Ramazan Ayı Yardımları

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi ve Gıda Yardımı

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı 2024; Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi bolluk, bereket ve yardımlaşma ayı olan ramazan ayında binlerce ihtiyaç sahibi vatandaşa yardım elini uzatmaktadır. Bu sayede ihtiyaç sahibi vatandaşların ramazan sofrası da ramazanın geldiği ile müjdeler.

Bu yazımızda Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ramazan yardımı ile ilgili merak edilen detaylar yer almaktadır.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Kimlere Verilir?

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen ramazan yardımından, Tekirdağ ili sınırları içerisinde ikamet eden kimsesizler, engelliler, yardıma ihtiyacı olan kişiler, çalışamayacak durumda olanlar, gazi ve şehit aileleri faydalanabilmektedir.

Yukarıda belirtilen koşulları taşımayan fakat yardıma ihtiyacı olan vatandaşlar durumunu belediyeye ileterek ramazan yardımı başvurusu yapabilir.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Şartları

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlara verilen ramazan yardımından faydalanmak isteyen vatandaşların bazı şartları taşıması gerekmektedir. Aşağıda belediye tarafından verilen ramazan yardımından faydalanmak isteyen vatandaşların taşıması gereken şartlar yer almaktadır.

  • Tekirdağ ili sınırlarında ikamet etmesi
  • İhtiyaç sahibi olması

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu Nereye Yapılır?

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ramazan yardımı başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar, belediyeyi arayarak, belediyeyi bizzat ziyaret ederek veya online olarak yardım başvurusu talebinde bulunabilir.

Online olarak ramazan yardımı veya diğer yardımlar için başvuru yapmak isteyen vatandaşlar, https://ehizmet.tekirdag.bel.tr/ linkine tıklayarak başvuru formunu doldurmalıdır. Başvuru formunda ramazan yardımı başvuru talebinizi belirtmelisiniz.

e-Devlet sisteminden de ramazan yardımı başvurusu yapılabilir. Başvuru yapmak isteyen ihtiyaç sahibi vatandaşlar, https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıklamalıdır. Linke tıkladıktan sonra T.C. kimlik numarası ve e-Devlet şifresi ile sisteme giriş yapılmalıdır. Ardından Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ni seçerek ramazan yardımı başvurusunda bulunabilirsiniz.

Ramazan yardımı ile ilgili bilgi edinmek isteyen ve başvuru yapmak isteyen vatandaşlar telefon ile arayarak ramazan yardımı başvurusunda bulunabilir. Telefon ile başvuru yapmak isteyen vatandaşlar, 0850 459 59 59 numaralı iletişim hattını arayarak veya ALO 153 TEKİM çağrı merkezini arayarak yardım talebini ilgili kişilere iletebilir.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Formu

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne yardım başvurusu yapacak olan vatandaşların mutlaka doldurması gereken formdur.

Başvuru formunda hanede yaşayan kişi sayısı, iletişim bilgileri, adres bilgiler ve kişi başına düşen aylık gelir gibi doldurulması gereken bir takım bilgiler yer almaktadır. Başvuru formunda yazılan bilgilerin doğruluğu ilgili birimler tarafından araştırılmaktadır. Bu nedenle formda doldurduğunuz bütün bilgilerin eksiksiz ve doğru olmasına dikkat etmelisiniz. Yanlış beyanda bulunduğunuz tespit edilirse, belediye tarafından verilen ramazan yardımından ve diğer yardımlardan faydalanmazsınız.

BAKINIZ >>> Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Gıda ve Erzak Yardımı 2024

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Sorgulama

Ramazan yardımı başvurusu yapan vatandaşlar, başvuru sonucunu veya başvuru durumunu merak etmektedir. Başvuru sonucunu öğrenmek isteyen vatandaşlar, https://ehizmet.tekirdag.bel.tr/ linkine tıklamalıdır. Linke tıkladıktan sonra yardım başvuru sonucunuz hakkında bilgi edinebilirsiniz.

E-Devlet sisteminden ramazan yardımı başvurusu yapan vatandaşlar, e-Devlet sisteminden sorgulama yapabilmektedir. Sorgulama yapmak isteyen vatandaşlar,  https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671linkine tıklayarak T.C. kimlik numarası ve e-Devlet şifresi ile sisteme giriş yapmalıdır.

Belediyeye ait , 0850 459 59 59 numaralı iletişim hattını arayarak veya ALO 153 TEKİM hattını arayarak ramazan yardımı başvuru sonucunuzu öğrenebilirsiniz.

BAKINIZ>>> Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tekkart Başvurusu Nasıl Yapılır?

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Başvurusu

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından ramazan ayında ihtiyaç sahibi vatandaşlara temel gıda ürünlerinin bulunduğu bir paket verilmektedir.

Ramazan paketi yardımından faydalanmak isteyen ihtiyaç sahibi vatandaşlar, ikamet ettiği mahalledeki muhtarlığa, belediyeye bizzat giderek, belediyeyi arayarak veya online olarak başvuru yapabilir. Gerçekten ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen vatandaşlar Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen ramazan kolisinden faydalanabilir.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisinde Neler Vardır?

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen ramazan kolisinde ihtiyaç sahibi vatandaşların tüketebilmesi için temel gıda ürünleri bulunmaktadır.

Bu ürünler; pirinç, makarna, bulgur, zeytin, ayçiçek yağı, zeytin, reçel, 1 paket çay ve şehriyedir.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Ne Zaman Dağıtılacak?

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından ihtiyacı olan vatandaşlara verilen ramazan yardımı belediye ekipleri tarafından başvuru formunda yazılan adrese teslim edilmektedir.

Ramazan yardımı ramazan ayı boyunca ihtiyaç sahibi vatandaşlar ulaştırılır.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Gıda ve Erzak Yardımı

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, belirtilen şartları taşıyan ihtiyaç sahibi vatandaşlara ramazan ayında ve diğer aylarda gıda ve erzak yardımı yapmaktadır. İhtiyaç sahibi vatandaşlara verilen gıda ve erzak paketinde temel gıda ürünleri bulunmaktadır.

Gıda ve erzak yardımından faydalanmak isteyen vatandaşların ihtiyaç sahibi olması, engelli olması, çalışmasına engel bir durumunun olması gerekmektedir.

Bu yardımlardan faydalanmak isteyen vatandaşlar ilgili birimlere online, bizzat giderek veya arayarak yardım talebini iletebilir.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi İletişim

Adana Büyükşehir Belediyesi’ne yardım başvurusunda bulunmak isteyen veya herhangi bir isteğini iletmek isteyen vatandaşlar, 0850 459 59 59 numaralı iletişim hattını arayarak veya ALO 153 TEKİM çağrı merkezini arayarak ramazan yardımı başvurusunda bulunabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu