Ramazan Ayı Yardımları

Konya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu

Konya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu 2024; Konya Büyükşehir Belediyesi ramazan ayında zor durumda olan vatandaşlara ramazan ayında gıda ve erzak yardımı yapmaktadır. Bu yardımlar sayesinde ihtiyaç sahibi vatandaşlar temel ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir.

Aşağıdaki yazımızda Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen ramazan yardımı ile ilgili detaylı bilgiler yer almaktadır.

Konya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımından Kimler Faydalanabilir?

Konya Büyükşehir Belediyesi ramazan kolisi yardım başvurusundan durumu aşağıdaki gibi olan vatandaşlar faydalanabilmektedir.

 • İşsizler
 • Gelir durumunun asgari ücretin altında olan
 • Bakıma muhtaç kişiler
 • Yoksul, zor durumda olan vatandaşlar
 • Herhangi bir geliri olmayan yaşlılar
 • Muhtaç dul kadınlar
 • Kronik hastalığı nedeni ile çalışamayanlar
 • Afetzedeler
 • Engelliler

Konya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Konya Büyükşehir Belediyesi ramazan yardımı başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar farklı yöntemler kullanarak belediyeye başvuru yapmalıdır. Bu yöntemlerden akla ilk geleni belediye binasına bizzat gitmektir.

Belediyeye gitmek istemeyen vatandaşlar , http://www.konya.bel.tr linkine tıklayarak belediyenin web sitesinden online olarak başvuru yapabilir.

E-Devlet sisteminden de ramazan yardımı başvurusu yapılabilmektedir. E-Devlet sistemine ,T.C. Kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yaparak yardım başvurusunda bulunabilirsiniz.

Telefon ile arayarak da ramazan yardımı başvurusunda bulunabilirsiniz. Arayarak başvuru yapmak isteyen kişiler, 444 55 42 numarasını veya ALO144 iletişim hattını arayabilir.

Konya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Formu

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen yardımlardan faydalanmak, isteyen vatandaşların belediye binasına giderek veya online olarak yapılan başvurularda doldurulması gereken belgedir.

Başvuru formunda hanede yaşayan kişi sayısı, iletişim bilgileri, adres bilgileri gibi doldurulması gereken birtakım bilgileri bulunmaktadır. Bu bilgilerin doğru ve güncel doldurulması gerekmektedir.

Başvuru formunda yazılan bilgilerin doğruluğu belediye ekipleri tarafından araştırılmaktadır. Yanlış bilgi veren vatandaşlar ramazan yardımından faydalanamayacaktır.

Konya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu Sorgulama

Konya Büyükşehir Belediyesi ramazan yardımı başvurusu farklı kanallardan sorgulanabilmektedir. Sorgulama yapmak isteyen vatandaşlar, belediye binasına bizzat giderek, belediyeyi arayarak veya online kanallardan yardım başvurusu sonucunu öğrenebilir.

Arayarak sorgulama yapmak isteyen kişiler, belediyeye ait olan 444 55 42 numaralı iletişim hattını veya ALO144 hattını arayabilir.

Online olarak sorgulama yapmak mümkündür. Sorgulama yapmak isteyen kişiler, https://www.konya.bel.tr/ adresinden başvuru sonucunu öğrenebilir.

Konya Büyükşehir Belediyesi ramazan yardımı başvuru sonuçları ortalama 20 günde sonuçlanmaktadır. Başvurusu kabul edilen vatandaşlara SMS veya mail ile dönüş sağlanacaktır.

Konya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Şartları Nelerdir?

Konya Büyükşehir Belediyesi ramazan yardımından faydalanmak için bazı şartların yerine getirilmesi gerekmektedir. Aşağıda yerine getirilmesi gereken şartlar yer almaktadır.

 • Konya il sınırlarında ikamet edenler
 • Maddi olarak sıkıntı çekmek
 • Herhangi bir sosyal güvencesinin olmaması
 • Herhangi bir mal varlığının olmaması

Konya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı İçin Gerekli Belgeler

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen yardımlardan faydalanmak isteyen vatandaşlardan bazı belgeler talep edilmektedir. Talep edilen belgelerin listesi aşağıda yer almaktadır.

 • İkametgah belgesi
 • Muhtardan alınacak muhtaçlık belgesi
 • Engelli ise heyet raporu
 • Başvuru formu
 • Muhtardan alınacak muhtaçlık belgesi
 • Dul, yetim olduğunu kanıtlayacak belgeler

Konya Büyükşehir Belediyesi Nasıl Ramazan Yardımı Alabilirim?

Konya Büyükşehir Belediyesi’nden ramazan yardımı almak isteyen vatandaşların Konya ili sınırlarında ikamet etmesi ve ihtiyaç sahibi olması gerekmektedir.

Ramazan yardımı almak isteyen kişiler, belediyeyi arayarak, online veya belediye binasına bizzat giderek ramazan yardımı başvurusu yapabilir. Başvurular ilgili birimler tarafından incelenmektedir. İhtiyaç sahibi olduğu tespit edilen kişiler ramazan yardımı alabilecektir.

Konya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisinde Neler Bulunur?

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından her yıl dağıtılan ramazan kolisinde ihtiyaç sahibi ailelerin tüketebileceği temel gıda ürünleri bulunmaktadır.

Bu ürünler; kuru fasulye, bulgur, köftelik bulgur, un, yağ, toz şeker, pirinç, nohut, mercimek, peynir, kaşar, mantı, erişte, şehriye gibi temel gıda ürünleri bulunmaktadır.

Ramazan kolisi içinde bulunan gıda ürünleri duruma göre değişiklik göstermektedir.

BAKINIZ >>>> Konya Büyükşehir Belediyesi Yardımı Başvurusu ve Sorgulama

Konya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Ne Zaman Dağıtılacak?

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen ramazan kolisi ramazan ay gelmeden önce ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırılacaktır. Başvuru yoğunluğuna göre ramazan ayı boyunca da yardımlar ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılacaktır.

Konya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Gıda ve Erzak Yardımı

Konya Büyükşehir Belediyesi yılın her döneminde ihtiyaç sahibi vatandaşlara gıda ve erzak yardımı yapmaktadır. Verilen gıda ve erzak yardımı sayesinde ihtiyaç sahibi vatandaşların temel ihtiyacı karşılanacaktır.

Gıda ve erzak yardımı almak isteyen vatandaşlar belediyeye başvuru yapmalıdır. Yapılan başvurular ilgili birimler tarafından değerlendirilmektedir. İhtiyacı olduğu tespit edilen vatandaşlar gıda ve erzak yardımından faydalanabilir.

Konya Büyükşehir Belediyesi İletişim

Konya Büyükşehir Belediyesi’ne yardım başvurusu yapmak isteyen, verilen yardımlardan faydalanmak isteyen veya yardım başvurusu sorgulamak isteyen vatandaşlar, 444 55 42 veya ALO 153 hattını aramalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu