Yardım Kartı Başvurusu

Tekirdağ Belediyesi Tekkart Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Tekirdağ Belediyesi Tekkart Yardım Başvurusu ve Sorgulama; Pek çok belediyenin daha insancıl ve gizli yürütülen sosyal yardım projeleri için tercih ettiği bir uygulama olan yardım kartı, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından da tercih ediliyor. Bu doğrultuda geliştirilen Tekkart ise orijinalinde bir ulaşım kartı olsa da Tekirdağ Belediyesi para yardımı için de tercih ediliyor. Muhtaç durumda olup geçinemeyen vatandaşlara gereken maddi yardımları ulaştırmak için kullanılan Tekirdağ Belediyesi Tekkart yardım başvurusu hakkında tüm merak edilenler içeriğimizde yer alıyor.

Tekirdağ Belediyesi Tekkart Yardım Nedir?

Maddi güçlükler nedeniyle barınma, giyinme, eğitim, ısınma ve beslenme gibi temel haklarına ilişkin ihtiyaçlarını karşılayamayanlar belediyelerinin yetkililerine erişim sağlayarak bu konuda destek beklemektedir. Tekirdağ Belediyesi Tekkart başvurusu yapanlar maddi durumlarına ve yaşam şartlarına ilişkin incelemeye alınmakta, gerekli görülmesi halinde bu kartın içine bakiye yüklenmiş olarak sahibine ulaştırılması sağlanmaktadır.

Kart sayesinde yardım sahibi ihtiyacı olan giysileri, gıdaları, kırtasiye eşyalarını veya yakacaklarını alabilmektedir. Kart ile tütün veya alkol ürünleri, kozmetik malzemeleri gibi temel ihtiyaç kapsamına girmeyen ürünlerin alınmadığı bilinmelidir. Ayrıca ilk olarak ortaya çıkış amacı ulaşımı kolaylaştırmak olan Tekirdağ Belediyesi Tekkart sistemi ile ulaşım araçlarını ücretsiz ya da indirimli kullanmak veya fatura ödemek de mümkün olabilmektedir.

Tekirdağ Belediyesi Tekkart Yardım Kimlere Verilir?

Belediyenin Tekkart yardım başvurusu yapılabilmesi için kesin hükümleri bulunmamakla birlikte kartın genel olarak yardıma muhtaç ve maddi yetersizlik içindeki kişilere veya ailelerine verildiği bilinmektedir. İşsizlik veya düzensiz ya da yetersiz gelir gibi geçimi sağlamada zorluk oluşturan gelir düzenleri karşısında yetkililerle görüşme sağlanarak kart talebinde bulunulabilir.

Ayrıca maddi zorluklar nedeniyle eğitim görememesine karşın eğitim çağında çocuğu olan aileler, dul kadınlar, kimsesizler, iş yapamayacak durumda olan engelliler, sosyal hayatta yer alamayacak durumda olan hastalar ya da bakımını kendisi sağlayamayan ileri yaşlılar da bu muhtaç gruplardan olabilir. Şehit yakınları ile gaziler ve aileleri de Tekirdağ Belediyesi Tekkart yardım başvurusu halinde doğrudan yardım alabilen istisna gruplar arasında yer almaktadır.

Tekirdağ Belediyesi Tekkart Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

İlk seçenek Tekirdağ e-Belediye sistemi olmakta, pek çok kişi internet üzerinden taleplerini kolayca iletebilmektedir. Ayrıca sosyal mesafeyi korurken aynı zamanda ulaşımın neden olduğu zaman kaybı ile maddi kayıpları önlemek adına telefonla başvuru yapılması da uygun olmaktadır. TESKİ Çözüm Merkezi telefon numarası üzerinden ilgili birime ulaşılması ve Tekirdağ TESKİ şikâyet Hattı ya da Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi telefonlarından Tekirdağ Belediyesi Tekkart yardım başvurusu yapılması mümkün olmaktadır.

Tekirdağ Tekkart yardım başvurusu için internet veya telefon numaraları üzerinden erişim sağladığınız yetkililer kimlik bilgileriniz ve iletişim bilgilerinize ek olarak hangi güçlükler içerisinde olduğunuza, almak istediğiniz yardımlara dair detayları not ederek dosyanızda yer alacak olan forma eklemektedir.

Tekirdağ Belediyesi Tekkart yardım başvurusu formu ilgili kurul tarafından incelenmekte ve gerekli görülmesi halinde adreste ziyaret sağlanmaktadır. Kurul evraklara ek olarak adreste inceleme sonucu elde edilen verileri de bir araya getirerek kart alınmasına gerek olup olmadığına karar vermektedir.

Tekirdağ Belediyesi Tekkart Yardım Başvurusu Nereye Yapılır?

Belediye’ye ait resmi web sitesi olan https://www.tekirdag.bel.tr/ linkine tıklayarak burada yer alan başvuru formunu doldurmak veya Çözüm Masası numarası olan 153 no’lu hattı tuşlamak gerekmektedir. Tekirdağ Belediyesi Tekkart başvuru sürecine dahil olmak isteyenlere özellikle diğer yardımlar için de en sık tercih edilen iletişim yöntemi olan 153’ü aramaları önerilmektedir.

Tekirdağ Belediyesi Tekkart Yardım Formu

Yetkililerle görüşmeniz halinde hem size ulaşılabilmesi hem de sigorta, gelir, sağlık ve aile nüfusu gibi bilgilerin bir araya getirilerek derlenmesi için bir form doldurulur. Yüz yüze yapılan başvurularda başvuru adayının doldurduğu bu formlar telefonla başvuru alınmaya başladığından bu yana telefonu karşılayan görevli tarafından doldurulmaktadır. Bu nedenle ilk görüşme sırasında verilen bilgilerin güncel ve doğru olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir.

BENZER KONULAR >>> Tekirdağ Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Tekirdağ Belediyesi Tekkart Yardım Ne Kadar?

Yardımların ne süreyle ve hangi miktarda olacağı aileden aileye değişkenlik gösterebilir. Tekirdağ Belediyesi Tekkart başvuru sürecine dahil olan kişilerin hem kendisine hem sorumlusu olduğu diğer aile bireylerine dair bir inceleme başlatılır ve gerekli olan yardım miktarına karar verilir.

Bu yardımlar karta aylık bakiye ya da ücretsiz ulaşım hakkı gibi farklı şekillerde yansıtılabilmektedir. Kendi durumunuz özelinde ne kadar ve ne şekilde yardım yapılacağını öğrenmek adına 153 numaralı hattı arayarak bilgi almanız en ideal seçenektir.

Tekkart Hangi Marketlerde Geçerli

Tekirdağ Belediyesi belediyesi tarafından dar gelirli muhtaç ailelere verilen tekkart Vakıfbank POS cihazı olan tüm market ve bakkalarda geçerlidir. Her ay yüklenen yardım parasını büyük market ve bakkalarda kullanabilirsiniz.

Tekirdağ Belediyesi Tekkart Yardım Gerekli Belgeler

Belediye kendisine ulaşan ve yardım talebinde bulunan vatandaşlardan ilk etapta herhangi bir belge istemez ve telefonda aktarılan kimlik bilgileri doğrultusunda incelemeyi başlatır. Ancak kişinin Tekirdağ Belediyesi Tekkart yardım talebinde bulunma nedenine bağlı olarak sonradan ulaştırmak üzere farklı belgeler temin etmesi gerekebilir. Örnek olarak engelli olduğu için iş bulamayan veya çalışamaz durumda olanlar bu duruma ilişkin tam teşekküllü bir hastaneden sağlık raporu almış olmalıdır. Bu gibi özel durumlarda gereken evraklar hakkında başvuru sırasında bilgi verilmektedir.

Bir Yorum

  1. merhabalar ben 3 çocuk annesiyim kızım hasta kiradayiz 8 bin lira kira veriyoruz üstüne faturalar geliyor bazılarını ödeyemiyoruz bile kirayida veremiyoruz gücümüz yetmiyor kızım epilepsi hastası çocuklarım başkalarının üstündekilerini görünce istiyorlar onlara alamıyorum çok üzülüyorum lütfen bize yardımcı olun eşimin borcu var bizede yardım edin çok seviniriz şimdiden teşekkür ederiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu