Kripto Para Piyasası

Binance’den Paribu’ya USDT Gönderme

Binance’den Paribu’ya USDT Gönderme; Binance’den Paribu’ya USDT transferi yapmak oldukça basit fakat bilgi gerektiren işlemler arasındadır. Borsaya yeni yatırım sağlayan kişiler transfer konusunda biraz acemi olabilirler. Araştırma yaparak transfer işlemi gerçekleştirmek borsa transferlerinde oldukça önemlidir.

Binance’den Paribu’ya USDT transferi yapmak için öncelikle araştırma yapmanız oldukça önemlidir. Çünkü borsalar arasında yapılan transfer işlemlerinde farklı ağlar kullanılmaktadır. Kullanılan bu ağlarda farklı ücretler ve farklı zamanlarda transfer işlemlerini gerçekleştirir. Hem daha ucuz yoldan hemde hızlı bir şekilde transfer yapmak için yazımızın tamamını okumanızı öneririz.

Hesabınızda bulunan USDT bakiyenizi başka bir borsadaki Tether cüzdanınıza çekebilirsiniz. Çekmek için borsanızda bulunan “Para Yatırma – Para Çekme” kısmına tıklayın. Ardından karşınıza çıkan ekranda “Tether Çek” menüsü üzerinden işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Adım adım ilerlemek için alt başlıklara göz atmayı unutmayın.

Tether Coin Nedir?

Borsada uzun süredir yer alan kişiler tarafından bilinen, borsada kullanılan dolar para birimidir.

Tether coin, Tether Limited şirketi tarafından Temmuz 2014 tarihinde kurulan bir kripto para birimidir. İlk olarak kuruluşunda Real Coin olarak isimlendirilmiştir. Amerika para birimi olan doların sanal versiyonunu temsil eden Tether coin, piyasa işlemleri için büyük bir araçtır. Piyasa içerisinde yer alan tüm Tether coinler karşılığında şirket bünyesine abd doları katmaktadır. Bu sayede siz 1 tether coin aldığınızda, şirket 1 amerikan doları alıyor ve paranızı sanal ortamda kullanmanızı sağlıyor.

Şirketin yıllardır vermiş olduğu güvenden ve sistemlerinden ötürü birçok coin işlemi Tether coin üzerinden yapılmaktadır. Tether bakiyeleri, blockchain sistemi ile de kolaylıkla transfer edilebilmektedir. Aynı zamanda ERC-20 blockchain sistemine uygun biçimde sanal cüzdanlarda da pay kaybetmeden bekletilebilir.

Tether Adresi Nedir? Tether Adresi Nerede?

Borsa hesaplarında bulunan dolarların karşılığı olarak Tether coin bulunmaktadır. Tether adresiniz de sadece size ait olan transfer işlemlerinde kullandığınız adrestir.

Sadece size ait olan Tether transfer işlemlerinde kullandığınız adrese Tether adresi denilmektedir. Bu adres sayesinde başkasından Tether transferi alabilir veya başkasının Tether adresine Tether transferi yapabilirsiniz. Bu adres borsa cüzdanlarında 26 ila 25 karakterlik bir kısımdan oluşmaktadır. Başkalarının hesabınıza Tether göndermesini sağlayan bu adres, transfer işlemlerinde kullanılan genel anahtar görevi görmektedir.

Transfer işlemlerinde kullanılan birçok adres gibi Tether adresi de borsada bulunmaktadır. Borsanızda bulunan “Spot Cüzdanı” kısmından transfer yapılabilir coinlerin adreslerini görüntüleyebilirsiniz. Transfer yapılabilen coinlerden bir tanesi de Tether coindir.

Binance TR hesabınız yoksa hemen üye olarak 10 Dolar ve ik para yatırmanızın ardından 6 dolar kazanmak için https://www.trbinance.com/account/signup?ref=L4481P84 linke tıklayabilirsiniz.

Binance’den Paribu’ya Tether Transferi Nasıl Yapılır?

Transferi yapmak için Binance hesabınıza giriş yaptıktan sonra Tether işlemlerini seçmeniz gerekmektedir.

Yapmak istediğiniz transferler için şu adımları takip edebilirsiniz:

 • İlk olarak Paribu hesabınıza giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra “Cüzdan” kısmında bulunan “Tether” panelini kullanmanız gerekecek.
 • Tether paneli içerisinde “YATIR” sekmesini seçtikten sonra yatırma ağı olarak TRC-20 ağını seçin.
 • Seçim işleminin ardından karşınıza TRC-20 ağında transfer yapabileceğiniz size ait Tether adresiniz karşınıza çıkacaktır. Bu adresi kopyalayın.
 • Transfer yapmak istediğiniz borsaya giriş yaparak Tether transfer işlemine başlayabiliriz. Binance hesabınızdan transfer yapacaksanız Binance hesabınıza giriş yapın.
 • Binance hesabınıza giriş yaptıktan sonra “Spot Cüzdanı” kısmından “Tether” bulun. Bulduktan sonra transfer seçeneğine tıklayarak transfer yapacağınız ağı (TRC-20) seçin.
 • Transfer ağını seçtikten sonra karşınıza ne kadar bakiye göndermek istediğiniz çıkacaktır. Transfer yapmak istediğiniz bakiyeyi girin ve işlemi onaylayın.
 • Telefonunuza ve mail adresinize gönderilen kodları girerek transfer işlemini sizin yaptığınızı onaylayın. İşlem kısa sürede tamamlanacak ve transfer hesabınıza geçecektir.

Paribu’dan Binance’ye Tether Transferi Nasıl Yapılır?

Transferi yapmak için Paribu hesabınıza giriş yaptıktan sonra Tether işlemlerini seçmeniz gerekmektedir.

Yapmak istediğiniz Tether transferi için şu adımları takip edin:

 • İlk olarak Binance hesabınıza giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra “Spot Cüzdanı” kısmında bulunan “Tether” panelini kullanmanız gerekecek.
 • Tether paneli içerisinde “YATIR” sekmesini seçtikten sonra yatırma ağı olarak TRC-20 ağını seçin.
 • Seçim işleminin ardından karşınıza TRC-20 ağında transfer yapabileceğiniz size ait Tether adresiniz karşınıza çıkacaktır. Bu adresi kopyalayın.
 • Transfer yapmak istediğiniz borsaya giriş yaparak Tether transfer işlemine başlayabiliriz. Paribu hesabınızdan transfer yapacaksanız Paribu hesabınıza giriş yapın.
 • Paribu hesabınıza giriş yaptıktan sonra “Cüzdan” kısmından “Tether” bulun. Bulduktan sonra transfer seçeneğine tıklayarak transfer yapacağınız ağı (TRC-20) seçin.
 • Transfer ağını seçtikten sonra karşınıza ne kadar bakiye göndermek istediğiniz çıkacaktır. Transfer yapmak istediğiniz bakiyeyi girin ve işlemi onaylayın.
 • Telefonunuza gelen onay kodunu girerek transfer işlemini sizin yaptığınızı onaylayın. İşlem kısa sürede tamamlanacak ve Tether transferi hesabınıza geçecektir.

Binance’den Paribu’ya USDT Gönderme

Binance’dan Paribu’ya Tether transferi yapmak mümkün ancak işlem adımlarını başlatmadan önce dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar var:

 • Tether ağı: Tether (USDT) farklı blok zincirleri üzerinde çalışabilir. Binance’dan transfer ederken hangi Tether ağını (ERC-20, TRC-20, OMNI) kullanacağınızı seçmeniz gerekiyor. Paribu hangi Tether ağlarını desteklediğini kontrol edin ve transferinizde aynı ağ seçeneğini kullanın. Farklı ağları kullanırsanız transfer kaybolabilir. Paribu’nun desteklediği Tether ağları hakkında bilgi için yardım merkezlerine bakabilirsiniz.
 • Transfer ücretleri: Hem Binance hem de Paribu transfer işlemleri için ücret talep edebilir. İşlem başlatmadan önce her iki platformun da ücretlerini kontrol edin.

Transfer işlemine geçmeden önce şu adımları takip edebilirsiniz:

 • Paribu hesabınızda Tether yatırma adresini bulun: Paribu yardım merkezinde Tether yatırma işlemleri ile ilgili rehbere göz atın. Seçtiğiniz Tether ağına göre yatırma adresi farklılık gösterecektir. Adresi kopyalayın.
 • Binance hesabınızda transfer işlemini başlatın: Binance hesabınızda Tether (USDT) seçeneğine gidin ve çekim işlemi başlatın. Transfer destinasyon adresini olarak Paribu’dan kopyaladığınız Tether yatırma adresini yapıştırın. Seçtiğiniz Tether ağının transfer işleminde kullandığınız ağ ile aynı olduğundan emin olun. Transfer miktarını girin ve işlem ücretlerini kontrol ettikten sonra transferi onaylayın.

Transfer işleminin tamamlanması biraz zaman alabilir. Paribu’ya varış süresi ağı ve transfer yoğunluğuna göre değişebilir. Transferin durumunu Paribu hesabınızın işlem geçmişinden takip edebilirsiniz.

Tether Transferi Hangi Ağlar Üzerinden Yapılabilir?

Yapacağınız transfer işlemlerinde kullanılmak üzere birçok farklı ağ ile karşılaşabilirsiniz.

Transfer işlemlerinde tercih ettiğiniz ağ; para transferinin hızını ve para transferinde alınan komisyonu değiştirmektedir. Bundan dolayı genellikle para transferi hızlı ve ucuz olan ağlar tercih edilmektedir. Peki hesabımıza yapacağımız transferlerde hangi ağları kullanabiliriz?

 • TRC-20 ağını USDT yatırma işlemini gerçekleştirmek için kullanabilirsiniz.
 • ERC-20 ağını USDT yatırma işlemini gerçekleştirmek için kullanabilirsiniz.
 • OMNİ ağını USDT yatırma işlemini gerçekleştirmek için kullanabilirsiniz.

TRC-20 ağı şu an için bilinen en hızlı ve en ucuz para transfer ağı olarak geçmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu