Ramazan Ayı Yardımları

Nevşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu

Nevşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu 2024; Nevşehir Belediyesi bolluk, bereket ve dayanışma ayı olan ramazan ayında zor durumda olan, maddi olarak sıkıntı çeken ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara ramazan yardımı yapmaktadır. Nevşehir Belediyesi’nden ramazan yardımı almak isteyen vatandaşların Nevşehir ili sınırlarında ikamet etmesi ve ihtiyaç sahibi olması gerekmektedir.

Bu yazımızda Nevşehir Belediyesi ramazan yardımı ile ilgili detaylı bilgiler yer almaktadır.

Nevşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Kimlere Verilir?

Ramazan ayında maddi zorluklar nedeniyle geçimini sağlayamayan vatandaşlara Nevşehir Belediyesi ramazan paketi yardımı yapmaktadır.

Belediye tarafından verilen yardımlardan faydalanmak isteyen vatandaşların Nevşehir ili sınırlarında ikamet etmesi, ihtiyaç sahibi olması, herhangi bir yerden gelirinin olmaması, çalışmasına engel durumunun olması, gazi ve şehit ailesi yakını gibi özel durumunun olması gerekmektedir.

Belirtilenler dışında özel durumu olan vatandaşlar, başvuru yaparken durumunu ilgililere iletmelidir. Yapılan başvurular değerlendirilir.  İhtiyaç sahibi olduğu tespit edilen vatandaşlar belediyenin verdiği ramazan yardımından faydalanabilir.

Nevşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Geçtiğimiz dönemlerde Nevşehir Belediyesi’nden ramazan yardımı almak isteyen vatandaşlar, başvuru yapmak için belediye binasına giderdi. Teknolojinin hayatımıza sık kullanılmaya başlanması ile birlikte artık online olarak da ramazan yardımı başvurusu yapılabilir.

Online olarak belediyenin web sitesinden başvuru yapmak isteyen vatandaşlar, https://ebelediye.nevsehir.bel.tr/SikayetOneri/SikayetOneriOlustur linkine tıklanmalıdır. Linke tıkladıktan sonra başvuru formunun doldurulması gerekmektedir. Başvuru formunda ramazan yardımından faydalanmak istediğinizi belirtmelisiniz.

E-Devlet sisteminden de ramazan yardımı başvurusu yapılabilir. E-Devlet sisteminden başvuru yapmak isteyen vatandaşlar, https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671  linkine tıklamalıdır. Linke tıkladıktan sonra T.C. kimlik numarası ve e-Devlet şifresiyle sisteme giriş yapmalıdır. Sisteme giriş yaptıktan sonra ön başvuru formunda ramazan yardımından faydalanmak istediğini belirtmelisiniz.

Nevşehir Belediyesi Yardımı Başvuru Formu

Nevşehir Belediyesi tarafından ramazan yardımına veya diğer yardımlara başvuru yapacak vatandaşların doldurması gereken formdur. Başvuru formunda istenilen bilgiler aşağıda yer almaktadır.

 • Adres bilgisi
 • İletişim bilgisi
 • Başvuru nedeni
 • Gelir durumu
 • Kişisel bilgiler

Yukarıda yer alan bilgilerin eksiksiz ve doğru doldurulması önemlidir. Formda yazılan bilgilerin doğruluğu ilgili birimler tarafından incelenmektedir. Bu nedenle başvuru formunda yer alan bilgilerin eksiksiz ve doğru doldurulması ramazan yardımı başvurunuzun olumlu sonuçlanması için önemlidir.

Nevşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Sorgulama

Nevşehir Belediyesi’nden başvuru sorgulaması yapacak olan vatandaşlar, farklı platformlardan sorgulama yapabilir. Başvuru sorgulaması yapacak olan vatandaşların aklına ilk gelen sorgulama yöntemi belediye binasına bizzat gitmektir.

Teknolojinin gelişmesiyle belediye binasına gitmeye gerek kalmadan arayarak veya online olarak başvuru sorgulaması yapılabilir.

Online olarak başvuru sorgulaması yapmak isteyen vatandaşlar, https://ebelediye.nevsehir.bel.tr/SikayetOneri/SikayetOneriSorgula/  linkine tıklamalıdır. Linke tıkladıktan sonra “Kimlik No” ve “Güvenlik Kodu” bilgilerinin girilmesi gerekmektedir.

E-Devlet sisteminden başvuru sorgulaması yapmak isteyen vatandaşlar, https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıklamalıdır.  Ardından sisteme giriş yaparak başvuru sonucunu öğrenebilir.

Nevşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Nasıl Alabilirim?

Nevşehir Belediyesi’nden ramazan yardımı almak isteyen vatandaşların Nevşehir ili sınırlarında ikamet etmesine gerekmektedir. Bu şartları yerine getiren vatandaşlar, belediyeye başvuru yapmalıdır. Yapılan başvurular ilgili birimler tarafından incelenmektedir. Yardıma ihtiyacı olduğu tespit edilen vatandaşlar, belediyenin verdiği ramazan yardımından faydalanabilir.

Nevşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Ne Zaman Dağıtılacak?

Nevşehir Belediyesi ramazan yardımı, en azından ayı gelmeden ilgili birimler tarafından titizlikle hazırlanmaktadır. Hazırlanan paketler ramazan ayından önce ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırılır. Başvuru yoğunluğuna göre hazırlanan ramazan paketleri, ramazan ayı boyunca ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırılacaktır.

Nevşehir Belediyesi Ramazan Kolisinde Neler Bulunur?

Nevşehir Belediyesi tarafından verilen Ramazan paketinde 4 kişilik bir ailenin bir ay boyunca tüketebileceği temel gıda ürünleri bulunmaktadır Ramazan paketinde bulunan ürünlerin listesi aşağıda yer almaktadır.

 • Bulgur
 • Pirinç
 • Erişte
 • Makarna
 • Şehriye
 • Kırmızı mercimek
 • Yeşil mercimek
 • Zeytin
 • Un
 • Çay
 • Şeker

Nevşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Şartları

Nevşehir Belediyesi’nin verdiği ramazan yardımından faydalanmak için bazı şartlar gerekmektedir. Aşağıda ramazan yardımından faydalanabilmek için gerekli şartlar yer almaktadır.

 • Nevşehir ili sınırlarında ikamet etmesi
 • İhtiyaç sahibi olmasın
 • Herhangi bir yerden gelirinin olmaması
 • Bakıma muhtaç olması
 • Çalışmasına engel durumu olması

BAKINIZ>>> Nevşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama 2024

Nevşehir Belediyesi Ramazan yardımı Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Nevşehir Belediyesi’ne ramazan yardımı başvurusu yapan vatandaşlardan bazı belgeler talep edilmektedir. Talep edilen belgelerin listesi aşağıda yer almaktadır.

 • Başvuru formu
 • İkametgah belgesi
 • Nüfus kayıt örneği
 • Muhtardan alınacak muhtaçlık belgesi
 • Kimlik fotokopisi

Nevşehir Belediyesi Ramazan Gıda ve Erzak Yardımı

Nevşehir’de yaşayan dar gelirli vatandaşlar belediyeye başvuru yaparak gıda ve erzak yardımından faydalanabilir.

Gıda ve erzak geldim başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar, Nevşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne giderek veya ALO 153 Turkuaz Masa hattını arayarak gıda ve erzak yardımı başvurusu yapabilir.

Başvuru yapmak isteyen vatandaşlardan bazı belgeler talep edilir. Talep edilen belgeler, belediyeye eksiksiz ve doğru olarak teslim edilmelidir. Yapılan başvurular ilgili birimler tarafından değerlendirilir. İhtiyaç sahibi olduğu tespit edilen vatandaşlar gıda ve erzak yardımından faydalanabilir.

Nevşehir Belediyesi Ramazan Yardımı iletişim

Nevşehir Belediyesi’ni arayarak, yardım başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar, yardımlar hakkında bilgi edinmek isteyen kişiler, başvuru sorgulaması yapmak isteyen kişiler belediyeye ait 0384 213 12 20 numaralı hattı arayarak bilgi edinebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu