Maaşı Ne Kadar?

Trendyol Kurye Maaşları (Araçlı ve Motorlu)

Trendyol Kurye Maaşları (Araçlı ve Motorlu) ; E-Ticaret sektöründe büyüme ile beraber gümümüzde en gözde mesleklerde biride kurye hizmeti olmuştur. Online alışveriş artık neredeyse hayatımızın bir parçası olduktan sonra daha hızlı ve güvenli alışveriş için tercih edilmektedir.

Artan pazar payı ile bu alanda lider olan Trendyol kendi kurye ağını kurarak müşterilerine hizmet vermektedir. Kazanç olarak diğer dağıtım şirketleri arasından sıyrılan Trendyol kurye maaşları günlük dağıtılan paket ve çalışmasına bağlı olarak değişmektedir.

Özellikle Trendyol motorlu kurye maaşları ve Trendyol kurya kazançları bu işi yapmak ve sektöre girmek isteyen kişilerin sıklıkla araştıdı bir konudur.

Sizlere bu yazımzıda Trendyol Go Kurye Maaşları 2024, Trendyol Araçlı Kurye Maaşları, Trendyol Kurye Paket Başı Kazançları ve Trendyol Kurye Saatlik Ücretleri hakkında güncel bilgileri vereceğim.

Trendyol Kurye Nasıl Olunur?

Trendyol’da kurye olmak için belirli şartları yerine getirmeniz gerekmektedir. İlk olarak, 6 yaşından küçük hafif ticari bir araca sahip olmanız, 22 ile 48 yaş arasında olmanız, SRC Belgesi ve B sınıfı ehliyetinizin bulunması gerekiyor. Ayrıca, temiz bir sabıka kaydınızın olması, full time çalışmaya uyum sağlayabilmeniz ve askerlikle ilişkinizin olmaması önemli.

Psikoteknik belgesi de istenen diğer belgeler arasında yer alıyor. Eğer 29 yaşından küçükseniz ve bir şirketiniz varsa, genç girişimci desteklerinden faydalanabilirsiniz. Trendyol Express Başvuru formunu doldurarak ve gerekli belgeleri sağlayarak Trendyol kuryesi olma sürecini başlatabilirsiniz.

Trendyol kurye olmak için https://gokuryebasvuru.com/ linke yıklayarak hemen başvuru formunu doldurabilirsiniz.

Trendyol Araçlı Kurye Nasıl Olunur?

İster motorlu Trendyol kurye olabileceğiniz gibi dilerseniz Trendyol araçlı kurye olma şansınız bulunmaktadır. Trendyol araçlı kurye olmak için aşağıdaki şartları taşımanız ve aracınızın bulunma şartı vardır. Araçlı tesli yapan Trendyol araçlı kuryelerin kazançları daha yüksek olmaktadır.

 • En fazla 6 yaşında hafif ticari araç
 • 22 ile 48 yaş aralığında olmak
 • SRC Belgeniz olması gerekli
 • En az B Sınıfı ehliyet sahibi olmalısınız
 • Vergi dairesinden adınızı açılmış şirket olmalı
 • Sabıka kaydınızın bulunmaması gerekli
 • Ful Time çalışma şartlarına uyum sağlamalısınız
 • Piskoteknik belgesi olmalı
 • Asker görevini bitirmiş olmalısınız
 • Güler yüzlü ve müşteri memnuniyetine önem veren

Trendyol Kurye Çalışma Koşulları

Trendyol Kurye çalışma koşulları özellikle siparişlerin yoğun olduğu ateşli saatlerde haftalık 20 saatli çalışma zorunluluğu vardır. Vardiye sistemi bulunmayan Trendyol Kurye çalışanları çalışmak istedikleri saatleri kendileri seçme hakkı bulunmaktadır. Trendyol Go uygulaması üzerinden çalışmak istediğiniz gün ve saati seçme şanları vardır.

Trendyol Kurye Çalışam Saatleri

Trendyol Kurye çalışmaları saatleri tamamen size bağladır. Kendi adınıza çalıştığınız için ne kadar çok çalışırsanız kazancınız buna bağlı olarak yükselmektedir. Trendyol Kuryelerinin her gün akşam 18:00 ile 22:00 saatleri arasında mutlaka haftalık 20 saat çalışma zorunluluğu bulunmaktadır. Bunun haricinde her hangi bir saat yada gün kısıtlaması bulunmamaktadır.

Trendyol Kurye Maaşları 2024

Trendyol Kurye maaşları 2024 yılında yapılan zam ile beraber 25 TL ile 40 TL arasında değişmektedir. Trendyol GO olarak bilinen motorlu kuryeler saatlik kazançları ortalam 300 TL ile 500 TL arasındadır.

Trendyol kuryeleri teslimat başı ücret kazandıkları için ne kadar çok sipariş teslim ederlerse buna bağlı olarak kazançları yükselmektedir. Düzenli olarak çalışan Trendyol kurye elamanı aylık ortalama 100.000 TL ile 130.000 TL arasında kazanç elde edebilir.

Trendyol Motorlu Kurye Maaşları

Trendyol motorlu kurye maaşları, teslimat başına ve çalışma saatine göre değişen bir sistemle belirlenmektedir. Kuryeler, sabit maaş ve paket bonusu olmak üzere iki tür kazanç elde etmektedir. Trendyol motorlu kurye anlaşmalı market, restoran ve mağazaların aldıkları siparişleri teslim ettiklerinde teslimat başına ücret hak ederler.

Ortalama maaşlar:

 • 6-8 saat: 1.500 TL – 3.000 TL (aylık 60.000 TL – 90.000 TL)
 • 13-14 saat: 3.500 TL – 4.000 TL (aylık 125.000 TL – 140.000 TL)

Maaşları etkileyen faktörler:

 • Çalışma süresi: Ne kadar çok çalışırsanız o kadar fazla kazanırsınız.
 • Teslimat sayısı: Ne kadar çok paket teslim ederseniz o kadar fazla bonus kazanırsınız.
 • Çalışma bölgesi: Bazı bölgelerde teslimat ücreti daha yüksek olabilir.
 • Özel çalışma günleri: Bayramlar ve özel günlerde çalışma ücreti daha yüksek olabilir.

Trendyol Araçlı Kurye Kazançları Ne Kadar

Kendi aracıyla çalışan Trendyol kuryelerinin maaşları ortalama 90.000 TL – 150.000 TL arasındadır. Trendyol araçlı kurye maaşları paket başı ücret almaktadırlar. Genelde Trendyol kargolarını teslim eden araçlı kuryeler günlük 100 ile 250 tane arasında sipariş teslim edebilirler.

Trendyol araçlı kurye maaşları 2024 yılında paket başına 12 TL ile 17 TL arasında değilmektedir. Ne kadar çok teslimat yaparsanız kazancınız buna bağlı olarak yükselir.

Trendyol Kurye Paket Ücreti 2024

Trendyol kurye paket ücreti 2024’te teslimat başına ve bazı faktörlere göre değişmektedir. Trendyol kurye paket başı ücreti ile beraber ek bonular ve kazançlar ile daha yüksek gelir elde ederler.

Ortalama paket ücreti:

 • 17 TL – 40 TL (KDV dahil)

Trendyol Kurye Saatlik Kazanç

Trendyol kurye saatlik kazancı dağıtım yapılan bölgeye ve sipariş yoğunluğuna göre değişiklik göstermektedir. Genelde kuryelerin saatlik kazancı 300 TL ile 500 TL arasında değişmektedir.

Trendyol GO Aylık Kazancı 2024

Trendyol GO Aylık Kazancı ortalama olarak 90,000 TL ile 130.000 TL arasında değişmektedir. Ancak bu kazancın içerisinde vergi, SGK, BAĞ-KUR ve diğer giderler olduğu için bunları düştükten sonra ortalam olarak 60.000 TL ile 80.000 TL net kazanç elde bilirsiniz.

Trendyol GO Bonus Tablosu

Trendyol GO tablosu sipariş sayısına göre elde edilen ek kazançtır. Ne kadar çok sipariş teslim ederseniz kazancınız buna bağlı olarak yükselmektedir.

İşte güncel kazanç tablosu;

SİPARİŞ SAYISIBONUS ÜCRETİ
20245 TL
24295 TL
28350 TL
33420 TL
38495 TL
42575 TL
48700 TL
54860 TL
591010 TL
641165 TL

Trendyol Kuryesi Kaç CC Motorla Çalışabilir?

Trendyol Go kuryelik şartlarında motorun kaç cc olması gerektiği ile ilgili açık bir bilgi bulunmamaktadır.

Ancak, Trendyol yetkilileri tarafından yapılan açıklamalara göre genellikle 125 cc motorsikletler kuryelik için ideal kabul edilmektedir. Bunun sebebi ise 125 cc motorların, şehir içi trafikte daha rahat manevra yapabilmesi ve daha az yakıt tüketmesidir.

50 cc ve altı motorlar da Trendyol Go kuryeliğinde kullanılabilir. Fakat bu motorlar, özellikle uzak mesafelere paket teslimi yapılması gerektiğinde dezavantajlı olabilir. Çünkü 50 cc motorlar, daha az güçlüdür ve daha fazla yakıt tüketmektedir.

Trendyol Motorlu Kurye Başvuru Şartları

Trendyol, Türkiye’nin önde gelen e-ticaret platformlarından biri olarak, hızlı ve güvenilir teslimat hizmetleri sunmak için motorlu kuryeleri bünyesine katmaya devam ediyor. Trendyol Go motorlu kurye olmak isteyen adayların bazı temel şartları yerine getirmesi gerekiyor. Bu şartlar arasında 18 yaşını doldurmuş olmak, sabıka kaydının olmaması, en az A1 ya da A2 seviyesinde motosiklet ehliyetine sahip olmak, en az lise mezunu olmak ve askerlikle ilişiği bulunmamak yer alıyor.

Ayrıca, yoğun ve esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilme, iletişim becerilerinin yüksek olması ve teslimatları hızlı ve zamanında yapabilme gibi beceriler de aranan nitelikler arasında bulunuyor. Trendyol Go kuryeleri, paket başına ve mesafe bazında belirlenen ücretlendirme sistemiyle çalışıyorlar ve 2024 yılı itibarıyla yapılan zamlarla birlikte, aylık 90.000 TL’ye kadar net kazanç elde edebilme imkanına sahipler.

Trendyol Go, eğitim sürecini başarıyla tamamlayan ve gerekli belgelere sahip olan adayları kurye olarak bünyesine dahil ediyor. Trendyol Go’nun sunduğu bu fırsatlar, özellikle online alışverişin ve hızlı teslimat ihtiyacının arttığı günümüzde, birçok kişi için cazip bir iş imkanı olarak öne çıkıyor.

Trendyol Kurye Başvurusu

Trendyol Kurye Başvurusu yapmak isteyen kişileri 19 ilde bulunan ofislere bizzat gidebileceği gibi internetten online olarak başvuru yapabilirler. İnternetten online başvuru yapmak isteyen kişiler Trendyol Kurye Başvurusu formu doldurmaları gereklidir.

Trendyol Kurye Başvurusu frmu doldurmak için https://gokuryebasvuru.com/ linke tıklayarak hemen başvuru işlemini gerçekleştirebilirler.

Trendyol Kuryesi’nin Maaşları Ne Zaman Yatar?

Trendyol Kuryesi’nin Maaşları Ne Zaman Yatar? sorusuna cevap vermek gerekirse maaş ödemeleri haftalık olarak verilmektedir. Ayrıca ek ödemeler ve bonuslar aylık olarak kuryelere ödenir.

Trendyol Go Gece Çalışıyor mu?

Trendyol GO çalışma saatlari 10.00 ile gece 24.00 arasıdır. Her gün saat 10.00 ile gece 24.00 arasında dilediğiniz gibi sipariş verebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu