Ramazan Ayı Yardımları

Sivas Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu

Sivas Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu 2024; Bereketin, bolluğun ve paylaşmanın yoğun bir şekilde yapıldığı ramazan ayında, Sivas Belediyesi ihtiyaç sahibi ailelere yönelik çeşitli çalışmalar yapmaktadır. Belediye ihtiyaç sahibi ailelere ramazan ayında, ramazan kolisi dışında nakdi yardımla da bulunmaktadır.

Bu yardımlardan faydalanmak isteyen vatandaşların Sivas ili sınırlarında ikamet etmesi ve ihtiyaç sahibi olması gerekmektedir.

Bu yazımızda Sivas Belediyesi ramazan yardımıyla ilgili detaylı bir ideal yer almaktadır.

Sivas Belediyesi Ramazan Yardımı Kimlere Verilir?

Sivas Belediyesi’nin ihtiyaç sahibi vatandaşlara verdiği ramazan yardımı herhangi bir ek güvencesi olmayan ve geliri düşük olan vatandaşlara verilir. Sivas Belediyesi’nin verdiği ramazan yardımından faydalanabilecek olan kişilerin listesi aşağıda yer almaktadır.

 • Evi kira olan
 • Geçim sıkıntısı yaşayan vatandaşlar
 • Gelir durumu hanede kişi başı asgari ücretin üçte birinden az olan vatandaşlar
 • Gazi ve şehit yakınları
 • Kronik hastalar
 • Bakıma muhtaç engelliler

Sivas Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Sivas Belediyesi ramazan ayında ihtiyaç sahibi vatandaşlara, ramazan kolisi ve nakdi yardımlar yapmaktadır. Bu yardımlara başvuru yapacak olan vatandaşlar belediye binasına bizzat giderek veya online olarak başvuru yapabilir.

Online olarak başvuru yapmak isteyen vatandaşlar, https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıklayarak e-Devlet’ten başvuru yapabilir. Linke tıkladıktan sonra e-Devlet’e giriş yapabilmek için TC kimlik numarası ve şifresini yazmalısınız. Ayrıca yardım başvurusu yaparken hangi yardım türünden faydalanmak istediğinizi belirtmeyi unutmamalısınız.

Belediyenin web sitesinden de ramazan yardımı ve diğer yardımlara başvuru yapılabilir. Başvuru yapmak isteyen vatandaşlar, https://online.sivas.bel.tr/Giris/Index/?returnURL=/SikayetOneri/Index/  linkine tıklamalıdır. Linke tıkladıktan sonra başvuru formunda ramazan yardımından faydalanmak istediğini belirtmeyi unutmamalısınız.

Sivas Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Formu

Sivas Belediyesi yardım başvuru formu, belediye sınırları içerisinde ikamet eden ve yardıma ihtiyacı olan vatandaşların dondurulması gereken formdur. Başvuru formunda başvuru yapan vatandaşların ne kadar ihtiyaç sahibi olduğunu anlamak için bazı sorular bulunmaktadır.

Formda yer alan iletişim bilgileri, kişisel bilgiler, adres bilgileri, gelir durumu ve hanede yaşayan kişi sayısı gibi soruların eksiksiz ve doğru cevaplanması gerekmektedir.

Başvuru formunda yanlış beyanda bulunan vatandaşlar, yasal olarak suç teşkil eder. Yalan beyanda bulunan vatandaşlar ise aldıkları yardımı faiziyle geri ödemek zorundadır.

Sivas Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Sorgulama

Yardım başvurusu yapan vatandaşlar sorgulamayı nasıl yapabileceğini merak etmektedir. Başvuru sonucunu sorgulayabilmek isteyen vatandaşlar, belediyeye ait 444 58 44 numaralı iletişim hattını arayarak veya 0532 219 58 58 numaralı WhatsApp İhbar hattına mesaj göndererek başvuru sonucunu öğrenebilir.

Başvuru sonucunu öğrenmenin bir diğer yolu ise, belediye binasına bizzat etmektedir.

E-Devlet sisteminden de başvuru sorgulaması yapılabilir. E-Devlet sisteminden sorgulama yapmak isteyen vatandaşlar, https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671  linkine tıklamalıdır. Linke tıkladıktan sonra Sisteme giriş yaparak başvuru sorgulaması yapılabilir.

Belediyenin web sitesinden de ramazan yardımı başvuru sorgulaması yapılabilir. Sorgulama yapmak isteyen vatandaşlar, https://online.sivas.bel.tr/Giris/Index/?returnURL=/SikayetOneri/Index/ linkine tıklamalıdır.

Sivas Belediyesi’nden Nasıl Ramazan Yardımı Alabilirim?

Sivas Belediyesi binlerce ihtiyaç sahibi vatandaşa ramazan yardım vermektedir Belediyenin verdiği yardımlardan faydalanmak isteyen vatandaşlar, başvuru yapmalıdır. Yapılan başvurular belediyenin ilgili birimleri tarafından değerlendirilir.

Sivas Belediyesi Ramazan Yardımı Ne Zaman Dağıtılacak?

Sivas Belediyesi tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlarından ulaştırılmak için hazırlanan Ramazan kolyesi Ramazan ayından bir ay önce ihtiyaç sahibi vatandaşların ulaştırılır.

Sivas Belediyesi Ramazan Kolisinde Neler Bulunur?

Sivas Belediyesi’nin verdiği ramazan kolisinde, uzun süre muhafaza edilen, bozulmayan gıda ürünleri bulunmaktadır. Belediye tarafından verilen ramazan kolisinde genellikle 4 kişilik bir ailenin bir aylık gıda ihtiyacını karşılamaya yönelik hazırlanmıştır. Ramazan kolisinde bulunan ürünler, peynir, zeytin, reçel, çay, şeker, makarna, yağ, salça, un, nohut ve kuru fasulyedir.

Sivas Belediyesi Ramazan Yardıma Başvuru Şartları

Sivas Belediyesi zor durumda olan, sıkıntı çeken, herhangi bir yerden geliri olmayan, çalışmasına engel durumu olan ve Sivas ilinde ikamet eden vatandaşlara ramazan yardımı vermektedir. Bu şartlar dışında özel bir durumu vatandaşlar, Sivas Belediyesi’ne başvuru yaparak, ilgililere durumunu belirtmelidir.

BAKINIZ >>> Sivas Belediyesi Gıda ve Erzak Yardımı Başvurusu

Sivas Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Sivas Belediyesi’nin ihtiyaç sahibi vatandaşlara verdiği ramazan kolisinden faydalanabilmek için bazı evrakları belediyeye teslim etmesi gerekmektedir. Gerekli evrakların listesi aşağıda yer almaktadır.

 • C. kimlik kartı ve fotokopisi
 • İkametgah belgesi
 • Muhtardan alınacak muhtaçlık belgesi
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Başvuru formu

Ayrıca özel durumu olan vatandaşlardan yukarıda belirtilenler dışında farklı belgeler talep edilmektedir. Mesela herhangi bir engeli olan kişilerden heyet raporu, eşinden ayrılan kadınlardan ayrıldığını gösterir belge veya afetzede ise bu durumu gösteren belgelere belediyeye teslim etmelidir.

Sivas Belediyesi Ramazan Gıda ve Erzak Yardımı

Sivas Belediyesi beslenme ihtiyacını karşılamakta sıkıntı yaşayan vatandaşlara kendi evlerinde pişirilmesi için kuru gıda ve erzak yardımı yapmaktadır. Ayrıca belediye pişirme imkanı olmayan vatandaşlara da sıcak yemek dağıtımı gibi çeşitli yardımlar yapmaktadır.

Sivas Belediyesi tarafından verilen gıda ve erzak yardımından faydalanmak isteyen vatandaşlar, ikamet ettiği mahalle muhtarlığına veya Sivas Belediyesi’ne başvuru yapmalıdır.

Ayrıca arayarak başvuru yapmak isteyen vatandaşlar, 444 58 44 numaralı iletişim hattını veya 532 219 58 58 numaralı WhatsApp ihbar hattını arayarak gıda ve erzak yardımından faydalanmak istediğini belirtmelidir.

Sivas Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Sivas Belediyesi’nin yardımlarından faydalanmak veya yardım sürecini takip etmek gibi merak edilen konularda Sivas Belediyesi’ni arayarak yetkililerle iletişime geçebilirsiniz. Bunun için 444 58 44 numaralı iletişim hattını aramalısınız. Aradığınızda talepte bulunduğunuz konu hakkında bazı kişisel bilgiler istenebilir. İlgililere bu bilgileri ileterek, yardım başvuruları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Bir Yorum

 1. Benim işim yok evim yok borcumcok işyok çocuk 3 var okulagidiyo tablet alacak param yok evim yok borcumcok işyok çocuk 3 var okulagidiyo tablet alacak param yok evim yok borcumcok işyok çocuk 3 ramazan geldi neyapacagım şaşırdım kaldım para yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu