Ramazan Ayı Yardımları

Giresun Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu

Giresun Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu 2024; Giresun Belediyesi bolluk, bereket ve yardımlaşma ayı olan ramazan ayında ihtiyaç sahibi vatandaşlara ramazan paketi yardımı yapmaktadır. Bu yardımlardan faydalanmak isteyen vatandaşların Giresun ili sınırlarında ikamet etmesi herhangi bir yerden gelirinin olmaması ve ihtiyaç sahibi olması gerekmektedir.

Aşağıdaki yazımızda Giresun Belediyesi tarafından verilen ramazan yardımıyla ilgili detaylı bilgiler yer almaktadır.

Giresun Belediyesi Ramazan Yardımı Kimlere Verilir?

Giresun Belediyesi ramazan yardımı herhangi bir sağlık nedeniyle çalışamayan kişilere, düzenli geliri olmayan vatandaşlara, eşinden ayrılan kadınlara, engelli bireylere, gazi ve şehit ailelerine verilir.

Yardımlardan faydalanmak isteyen vatandaşların belediyeye veya mahalle muhtarlığına müracaat etmesi gerekmektedir. Yapılan başvurular sonucunda ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen vatandaşlar belediyenin verdiği ramazan yardımından faydalanabilecektir.

Giresun Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Giresun Belediyesi ramazan yardımı başvurusu nasıl yapılır? sorusunun cevabı Giresun ilinde ikamet eden vatandaşlar tarafından araştırılmaktadır. Yardım başvurusu yapmak isteyen vatandaşların ilk aklına gelen başvuru yöntemi belediye binasına bizzat gitmektir. Belediye binasında gitmek istemeyen vatandaşlar veya gitme imkanı olmayan vatandaşlar e -Devlet sisteminden veya belediyenin web sitesinden ramazan yardımı başvurusu talebinde bulunabilir.

e-Devlet sisteminden ramazan yardımı başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar, https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıklamalıdır. Ardından T.C. kimlik numarasını e-Devlet şifresini yazarak sisteme giriş yapmalıdır. Sisteme giriş yaptıktan sonra başvuru formunun doldurulması gerekmektedir. Başvuru formunda ramazan yardımından faydalanmak istediğinizi belirtmeyi unutmayınız.

Belediyenin web sitesinden de ramazan yardımı başvurusu yapılabilmektedir. Başvuru yapmak isteyen vatandaşlar, https://www.giresun.bel.tr/iletisim linkine tıklanmalıdır Linke tıkladıktan sonra başvuru formunun doldurulması gerekmektedir Başvuru formunda ramazan yardımından faydalanmak istediğinizi belirten bir açıklama yazabilirsiniz.

Giresun Belediyesi’ni arayarak ramazan yardımları hakkında bilgi edinebilmeniz mümkündür. Arayarak bilgi edinmek isteyen vatandaşlar, 444 40 28 numaralı iletişim hattından veya ALO153 Beyaz Masa iletişim hattından yetkililer ile görüşebilir.

Giresun Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Formu

Giresun Belediyesi’ne yardım başvurusu yapmak isteyen vatandaşların doldurması gereken dilekçe niteliği taşıyan belgedir.

Başvuru formunda hanede yaşayan kişi sayısı, iletişim bilgileri, adres bilgileri, gelir durumu, gibi bilgiler yer almaktadır. Formda yazılan bilgilerin eksik ve eksiksiz ve doğru doldurulması başvuru yapan vatandaşların başvurusunun olumlu sonuçlanması için önemlidir.

Güncel olmayan veya yalan beyanda bulunan vatandaşların yardım başvurusu kabul edilmeyecektir. Ayrıca bu kişiler belediyeden herhangi bir yardım aldıysa tazminatıyla geri ödemek durumunda kalacaktır.

Giresun Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru sorgulama

Giresun Belediyesi’ne başvuru yapan vatandaşlar, başvuru sonucunun nasıl öğreneceğini araştırmaktadır. Başvuru sorgulaması yapmak isteyen vatandaşlar, belediye binasına bizzat giderek, belediyeye arayarak veya online olarak sorgulama yapabilir.

E-Devlet sisteminden başvuru sorgulaması yapmak isteyen vatandaşlar, https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıklamalıdır. Linke tıkladıktan sonra T.C. kimlik numarası ve e-Devlet şifresiyle sisteme giriş yapılmalıdır. Ardından başvuru formunu doldurarak ramazan yardımından faydalanmak istediğinizi belirtebilirsiniz

Belediyeyi arayarak da ramazan yardımı başvurusu sorgulaması yapılabilir. Arayarak sorgulama yapmak isteyen vatandaşlar, 444 40 28 numaralı iletişim hattını aramalıdır.

Giresun Belediyesi’nden Nasıl Ramazan Yardımı Alabilirim?

Giresun Belediyesi’nden ramazan yardımı almak isteyen vatandaşlar, Giresun ili sınırlarında ikamet etmeli ve ihtiyaç sahibi olmalıdır. Bu şartları yerine getiren vatandaşlar, ikamet ettiği mahalle muhtarlığına veya belediye binasına bizzat giderek yardım başvurusunda bulunabilir. Yapılan başvurular ilgili birimler tarafından incelenmektedir. Gerçekten ihtiyaç sahibi olduğu saptanan vatandaşlar, belediyenin verdiği ramazan paketinden faydalanabilecektir.

Giresun Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Şartları

Giresun Belediyesi’nden ramazan yardımı almak isteyen vatandaşların Giresun ili sınırlarında ikamet etmesi, maddi olarak sıkıntı içerisinde olması, herhangi bir yerden gelirin olmaması, gazi ve şehit ailesi yakını olması gerekmektedir.

Belirtilenler dışında özel durumu olan vatandaşlar, belediyenin verdiği ramazan yardımından faydalanabilir.

Giresun Belediyesi Ramazan Yardımı Ne Zaman Dağıtılacak?

Giresun Belediyesi tarafından verilen ramazan yardımı, ramazan ayından bir ay önce titizlikle hazırlanmaktadır. Hazırlanan ramazan paketleri ihtiyaç sahibi vatandaşların ikamet ettiği adreslere ramazandan bir ay önce ulaştırılır. Başvuru yoğunluğuna göre ramazan ayı boyunca da ihtiyaç sahibi vatandaşlara hazırlanan ramazan paketleri ulaştırılır

Giresun Belediyesi Ramazan Kolisinde Neler Bulunur?

Giresun Belediyesi’nin verdiği ramazan kolisinde 4 kişilik bir ailenin, ramazan ayı boyunca tüketebileceği temel gıda ürünleri bulunmaktadır. Bu ürünler pirinç, çay, şeker, zeytin, makarna, erişte, Ayçiçek yağı, kırmızı mercimek ve bulgurdur.

Giresun Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Giresun Belediyesi’ne ramazan yardımı başvurusu yapacak olan vatandaşlardan bazı belgeler talep etmektedir.

Bu belgelerin talep edilmesinin amacı başvuru yapan vatandaşın gerçekten ihtiyaç sahibi olup olmadığının analiz edilmesini sağlamaktır. Aşağıda gerekli belgelerin listesi yer almaktadır başvuru formu

  • İkametgah belgesi
  • Vukuatlı nüfus kayıt örneği
  • Kimlik aslı ve fotokopisi
  • Muhtardan alınacak muhtaçlık belgesi

Giresun Belediyesi Ramazan Gıda ve Erzak Yardımı

Sosyal belediyecilik anlayışını benimseyen belediyelerden biri de Giresun Belediyesi’dir. Giresun Belediyesi yılın belirli dönemlerinde ihtiyaç sahibi vatandaşlara gıda ve erzak yardımı yapar.

Gıda ve erzak yardımından faydalanmak isteyen vatandaşların belediyeye başvuru yapması gerekmektedir.

Ayrıca e-Devlet sisteminden de gıda ve erzak yardımı başvurusu yapılabilmektedir. Başvuru yapmak isteyen vatandaşlar, https://www.turkiye.gov.tr/aile-ve-sosyal-hizmetler-sosyal-yardim-basvuru-hizmeti linkine tıklamalıdır. Ardından sisteme giriş yaparak gıda ve erzak yardımından faydalanmak istediğini belirtmelidir.

BAKINIZ >>> Giresun Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Giresun Belediyesi Ramazan Yardımı İletişim

Belediyeyi arayarak ramazan yardımı başvurusu yapmak, başvurusu sorgulaması yapmak ve yardımlar hakkında bilgi almak isteyen vatandaşlar, 444 40 28 numaralı iletişim hattını veya ALO 153 Beyaz Masa iletişim hattını aramalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu