Nevşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

Nevşehir Belediyesi Yardım Başvurusu
A+
A-

Nevşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama 2021; İç Anadolu’nun doğal ve tarihi yönüyle önde gelen illerinden Nevşehir Belediye sosyal yardımları ile de sıkça anılmaktadır. Nevşehir Belediyesi sosyal yardım başvurusu yapan vatandaşlar hem nakdi hem ayni yardımlardan faydalanabilmekte, bu doğrultuda asgari yaşam standartları korumada önemli destekler almaktadır.

Siz de Belediye’nin sağladığı farklı yardım kategorileri ve bu yardımlara nasıl başvuru yapılabileceğini hemen şimdi bizimle öğrenebilirsiniz.

Nevşehir Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

Pek çok Belediye gibi yapacağı para yardımlarını gizli ve daha kolay şekilde yapabilmek için kart sisteminden faydalanan Nevşehir Belediyesi para yardımı başvurusu yapan vatandaşlara uygun görmesi halinde sosyal destek kartı vermektedir. Karta ne sıklıkta veya ne miktarda bakiye yükleneceği ise tamamen değerlendirme sırasında kararlaştırılmakta, bu konuda net bir duyuru bulunmamaktadır. Kart sahibi vatandaşlar yüklenen bakiye miktarınca, anlaşmalı alışveriş yerleri ve marketlerden istediği temizlik, gıda veya kırtasiye gibi ürünleri alabilmekte, böylece ev bütçesine önemli katkılar sağlanmaktadır.

Nevşehir Belediyesi yardım başvurusu yapanların alabileceği ve yine pek çok belediyenin sürdürdüğü bir diğer yardım çalışması da gıda üzerinedir. Belirli aralıklarla dağıtılan kuru gıda ve erzak desteklerine ek olarak çocuklu ve yoksul ailelere her ay taze süt desteği sağlanmakta, böylece hem evde sıcak yemek pişmesine hem de gelişim çağındaki çocukların yeterli beslenme şartlarına sahip olmasına katkı sağlanmaktadır.

Yeni doğan bebeği olup maddi zorluklar içerisinde yaşayan ailelere ise talep etmeleri halinde bebeklerinin ilk günlerindeki bakıma destek olmak için Hoş Geldin Bebek paketleri verilmektedir. Hemen her yeni doğan bebek için sağlanabilen bu paketler içerisinde biberon, pudra, bebek bezi gibi pek çok temel bebek bakım ürünü mevcuttur.

Nevşehir Belediyesi Yardımları Kimlere Verilir?

Tüm belediyeler gibi yardım eli uzatacağı kişiler arasında maddi zorluklar veya işsizlik nedeniyle geçimini sağlayamayan yoksul kimseleri öncelikli olarak gören Nevşehir Belediyesi yardımları ile pek çok haneye ulaşmaktadır. Başvuru için belirtilen kesin bir kriter bulunmamakla birlikte başvuru sırasında verilen bilgilerden yola çıkarak değerlendirme yapan Belediye, puanlama ile muhtaçlık durumunu tespit etmekte, böylece yardıma gerek olup olmadığına karar vermektedir.

Engellilik, ileri yaş, kronik hastalık, kimsesizlik, yetim, öksüz veya dul olma, işsizlik ya da yetersiz gelir gibi durumların tamamında yardımlar için ön başvuru formu doldurulması uygun olacaktır. Hoşgeldin bebek paketine başvurmak içinse bebeğin 6 aydan küçük olması ve il sınırları dahilinde ikamet kaydı gerekmektedir.

Nevşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yakın zamana kadar sadece Belediye binasına gelenlerin başvurularını kabul eden değerlendirme kurulu, günümüz imkanlarından faydalanarak online yardım başvurusunu da kabul etmeye başlamış, bu amaçla Turkuaz Masa birimini kurmuştur. Daha kaliteli bir hizmet amacıyla dijital altyapı kazandırılan Turkuaz Masa yetkilileri, yine dileyenlerin Belediye binasına gelerek Nevşehir Belediyesi sosyal yardım başvurusu yapmasına da imkan tanımakta, ek olarak http://portal.nevsehir.bel.tr/turkuaz_masa_on_basvuru linkine tıklayarak da ön başvuru formu doldurulabilmektedir.

Dileyenler telefon numarasından arayarak da taleplerini ve içinde bulunduğu koşulları belirterek değerlendirme talep edebilmekte, e –devlet sisteminden faydalanarak Nevşehir Belediyesi yardım başvurusu yapmak isteyenlerin ise https://www.turkiye.gov.tr/nevsehir-belediyesi şeklindeki linke tıklayarak yine kimlik bilgileriyle birlikte talebini belirtmesi gerekmektedir.

Hoş geldin Bebek paketine başvuracak olanlar ise http://portal.nevsehir.bel.tr/hos_geldin_bebek linkinden kaydını yaptırmakta, sonrasında doğum belgesiyle birlikte Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’ne şahsen giderek hediye paketini alabilmektedir.

Nevşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Turkuaz Masa birimine ait http://portal.nevsehir.bel.tr/turkuaz_masa_on_basvuru linkini veya e-devlet bağlantılı Nevşehir Belediyesi yardım başvuru formu linki olan https://www.turkiye.gov.tr/nevsehir-belediyesi ‘yi dolduran kişiler otomatik olarak resmi kayıtlarının incelenmesini ve ihtiyaçlarının belirlenerek karşılanmasını talep etmiş sayılırlar. Yetkililer bu formdaki kimlik bilgilerinden yola çıkarak hane halkının geçim, eğitim veya sağlık durumunu incelemeye alır ve gerekli gördüğü noktada başvuru adayına ulaşırlar.

Nevşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Başvuru için kullanılan Turkuaz Masa veya e-devlet linkleri yine yapılan başvurunun nasıl sonuçlandığını görmek için de kullanılmaktadır. Ancak dönemsel yoğunluk yaşayabilen yetkililer gerekli gördüğü noktada size erişim sağlamakta, yardımları verebilmek için iletişime geçmektedir.

Nevşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Santral numarası 0384 213 1220 şeklinde olan Nevşehir Belediyesi yardım için ulaşmanız gereken Turkuaz Masa biriminin numaralarını ise çeşitlendirmektedir:

  • 0384 213 49 36
  • 0384 213 24 15
  • 0384 212 66 50

Şeklindeki numaralardan herhangi birini tuşlayarak bahsedilen yardım birimine ulaşılabilir. Ayrıca 0537 850 5050 numaralı WhatsApp hattından mesaj gönderebilir, Alo 153 Çağrı Merkezi’ni arayarak da başvuru isteğinizi iletebilirsiniz.

Nevşehir Belediyesi Gıda Yardımı

Kendilerine başvuran muhtaç durumdaki ailelere hem erzak kolisi hem de düzenli süt dağıtımı ile ulaşan Nevşehir Belediyesi gıda yardımı kapsamında binlerce ailenin daha iyi koşullarda beslenmesine yardımcı olur. Başvuru yapmanız halinde beslenme koşullarınızın iyileştirilmesini gerekli gören yetkililer kolileri ulaştırmakta, gıda için ekstra bir başvuruya gerek kalmamaktadır.

Nevşehir Belediyesi Maddi Yardım

Yeni düzene uyum sağlayarak başvuru sahiplerinin aldığı Nevşehir Belediyesi para yardımı konusunda gizlilik haklarını koruyan ve bu doğrultuda kart ile nakit desteği sağlayan Belediye, vatandaşların kendi ihtiyaçlarını kendisinin karşılamasını sağlamaktadır. Anlaşmalı marketlerden yalnızca gıda değil, tüm ihtiyaçlarını kendi istediği şekilde alan vatandaşların bu avantajlı sistemden ne kadar bakiye alabileceği ise başvuru sonrası belli olmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.