Ramazan Ayı Yardımları

Çanakkale Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu

Çanakkale Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu 2024; Çanakkale Belediyesi bolluk, bereket ve yardımlaşma ayı olan ramazan ayında zor durumda olan vatandaşlara yardım etmektedir. Belediye tarafından verilen ramazan yardımından faydalanmak isteyen vatandaşların Çanakkale ili sınırlarında ikamet etmesi ve ihtiyaç sahibi olması gerekmektedir.

Bu yazımızda Çanakkale Belediyesi tarafından zor durumda olan vatandaşlara verilen ramazan yardımı ile ilgili detaylı bilgiler yer almaktadır

Çanakkale Belediyesi Ramazan Yardımı Kimlere Verilir?

Çanakkale Belediyesi tarafından verilen ramazan yardımından faydalanmak isteyen vatandaşların Çanakkale ili sınırlarında ikamet etmesi ve maddi olarak zor durumda olması gerekmektedir.

Ayrıca zor durumda olan eşinden ayrılan kadınlar, gelir durumu asgari ücretin üçte birinden az olan vatandaşlar, afetzedeler, gazi yakınları, şehit yakınları, engelli bireyler ve çalışmayacak durumda olanlar belediye tarafından verilen ramazan yardımından faydalanabilir.

Ramazan yardımına başvuru yapan vatandaşların başvuruları belediye ekipleri tarafından değerlendirilmektedir. Yapılan değerlendirmeler neticesinde ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen vatandaşlar ramazan yardımından faydalanabilecektir.

Çanakkale Belediyesi Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Çanakkale Belediyesi’ne ramazan yardımı başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar farklı yöntemler kullanarak yardım başvurusu yapabilir.

İlk olarak, Çanakkale Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü binasına bizzat giderek veya ikamet ettiği mahalle muhtarlığına başvuru yaparak ramazan yardımı başvurusu yapabilir.

e-Devlet sisteminden de ramazan yardımı başvurusu yapılabilir. Başvuru yapmak isteyen vatandaşlar, https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıklamalıdır. Linke tıkladıktan sonra T.C. kimlik numarası ve e-Devlet şifresi ile sisteme giriş yapmalıdır. Ardından başvuru formunu doldurarak ramazan yardımı başvurusu yapabilir.

Belediyenin web sitesinden de ramazan yardımı başvurusu yapışabilir. Başvuru yapmak isteyen kişiler, https://ulakbel.canakkale.bel.tr/WebBasvuru//#/   linkine tıklayarak başvuru formunu doldurmalıdır.

Çanakkale Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü’ne ait olan 444 17 17 – 1125/1126 iletişim numaralarından ramazan yardımı için başvuru yapılabilmektedir.

Çanakkale Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Formu

Çanakkale Belediyesi tarafından verilen yardımlardan faydalanmak isteyen vatandaşların hangi platformdan başvuru yapılırsa yapılsın doldurulması gereken dilekçe niteliği taşıyan belgedir.

Formda hanede yaşayan kişi sayısı, iletişim bilgileri, adres bilgileri ve gelir durumu gibi birtakım sorular bulunmaktadır. Formda yer alan soruların eksiksiz, doğru ve güncel bilgiler ile doldurması zorunludur.

Formda yazılan bilgilerin doğruluğu ilgili birimler tarafından kontrol edilmektedir. Eksik ve yanlış bilgi beyanında bulunulduğu tespit edilen vatandaşlar ramazan yardımından ve belediye tarafından verilen diğer yardımlardan faydalanamayacaktır.

Çanakkale Belediyesi Ramazan Yardımı Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Çanakkale Belediyesi’ne ramazan yardımı başvurusu yapan vatandaşlar başvuru sonucunu nasıl öğrenebileceğini merak etmektedir. Başvuru sonucunu öğrenmek isteyen vatandaşlar belediye binasına veya ikamet ettiği mahalle muhtarlığına bizzat giderek başvuru sonucunu öğrenebilir. Online olarak da ramazan yardımı başvuru sonucunu öğrenebilmek mümkündür.

e-Devlet sisteminden ramazan yardımı başvuru sonucunu öğrenmek isteyen kişiler, https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıklamalıdır. Linke tıkladıktan sonra T.C. kimlik numarası ve e-Devlet şifresi ile sisteme giriş yaparak başvuru sonucunu öğrenebilir.

Belediyenin web sitesinden de ramazan yardımı başvuru sonucunuzu öğrenebilirsiniz. Web sitesinden sorgulama yapmak isterseniz, https://ulakbel.canakkale.bel.tr/WebBasvuru//#/Status linkine tıklamalısınız.

Belediyeyi arayarak da ramazan yardımı başvuru sonucunuzu öğrenebilirsiniz. Arayarak başvuru sorgulaması yapmak isteyen kişiler, 444 17 17 – 1125/1126 iletişim numaralarını arayabilir.

Çanakkale Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Belediye tarafından verilen ramazan yardımına başvuru yapabilmek için bazı belgeler gerekmektedir. Bu belgeler aşağıda yer almaktadır.

  • Kimlik aslı ve fotokopisi
  • Vukuatlı nüfus kayıt örneği
  • İkametgah belgesi (e-Devlet’ten alınabilir.)
  • Başvuru formu
  • Muhtardan alınacak muhtaçlık belgesi

Çanakkale Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Şartları

Çanakkale Belediyesi tarafından verilen ramazan yardımından faydalanmak isteyen vatandaşların bazı şartları taşıyor olması gerekmektedir. Aşağıda başvuru şartları yer almaktadır.

  • Çanakkale ili sınırlarında ikamet etmek
  • Maddi olarak sıkıntı çekmek
  • İhtiyaç sahibi olmak
  • Bakıma muhtaç olmak
  • Çalışmasına engel durumu olmak

Çanakkale Belediyesi Ramazan Yardımı Nasıl Alabilirim?

Çanakkale Belediyesi’nden ramazan yardımı almak isteyen vatandaşların Çanakkale ili sınırlarında ikamet etmesi ve ihtiyaç sahibi olması gerekmektedir.

Ramazan yardımı almak isteyen vatandaşlar, farklı yöntemler kullanarak belediyeye başvuru yapmalıdır. Yapılan başvurular belediyenin ilgili birimler tarafından incelenmektedir. İhtiyaç sahibi olduğu saptanan vatandaşlar belediye tarafından verilen ramazan yardımından faydalanabilecektir.

Çanakkale Belediyesi Ramazan Yardımı Ne Zaman Dağıtılacak?

Çanakkale Belediyesi tarafından verilen ramazan yardımı, Çanakkale Belediyesi tarafından ramazan ayı gelmeden önce titizlikle hazırlanmaktadır. Ramazan ayından önce hazırlanan ramazan yardımları ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırılacaktır.

BAKINIZ>>> Çanakkale Belediyesi Yardım Başvuru ve Sorgulama

Çanakkale Belediyesi Ramazan Kolisinde Neler Var?

Çanakkale Belediye tarafından verilen ramazan kolisinde, 4 kişilik bir ailenin ramazan ayı boyunca tüketebileceği temel gıda ürünleri bulunmaktadır. Bu ürünler; çay, şeker, un, makarna, erişte, şehriye, kırmızı mercimek, yeşil mercimek, zeytin, reçel ve sıvı yağdır.

Çanakkale Belediyesi Ramazan Gıda ve Erzak Yardımı

Çanakkale Belediyesi yılın her döneminde ihtiyaç sahibi vatandaşlara gıda ve erzak yardımı yapmaktadır. Gıda ve erzak yardımı sayesinde ihtiyaç sahibi vatandaşların temel ihtiyaçları karşılanmaktadır.

Belediye tarafından verilen gıda ve erzak yardımından faydalanmak isteyen vatandaşlar belediyeye veya ikamet ettiği mahalle muhtarlığına müracaat etmelidir. Yapılan başvurular ilgili birimler tarafından incelenmektedir. İhtiyaç sahibi olduğu tespit edilen vatandaşların adreslerine gıda ve erzak yardımı ulaştırılacaktır.

Çanakkale Belediyesi Ramazan Yardımı Telefon Numarası

Çanakkale Belediyesi tarafından verilen ramazan yardımı ile ilgili detaylı bilgi edinmek isteyen vatandaşlar belediyeye ait, 444 17 17 – 1125/1126 Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nü arayarak merak ettiği bütün soruların cevabı öğrenebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu