Ramazan Ayı Yardımları

Çorum Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu

Çorum Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu 2024; Çorum Belediyesi, ramazan ayında binlerce ihtiyaç sahibi vatandaşa yardım etmektedir. Belediye tarafından verilen ramazan yardımına başvuru yapmak isteyen vatandaşların Çorum ili sınırlarında ikamet etmesi ve ihtiyaç sahibi olması gerekmektedir.

Aşağıdaki yazımızda Çorum Belediyesi tarafından verilen ramazan yardımından faydalanmak isteyen vatandaşların merak ettiği detaylar yer almaktadır.

Çorum Belediyesi Ramazan Yardımı Kimlere Verilir?

Çorum Belediyesi’nden yardım almak isteyen vatandaşların Çorum ili sınırlarında ikamet etmesi ve ihtiyaç sahibi olması gerekmektedir. Ayrıca belediye tarafından verilen ramazan yardımından şehit aileleri, gazi aileleri, ihtiyaç sahibi vatandaşlar, bakıma muhtaç kişiler, çalışmasına engel durumu olan vatandaşlar ve eşinden ayrılan ihtiyaç sahibi kadınlar faydalanabilir.

Yapılan başvurular ilgili birimler tarafından tarafından değerlendirilmektedir. İhtiyaç sahibi olduğu tespit edilen vatandaşlar, belediyenin verdiği ramazan yardımından faydalanabilecektir.

Çorum Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Çorum Belediyesi, ramazan yardımı başvurusu farklı platformlardan yapılabilmektedir. Başvuru yapmak isteyen vatandaşlar, belediye binasına giderek, belediyeyi arayarak ve e-Devlet sisteminden online olarak başvuru yapabilir.

e-Devlet sisteminden başvuru yapmak isteyen vatandaşlar, https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıklanmalıdır. Linke tıkladıktan sonra T.C. kimlik numarası ve e-Devlet şifresiyle sisteme giriş yapılması gerekmektedir. Sisteme giriş yaptıktan sonra başvuru formu doldurulmalıdır. Başvuru formunda ramazan yardımından faydalanmak istediğinizi belirtmeyi unutmamalısınız.

e-Devlet şifresi olmayan vatandaşlar en yakın PTT şubesine müracaat ederek yeni şifre alabilir.

Belediyeyi arayarak ramazan yardımı başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar, , 0364 225 08 10 numaralı iletişim hattını aramalıdır.

Çorum Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Formu

Çorum Belediyesi tarafından verilen yardımlara başvuru yapmak isteyen vatandaşların doldurması gereken dilekçe niteliği taşıyan belgedir. Başvuru formunun amacı ihtiyaç sahibi vatandaşların durumunun daha erken analiz edilebilmesini sağlamaktır.

Başvuru formunda iletişim bilgileri, kişisel bilgiler, adres bilgisi, hanede yaşayan kişi sayısı ve gelir durumu gibi doldurulması gereken bilgiler yer almaktadır.

Başvuru formunda verilen bilgilerin doğruluğu ilgili birimler tarafından kontrol edilmektedir. Yalan beyanda bulunan vatandaşlar, ihtiyaç sahibi olsa dahi belediye tarafından verilen ramazan yardımından faydalanamayacaktır. Bu nedenle başvuru formunda yazılan bilgilerin doğru olmasına dikkat edilmelidir.

Çorum Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Çorum Belediyesi tarafından verilen ramazan yardımına başvuru yapan vatandaşlar, başvuru sonucunu nasıl sorgulayabileceğiniz merak etmektedir. Başvuru sorgulaması yapmak isteyen vatandaşlar, farklı platformlardan sorgulama yapabilir.

Başvuru sorgulaması yapmadan önce, başvuru tarihinden itibaren en az 15 gün geçmesi beklenmelidir.

Başvuru sonucunu öğrenmek isteyen vatandaşlar, belediyeye giderek, e-Devlet sisteminden veya belediyeyi arayarak başvuru sonucunu öğrenebilir.

e-Devlet sisteminden sorgulama yapmak isteyen vatandaşlar, https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıklamalıdır.

Belediyeyi arayarak başvuru sorgulaması yapmak isteyen vatandaşlar, 0364 225 08 10 numaralı iletişim hattını aramalıdır.

Çorum Belediyesi Ramazan yardımı Başvuru Şartları 

Çorum Belediyesi’nden ramazan yardımı almak isteyen vatandaşların bazı şartları karşılıyor olması gerekmektedir. Aşağıda yerine getirilmesi gereken şartların listesi yer almaktadır.

 • Çorum ili sınırlarında ikamet etmesi
 • İhtiyaç sahibi olması
 • Bakıma muhtaç olması
 • Maddi olarak sıkıntı içerisinde olması

Çorum Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Çorum Belediyesi’nden ramazan yardımı almak isteyen vatandaşların bazı belgeleri belediyeye teslim etmesi gerekmektedir. Talep edilen evrakların listesi aşağıda yer almaktadır.

 • Kimlik fotokopisi
 • İkametgah belgesi
 • Vukuatlı nüfus kağıt örneği
 • İşsiz olan vatandaşlar için işsizlik belgesi
 • Muhtarlıktan alınacak muhtaçlık belgesi
 • Engelli vatandaşlar için heyet raporu
 • Afetzedeler için bu durumu gösterir belge

Çorum Belediyesi‘nden Nasıl Ramazan Yardımı Alabilirim? 

Çorum Belediye’sinden ramazan yardımı almak isteyen vatandaşlar, Çorum ili sınırlarında ikamet etmesi ve ihtiyaç sahibi olması gerekmektedir ihtiyaç sahibi olan vatandaşlar belediyeye veya ikamet ettiği mahalle muhtarlığına başvuru yapmalıdır.

Yapılan başvurular ve ilgili birimler tarafından incelenmektedir. İhtiyaç sahibi olduğu tespit edilen vatandaşlar, belediye tarafından verilen ramazan yardımından faydalanabilecektir. Hazırlanan ramazan paketleri ihtiyaç sahibi vatandaşların ikamet adreslerine ilgili birimler tarafından teslim edilecektir.

Çorum Belediyesi Ramazan Kolisinde Hangi Ürünler Bulunur? 

Çorum Belediyesi tarafından verilen ramazan kolisinde 4 kişilik bir ailenin bir ay boyunca tüketebileceği temel gıda ürünleri bulunmaktadır. Bu ürünler; çay, şeker, un, makarna, şehriye, erişte, nohut, kuru fasulye, bulgur, sıvı yağ ve zeytindir.

Çorum Belediyesi Ramazan Yardımı Ne Zaman Dağıtılır?

Çorum Belediyesi’nin ihtiyaç sahipleri vatandaşlara verdiği ramazan yardımı paketleri ilgili birimler tarafından titizlikle hazırlanmaktadır. Hazırlanan paketler, ramazandan bir ay önce dağıtılmaya başlanır. Başvuru yoğunluğuna göre ramazan ayı boyunca da hazırlanan paketler ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırılır.

BAKINIZ >>> Çorum Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Çorum Belediyesi Ramazan Gıda ve Erzak Yardımı

Çorum Belediyesi yılın her döneminde ihtiyaç sahibi vatandaşlara gıda ve erzak yardımı yapmaktadır. Gıda ve erzak yardımından faydalanmak isteyen ihtiyaç sahibi vatandaşlar, belediyeye veya ikamet ettiği mahalle muhtarlığına müracaat etmelidir.  Belediyeye veya mahalle muhtarlığına giderek başvuru yapmak istemeyen vatandaşlar online olarak da gıda ve erzak yardımı başvurusu yapabilmektedir.

Online başvuru yapmak isteyen vatandaşlar, https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıklamalıdır. Linke tıkladıktan sonra T.C. kimlik numarası ve e-Devlet şifresi ile sisteme giriş yapılmalıdır. Sisteme giriş yaptıktan sonra ise, başvuru formunun doldurulması gerekmektedir. Başvuru formunda gıda ve erzak yardımından faydalanmak istediğinizi belirtmelisiniz

Yapılan başvurular ilgili belediye tarafından değerlendirilmektedir.

Gıda ve erzak yardımı yılın belli dönemlerinde veya tek seferlik olarak ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırılmaktadır .

 Çorum Belediyesi Ramazan Yardımı İletişim Numarası

Çorum Belediyesi’ne yardım başvuru yapmak isteyen ve başvurular hakkında bilgi almak isteyen vatandaşların 036 225 08 10 numaralı iletişim hattını arayarak bilgi edinebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu