E-Devlet

T.C. Kimlik No ile Tahlil Sonucu Öğrenme (E-Devlet, E-Nabız, MHRS)

T.C. Kimlik No ile Tahlil Sonucu Öğrenme (E-Devlet, E-Nabız, MHRS) 2024; Teknolojini gelişmesi birçok insanın hayatına her açıdan kolaylık sağlamıştır. Bu kolaylıklardan biri de sağlık hizmetlerinde olmuştur. İnsanlar bundan birkaç yıl öncesine kadar tahlil sonucuna yalnızca hastaneye giderek ulaşabiliyordu. Fakat yapılan yenilikler ile, e-Devlet, MHRS ve e-Nabız sistemlerinden de tahlil sonucunu görüntüleyebilirler.

Aşağıdaki yazımızda T.C. kimlik no ile tahlil sonucu öğrenme (e-Devlet, e-Nabız, MHRS) ile ilgili detaylı bilgiler yer almaktadır.

Tahlil Sonucumu Nasıl Öğrenebilirim?

Tahlil sonucunu öğrenmek isteyen kişiler, e-Nabız, MHRS ve e-Devlet sistemine giriş yaparak yaptırdığı tahlil sonuçlarını öğrenebilecektir.

Tahlil sonucu öğrenmek için yapılabilecek en pratik yöntem, https://enabiz.gov.tr/ linkine tıklamaktır. Sisteme giriş yaptıktan sonra sol tarafta bulunan “Tahlillerim” seçeneğine tıklamalısınız. Bu sayede yaptırdığınız tahlil sonuçlarını görüntüleyebilir ve cihazınıza indirebilirsiniz.

T.C. Kimlik Numarası İle Tahlil Sonucu Öğrenme

T.C. kimlik numarası ile tahlil sonucu öğrenebilirsiniz. TC Kimlik no ile tahlil sonucunu öğrenmek için aşağıdaki uygulamalara giriş yapmanız gereklidir.. Ancak e-Nabız, MHRS ve e-Devlet sistemine T.C. kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yaparak tahlil sonucunuzu öğrenebilirsiniz.

T.C. ve Doğum Tarihi ile Tahlil Sonucu Öğrenme

T.C. kimlik numarası ve doğum tarihi ile tahlil sonucu öğrenmek için öncelikle tahlilinizi yaptırdığınız hastanenin veya sağlık kuruluşunun internet sitesine girmeniz gerekir. Sitede “Tahlil Sonuçları” veya “Sonuç Sorgulama” gibi bir bölüm bulunacaktır. Bu bölüme tıklayarak T.C. kimlik numaranızı ve doğum tarihinizi girmeniz yeterlidir. Bazı hastaneler, güvenlik amacıyla cep telefonu numaranıza bir doğrulama kodu gönderebilir. Bu durumda doğrulama kodunu da girmeniz gerekir.

T.C. kimlik numarası ve doğum tarihi ile tahlil sonucu öğrenmenin bir diğer yolu da e-Nabız’ı kullanmaktır. e-Nabız, T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından sunulan bir sağlık hizmetidir. e-Nabız’a kayıtlıysanız, sisteme giriş yaptıktan sonra “Laboratuvar Sonuçları” sekmesine tıklayarak tahlil sonuçlarınızı görüntüleyebilirsiniz.

T.C. kimlik numarası ve doğum tarihi ile tahlil sonucu öğrenmek için kullanabileceğiniz hastane ve sağlık kuruluşlarının internet siteleri şunlardır:

 • Memorial Sağlık Grubu
 • Acıbadem Sağlık Grubu
 • Anadolu Sağlık Merkezi
 • Liv Hospital
 • Medstar
 • Medical Park
 • Özel Hastaneler ve Sağlık Kuruluşları Derneği

e-Nabız’ı kullanarak tahlil sonucu öğrenmek için yapmanız gerekenler şunlardır:

 1. e-Devlet’e giriş yapın.
 2. “e-Nabız” hizmetine tıklayın.
 3. Ardından “e-Nabız Kayıt Ol” veya “e-Nabız Giriş Yap” seçeneklerinden birini seçin.
 4. Eğer e-Nabız’a kayıtlı değilseniz, “e-Nabız Kayıt Ol” seçeneğini seçin.
 5. Kayıt formunda gerekli bilgileri girin ve “Kayıt Ol” butonuna tıklayın.
 6. e-Nabız’a kayıt olduktan sonra, sisteme giriş yapın.
 7. “Laboratuvar Sonuçları” sekmesine tıklayın.
 8. Tahlil sonuçlarınızı görüntülemek için “Sonuçları Görüntüle” butonuna tıklayın.

T.C. kimlik numarası ve doğum tarihi ile tahlil sonucu öğrenmek için dikkat etmeniz gerekenler şunlardır:

 • Tahlilinizi yaptırdığınız hastane veya sağlık kuruluşunun internet sitesine veya e-Nabız’a giriş yaparken kullandığınız bilgilerin doğru olduğundan emin olun.
 • Bazı hastaneler, güvenlik amacıyla cep telefonu numaranıza bir doğrulama kodu gönderebilir. Bu durumda doğrulama kodunu da girmeniz gerekir.
 • Tahlil sonucunuzun henüz çıkmamış olması durumunda, “Sonuç Bekliyor” ibaresi görebilirsiniz.

E-Nabız Tahlil Sonucu Öğrenme

e-Nabız sisteminden reçeteleriniz, raporlarınız ve tahlil sonuçlarınız gibi sağlığınız ile ilgili bilgilere erişmeniz mümkündür.

Bu bilgilere erişim sağlamak için https://enabiz.gov.tr/ linkine tıklayarak T.C. kimlik numaranız ve e-Nabız şifreniz ile sisteme giriş yapmalısınız. e-Nabız şifresi olmayan kişiler “e-Devlet ile Giriş” seçeneğine tıklayarak da T.C. kimlik numarası ve e-Devlet şifresi ile sisteme giriş yapabilir.

Ardından sol tarafta yer alan menüden “Tahlillerim” seçeneğine tıklamanız gerekmektedir. Böylece yaptırdığınız bütün tahlil sonuçlarına erişebilirsiniz.

E-Nabız Şifresi Nasıl Alınır?

e-Nabız sistemine e-Devlet üzerinden giriş yapılabilir. E-Devlet ile sisteme giriş yapmak istemeyen kişiler ilk olarak www.turkiye.gov.tr linkine tıklayarak T.C. kimlik numarası ve e-Devlet şifresi ile sisteme giriş yapmalıdır. Daha sonra profil ayarlarına giriş yaparak e-Nabız şifrenizi oluşturabilirsiniz. Şifre oluşturmak için uygulanabilecek diğer yöntem ise, aile hekimine başvuru yapmaktadır. Böylece geçici e-Nabız şifresi alabilirsiniz.

E-Devlet Tahlil Sonucu Öğrenme

Günümüzde tahlil sonucunuz öğrenmek için hastaneye gitmenize gerek yoktur. Çünkü e-Devlet sisteminden tahlil sonuçlarınızı öğrenmeniz mümkündür.

Tahlil sonucunu öğrenmek isteyen kişiler, https://www.turkiye.gov.tr/saglik-bakanligi-e-nabiz-kisisel-saglik-sistemi linkine tıklayarak T.C. kimlik numarası ve şifresi ile sisteme giriş yapmalıdır.

Ya da e-Devlet’e giriş yaptıktan sonra arama butonuna “Tahlil Sonuçlarım” yazarak e-Nabız sistemine otomatik giriş yapabilirsiniz.

Bu sayede doktorunuzun yapmış olduğu tetkikleri görüntüleyebilirsiniz.

MHRS Tahlil Sonucu Öğrenme

MHRS’den tahlil sonucu öğrenmek isteyen kişilerin T.C. kimlik numarası ve şifresi ile sisteme giriş yapması gerekmektedir. Daha sonra “Sonuçlarım” seçeneğine tıklayarak tahlil sonuçlarınızı görüntüleyebilirsiniz.

Sağlık Ocağı Tahlilleri Kaç Günde Çıkar?

Sağlık ocağı tarafından yapılan tahlil sonuçlarının kaç günde sonuçlandığı birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Sağlık ocağında yapılan tahlil sonuçları ortalama 1 ve 2 gün içerisinde neticelenmektedir. Dilerseniz sonuçlarınıza e-Nabız sisteminden erişebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu