Finans

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar (Kefilsiz Hemen)

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar 2024; Öğrenciye kredi kartı veren bankalar ve bankaların fırsatları dönem dönem güncelleniyor. Öğrenci dostu olan, düşük faiz oranına sahip en avantajlı bankaları bulmak zor olabiliyor. Biz de bu rehberimizde öğrencilere yönelik avantajlı kredi kartı imkanları sağlayan bankaları araştırıp yorumlamak istedik. Öğrenciye kredi kartı veren bankalar ve limitleri hakkında detaylı bilgi almak için yazımızı takip etmeye devam edebilirsiniz.

Öğrenci Kredi Kartı Hangi Banka Veriyor

Bir çok üniversite eğitimi gören öğrencilere kredi kartı vermektedir. Özellikle bankalar gençlere özel çıkardığı kredi kartı ile bol hediye para ve bonus imkanı tanımaktadır. Ayrıca öğrenciye kredi kartı veren bankalar bir çok bankacılık işleminde öğrencilerden ücret almaktadır.

Öğrenciye kredi kartı hangi banka veriyor sorusuna cevap vermek gerekirse;

 • Akbank NEO öğrenci Kredi Kartı 
 • Anadolubank Öğrenci Kredi Kartı
 • Denizbank D-Şarj Kredi Kartı 
 • Garanti BBVA Bonus Genç Öğrenci Kredi Kartı
 • HSBC Campus Öğrenci Kredi Kartı 
 • İş Bankası Maximum Genç Kart
 • QNB Finansbank CardFinans GO Kredi Kartı
 • CEPTE TEB ÜniversiTEB
 • Yapı Kredi Play Öğrenci Kredi Kartı
 • Vakıfbank Like Card Kredi Kartı 
 • Ziraat Bankası Bankkart Genç
 • En Para öğrenci kredi kartı (Aidatsız Kart)

Yukarıdaki bankalar öğrenciye özel kredi kartı vermektedir.

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar Listesi

Öğrenciye kredi kartı veren bankalar arasında avantajlı prosedürleri ile ön plana çıkan özel ve devlet bankaları yer alıyor. Pek çok banka, öğrenci dostu fırsatlar sunarak faiz oranlarını da düşük tuttuğunu iddia ediyor. Öğrenciye kolay kredi kartı veren bankalar arasındaki en avantajlıları sizler için derlemek istedik.

1- Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar: Bonus Genç – Garanti Bankası

Öğrenciye anında kredi kartı veren bankalar arasında Garanti Bankası’na ait “Bonus Genç” yer alıyor. Hem avantajlı hem de kolay alınabilen Bonus Genç, dönem dönem öğrencilere özel kampanyalar da sunabiliyor. Bonus Genç sayesinde bazı kafelerde ve restoranlarda indirim elde etmeniz de mümkün hale geliyor.

Garanti Bankası, uzun yıllardır gençlere yönelik sunduğu fırsatlar ile en çok tercih edilen bankalardan biri olarak görülüyor. Hatta pek çok üniversite kampüsünde şubesi bulunan bankanın o üniversiteye özel fırsatları da bulunabiliyor.

Bonus Genç, Steam hesabı olanlara indirimler, Bonus Puan fırsatları ve Ekstre Atlat özellikleri ile en çok tercih edilenlerden biri.

2- Maximum Genç – İş Bankası

Öğrenciye kredi kartı veren bankalar arasında avantajları bakımından en değerli olan İş Bankası da yer alıyor. Öğrenciye kesin kredi kartı veren bankalardan biri olan İş Bankası, Maximum Genç Kart ile fırsatlar sunuyor. Üstelik İş Bankası, Maximum Genç Karta başvuru yapacak olan kişilerin illa üniversite kaydı olması gerektiğini şartını da koşmuyor. Yaşı 18 – 25 arasında olan çalışan gençler de Maximum Genç Kart’ın avantajlarından faydalanabiliyor.

Maximum Genç Kart için yıllık kart ücreti ödemenize de gerek yok. SMS başvurusu da kabul eden banka, GENC yazıp boşluk bırakarajk TC kimlik numarasını 4402’ye gönderen kişilere geri dönüş yapıyor.

3- Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar: D- Şarj Bonus – Denizbank

Öğrenciye kredi kartı veren bankalar arasında yer alan Denizbank, D-Şarj Bonus ile öğrencilere fırsatlar sunuyor. Tıpkı Bonus Genç gibi imkanlar sunan D-Şarj Bonus, kafe ve restoranlarda indirimler sunuyor. Anlaşmalı restoranlarda %10 indirim fırsatı veren D-Şarj Bonus, sinema ve tiyatro biletleri için de en az 10 TL indirim imkanı tanıyor.
Aynı zamanda çeşitli e-ticaret sitelerinden yapılan alışverişlerde de kampanyalar sunan kartın, cuzi bir miktarda yıllık kart ücreti bulunuyor.

4- Axess Kampüs Modu – Akbank

Öğrenciye kredi kartı veren bankalar listemize Axess Kampüs Modu ile Akbank da giriyor. Öğrenci kreid kartı veren bankalar arasında öne çıkan Akbank, 18 – 30 yaş arası üniversitelileri hedef alıyor. Yaş aralığı oldukça geniş olan Axess Kampüs Modu, online alışverişler için de %10 oranında chip para imkanı sağlıyor.

Axess Kampüs Modu, nakit avanslarda da taksitli ödeme imkanları ile öne çıkıyor. Üstelik nakit avansta faizsiz faydalanma imkanı da bulunuyor. Söz konusu öğrenciye faizsiz kredi kartı veren bankalar olduğunda Akbank da bu listede yer alabiliyor.

5- BankKart Genç – Ziraat Bankası

Öğrenciye kredi kartı veren bankalar arasında devlet bankası olan Ziraat bankası da yer alıyor. BankKart Genç, aynı zamanda KYK kredisi ya da bursu olan öğrencilere de veriliyor. Kredi ya da burs için verilen BankKart genç’te kredi kartı olarak kullanma özelliği de bulunuyor. Bunun için de banka müşteri temsilciniz ile görüşerek kredi kartını kullanma opsiyonlarını değerlendirmeniz gerekiyor.

BankKart genç, yıllık kart ücreti de talep etmiyor. Puan kazandıran ve kazanılan puanları anlaşmalı iş yerlerinde harcatan bu alternatifi de değerlendirebilirsiniz.

6- Play Kart – Yapı Kredi Bankası

Yapı Kredi öğrenci kredi kartı söz konusu olduğunda akla ilk gelen bankalardan biridir. Yapı Kredi Play, yıllık kart ücreti olmaksızın kullanılabilen öğnrenci dostu kartlar arasında yer alıyor. Üstelik banka, nakit avanslarda da iki güne kadar faizsiz geri ödeme imkanı sunuyor.

Play Kart, en rahat alınabilen öğrenci odaklı kredi kartı olarak da dikkat çekiyor. Üniversite kampüslerinde başvuru imkanı sağlayan Play Kart, düşük limitli olması sebebiyle de güven sağlayabiliyor. Play Kart alıp daha sonra çalışmaya başlayan öğrenciler de kefil gösterdikleri müddetçe kartın limitini yükseltebiliyor.

7- Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar: Like Card – Vakıfbank

Öğrenciye kredi kartı veren bankalar arasında devlet bankası olan Vakıfbank da dikkat çekiyor. 12 aya kadar taksit imkanı sağlayan banka, yapılan harcamalar için de puan verme özelliğini barındırıyor. Yıllık kart aidatı olarak 13 TL civarında bir ödeme talep eden bankanın öğrencilere yönelik çeşitli alanlarda sunduğu kampanyalar da bulunuyor. Kredi kartı limiti bakımından da esnek olan banka, taksitli nakit avans gibi seçenekler de sunuyor.

Öğrenciler İçin En İyi Kredi Kartı Hangisi?

Öğrenciye kredi kartı veren bankalar arasında en avantajlı olanları yukarıdaki listemizde derledik. Genel hesaba vurulduğunda en avantajlı kredi kartı imkanları Akbank, Garanti ve İş Bankası olarak karşımıza çıkıyor. Bu üç bankanın sunduğu fırsatlar, indirim ve harcandıkça artan puan olarak kişiye geri dönüyor. Üstelik gençleri alakadar eden festival, konser, sinema, tiyatro vb. etkinliklerde de kart sahiplerini çeşitli fırsatlar bekleyebiliyor. Öğrenciye kredi kartı veren bankalar listesinde yer alan fırsatlardan kendi bütçenize en uygun olanları siz de değerlendirebilirsiniz.

Öğrenci kredi kartı başvurusu için de genellikle banka şubelerine SMS atabilirsiniz. Öğrenciler için kredi kartı başvuruları sonuçları da banka temsilcileri tarafından tarafınıza bildirilecektir. Özellikle de kredi notunuz sıfırsa o zaman İş Bankası Maximum Genç kredi kartı ya da Yapı Kredi Play Kart gibi fırsatlardan faydalanabilirsiniz.

Bankalar Öğrenciye Kredi Kartı Veriyor Mu?

Ülkemizde gelişen teknoloji ile beraber artık neredeyse tüm bankalar öğrenciye kredi kartı vermektedir. Banka sicili bozuk olmayan ve kredi kartından dolayı icralık olmayan tüm öğrenciler başvuruda bulunmaları halinde kredi kartı alabilir. İndirimli ürünlerden faydalanmak ve kampanyalara katılmak için kredi kartı alabilirsiniz.

Öğrenci Kredi Kartı Limiti Ne Kadar

Genelde çalışmayan ve her hangi bir geliri olmayan öğrencilere bankalar limitleri oldukça düşük tutmaktadır. Öğrenciye verilen kredi kartı limiti ortalama 3000 TL ile 5000 TL arasında olmaktadır. Düzenli olarak kartın ödemesini yaparak bu limiti zamanla yükseltebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu