Devlet Yardımları

Kızılay Ramazan Yardımı Başvurusu ve Ramazan Kolisi Başvuru Formu

Kızılay Ramazan Yardımı Başvurusu ve Kızılay Ramazan Yardımı Başvuru Formu; 2024 Yılını “Dayanışma yılı” olarak ilan eden Kızılay Ramazan yardımı başvurularını kabul etmeye başladı.

Ramazan ayının yaklaşması ile birlikte “Az Çok Demeden Paylaşan Tüm Kalplere Hilal Olsun” sloganı altında Kızılay’ın Ramazan kampanyası başladı. Kızılay Ramazan yardımı başta olmak üzere 2024 yılında 8 Milyon kişiye yardım eli uzatmayı hedefliyor.

Kızılay’dan yapılan bir diğer açıklama da Ramazan ayının girişi ile ilk aşama da nakdi yardım yapılması planlanıyor. Kızılay 500 TL’lik yardım başvurusu yapan ihtiyaç sahibi 220 bin aileye verilecek. Nakdi yardım dışında ise Kızılay Ramazan kolisi ve bayramlık olarak yardımların devam etmesi sağlanacak.

Kızılay Ramazan Yardımı Kimlere Verilir?

Kızılay ramazan yardımı başvurusu sonrası tüm başvurular belirli kriterlere göre değerlendirilerek gerçek ihtiyaç sahiplerinin tespit edilmesi sağlanmaktadır. Gerçek ihtiyaç sahibi belirlemesinde ise aşağıdaki kişilerin Ramazan Yardımı alması amaçlanmaktadır.

 • İşsizler
 • Dar gelirli vatandaşlar
 • Kimsesi bulunmayan dul kadınlar
 • Hiçbir geliri bulunmayanlar
 • Muhtardan fakirlik belgesi alanlar
 • Özürlü raporuna sahip geliri olmayan vatandaşlar
 • Kronik hastalığı bulunan dar gelirli ya da geliri olmayan kişiler
 • Öksüz ve yetimler
 • Afetzedeler

Kızılay Ramazan yardımı kimlere verilir sorusunu kısaca ve net bir şekilde yanıtlamak gerekirse Hane halkı gelirlerinin toplamı asgari ücretin üçte birinden daha az olan kişiler ramazan yardımından faydalanacaklardır.

Kızılay Ramazan Kolisi Nasıl Alınır?

Kızılay Ramazan yardımları arasında Ramazan kolisi de yer almaktadır. Pek çok yardım başvurusu E-Devlet üzerinden yapılabilirken Kızılay yardımlar için bizzat il ya da ilçe de yer alan Kızılay müdürlüklerine başvuru yapılması gerekmektedir.

Kızılay’ın 168 numaralı hattından ulaşarak Kızılay yardımları ve başvuru koşuları hakkında bilgi alabilirsiniz. Hatta https://www.kizilay.org.tr/iletisim sayfasında yer alan formu doldurarak ön başvuru yapmanızda mümkün olmaktadır.

Kızılay Ramazan Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kızılay Ramazan yardımı başvurusu yapmak için Kızılay ilçe ya da il merkezlerine gerekli belgeler ile başvuru yapmanız gerektiğini bilmelisiniz. Burada size verilen bilgileri eksiksiz ve doğru olarak doldurmanız gerekmektedir. İstenen belgelerinde eksiksiz olması başvurunuzun daha kısa sürede sonuçlanmasında etkili olacaktır.

İnternetten Kızılay Ramazan yardımı başvurusu yapmak için https://www.kizilay.org.tr/Iletisim linke tıklayarak formu doldurabilir yada ALO 168 Kızılay destek hattını arayarak Kızılay ramazan yardımı ve ramazan kolisi talep edebilirsiniz.

Kızılay Ramazan yardımı E-Devlet üzerinden başvuru kabul etmemektedir. E-Devlet üzerinden belediyelerin ramazan yardımı başvuruları kabul ediliyor olup Kızılay yardımları için bizzat Kızılay merkezlerine başvuru yapmalısınız.

Kızılay Ramazan Kolisi Yardımı Başvurusu

Kızılay’ın Ramazan ayında ihtiyaç sahibi ailelere dağıttığı Ramazan kolilerinden yararlanmak için başvuruda bulunabilirsiniz. Başvuru işlemleri şu şekilde yapılmaktadır:

 • Kızılay Şubeleri: En yakın Kızılay şubesine giderek başvuru formunu doldurarak başvuruda bulunabilirsiniz.
 • E-Devlet: E-Devlet platformu üzerinden “Sosyal Yardım Başvurusu” hizmetini kullanarak başvuruda bulunabilirsiniz.
 • Kızılay Mobil Uygulaması: Kızılay’ın mobil uygulamasını indirerek “Yardım Başvurusu” seçeneğini kullanarak başvuruda bulunabilirsiniz.
 • Alo 168: Kızılay’ın 168 numaralı yardım hattını arayarak başvuru hakkında bilgi alabilirsiniz.

Başvurular Kızılay tarafından değerlendirilerek ihtiyaç sahibi aileler belirlenir. Yardımlar, Ramazan ayı içerisinde Kızılay tarafından ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılır.

Kızılay Ramazan Yardımı Başvuru Formu

İhtiyaç sahibi kişiler https://www.kizilay.org.tr/iletisim sayfasında yer alan formu doldurabilir ve istenen belgeleri dosya olarak ekleyebilirler. Form da istenen bilgiler doldurulduktan sonra başvuru nedeni mutlaka ihtiyaç sahibi olarak seçilmelidir.

Ancak en hızlı ve güvenli bir şekilde Ramazan yardım başvurusu yapmak için adresinizin bulunduğu yerdeki en yakın Kızılay merkezine gitmek olacaktır. Burada size verilen form da Başvuru yapan kişiye ait kişisel bilgiler istenmekte, başvuru sonucunun bildirilmesi amacı ile telefon ve mail adresi talep edilmektedir. 168 Kızılay danışma hattını arayarak süreç hakkında her türlü bilgiyi alabilirsiniz.

Kızılay Ramazan Yardımı Sms

Ramazan yardımı başvuruları sonuçlandığı zaman Kızılay tarafından iletişim kanallarınız üzerinden size mutlaka bilgi verilecektir. Kızılay Ramazan yardımı sms ile size bildirilecek ve maddi ile gıda yardımlarının size nasıl ulaştırılacağı hususunda bilgi verilecektir.

Unutmayın’ Kızılay Ramazan yardımı 2024 yılı için ilk etap da 500 TL nakit olarak verilecek. Daha sonrasında ise gıda yardımı çerçevesinde Ramazan kolisi dağıtımları yapılacaktır. Ramazan bayramı bitimine kadar yardımlarını sürdürmeyi hedefleyen Kızılay bayramlık yardımı da program içerisine almıştır.

Kızılay Ramazan Yardımı Sorgulama

Ramazan yardımı sağlayan kurumlar arasında Kızılay da yer alıyor. Belediye Ramazan Yardımı başvurusu E-Devlet üzerinden gerçekleştirilip, yardım sorgulama işlemi de yine E-Devletten yapılabilmektedir. Kızılay Ramazan yardımı sorgulama için kullanacağınız online bir kanal maalesef ki bulunmamaktadır.

Ramazan yardımı başvuru sorgulama için başvuru yaptığınız Kızılay merkezine giderek bilgi alabileceğiniz gibi 168 Kızılay hattı üzerinden de süreç hakkında sorgulama gerçekleştirme şansınız mevcuttur.

Kızılay Ramazan Paketi Yardımı

Kızılay ramazan paketi Ramazan kolisi şeklinde ihtiyaç sahiplerine ulaştırılan bir yardımdır. Remel gıda malzemelerinin yer aldığı ramazan kolisi içerisinde sıvı yağ, bakliyatlar, un, çay ve şeker gibi temel gıda ihtiyaçları bulunur.

Başvuru sonrası en fazla 1 haftalık süreç içerisinde başvurular değerlendirilmekte ve kısa süre içerisinde Kızılay Ramazan paketi yardımı dağıtımları başlatılmaktadır. Siz de Kızılay Ramazan yardımlarından faydalanmak istiyorsanız 168 No’lu Kızılay hattından koşulları öğrenebilir, Kızılay merkezlerinde verilecek olan formu doldurarak gerekli evraklar ile birlikte başvuru işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Kızılay Ramazan Kolisi Yardımı Ne Zaman Verilecek?

Kızılay ramazan kolisi yardımı Ramazan ayına girmeden 1 hafta önce belirtilen hanelere teslim edilmektedir. Kızılay Ramazan kolisi yardımı ayrıca Ramazan ayı içerisinde dağıtıma devam edilecektir.

10 Yorum

 1. Ihtiyaç sahibiyim ilgililerin yardımcısı olması rica ederim

 2. Eşim madde bağımlısı evine bakmıyor Evim kira 3 çocuğum var kekemenin Hiçbir yerden yok kızım hasta hiçbir yerden gelir alamıyoruz aldığımızda evvel Masraf oluyor Az çok Allah rızası için bize yardım edebilir misiniz

 3. Dar gelirliyiz ihtiyaç sahibiyiz bu şartlarda geçinemiyoruz geçim çok zor gıda yardımı istiyorum para yardımı istiyorum açıkçası ne çıkarsa razıyım çok ihtiyacımız var

 4. Depremzadeyim malatyada kalıyorum herhangi bi gelirim yok sizden bi yardim bekliyorum

 5. Bu üç aylarda yapılan yardım inşallah bize de yapılır üç tane çocuğum var okul ihtiyaçları zor yetisemiyor yarım yamalak yapıyoruz erzak giyim uygun gördüğünüz razıyım şimdiden Allah razı olsun

 6. Sayın yetkililer evimiz ağır hasarlı çok perişaniz üç çocuğum okula gidiyor ve masraflarını karsilayamiyoruz işsiz kaldım ve mağduriyet oldu rica ediyoruz Nakdi ve erzak yardımı yaparmisiniz saygiyla

 7. Merhaba ben kirada oturuyorum 2 çocuğum var. Maddi sıkıntı çekiyorum. Evimde 2 kırık cekyatım var başka bir şeyim yok lütfen yardımcı olun…

 8. Maddi durumum iyi değil gıda yardımı istiyorum kirada kalıyorum

 9. Kiradayim 3cocugum var durumum yok eşim calişmiyo kolunda ve belinde pilatin var yetiremiyom lütfen banada yardım edin

 10. Çok zor durumdayım 4 çocuğum var perişan haldeyiz kirada oturuyorum su borcum elektrik borcum hepsi üst üste geldi eşim cezaevinde maddi durumumuz kötüdür Allah yardım sevenlerin razı olsun yardımları bekliyoruz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu