Finans

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar (Hemen Hesapta)

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar 2024; Kredi alma işlemleriyle sayesinde finansal işlemlerinizi kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede ihtiyaçlarınızı kolayca giderebilirsiniz. Eğitim, konut, taşıt, ihtiyaç, alışveriş, tatil gibi çeşitli konularda kredi çekiminizi tamamlayabilirsiniz.

Çeşitli prosedürler ve kurallar çerçevesinde kredi verme işlemini gerçekleştirmektedir. Bu prosedürler arasında vatandaşları zor durumda bırakan durum gelir belgesidir. Gelir belgenize göre bankadan alacağınız tutar değişiklik göstermektedir. Bazı ihtiyaç sahiplerine ise kredi alması engellenmektedir. Gelir belgesiz kredi almanın yolları nelerdir, gelir belgesi nedir, nasıl gerçekleştirilir gibi sorularla sıklıkla karşılaşmaktayız. Sık sorulan yanıtlarını yazımızda bulabilirsiniz. Ayrıca gelir belgesiz kredi almasını sağlayan bankaları detaylıca yazımızda bulabilirsiniz.

Gelir Belgesiz Kredi Başvurusu

Ülkemizde kredi ihtiyacı olan kişiler son dönemlerde artmıştır. Bu kişiler bankalara gelerek kredi alma talebinde bulunmaktadır. Talep oluşturmak için çok sayıda belgeyi hazırlaması gerekmektedir. Özellikle bazı belgelere kredi alıp almamasını belirleyen başlıca özelliğe sahiptir.

Kredi başvurularında olmazsa olmaz belgenin başında gelir belgesi bulunmaktadır. Gelir oranınıza göre siteden alacağınız kredi limiti belirlenmektedir. Bazı kullanıcıların kredi alma talebi ise onaylanmamaktadır. Vatandaşlar gelir belgesine ibraz etmeyen bankalar arayışındadır. Bazı bankalarda gelir belgesiz kredi sistemi devreye girmektedir.

Bankalarda gelir belgesiz kredi seçenekleri son dönemlerde artırılmıştır. Maaş bandronuz, yıllık cironuz, sabit kiralarınız gibi gelirlerinizi belgelemeniz istenmemektedir. Kısa sürede bankalardan kredi talebi oluşturabilirsiniz. Krediniz hesabınıza yatırıldığında finansal anlamda rahatlayabilirsiniz. Gelir belgesiz kredi seçenekleri farklı adlarla bankalarda bulunabilmektedir. Kredi türlerinin şartlarına detaylıca bakmalısınız.

Gelir Belgesiz Kredi Nasıl Çekilir?

Bankalarda gelir belgesine bakmadan kredi fırsatları sunabilmektedir. Gelir belgesiz kredi seçeneğiyle maaş bandonuza bakılmaksızın para alabilirsiniz. Ev hanımları, serbest meslek sahipleri, öğrenciler gibi sigortalı çalışmayan kişiler tarafından sıklıkla tercih etmektedir. Aynı zamanda gelir belgesi çıkarmak istemeyen vatandaşlarda kısa sürede krediden yararlanabilmektedir. Peki, gelir belgesiz kredi nasıl gerçekleştirilir?

Gelir belgesiz kredi çekmek için deneyeceğiniz ilk yöntemlerden biri bankanın mobil uygulaması üzerinden başvuru yapmaktır. Mobil bankacılık üzerinden gelir belgesiz anında 100.000 TL kadar kredi çekmeniz mümkün.

SGK olmayan ve sigortalı çalışmayan kişi gelir belgesiz kredi çekmek için CEPTETEB, MobilDeniz ve Enpara mpbil uygulamalarını telefonunuza indirerek şubeye gitmeden ve gelir belgesi sunmadan anında 100.000 TL kadar kredilerini hemen kullanabilir.

Gelir Belgesiz Kredi Çekilebilir Mi

Gelir belgesiz kredi çekilebilir mi sorusuna cevap vermek gerekirse özellikle öğrenciler ve sigortasız çalışanalar sıklıkla bu sorunun cevabını araştırmaktadırlar. Gelir belgesi olmadan kredi çekmeniz mümkün. Kredi kartı sahibi olan ve düzenli olarak kredi kartı kullanan biri kredi puanını yükseltmesi halinde gelir belgesi olmadan kolaylıkla kredi çekebilir.

Kredi çekmek için gelir belgesi olumlu olarak etki etmesine karşın gelir belgesi olmayan ancak düzenli olarak banka kredi kartı ödeyen ve sicili temiz olan biri rahat şekilde kredi çekebilir.

Gelir Belgesiz Ne Kadar Kredi Alabilirim

Gelir belgesiz kredi çekmek isteyen biri ne kadar kredi çekebilir sorusuna cevap vermek gerekirse gelir belgesiz çekebileceğiniz kredi miktarı bankadan bankaya değişiklik göstermesine karşın şuan için en yüksek limit 100.000 TL ile sınırlıdır. Daha yüksek oranda kredi çekmek isteyen gelir belgesi olmayan biri bankaya ipotek vermek zorundadır.

Gelir Belgesiz Kredi Şartları ve Koşulları

Gelir belgesi kredi şartları bankadan bankaya değişiklik göstermektedir. Ancak bazı bankalar gelir belgesiz kredi için sadece ödeme düzenine ve kredi puanınıza bakarken bazı bankalar sizden evinizi kira olup olmadığı ve başka bankalara olan borcunuzu sorgulayabilir.

Gelir belgesiz kredi şartları arasında mutlaka olması gereken şartlar ise;

  • 18 yaşından büyük olmak
  • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak
  •  Findeks kredi notlu mutlaka 1300 puanın üstünde olmalıdır
  • Mutlaka gelir belgesi kredi veren bankada vadesiz hesabınız olmalıdır
  • Başvuruyu mobil bankacılık üzerinden yapmalısınız

Gelir Belgesiz Kredi Ev Hanımları

Gelir belgesiz kredi ev hanımları özel seçenekleri bulunmaktadır. Ancak bu durum çok istisnalı bir durumdur. Ev hanımların yüksek tutarlı kira girişleri veya kar payı ortaklıkları olması gerekmektedir. Gelirleri sabit ev hanımlarına gelir belgesiz kredi çıkma olasılığı yüksektir. Ev hanımlara verilen krediler düşük limitlidir. Ev hanımlarına düzenlenen daha cazip kredi seçenekleri bulunmaktadır. Düzenlenen özel kredileri bankaların sayfalarından kolayca inceleyebilirsiniz.

BAKINIZ >> Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

Kredi ihtiyacı olan kişiler gelir belgesiz kredi veren bankalar ve şartlarını merak etmektedir. Gelir belgesine ibraz etmediğinden dolayı kredi işlemleriniz hızlı gerçekleştirilebilmektedir. Müşterisi olduğunuz bankadan kredi onaylanması daha yüksek olasılıktadır. Onayladığı takdirde hesabınızda parayı anında görebilirsiniz. Türkiye İş Bankası, Ziraat Bankası, Vakıfbank, Denizbank, ING Bank, Akbank ve CEPTETEB sayesinde gelir belgesi göstermeden kredi çekebilirsiniz.

Kredi limitleri en fazla olan bankalar ise Vakıfbank, Ziraat ve Türkiye İş Bankasıdır. Geri ödeme tutarınız ödeme sıklığınıza ve miktarına göre değişiklik göstermektedir. Kredi alma özellikleri bankadan bankaya değişiklik göstermektedir. Bankalar hakkında kredi alma koşulları, limitleri ve istenen ek belgeleri yazımızda paylaştık. Bankaları karşılaştırarak en avantajlı seçeneği bulabilirsiniz.

ING Bankası Gelir Belgesiz Kredi

ING Bankası müşterileri gelir belgesi göstermeden 50’ bin TL kadar kredi çekebilmektedir. Bu kredi türünü e-Kredi kampanyasında bulabilirsiniz. Ödeme koşullarında ise en fazla 36 aya kadar vade farkı verebilmektedir. Faiz oranları yüzde 1.54 oranındadır. Ödeme tablonuzu site üzerinden çıkarabilirsiniz. Kredi tutarı ve vade sayısını girerek aylık ödenmesi istenen tutarları hesaplayabilirsiniz. Sizin için en uygun vade farkını seçerek talepte bulunabilirsiniz. ING bankası kredi notu değerlendirmesi istenilen aralıklarda değilse talebiniz geçersiz sayılmaktadır.

Türkiye İş Bankası Gelir Belgesi Kredi

Türkiye İş Bankası hem müşterilerine hem de diğer banka kullanıcılarına gelir belgesiz kredi imkanı sunmaktadır. Ancak kullanıcılardan istenilen şartlar farklılık gösterebilmektedir. Müşterilerinden sadece SGK hizmet döküm bilgisini istemektedir. Eğer SGK işte çalışmıyorsa yazımızda istenilen diğer belgeleri sunabilmektedir. Banka kullanıcı değilseniz kredi not ortalamalarınız, kimlik bilgileriniz ve SGK çalışma süreleriniz istenmektedir. SGK çalışması bulunmayan kişilerde güncel istenilen evrakları banka sitesinde bulabilirsiniz.

Ziraat Bankası Gelir Belgesiz Kredi Başvurusu

Devlet bankalarından biri olan Ziraat Bankası gelir belgesiz kredi veren bankalardan biridir. 36 aya kadar gelir belgesi kredi limiti ise 30.000 TL’dir. Ziraat Mobil uygulaması üzerinden hemen hızlıca gelir belgesiz kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu