Belediye Yardımları

Aydın Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Başvuru Formu

Aydın Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Başvuru Formu 2024; Aydın ilinde ikamet edip yardıma ihtiyacı bulunan, farklı nedenlerden yaşamını sürdürmekte ve temel ihtiyaçlarını gidermekte zorlananlar için Aydın Belediyesi yardım başvurusu son derece kurtarıcı bir destek olabilmektedir. Yaşlılar, engelliler, geliri olmayanlar gibi farklı pek çok muhtaç kişinin faydalanabildiği bu önemli yardımlarsa sizler için rehberimizde detaylandırılmaktadır.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

Kendisine bağlı 17 ilçeye ve elbette ek olarak merkez mahallelerinde ikamet edenlere ihtiyaç halinde maddi yardım veya hizmet desteğinde bulunan Aydın Belediyesi, bu doğrultuda farklı kategorilerde gereksinimleri karşılamaktadır.

Sıcak yemek yardımı: Günlük olarak muhtaç sahibi olduğu belirlenen ailelere adreslerine dağıtım yoluyla yemek ulaştırılmaktadır.

Kömür yardımı: Aydın Belediyesi sosyal yardım başvurusu onaylanan aileler için kış aylarında odun veya kömür olarak yakacak yardımı yapılmaktadır.

Hasta bezi ve havalı yatak yardımı: Kendi ihtiyaçlarını karşılayamayacak durumda olup hastalığı veya ileri yaşı nedeniyle kullanmakta olanlar için hasta bezi veya havalı yatak yardımı yapılmaktadır.

Ayni yardımlar: Kıyafet, kuru veya taze gıda yardımları, kırtasiye malzemesi yardımları, ev eşyası yardımları yine en hijyenik şekilde hazırlanarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırılan Aydın Belediyesi yardım seçenekleri arasında yer almaktadır.

Sağlık ürünleri desteği: Engelliler veya yaşlılar için akülü tekerlekli sandalye, baston, yürüteç veya protez gibi medikal ürünlerle destek sağlanmaktadır.

Hizmet desteği: Ruhsal veya bedensel sağlığı nedeniyle ev ortamının sağlıklı olmasını sağlayacak temel işlerini yapamayanlar için berber, kuaför veya ev temizliği yardımı yapılmaktadır.

Askıda fatura: Gönüllü kişilerin yardıma muhtaç kişiler adına anonim şekilde faturasını ödediği sistemle dar gelirli ailelerin fatura giderleri karşılanabilmektedir.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Yardımları Kimlere Verilir?

Yapılacak olan yardımın türüne bağlı olarak istenen belgeler ve yardımı alacak olan kişiler de değişmekle birlikte, geliri olmayan veya yetersiz olanlar için nakit teslimi ya da alışveriş çeki gibi farklı destek formlarında maddi katkı sunulabilmektedir. Yetkililerin bu amaçla talep ettiği form içerisinde verilen bilgiler doğrultusunda yönetmelikle belirlenen bir puanlama sistemi uygulanmakta ve puana bağlı olarak değişen miktarda çek, nakit, kupon vb. alınabilmektedir.

Kırtasiye malzemeleri gibi eğitime yönelik yardımlar için öğrencilik belgesine ek çocuğun ailenin SGK dökümünü ve muhtarlıktan alınan yoksulluk belgesini sunması gerekirken, kişinin medikal ürün desteği veya engelli yardımı alması için kuruldan heyet raporu alarak durumunu ispatlamış olması istenmektedir.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Belediyelerin yaptığı yardımların en yaygın ve en çok ihtiyaç duyulanlarının başında gelen sıcak yemek yardımı,  yalnızca Belediye yetkililerini arayarak ihtiyacınızı belirtmeniz halinde karşılanmakta ve herhangi bir başvuru veya form gerektirmemektedir. Ancak diğer tüm Aydın Belediyesi yardımlar başvuru süreçlerinde Belediye’nin sabit telefon hattını aramanız ve yetkililere durumu anlatmanız gerekmekte, bu yönteme ek olarak https://webportal.aydin.bel.tr/web/guest/15 linkinde yer alan istek formlarını doldurmanız da talep iletmek adına yeterli olmaktadır.

Başvuruların doğru şekilde değerlendirilebilmesi adına formda yer alan verilerin doğru girişi önem taşımakta, dileyenlerin Güzelhisar Mah. Istiklal Cad. No:4 şeklindeki açık adrese giderek yetkililerle yerinde görüşme yapması da mümkün olmaktadır.

Ek olarak Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin tüm iletişim platformları web sitesi içerisinde yer almakta ve Beyaz Masa gibi konuyla ilişkili birimlere ulaşmak için  info@aydin.bel.tr mail adresinden faydalananlar da bulunmaktadır.

ASKİ su faturanızın gönüllü bir vatandaş tarafından ödenmesi için https://eaboneislemleri.aydinaski.gov.tr/fatura adresine tıklayabilir, karşınıza çıkan seçeneklerde “Fatura Bırak” butonuna tıklayabilir, sonrasında ekranda yer alan boşluklara istenen bilgileri doğru şekilde girerek hizmetten yararlanabilirsiniz.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Başvuru yaparak yardımlara ulaşabilmek doldurulması ve imzalanması zorunlu bir belge olan Aydın Büyükşehir Belediyesi yardım başvuru formu kişinin ihtiyaç düzeyini incelemek adına talep edilmektedir. İncelemeler neticesinde içerisinde yer alan bilgilerin doğrultuğunu teyit etmek mümkün olduğundan ve yanlış bilgi beyanı cezai kapsama girdiğinden dolayı başvurularak yardım ne alanda olursa olsun doğru ve eksiksiz bilgi girişi gerekmektedir.

Aydın Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Farklı yardım seçeneklerinden herhangi birine, özellikle de maddi yardımlara başvurmuş olup sürecin güncel durumu hakkında bilgi edinmek isteyenlerin Aydın Belediyesi yardım başvurusu sorgulama işlemi adına birden çok alternatifi bulunmaktadır. Sürecin güncel durumunu öğrenmek için başvuru kanalları olan telefon hattı, mail adresi ve https://webportal.aydin.bel.tr/web/guest/16 linkini kullanmak mümkün olmakta, teelefonla görüştüğünüz yetkileden veya mail ile TC kimlik no bilgilerini girdiğiniz sistem sayfasından güncel durumu öğrenmeniz sağlanmaktadır.

Aydın Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin sıcak yemek yardımlarından faydalanmak adına Belediye’ye ait 444 40 09 numaralı hattı arayarak Hızlı Çözüm Merkezi’na bağlanmanız mümkündür. Yalnızca bilgi almak veya yardımlarla ilgili talep belirtmek isteyenlerin de faydalanabileceği bu numaraya ulaşılamaması halinde diğer bir alternatif olan444 38 33 ya numaralı hatta da başvurulabilir.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı

Düzenli şekilde dağıtımla sağlanan Aydın Belediyesi gıda yardımı gün içerisinde tüm il merkezi ve ilçeler genelinde 25 bin farklı haneye ulaşmaktadır. Herhangi bir başvuru süreci gerektirmediği için rahatlıkla alınabilen bu yiyecekler, maddi yetersizlik içerisinde olanların sağlıklarını korumak adına önem taşımakta, ek olarak form ile muhtaçlık durumunu belgelendirmiş olanlar için peynir, süt ve yoğurt şeklinde taze gıda ya da bakliyat, yağ gibi kuru gıdalar için ayrı ayrı koli yardımı da yapılmaktadır. İhtiyaç sahiplerine ulaştırılan tüm yemeklerin menüleri özenle hazırlanmakta ve tazelikle ulaştırılmaları sağlanmaktadır.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Gıda yardımı Başvuru Formu

Bu form, Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen gıda yardımı programına başvurmak isteyen vatandaşlar için hazırlanmıştır. Lütfen formu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurunuz. Formu doldurduktan sonra, en yakın belediye birimine teslim ediniz veya online olarak gönderiniz. Başvurunuzun durumunu takip etmek için verilen referans numarasını not ediniz. Gıda yardımı programı, ihtiyaç sahibi ailelere temel gıda malzemeleri sağlamayı amaçlamaktadır.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu

Aydin il mülki sınırları dahilindeki 17 ilçe ve ilçelere bağlı mahallelerde ikamet maddi durumu kötü ailelere sosyal belediyecilik anlayışı ile destek olmaya çalışan belediye bir çok yardımların yanında Ramazan ayında erzak kolisi ve gıda yardımı dağıtımı yapmaktadır.

Ayrıca günlük sıcak yemek yardımı yapan belediye kuru gıda yardımlarını evinize kadar getirmektedir. Eğer sizde bu yardımlardan yararlanmak istiyorsanız 444 40 09 numarasını arayarak yardım talebinizi iletebilirsiniz.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Erzak Yardımı

Aydın Büyükşehir Belediyesi gıda yardımı ve erzak kolisi iki farklı şekilde yapılmaktadır. Düzenli olarak yardıma ihtiyacı olan ailelere yardım kartı veren belediye bazı ailelere ise yılda 2 defa olmak üzere sadece Ramazan ayında ve Kurban Bayramında erzak kolisi dağıtmaktadır.

Belediyeye yapılan başvurularda gelir durumunuz ve hane halkı gelirine göre yapılan inceleme sonra tek seferlik mi yoksa düzenli yardım mı alacağınız belediye tarafından belirlenerek yardım yapılmaktadır.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu Formu

Aydın büyükşehir belediyesi gıda yardımı başvurusu belediyenin resmi sitesinden yapabileceğiniz gibi bizzat Belediye sosyal hizmetler birimine başvurulması halinde yapılmaktadır. Belediye gıda yardımı başvuru formu için https://webportal.aydin.bel.tr/web/guest/15 bu linke tıklayabilirsiniz. Ayrıca Aydın büyükşehir belediyesi gıda yardımı başvurusu 444 40 09 hizmet destek numarasını arayarak yardım talebinizi iletebilirsiniz.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Yardım Kolisi

Aydın Belediyesi Ramazan ayı öncesinde ihtiyaç sahiplerine erzak kolisi dağıtmaktadır. Yardım kolisi belediyenin ve muhtarlıkların belirlemiş olduğu ihtiyaç sahiplerinin evlerine teslim edilmektedir. Sizde erzak kolisi yardımı almak istiyorsanız  444 40 09 nolu telefonu arayarak yardım taleplerinizi iletebilirsiniz.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Süt Yardımı

Aydın Büyükşehir Belediyesi süt yardımı süt fiyatının artmaması ve bir çok çocuğun süt içememesinden dolayı Aydın il sınırları içerisinde yaşayan çocuklara her hafta süt yardımı yapacağını açıklamamıştır. Çocukların dengeli beslenmesine, güçlü bir bağışıklık sistemi oluşmasına ve fiziksel gelişimlerine destek olması için verilen süt yardımı gelecek nesillerin sağlıklı olarak yetişmesini sağlamaktadır.

Aydın Büyükşehir Belediyesi süt yardımı başvuru bizzat belediyenin sosyal yardım birime başvuruda bulunabileceğiniz gibi 444 40 09 numarası arayarak süt yardımı başvurusunda bulunabilirsiniz.

Aydın Büyükşehir Belediyesi süt desteği yardımı için Aydın Büyükşehir Belediyesi Süt Yardımı Başvurusu yazımızı okuyabilirsiniz.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Bebek Bezi Yardımı

Aydin Büyükşehir Belediyesi (ABB) ihtiyaç sahibi ailelere bir çok sosyal yardımda bulunmaktadır. Bu yardımlarından biride hoş geldin bebek paketi kapsamında bebeklere mama ve bez yardımın yanında süt yardımı yapmaktadır.

Aydin Büyükşehir Belediyesi yeni doğan ve 6 yas arasındaki bebeklerin farklı numaralardaki bebek bezleri belirli periyotlarla ailelere teslim edilmektedir. Özellikle dar gelirli vatandaşların öncelikli olarak yararlanacağı bebek bezi ve mama yardımı için bizzat belediyeye başvuruda bulunabilir yada 444 40 09 numarasını arayabilirsiniz.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Hoş Geldin Bebek Başvurusu

Aydın Büyükşehir Belediyesi, yeni doğan bebeklerin ailelerine destek olmak amacıyla Hoş Geldin Bebek Projesi’ni hayata geçirdi. Bu proje kapsamında, Aydın il sınırları içinde ikamet eden ve 2024 yılında doğan bebeklerin aileleri, belediyeye başvurarak 1000 TL değerinde bebek bakım seti alabilecekler. Başvuru için gerekli belgeler şunlardır:

  • Nüfus cüzdanı fotokopisi
  • Doğum belgesi
  • İkametgah belgesi
  • Banka hesap numarası

Başvurular, Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin resmi web sitesinden online olarak veya belediyenin ilçe hizmet birimlerinden şahsen yapılabilir. Başvuru süresi, bebeğin doğum tarihinden itibaren 3 aydır. Başvuru sonucu, belediyenin web sitesinden veya SMS yoluyla bildirilecektir. Başvuru yapan aileler, bebek bakım setini belediyenin belirlediği noktalardan teslim alabileceklerdir.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı

Aydin Büyükşehir Belediyesi yardım kartı düzenli olarak gıda yardımı ve erzak yardımı alan kişilere bu yardım kolileri yerine sosyal yardım kartı verilmektedir. Hem yardım alan kişinin rencide olmaması hem de dilediği gibi gıda alış verişi yapmasına olanak tanıyan Aydin Büyükşehir Belediyesi yardım kartı her hangi bir geliri ve sosyal güvencesi olmayan ailelere verilmektedir.

Aydin Büyükşehir Belediyesi yardım kartı başvuru için belediyenin sosyal yardımlaşma birimine gidebilir yada 444 40 09 numarası arayabilirsiniz.

Aydin Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı başvurusu sonra belediye yetkilileri tarafından detaylı inceleme sonrası uygun görülen ailelere sosyal yardım kartı teslim edilecektir.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Maddi Yardım

Maddi yardım konusunda senelik bütçeye göre dağıtım sağlayan ve düzenli ödeme miktarı başvuranın durumuna göre karar veren yetkililer, Aydın Belediyesi para yardımı için durumun gizliliği veya kolaylığı adına hediye çeki olarak da destek sunabilmektedir. Belediye’nin öne çıkan maddi yardımları arasında askıda fatura uygulaması bulunmakta, ASKi resmi web sitesine tıklayarak hem ödenemeyen faturayı gönüllüler tarafından ödenmesi amacıyla bırakmak hem de yardıma muhtaç kişinin faturasını ödeyebilmek mümkün olmaktadır.

Sizlere bu yazımızda Aydın Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Aydın Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu sorgulama hakkında bilgi vermeye çalıştım. Aydın Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu nasıl yapılır hakkında aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazabilirsiniz.

3 Yorum

  1. Merhaba ben belediye maddi başvuru yaptım dönüş yapan siz misiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu