Belediye Yardımları

Çorum Belediyesi Yardım Başvurusu ve Başvuru Formu

Çorum Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama 2024; Çorum Belediyesi il sınırları dahilinde yaşayan ve muhtaç, kimsesiz, yaşlı, engelli kişiler gibi gruplara yasal mevzuata uygun hem nakdi hem ayni yardımlar yapan belediyelerden biridir. Barınma, beslenme gibi temel ihtiyaçların yanı sıra eğitim gibi temel haklara da ilişkin yardımları bulunan Çorum Belediyesi yardım başvurusu ile ulaşan vatandaşlara el uzatmaya devam etmektedir.

Çorum Belediyesi yardımları hakkında bilmeniz gerekenleri sizler için rehberimizde derlemiş bulunuyoruz.

Çorum Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

Gıda, giyim, eşya, barınak, sağlık malzemesi gibi farklı kategorilerde yardımları bulunan Çorum Belediyesi, ayrıca bütçe dahilinde gerekli görülen durumlarda nakit desteği de sağlamaktadır. Yardıma muhtaç olup hayatını kendi imkanlarıyla idame ettiremeyenler için her iki yardım türü de son derece değerli ve önemli olmakta, Belediye’nin bu alanda pek çok çalışması bulunmaktadır.

Ayni ve nakdi yardımlar yani para ve eşya yardımları haricinde faaliyet alanında da kampanyaları ve projeleri bulunan Belediye, Çorum Belediyesi yardım başvurusu yapan vatandaşlara sünnet organizasyonu gibi farklı konularda destek vermektedir.

Kadın konuk evleri veya sığınma evi, iftar çadırı gibi farklı yardım alanları da kuran ve bunları sene boyu ya da dönemsel olarak yardım amaçlı işleten Belediye, dinlenme evi ve sosyal mekânları da kurmaktan sorumlu olmakta, bu alanlarda pek çok kişiye ücretsiz dağıtım yapmaktadır. Kardeş Şehir ilişkisi kurulan alanlarda ortak projelerle sene içerisinde yardım ve dayanışma projeleri geliştiren Çorum Belediyesi, böylece il sınırları dışına da yardımlarını ulaştırmaktadır.

Çorum Belediyesi Yardımları Kimlere Verilir?

Ayni ve nakdi yardımların dağıtılmasında yaşlılar, engelliler, çocuklar, kimsesiz ve düşkünlere öncelik tanınmaktadır. Belediyenin yardımlarına başvurmak için elbette öncelikle il sınırları dahilinde ikamet edilmesi gerekmekte, yoksulluk durumuna göre öncelik listesi çıkarılmakta ve ek olarak yeni doğan çocuklara ve annelerine yönelik çalışmalar da bulunmaktadır. Ayni ve nakdi yardımlardan faydalanabilen bir diğer grup da ihtiyaç sahibi ilk, orta, lise ve üniversite öğrencileri olmakta, başarılı öğrencilere ek ödüller verilebilmektedir. Kendisine bakacak kimsesi olmayan yardıma muhtaç kişiler ile yemek ve barınma ihtiyaçlarını farklı nedenlerden dolayı karşılayamayanlar yine öncelikli Çorum Belediyesi yardım grupları dahilindedir.

Günlük ihtiyaçlarını karşılayamayacak durumda olan muhtaç vatandaşlar arasında bir diğer öncelikli kitle de 65 yaş üzeri yaşlı ve kimsesiz kişiler olmakta, bu kişilerin Çankırı Belediyesi yardım başvurusu ile ev temizliği, kişisel bakım gibi hizmetler alması sağlanmaktadır.

Gerekli görülmesi halinde asker, şehit ve gazi ailelerine ayni veya nakdi her türlü yardımda bulunulmakta, herhangi bir şekilde ile gelen ve mağdur olan kişilere de geçici barınma ya da nakdi yardım yapılabilmektedir. Ek olarak yangın, sel, deprem gibi doğal afetlerde de ailelere imkânlar dahilinde eşya, gıda, yakacak, kıyafet, araç,  nakit ve sağlık hizmeti sağlanabilmektedir.

Çorum Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yardım talebinde bulunmak ve Çorum Belediyesi sosyal yardım başvurusu ile sesini duyurmak isteyen vatandaşlar için tüm süreci kolaylaştırmaya çalışan Belediye yetkilileri, sosyal yardım başvuru formu için web sitesinde ilgili sayfayı kullanıcılara açmaktadır. Evden ayrılmadan başvuru yapma imkanı tanıyan bu kolaylaştırıcı sisteme giriş yapmak için http://basvuru.corum.bel.tr/Account/Login linkine tıklayarak yeni bir hesap açmak veya var olan hesaba giriş yapmak gerekmektedir. İlgili hesap bilgilerinin girilmesiyle birlikte forma erişim sağlanmakta, yardım taleplerini değerlendiren yetkililer iletişim bilgilerinden geri dönüş yapmaktadır.

Formu doldurmak veya yetkililerle görüşme sağlayarak soruları yöneltmek için bir diğer seçenek de Beyaz Masa görevlilerini aramak veya Belediye binasını bizzat ziyaret etmektir. Her durumda yetkililer talebi değerlendirdikten sonra direkt gıda yardımında veya yerinde inceleme ile para yardıma karar verebilmektedir.

Ayni veya nakdi yardımların tamamında ve muhtaçlık durumunun tespitinde belediye yetkililerinin gözlemleri esas alınmakta, bu doğrultuda yardımlar tek seferlik veya düzenli olabilmektedir. Daha önce yardım almış olmaksa herhangi bir ek hak doğurmamaktadır.

Çorum Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Pek çok belediyede geçerli olduğu üzere başvuruda bulunan vatandaşların ön değerlendirmesi için Çorum Belediyesi yardım başvuru formu doldurulması gerekmekte, bu forma şahsen binanın ziyaretiyle veya belirtilen web sitesi linkinden ulaşmak mümkün olmaktadır.

Kişilerin kimlik, eğitim, ikamet, aile durumu, sağlık durumu, gelir düzeyi, güncel veya geçmiş iş durumu gibi bilgilerinin sorgulandığı form, yetkililerce incelendikten sonra iletişime geçilmekte, gerekli görülürse bilgilere göre adreste inceleme yapılmaktadır. Bu nedenle bilgilerin doğru ve eksiksiz girişi son derece önemlidir.

Çorum Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Sorgulama sistemine giriş yapmak için yine Belediye’nin kendi resmi web sitesinde bulunan online yardım sekmesine tıklanması ve daha önce yardım başvurusu için belirlenen şifrenin yazılması gerekmektedir. Çorum Belediyesi yardım başvurusu sorgulama işlemleri için bir diğer alternatif de Belediye binasını ziyaret ederek yetkililerle görüşmek olmakta, ancak yoğunluğu önlemek ve daha sağlıklı bilgi almak adına online sistemleri kullanmak daha avantajlı bulunmaktadır.

Çorum Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Yetkililerle görüşme sağlayarak hem Çorum Belediyesi sosyal yardım başvurusu için talepleri iletmek hem de sürece ilişkin bilgi almak için aranabilecek olan numara 0364 225 08 10 şeklindedir. Mesai saatleri dahilinde telefonları yanıtlayarak vatandaşlara yardımcı olan yetkililer, web sitesine giriş yapamayan veya binaya erişim sağlayamayan vatandaşlara önemli bir hizmet sunmaktadır.

Çorum Belediyesi Gıda Yardımı

İhtiyaç sahibi vatandaşların kendilerine verilecek olan yardım malzemelerini alabileceği yer olan Gıda Bankası, pek çok dezavantajlı grubun veya yoksul kişinin ayni yardımlara ulaşmasını sağlamaktadır. Gönüllü ve hayırsever vatandaşlar aracılığıyla sağlanan Gıda Bankası yardımları haricinde Belediye’nin günlük sıcak yemek dağıtımı, aşevi veya iftar evi yemek dağıtımı ve gıda kolisi dağıtımı gibi farklı gıda yardımları mevcuttur.

Çorum Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu

Çorum Belediyesi gıda yardımı başvurusu belediyenin Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülmektedir. Her sene Ramazan ayında ve Kurban bayramında erzak kolisi dağıtan belediye ayrıca maddi durumu kötü ailelere düzenli olarak gıda yardımı yapmaktadır.

Çorum Belediyesi gıda yardımı başvurusu ve erzak kolisi başvuru belediyenin resmi sitesinden yardım formu doldurarak, Bizzat belediye sosyal hizmetler birimine giderek yada muhtar aracılığı ile yapılmaktadır.

Çorum Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu

Çorum Belediyesi Çorum halkına en kaliteli yardım kolisi hizmetlerini veriyor. Çorum Belediyesi yardım kolisi başvurusu belediyeden yapılabiliyor. Belediye binasına gelerek evraklarınızla beraber yardım başvurusunda bulunabilirsiniz.

Bunun yanında Sosyal Hizmetler Müdürlüğü şubelerinden de yapılabiliyor. Ayrıca 153 hatlı numara üzerinden de yardım kolisi başvuru talebinde bulunabilirsiniz. Yardım kolisi başvurunuz onayladıktan sonra evlerinize koli gönderilir. Yardım kolisi her ay ev belli bir günde ihtiyaç sahiplerinin evlerine gönderilir. Yardım kolisinin içinde temel gıda malzemeleri yer alıyor.

Çorum Belediyesi Erzak Yardımı Başvurusu

Türkiye’nin en önde gelen belediyelerden birisi de Çorum Belediyesidir. Çorum Belediyesi erzak yardımı başvurusu belediyenin resmi mercilerinden yapılıyor. Ayrıca Gönül Kapısı iletişim hattı 153 üzerinden de yardım başvurusu taleplerinizi iletebilirsiniz. Erzak yardımı kapsamında vatandaşlara birçok temel ihtiyaç gıdası yardımı yapılıyor. Yağ, süt, un, ekmek, çay, şeker, pirinç, makarna, şampuan, sabun gibi gıdaların ve ürünlerin erzak yardımını Çorum Belediyesi sizlere yapıyor.

Erzak yardımı başvurusunda yararlanmak için ilgili belgelerinizle yetkili kurumlara taleplerinizi iletmeniz gerekiyor. Yardım başvurusu yapmadığınız taktirde hiçbir şekilde erzak yardımından yararlanamazsınız!

Çorum Belediyesi Yardım Kartı Başvurusu

İhtiyaç sahibi vatandaşlara belediyeler tarafından verilen yardım kartları ihtiyaç sahibi kişilerin bütün ihtiyaçlarını karşılamak için oluşturulmuştur. Çorum Belediyesi yardım kartı başvurusu belediyenin kurumlarından yapılıyor. Yardım kartı başvurunuzun olumlu sonuçlanması için tüm evraklarınızın eksiksiz olarak başvuru esnasında olması gerekiyor. Evraklarınızın eksikliğinde başvurunuz olumsuz sonuçlanır. Fakirlik belgesi başvurunuzun olumlu sonuçlanması için oldukça önemli bir belge konumundadır.

Dolayısıyla fakirlik belgesine sahip olan kişiler başvurularda bir adım önde yer alıyor. Yardım kartı başvurusu işlemleriniz yaklaşık 20 gün ile 30 gün arasından gerçekleşir. 30 günlük süre sonunda belediyenin iletişim hizmetlerini arayarak başvurunuzun sonucunu öğrenebilirsiniz. Ayrıca başvurunuzu gerçekleştirdikten sonra belediye denetçileri evlerinize gelerek gerekli denetimleri yapacaktır.

Çorum Belediyesi Süt Yardımı Başvurusu

Çorum bölgesinde yaşayan birçok ihtiyaç sahibi vatandaş bulunuyor. Bu vatandaşlardan bazı yeni doğum yaparak süt yardımına ihtiyaç duyuyor. Çorum Belediyesi süt yardımı başvurusu çocuklu vatandaşlara özel olarak sunulan bir hizmettir.

Başvuru işlemlerinizi belediye binasından gerçekleştirebilirsiniz. Belediye binasından başvuru işlemlerinizi gerçekleştirdikten sonra 40 günlük bir zaman içerisinde sonuçlarınız sizlere bildirilecektir. Bu süreç zarfında belediye denetim görevlileri evlerinize gelerek denetimlerde bulunacaktır. Başvurunuz olumlu sonuçlandıktan sonra belediye görevlileri tarafından her ay düzenli olarak ücretsiz süt yardımı alacaksınız!

Çorum Belediyesi Hoş Geldin Bebek Başvurusu

Çorum Belediyesi, yeni doğan bebekleri ve ailelerini tebrik etmek ve onlara destek olmak amacıyla “Hoş Geldin Bebek” uygulaması yürütmektedir. Bu uygulama kapsamında, yeni doğan bebek sahibi olan ailelere içerisinde battaniye, bebek bezi, ıslak mendil, mama kaşığı, biberon gibi ürünlerin bulunduğu hediye çantası takdim edilmektedir.

Hoş Geldin Bebek başvurusu, Çorum Belediyesi’nin online başvuru sistemi üzerinden yapılabilmektedir. Başvuru yapmak için öncelikle Çorum Belediyesi’nin web sitesine giriş yapmanız ve “Online Başvuru” sekmesine tıklamanız gerekmektedir. Ardından, “Hoş Geldin Bebek” başvuru formunu doldurarak başvurunuzu yapabilirsiniz.

Hoş Geldin Bebek başvurusu için herhangi bir şart aranmamaktadır. Çorum Belediyesi’nin sınırları içerisinde ikamet eden ve yeni doğan bebek sahibi olan tüm aileler bu uygulamadan yararlanabilmektedir.

Hoş Geldin Bebek başvurusu ile ilgili detaylı bilgi için Çorum Belediyesi’nin web sitesini ziyaret edebilir veya Çorum Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne ulaşabilirsiniz.

Çorum Belediyesi Hoş Geldin Bebek Başvuru Formu

Bu projeden yararlanmak isteyen ailelerin, Çorum Belediyesi’nin resmi web sitesinden veya mobil uygulamasından “Hoş Geldin Bebek Başvuru Formu”nu doldurması gerekiyor. Başvuru formunda, anne ve baba adı, TC kimlik numarası, adres, telefon, e-posta, doğum tarihi ve cinsiyet gibi bilgiler isteniyor. Başvuru formu doldurulduktan sonra, belediyenin ilgili birimleri ailelerle iletişime geçiyor ve hediye paketini teslim ediyor.

Çorum Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu

Çorum Belediyesi sosyal yardım başvurusu işlemleri belediye mercilerinde yapılıyor. Aynı zamanda Gönül Kapısı hizmet kanalı aracılığıyla da sosyal yardım başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. 153 telefon hattı sosyal yardım başvurularında bulunmanız için oluşturulmuştur.

Sosyal yardım başvurusu işlemleri 30 ile 50 günlük bir zaman aralığında sonuçlanıyor. Yaklaşık 2 aylık bir süreç sonunda yardım başvurunuzun sonucunu belediye iletişim numarası üzerinden öğrenebilirsiniz!

Çorum Belediyesi Maddi Yardım

Çorum Belediyesi gerekli gördüğü takdirde tek seferlik veya düzenli şekilde maddi yardım yapmakta, Çorum Belediyesi para yardımı için genellikle alışverişlerde geçerli kupon veya çekler kullanılmaktadır. Kişilerin marketten kendi belirlediği ihtiyaçlarını kendi bütçesine göre seçebilmesine imkan tanıyan bu yardımların yapılması için öncelikle ihtiyaç sahiplerinin adresinde değerlendirilmesi gerekmektedir.

Çorum Belediyesi Maddi Yardım Başvurusu

Çorum Belediyesi her yıl ihtiyaç sahibi vatandaşlarına maddi yardım desteği veriyor. Çorum Belediyesi maddi yardım başvurusu Gönül Kapısı hattı üzerinden gerçekleşir. Gönül Kapısı hattı 153 telefon numarasından oluşur. Bu numarayı arayarak maddi yardım başvurusunda bulunabilirsiniz.

Ayrıca başvurularınızı belediye merkezinden de yapabilirsiniz. Başvuru talebiniz işleme alındıktan sonra Çorum Belediyesi denetçileri evlerinize gelerek denetimlerini gerçekleştirecektir.

2 Yorum

  1. Madurum esim calismiyodu 1 senedir daha yeni basladi luften yardim edin cocugumun sutunu alamıyorum faturalirim birikti mati manevi cok zor durumdayim cok borcumuz var cocuklarimin ihtiyacini gideremiyorum okulda aciliyo cocugumun defterini kalemini alamiyorum

  2. İcra dan dolayı mağdur oldum. +3tane kredi ödüyorum. Faturalarımı ödeyemiyorum.çok mağdurum. Hiç bişey alamıyorum. Mağdurum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu