Devlet Yardımları

Diyanet Vakfı Nakdi Para Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Kimlere Verilir?

Diyanet Vakfı Nakdi Para Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Kimlere Verilir? Diyanet Vakfı her yıl düzenli olarak zor durumda olan vatandaşlara çeşitli yardımlar yapmaktadır. Diyanet Vakfı tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlara verilen yardımlardan biri de nakdi yardımlardır.

Aşağıdaki yazımızda Diyanet Vakfı’na yardım başvurusu yapacak olan kişilerin yardım talebi ile ilgili merak ettiği soruların cevabı yer almaktadır.

Diyanet Vakfı Nakdi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Diyanet Vakfı nakdi yardım başvurusunun nasıl yapılacağı merak edilmektedir. Diyanet Vakfı nakdi yardım başvurusu yapmak isteyen vatandaşların herhangi bir yere bizzat gitmesine gerek yoktur.

İhtiyaç sahibi vatandaşlar online olarak Diyanet Vakfı’na nakdi yardım başvurusu yapabilecektir. Online olarak başvuru yapmak isteyen ihtiyaç sahibi vatandaşlar Diyanet Vakfı’nın resmi web sitesinde giriş yaparak başvuru yapmalıdır.

Yardım başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar Diyanet Vakfı’nı arayarak da yardım talebinde bulunabilecektir.

Diyanet Vakfı Para Yardım Başvuru Formu

Diyanet Vakfı tarafından verilen yardımlara başvuru yapacak olan kişilerin doldurması gereken formdur. Başvuru formunda başvuru yapan kişiye ait olan hanede yaşayan kişi sayısı, gelir durumu, adresi ve iletişim bilgileri gibi sorular yer almaktadır. Başvuru yapacak olan kişiler başvuru formunu eksiksiz ve doğru doldurması gerekmektedir. Formda eksik ve yanlış bilgi girişi yapılan vatandaşların başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır.

Başvuru formunda yazılan bilgilerin doğruluğu ilgili birimler tarafından incelenmektedir. Formda yanlış veya eksik bilgi veren vatandaşlar yardımlardan faydalanmaya hak kazansa dahi bu hakkı geçersiz sayılacaktır. Bu nedenle başvuru formunu doldururken dikkatli doldurmalısınız.

Diyanet Vakfı Nakdi Yardım Sorgulama

Diyanet Vakfı’na nakdi yardım başvurusu yapan vatandaşlar tarafından başvurunun nasıl sorgulanacağı ve takibinin nasıl yapılacağını merak edilmektedir. Sorgulama ve başvuru takibi yapmak isteyen vatandaşlar farklı yöntemler kullanarak başvuru sorgulaması yapabilecektir.

Diyanet Vakfı yardım başvurusu sorgulaması yapmak isteyen vatandaşlar kurumun resmi web sitesinden sorgulama yapabilecektir.

Online olarak sorgulama yapmak isteyen vatandaşlar veya yapmayacak olan vatandaşlar vakfı arayarak da başvuru sorgulaması yapabilecektir.

Başvuru sorgulaması yapmak için başvuru tarihinden itibaren birkaç hafta geçmesini beklemelidir. Başvuru sonuçlarının süresi başvuru yoğunluğuna göre değişmektedir.

Diyanet Vakfı Nakdi Yardım Kimlere Verilir?

Diyanet Vakfı nakdi yardımları ihtiyaç sahibi vatandaşlara verilmektedir.  Nakdi yardımlardan eşinden ayrılan kadınlar, öğrenciler, gazi aileleri, şehit aileleri, engelliler ve bakıma muhtaç kişiler faydalanabilecektir. Nakdi yardımların amacı ihtiyaç sahibi vatandaşlar ile durumu iyi olan vatandaşlar arasında fırsat eşitliğinin sağlanmasıdır. Bu yardımlar sayesinde ihtiyaç sahibi vatandaşlar daha rahat bir yaşam sürecektir.

Nakdi yardımlardan faydalanacak olan vatandaşlar ilgili birimler tarafından incelenip ihtiyaç sahibi tespit edilirse faydalanabilecektir.

Diyanet Vakfı Nakdi Yardım Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Diyanet Vakfı’na yardım başvurusu yapacak olan vatandaşlardan bazı belgeler talep edilmektedir. Belgelerin talep edilmesinin nedeni başvuru yapan kişinin gerçekten ihtiyaç sahibi olup olmadığının tespit edilmesidir. Aşağıda Diyanet Vakfı’na yardım başvurusu yapacak olan vatandaşlardan talep edilen belgelerin listesi aşağıda yer almaktadır.

 • Kimlik kartı
 • Maaş bordosu
 • İkametgah belgesi
 • Oturdukları ev kira ise kira kontratı, kira değilse tapu belgesi

Diyanet Vakfı Nakdi Yardım Miktarı Ne Kadar?

Diyanet Vakfı’na nakdi yardım başvurusu yapan vatandaşlar verilecek olan yardım ücretinin ne kadar olduğunu merak etmektedir. Diyanet Vakfı tarafından verilen nakdi yardımların miktarı kuruma yapılan yardımlara göre ve kime verileceğine göre değişmektedir. Vakıf tarafından öğrencilere verilen nakdi yardım miktarı farklı iken, ihtiyaç sahibi vatandaşlara verilen nakdi yardım miktarı farklıdır.

Diyanet Vakfı nakdi yardım başvuru sonucu olumlu olan vatandaşlara yardım miktarı ile ilgili bilgilendirme yapılacaktır.

Diyanet Vakfı Nakdi Yardım Başvurusu İletişim

Diyanet Vakfı’na yardım başvurusunda bulunmak isteyen veya yardım başvuruları ile ilgili detaylı bilgi almak isteyenler 0312 416 90 00 numaralı iletişim hattını arayarak ya da +90 530 918 19 75 numaralı WhatsApp destek hattına yazarak merak ettiği konular ile ilgili bilgi edinebilecektir.

7 Yorum

 1. Kiracıyım 2 tane küçük çocugum var bn ev hanımıyım bi eşim calışyor onunda maaşı bize yetmiyor kiraya fatulara gidiyor elde bisey kalmiyor cocukalrima dogru düzgün bişey alamiyom

 2. Evde 7 kişiyiz 3 Tan öğrenci var ihtiyaçlarını var iki tane bebek var elektrik doğalgaz su ödymyorum çok zor durumdayım sizde yardım istiyorum bebek için çocuklarım ihtiyacı için eşim inşaatçı çalışmıyor kırtasiye okulu ihtiyacılr alamıyorum 3 Tan öğrenci var ihtiyaçlarını var iki tane bebek bezi süt alamıyorum

 3. 6 kişilik aileyiz 3’ü öğrenci uzun zamandır işsizim. Ayrıca borcum var. Depremin araya girmesiyle çalışmama durumum devam ediyor.nakdi yardım daleb ediyorum.

 4. İyi günler efendim ben Kahramanmaraş tan yazıyorum efendim çalışmıyorum zor durumdayim gıda yardımına ihtiyaçim var efendim sizden ricam gıda yardımı alabilir miyim

 5. Mrblar kiraciyim 2 çocuğum var eşim tek asgiri ücret le çalışıyo aldığı kira ve faturalara dahi yetmiyo geriye bisey kalmayı çocuklarıma bisey alamıyorum ben kendim ev hanımıyım 7 aylık bebeğim kızım 3 yasinda

 6. Ben reynauld sendromu hastasıyım ağır işlerde çlışamiyorum hafif işlerde yevmiye bulursam gidiyorum kiracıyım
  Eşim doğum yaptı ikimizde çalışamiyoruz kiracıyız yardımınızı saygılarımla

 7. Demremde eşim caliştıgı işi kaybetti issizlık maaşi almaya başladı oda 3000lira cıkdı 3 cocugum var bezmama islak mendil ihtiyacım var acil. Yardimci olursanız sevinirim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu