlık belgesi
  • Vukuatlı nüfus kayıt örneği

Aydın Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Nasıl Alabilirim?

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nden ramazan yardımı almak isteyen vatandaşların Aydın ili sınırlarında ikamet etmesi gerekmektedir. Aydın ili sınırlarında ikamet eden ve ihtiyaç sahibi olan vatandaşlar, belediyeye veya ikamet ettiği mahalle muhtarlığına başvuru yapmalıdır. Yapılan başvurular ilgili birimler tarafından incelenmektedir. Yardıma ihtiyacı olduğu tespit edilen vatandaşlar belediye tarafından verilen ramazan yardımından faydalanabilecektir.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Ne Zaman Dağıtılacak?

Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen ramazan yardımı, ramazan ayı gelmeden ihtiyaç sahibi vatandaşlara belediye ekipleri tarafından ulaştırılacaktır. Başvuru yoğunluğuna göre yardımlar, ramazan ayı boyunca da ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırılacaktır.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisinde Neler Var?

Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen ramazan kolisinde 4 kişilik bir ailenin ramazan ayı boyunca tüketebileceği temel gıda ürünleri bulunmaktadır. Ramazan paketinde bulunan ürünler; un, şeker, makarna, çay, sıvı yağ, şehriye, kırmızı mercimek, bulgur, nohut, yeşil mercimek ve kuru fasulyedir.

BAKINIZ >>> Aydın Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Aydın Büyükşehir Belediyesi Ramazan Gıda ve Erzak Yardımı

Aydın Büyükşehir Belediyesi yılın her döneminde ihtiyaç sahibi vatandaşlara gıda ve erzak yardımı yapmaktadır. Gıda ve erzak yardımından faydalanmak isteyen vatandaşlar yardımlardan faydalanmak için belediyeye vaşvuru yapmalıdır. İhtiyaç sahibi tespit edilen vatandaşlar tek seferlik veya belirli aralıklarla verilen gıda ve erzak yardımından faydalanabilecektir.

Aydın Büyükşehir Belediyesi İletişim

Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen yardımlar hakkında bilgi almak isteyen vatandaşlar, başvuru sorgulaması yapmak isteyen vatandaşlar, 444 40 09 numaralı iletişim hattını arayarak detaylı bilgi edinebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu